Şimdi Ara

Gitarda şu geçişleri yapamıyorum ağır kalıyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Em (es) - D (es) - G (es) bunları ardı ardına yaparken yavaş kalıyorum

• hocam güzel niyetle bir soru sormuşsun fakat bu soruya nasıl bir cevap bekliyorsun ki :) çalışacaksın hocam başka yolu yok. yapamadkça daha çok çalışacaksın
  • İlk zamanlarda normaldir bu akorların olduğu şarkılara yönel.Bunlardan sonra bir de bareli devri başlayacak onu da atlatırsan akormerkezinden çok Youtube da istediğin şarkıların çalma şekillerine bakarak taklit etmeye çalış yani sadece ritim atma örneğinhttp://www.youtube.com/watch?v=N0eAEC43Tus gibi.Böylece çok çabuk gelişim gösterirsin bu videolar şuanda bir hoca dan eğitim alıyorsan ondan daha iyi eğitim verir.Çünkü Türkiye'deki eğitmenlerin çoğu solo-arpej-ritim öğretiyor bundan sonra akormerkezi.com dan aldıkları parçaları çaldırıyorlar.Ama videolar gerçek sesine çok yakın bir eğitim verir.Videodada olduğu gibi I walk the line neredeyse aynısı olmuş.Ama bunu hocandan istesen sana akorlarını sadece ritimle çalıp verecek.Haydi kolay gele.

• Whenifeelit hocama katılıyorum. çalışmadan olacak bir şey değil malesef ki. ama uğraşırken bir gün aniden sıkıntı olmadan çalabildiğini farkediceksin hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diyez görünümlü Bemol

Whenifeelit hocama katılıyorum. çalışmadan olacak bir şey değil malesef ki. ama uğraşırken bir gün aniden sıkıntı olmadan çalabildiğini farkediceksin hocam.

şimdi bu geçiş şarkının içinde var ben sadece bu geçişe mi çalışsam daha doğru olur yoksa şarkıyı sürekli çalsam dahamı doğru olur. fakat sürekli bu geçişleri deneyince ard arda hızlanmak için yani ellerim basamamaya başlıyo bi zamandan sonra
  • metronom ile çalışman lazım. aşağıdaki linkden metronomu aç

http://www.8notes.com/metronome/

60 bpm'e ayarla. Her accent'de (ince bip sesi geldiğinde) bir akoru düzgün basmaya çalış. Bu şekilde d-g-e, e-d-g, g-d-e, g-e-d vs. vs. farklı kombinasynlarla çalışcaksın... 60 bpmde yapabiliyosan 65e çıkar 65i yapınca 70e çıkar.

Böyle böyle hızlanıcan başka bi yolu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 29 Ağustos 2014; 16:21:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VendettA

metronom ile çalışman lazım. aşağıdaki linkden metronomu aç

http://www.8notes.com/metronome/

60 bpm'e ayarla. Her accent'de (ince bip sesi geldiğinde) bir akoru düzgün basmaya çalış. Bu şekilde d-g-e, e-d-g, g-d-e, g-e-d vs. vs. farklı kombinasynlarla çalışcaksın... 60 bpmde yapabiliyosan 65e çıkar 65i yapınca 70e çıkar.

Böyle böyle hızlanıcan başka bi yolu yok.

çok saol böyle bi şey arıyordum bende çok teşşekür ederim

• Bende başlarda çok yavaştım hatta bazen resmen mıçıyordum normal rutin çalmanın dışında ek olarak bunlara bir zaman ver çalış halledersin.
  • Bare bastıktan sonra iyice açılırsın,insan öğrendikçe ne kadar az şey bildiğini anlıyor,egzersizleri sakın es geçme.
  • üstte ki arkadaşın da dediği gibi sadece çalışmak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: monsterdiaz

quote:

Orijinalden alıntı: Diyez görünümlü Bemol

Whenifeelit hocama katılıyorum. çalışmadan olacak bir şey değil malesef ki. ama uğraşırken bir gün aniden sıkıntı olmadan çalabildiğini farkediceksin hocam.

şimdi bu geçiş şarkının içinde var ben sadece bu geçişe mi çalışsam daha doğru olur yoksa şarkıyı sürekli çalsam dahamı doğru olur. fakat sürekli bu geçişleri deneyince ard arda hızlanmak için yani ellerim basamamaya başlıyo bi zamandan sonra

dostum tavsiyem sarkıya bağlı çalışma. temel akorların basımını biliyorsundur zaten. belli bir metronom açıp doğaçlama kafana göre akorlar arası geçişleri yapmaya çalış. bir süre sonra kendiliğinden ellerin oturmaya başlar

• Soyledigin akorlari halletmeden barelilere calisma, pisman olursun. Tek care egzersiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.