Şimdi Ara

Monitörden anlayanlar acill içerii BenQ Ve Asus

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yeni bir monitör alma zamanı geldi gibi ve monitör arayışları içerisindeyim..
    Oyun oynamıyor değilim CS GO ve BF4 oyuncusuyum.. filmde izlerim şu aralar vatanda gözümle gördüğüm vn247h modelini gayet beğendim.. sizce oyun için nasıldır..
    Birde : BenQ moitörleri hepsiburada da görmüştüm özellikleri beni çok etkiledi diyebilirim.. maximum monitor param 700 tl dir
    Şu ürün mü iyidir ?
    LİNK
    Yoksa şu mu ?
    LİNK
    yani son olarak şunu diyim üstteki iki monitor çok kafamı karistirdi
    4ms olan 75hz
    1ms olan 60 hz
    sizce hangisi fps oyunlarında daha iyi performans gösterir ? yoksa vn247h mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoRdGangSter -- 27 Ağustos 2014; 20:48:47 >

• up
  • İki monitorde aynı özelliklere sahip BENQ RL2455HM oyun monitörü olarak tasarlanmış yükseklik ayarı
    yapıla biliyor olması önemli avantaj. (Şahsen bende yok ve büyük olasılık bu yüzden boyun fıtığı oldum şimdi monitorun
    altına 1 top kağıt koyuyorum). Diğerinden farklı bir de DVI bağlantısı var. 1 ms tepkime süresi de bunda ama
    1ms ile 4ms tepkime süresini biz farkedemeyiz. Ayrıca daha az güç tüketiyor.

Diğerinin DVI bağlantısı yok tek avantajı 75hz olması ve görüş açısı biraz daha geniş. Oda fark edilmeyecek cinsten bir fark.
    Fazla para ödemeye gerek yok 100tl de hediye çeki var 499TL axess varsa 50 de ondan alırsın
    ileride 144hz monitorlerden alırsın.

Asus a hiç bakmadım gerek yok tabi karar senin. BENQ da kullanacağın özellikler var.
  • gonuldagi kullanıcısına yanıt
    Öncelikle verdiğin cevap için teşekkürler..
    benimde aklıma sadece 60hz ve 75 hz olması takılmıştı.. yani anladıysam RL2455HM 60 hz lik herşeyiyle daha önde gibi duruyor..
    Birde BenQ markası nasıldır ? bilgi verebilir misin ? alıcağım ilk benq ürünü olucak..
    birde 100 tl hediye çekini aynı üründe kullanabiliyor muyuz bir bilgin var mı ?
    Çok soru sordum kusuruma bakma :)
    iyi akşamlar..
  • BENQ bende hiç kullanmadım ama adını sıkça duyduğumuz monitör üreticilerinden birisi.
    Allanlardan kullanandan yansıyan geri dönüş olumlu. Servisi nasıldır hiç bilmiyorum...

100TL hediye çekinide bu üründe kullanamıyorsun 50+50 en az 150 + 150 TL alışverişte kullana biliyorsun.
    Hepsiburada da daha detaylı yazıyor. Varsa ihtiyaç kullanırsın yoksa forumda satarsın.
  • BenQ dünyanın en büyük monitör üreticilerinden biridir, ülkemizde daha çok projeöktörleri ile iyi tanınır.
    Asus ise monitörde üretici değildir. Anakart konuşuyor olsak Asus derdim ama monitörde BenQ derim.
  • Teşekkürler casparza
    Hiç BenQ ürünleri kullandın mı yada kullananlardan sorunlar duyuyor musun ? ortak gördüğümüz BENQ RL2455HM modelini sende onayladın(beğendin/alınabilir) mi? BenQ servisleri nasıldır ? ölü piksel garantisi var mıdır ?
    yine çok soru sordum affola... :)
    iyi günler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoRdGangSter

Evet arkadaşlar herkese selamlar..
    Yeni bir monitör alma zamanı geldi gibi ve monitör arayışları içerisindeyim..
    Oyun oynamıyor değilim CS GO ve BF4 oyuncusuyum.. filmde izlerim şu aralar vatanda gözümle gördüğüm vn247h modelini gayet beğendim.. sizce oyun için nasıldır..
    Birde : BenQ moitörleri hepsiburada da görmüştüm özellikleri beni çok etkiledi diyebilirim.. maximum monitor param 700 tl dir
    Şu ürün mü iyidir ?
    LİNK
    Yoksa şu mu ?
    LİNK
    yani son olarak şunu diyim üstteki iki monitor çok kafamı karistirdi
    4ms olan 75hz
    1ms olan 60 hz
    sizce hangisi fps oyunlarında daha iyi performans gösterir ? yoksa vn247h mi ?

AOC
    23.6" E2461Fwh GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
    559 TL
    incelemesi
    http://forum.donanimhaber.com/m_75918920/mpage_1/tm.htm

oc ile 75hz oluyor.

çok beğeneceğini düşünüyorum.

Benq çok yaygın değil ve az ürünü var tr 'de garanti sıkıntısı yaşadın mı monitörü değiştiremezler beklersin öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 29 Ağustos 2014; 18:00:11 >

• AOC de pek soğuk bir monitör be hacı bu monitörün yanında yiğidi öldür hakkını ver BENQ her haliyle kullananın kullanacağı
    özelleikleri ön plana çıkarmış işin gerçeği Philips ve Asus Haricinde kimsenin türkiyede övgüye değer bir servisini görememiyoruz.
    En mükemmeli Philips neredeyse her vilayetimizde servisi var.

Ben olsam yine o BENQ yu alırdım monitör servisi çok mühim birşey değil bozuk çıkarsa Hepsiburada zaten kendi insiyatifini kullanıp
    aldığı yere iade ediyor seninde paranı iade ediyor. Öncelikle alınan yer önemli. Monitörü her elektronikçi tamir eder. Garanti kapsamında bişey olursada iade edersin.
    Memekette kanun var yasa var. Ölü piksel testi hepsiburadadan altıktan sonra iletirsen yaptırırlar sanırım.

Anlaşıyorlar bir elektronikçiyle o yapıyor orası teknik servis oluyor. Monitör diğer bilgisayar bileşenlerinden farklı. Asus ve Philips haricinde
    kimsenin doğru dürüst tam teşekküllü bir monitör servisi yok. Asus a göre phipisde tam teşkküllü sayılmaz. Sadece yaygın servisi var
    dikkatli olacaksın tecrübeli kişiye götüreceksin. Misal bizim burda 3 tane philips servisi var. Zamanında kullandığıdan biliyorum ondada servislik
    bir işi olmadı.

Beni benq cu zanetmeyin kendim LG kullanıyorum eski efsanelerden. Servislik bir işim olmadı. Kaya gibi maşşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonuldagi -- 30 Ağustos 2014; 1:03:37 >

• BenQ piyasadaki en iyi üretici firma. Türkiye yetkili servisleri konusunda pek başarılı değiller yalnız söylemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gonuldagi

AOC de pek soğuk bir monitör be hacı bu monitörün yanında yiğidi öldür hakkını ver BENQ her haliyle kullananın kullanacağı
    özelleikleri ön plana çıkarmış işin gerçeği Philips ve Asus Haricinde kimsenin türkiyede övgüye değer bir servisini görememiyoruz.
    En mükemmeli Philips neredeyse her vilayetimizde servisi var.

Ben olsam yine o BENQ yu alırdım monitör servisi çok mühim birşey değil bozuk çıkarsa Hepsiburada zaten kendi insiyatifini kullanıp
    aldığı yere iade ediyor seninde paranı iade ediyor. Öncelikle alınan yer önemli. Monitörü her elektronikçi tamir eder. Garanti kapsamında bişey olursada iade edersin.
    Memekette kanun var yasa var. Ölü piksel testi hepsiburadadan altıktan sonra iletirsen yaptırırlar sanırım.

Anlaşıyorlar bir elektronikçiyle o yapıyor orası teknik servis oluyor. Monitör diğer bilgisayar bileşenlerinden farklı. Asus ve Philips haricinde
    kimsenin doğru dürüst tam teşekküllü bir monitör servisi yok. Asus a göre phipisde tam teşkküllü sayılmaz. Sadece yaygın servisi var
    dikkatli olacaksın tecrübeli kişiye götüreceksin. Misal bizim burda 3 tane philips servisi var. Zamanında kullandığıdan biliyorum ondada servislik
    bir işi olmadı.

Beni benq cu zanetmeyin kendim LG kullanıyorum eski efsanelerden. Servislik bir işim olmadı. Kaya gibi maşşallah.

Hay yaşa hocam.. benim düşündüğüm gibi düşünmüssün, bende sanki çok bozulacak bir ürün gibi sorup duruyorum..
    birazda teknolojik ürünler şans meselesi gibi.. İyi çıktı mı iyi oluyor.. Benim eski monitörde philips 190wv 2004 yılından beri maşallah hiç bir sorun yaşamadan tıkır tıkır bu günleri gördü hala daha bunu kullanıyorum...
     Monitörden anlayanlar acill içerii BenQ Ve Asus

Alacağım monitorde öyle olur inşallah..

Konumu cevaplayan herkese teşekkürler.. :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.