Şimdi Ara

GOLF 7 mi, yoksa HONDA CIVIC HATCHBACK mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
1
Favori
2.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 0 km 2014 model araç almayı düşünüyorum. Ama hangisi karar veremiyorum. Iki araç arasında kararsizim.
    Golf 7 TDI 1.6 litre 105 ps dizel 230 tork
    Honda civic hatchback sport 1.6 litre 120 ps dizel 300 tork

Yakıt olarak katalogdaki bilgiye göre aynilar. Fiyat ikisinde de 72.0000. Tüm özelliklerini dikkate alirsak hangisi tercih edilmeli?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Civic
  • ben golf tercih ederdim , civic performans ve yakıt olarak üstün , görünüş , 2.el olarak da golf üstün
  • Golf'e birde opsiyonel olarak bi-xenon fark ekletilir alınır binilir.
  • Aradığını performans ve ayrıca sürüş zevki ise Civic, diğer konularda (DSG olmamak kaydıyla) Golf.
    Beklentileriniz nelerdir?
  • Civic tercih ederdim.nedenlerine gelecek olursak motoru daha güncel ve performanslı.golfün donanım seviyesi yazılmamış ama muhtemelen full değil yani civice göre daha boş bir donanımda.birde şahsi fikrim golfe her yaşta binilir.ancak civic görünüş itibarı ve sert süspansiyonların getirmiş olduğu üstün yol tutuşu ile daha genç kesime hitap ediyor.ayrıca hemen satmayacaksaniz fiyat olarak 2.el kaygınız olmasın 5-6 yaşında civic ve golf fiyatlarını kıyaslayarak fikir edinebilirsiniz.

• hangisini begeniyorsanız onu alın.2 el önemliyse hiç düşünmeyin ama
  • Beklentilerim,

Aracın sürüş keyfi, optik duruşu, dayanıklılık ( olası bir kazada can güvenliğini hangisinde daha fazla )

Ses olarak Golf'ün daha az araç içine ses aldığı söyleniyor. Kasise düştüğünde süspansiyonun her ikisinde de sert olduğundan araç içinde hissedildiğini duydum. Yakıt aynı olduğundan bunu es geçiyorum. Aracı uzun süre kullanmayı düşündüğümden satmak istediğimde hangisi elimden kolay çıkarı pek düşünmüyorum. Kararsız kaldığım aslında şu. Extraları fazla olan fena marka sayılmayan Honda mı, yoksa ne de olsa Alman arabası sağlam ve güvenilir diyebileceğimiz Golf mü?
  • Golf tabiki
  • 1,2 TSI + DSG + Sürüş Konfor paketi olucaksa Golf.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarsLife

1,2 TSI + DSG + Sürüş Konfor paketi olucaksa Golf.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oncelikle yanlis bilgileri duzeltelim.

Golf 230 değil 250 tork , civic 3.8 değil 3.6 ortalama yakit değerine sahip.

Civici test etmedim ama tasarımı ile oldukça sıra dışı bi araç , golfse oldukca sıradan.

Beklenti ve kriterlerinizi detaylandirirsaniz karar daha kolay olur.

Civicin full donanimi yok , otomatigi yok .

• quote:

+ tok kapı sesi var.
  • Realist R kullanıcısına yanıt
    honda hb eski kasası bundan iyiydi, makyaj yedi ama yine bi iyileşme olmadı, yemişim 300 torkunu dağa mı çıkacaksınız

boşverin mavi bi golf alın, honda hb hakikaten çok kötü tasarım olarak, çok az görüyorum tutmadı bu araba
  • Golf bence tasarım olarak daha önde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni Honda Civic HB çok dar bir araba. Ayrıca garip arka yapısı yüzünden dikiz aynasından arka kısmın görüşü engelleniyor. Ben de araba alırken inceledim ama sevemedim Civic'i.
  • civicin içi sıkıntılı
  • golf 7 mi honda civic hb mi diye sormussun ama icinden kesinlikle golf7 geciyor bence .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kapinin içindekilere değil kaputun altindakilere bak d-tec motor cilgin performans/tuketim orani en iyi araçlardan biri.

• quote:

Yine geldiler...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.