Şimdi Ara

Antalya'ya Taşınıyorum Sorularım var.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 22 Yıldır İstanbulda yaşıyorum. Askerliği bitirdim eve geldim Antalyaya taşınıyoruz dediler eyvallah dedim tabi ama yaşım itibariyle kafamda sorular var.

- iş olanakları neler ( Web tasarım ve programlama mezunu )
    - hayat pahalı mı
    - Trafik olur mu şehir içinde
    - İstanbula alışmış biri olarak uyum sağlayabilirmiyim

• Iş bulmada zorluk çekeceğini sanmiyorum.
    hayat istanbula göre ucuz
    Trafik oluyor ama istanbul gibi degil genelde iş çıkış saatlerinde olur.
    Rahatlikla uyum saglarsin istanbuldan sonra daha iyi gelcektir sana antalya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çalışmak isteyene her yerde iş vardır.
    Hayat normal ne pahalı ne ucuz
    Trafik nispeten oluyor ama İstanbul ile kıyaslarsan yok denebilir.
    Çabuk uyum sağlar, kolay vazgeçemezsin.

Hangi semte taşınacağını söylersen daha fazla yardımcı olabiliriz.
  • -Hitokiri- kullanıcısına yanıt
    Peder evi almış bu gece geliyor gelince sorarım yazarım buraya ;) Heyecan bastı tatile filan giderdim güzeldi ama sürekli orda kalmak sıkıcı olabilir gibi geliyor bana
  • Ne taraftan aldınız evi

• web_luck W kullanıcısına yanıt
    Belli değil hocam babam gece 3 gibi gelecek o zaman konuya ekleyeceğim. Bende öğrenmedim henüz.
  • Arkadaşlar hazır konusunu bulmuşkan benim de bir kaç sorum var. Antalya/Kumluca'da üniversiteye gideceğim bu yıl içinde. Bir arkadaşla eve çıkacağız. Ev kiraları nedir? Sosyal hayat nasıl? P-Time iş bulma şansı var mıdır? Bilen arkadaşlar varsa cevaplarınızı bekliyorum merakla
  • Kumluca ufak yer dostum oyle ahim sahim ortam olmaz sıkıcı geçer.

• Antalya'da yasıyorum . Sorularınızı ozelden sorarsanız seve seve yardımcı olurum .

• Özelden pmle soru cevaplanır

• Cehenneme hoş geldiniz
  • Yazın yasanmaz kışın ama 10 numara yazın klimaniz varsa sıkıntı olmaz trafik eğer 100.yilda hödüğün teki çıkıp kaza yapmassa trafik yaşamı fazla etkilemez en fazla trafikte 10 15 dakka oyalanirsin biz kirada 450 liraya denize 10 dakka mesafede oturuyorduk 2 sene önce filan(ev alma durumundan taşıdık) simdilerde hic haberim yok gece 100.yilda travestileri görebilirsiniz iş imkanlarını bilmiyorum (daha okuyorum) ama yazin 3 4 aylik sigortali isler cok olur yapanci diliniz varsa iyi paralar kazanabilirsiniz hayat pahalı mi o kişiden kişiye değişir maddi durumunuza göre her olanakta bir yer bulabilirsiniz...

• Yer belli oldu Antalya kepez ahatli.

• Çok yanlış zamanda almış evi.Antalya'da emlak fiyatları %40 artmış.Sıcağa dayanıklısındır inşallah , Türkiye'nin en sıcak şehri.İş imkanı olarak İstanbul'un yanında okyanusta damla kalır.
  • Sadece sıcağının çok fena ve sürücülerini çok kötü olduğunu biliyorum. 2 ay arayla 2 kere gittim ve her gidişimde aynı noktada trafik kazasına denk geldim. Tesadüf olamayacak kadar sıkıntılı
  • Tek Kural Ahmet Kural kullanıcısına yanıt
    Hiç dayanıklı değilim aslında baktım olmuyor istanbul uzak değil geri dönerim. İyi fiyata almış evi doğal gaz döşeli filan 130 metre kare 145 e almış uygun geldi bana

• bugün 2 gibi Antalya da olacağım. inşallah hayırlı olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazin cok sicak yerdir.Sicagi gectim cok cok nemli hava.Kisin bol yagmurlu olur.
    Soforleri cok kotudur bir elde bira bir elinde direksiyon olan soforleri cok sık gorebilirsin.
    Yazin kizlar fenadir.

• quote:

Orijinalden alıntı: artist_61

bugün 2 gibi Antalya da olacağım. inşallah hayırlı olur.

Ahatlı Antalya'nın kötü denilebilecek yerlerinden birisi. Kepez de olup iyi olan yer yok neredeyse :) Gerçi inşaatlar sayesinde bayağı düzene girdi. Eskiden çok daha beterdi. Üniversite ve Sanayi'ye yakın. Ulaşım fazla sıkıntılı değil.

Aklına takılan bir şey varsa sorabilirsin.
  • Hayırlısı olsun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.