Şimdi Ara

Asus GTX780 DirectCU II mi Powercolor R9 290X PCS+ mi Almak Daha MANTIKLI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar bir çok konu bir çok inceleme mevcut bu konuda ama bir türlü karar veremiyorum.
    Bildiğimiz gibi r9 290x gtx 780 den daha iyi bir kart fakat gtx 780 driver desteği stabiletesi nvidia oluşu kafamı çok karıştırıyor. Diğer yanda r9 290x de mantle desteği gibi artılar ve bu kadar iyi olup da daha ucuza satılması beni cezbediyor.
    Beni ikna edecek tatmin edecek veya deneyip test eden arkadaşlara söylüyorum uzun vade için hangisini alayım?
    2sinin de pişman edeceğini sanmıyorum fakat hangisi parasının hakkını veriyor tam karar veremiyorum.

Powercolor R9 290X PCS+ GDDR5 4GB 512Bit
    Asus GTX780 DirectCU II GDDR5 3GB 384Bit

• Powercolor R9 290X PCS+ GDDR5 4GB 512Bit
  • TheRewenge kullanıcısına yanıt
    Dostum sence driverlar veya ne bileyim powercolor kalitesi beni aldığıma pişman eder mi?
  • GTX 780 yazılımsal olarak, R9 290X ise donanımsal olarak üstün.
  • TheDivision kullanıcısına yanıt
    İşte tam da sıkıntı burda başlıyor benim için kardeşim bir türlü karar veremiyorum bir yanım yazılım her zaman daha önemlidir diyor diğer tarafım fps testleri firestrike testleri vs.
  • bence hiçbiri asus r9 290x dcu 2 oc aldım 1 ay sonra kart arıza verdi iade yaptım,nvidia'nın bide amd'nin yeni kartlarını bekliyorum,bence sende bekle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2245metin -- 13 Eylül 2014; 17:58:42 >
  • karGa6 kullanıcısına yanıt
    Kullandiginiz monitor ve eger oynuyorsaniz oynadiginiz oyunlara bagli eger bu oyunlari oynayacaksaniz amd daha iyi olur

Asus GTX780 DirectCU II mi Powercolor R9 290X PCS+ mi Almak Daha MANTIKLI?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2245metin kullanıcısına yanıt
    Oluşan sorun r9 290x den mi asus dan mı? Asus ve msi r9 serisi sıkıntılı olduğu söyleniyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karGa6

Oluşan sorun r9 290x den mi asus dan mı? Asus ve msi r9 serisi sıkıntılı olduğu söyleniyordu.

powercolor diye problem olacağını sanmıyorum üst seviye kartları gayet güzel fabrikasyon arızalısına falan dekgelmezsen.asusta daha çok problem duyuyoruz ama sorunsuz kullanan da var.sistemini yazmamışsın bir bakalım bu kartları besleyecek seviyede mi?
  • Gtx 780 tabikide. Üst seviye pahalı ekran kartlarında daima nvidia tercih edilmeli.

• hocam poowercolorın pcs+ ve devil serleri çok güzel kartlardır. turboduo serilerine göre çok daha kalitelidir.kartın forumda chris brown tarafından yapılmış çok başarılı bir incelemeside mevcuttur.

http://forum.donanimhaber.com/m_95092698/key_chris+brown/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

Gtx 780 tabikide. Üst seviye pahalı ekran kartlarında daima nvidia tercih edilmeli.

Kesinlikle yanlış bir düşünce.

Bu arada , 290X PCS+ , GTX 780 den daha iyi bir karttır. Ama ben düz 290 alınıp ilerde 2.sine yol açılmasını tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

Gtx 780 tabikide. Üst seviye pahalı ekran kartlarında daima nvidia tercih edilmeli.

Kesinlikle yanlış bir düşünce.

Bu arada , 290X PCS+ , GTX 780 den daha iyi bir karttır. Ama ben düz 290 alınıp ilerde 2.sine yol açılmasını tavsiye ederim

Kağıt üstünde daha iyi... Kesinlikle Gtx 780 alınmalı.

• Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    5820K ya geçtikten sonra, 290X in yanına bir de GTX780 alırız bakarız bakalım kâğıt üzerinde mi yoksa ne üzerinde. 780 ile 290 kıyaslansa tamam ama 780 ' in 290X le kıyaslanması biraz fanboyluğa kaçıyor.
  • karGa6 kullanıcısına yanıt
    zotac 780 amp diyorum... parasının hakkını veriyor sonuna kadar
  • Şu dolar kuru nelere kadir.

ASUS GTX 780' i alalı kaç ay geçmesine rağmen benim aldığım fiyatın üzerine gelmiş kart.

Ve bir o kadarda şaşırtıcı ki R9 290X PCS+ ' nın fiyatı ASUS GTX 780' nin altına gerilemiş durumda.
  • 290X PCS tabiki.. Yanlış bir soru olmuş.

• kullandiginiz monitor 120 hz degilse 290x e bosa para verme ayrica ilerde driver sorunlari da yasayabilirsin
  • ben gpuyu aldığımda gtx780 1350 liraydı 290x 1600 liraydı . Biraz daha param olsa 290x alırdım fakat yok diye 780 aldım pişman değilim .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki hocam nvidia cephesinin yazılım desteği ile r9 290x i geride bırakması mümkün müdür? Gerçekten tatmin edici bilgiye ihtiyacım var. Firestrike testlerine bakıyorum bu seferde firestrike nvidia yi pek sevmiyor gerçek değerlerle oyunlarda %15 falan daha az puan alıyormuş. Çok kafam karıştı. Biliyorum r9 290x daha iyi bir kart ama yazılım falan kafamı bulandırıyor. Gelecek için hangisi daha iyi olur? Uzun süre ekran kartı almam daha.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.