Şimdi Ara

Dağ Bisikleti ACIL YARDIM!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar ben min 350TL - max 700TL civarinda bir bisiklet arıyorum araştırmalarıma göre ve görseliğine de bakarak Carraro Rock D 26" ile Salcano NG 700 27.5 MD arasında kaldım bana hangi ürünü tavsiye edersiniz? Genelde Gezme amaçlı kullanıcam zor şartlarda hangi ürün daha iyi olur benim için?

• fikri olan yokmu arakdaşlar?
  • Carraro daha iyi bit seçim olacaktır.Genelde 27,5" yaygın değil, 26"-29" yaygın.Yedek parça sıkıntısı cekmek istemiyorsan 26" almalısın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • #ŞARBAY# kullanıcısına yanıt
    Carraro Force 500 26 modelini buldum birde aliminyum muş ve 575 TL ona ne dersin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: puredewil

Carraro Force 500 26 modelini buldum birde aliminyum muş ve 575 TL ona ne dersin?

Force 500 v fren sanırım.Begendigini alman daha onemli sonucta sen kullanıcaksın ama aralarında daglar kadar fark olmaz yani hemen hemen aynı olurlar donanimsal farkliliklar dışında.

ya tip olarak salcano hoşuma gitti ama marka olarak carraro diyor herkes donanımsal farklılıklar varsada ben pek anlamıyorum ilk bisikletim olcak... eğer ki keyif alırsam ileride daha iyilerini alırım diye düşünüyorum. başlangıç seviyesinde de ne alacağımı bilemedim. o halde Force 500 ile NG 700 arasında bir tercih yapmam gerekiyor. siz özelliklerine bakıp, bir dönüş yaparsanız sevinirim. Tasarımsal anlamda Salcano NG 700 hoşuma gitti, ancak diyorsanız Carraro almalısın tercihimi o yönde kullanacağım...
  • quote:

ya tip olarak salcano hoşuma gitti ama marka olarak carraro diyor herkes donanımsal farklılıklar varsada ben pek anlamıyorum ilk bisikletim olcak... eğer ki keyif alırsam ileride daha iyilerini alırım diye düşünüyorum. başlangıç seviyesinde de ne alacağımı bilemedim. o halde Force 500 ile NG 700 arasında bir tercih yapmam gerekiyor. siz özelliklerine bakıp, bir dönüş yaparsanız sevinirim. Tasarımsal anlamda Salcano NG 700 hoşuma gitti, ancak diyorsanız Carraro almalısın tercihimi o yönde kullanacağım...

Ng 700 çift amorsitorlü mü ?

• Az önce baktım dedigin bisiklet cift amortisörlü.Alacagın keyfin daha fazla olması acısından tek amortisörlü ve aluminyum kadrolu bir bisiklet alman daha iyi olur.Hem daha az güçle daha fazla yol katedersin.Görünüşü güzel olabilir ama hantal olur yani.

o halde carraro force 500 mü alıyoruz :)
  • quote:

o halde carraro force 500 mü alıyoruz :)

Evet bu durumda öyle.Ama üzerine 100 daha ekleyip Btwin Rockrider 500 de alınabilir.Bütçede oynama şansı yoksa o zaman durum başka tabi.Kafanızı karıştırmak için söylemiyorum ama sonradan görüp neden bunu almadım dememeniz için.

• quote:

Merhabalar ben min 350TL - max 700TL civarinda bir bisiklet arıyorum araştırmalarıma göre ve görseliğine de bakarak Carraro Rock D 26" ile Salcano NG 700 27.5 MD arasında kaldım bana hangi ürünü tavsiye edersiniz? Genelde Gezme amaçlı kullanıcam zor şartlarda hangi ürün daha iyi olur benim için?

mekanik disk frenli bisikletleri tavsiye etmem onun yerine v fren al daha iyi.. tamir masrafından para sıkıntı olmaz dersen ve fren kalitesi üst seviye istersen hidrolik frenli bir bisiklete bak.. haaa tamire çok para harcayamam dersen v frenli bir bisiklet al.. hidrolik frenli bisikleti düzgün kullanırsanız kolay kolay arıza çıkartmaz ama cikarttigi zamanda para harcaman lazım.. bir yandan fren kalitesi mükemmel bir yandan da pahalı ... v fren ise fren kalitesi orta ve altında masrafi uygun .. mekanik kesinlikle onermem sıkıntılı sistem... hele ucuz modellerde hiç bulaşma aldığına bin pisman olursun... ben Salcano ng 650 hd kullanıyorum.. yaklaşık 1,5 sene oldu hiç bir masraf yapmadim suana kadar hiç arıza cikartmadi.. diskleri güzel korudugunda ve hor kullanmadigin sürece ömürlük kullanırsın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.