Şimdi Ara

8.4' Endüstriyel PC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İzmir İlan Türü #Satılık
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Satışta: Bu ürün şu anda teklif verilmeye ve satın alınmaya uygun, satıcı ile iletişime geçebilirsiniz.
    1
    1 8.4" Endüstriyel PC
    EDIT: Elimde işe yaramadan durduğundan bir an önce gitmesi için fiyatta revizyona gittim.

Elimde bir adet 8.4" endüstriyel PC bulunmaktadır. Ürünün özellikleri aşağıdaki gibidir.

8.4" 800x600 Touch Panel
    AMD LX800 işlemci
    2.5" 40GB HDD
    1GB DDR Ram

3 Adet RS232 Port
    1 Adet RGB Ekran Çıkışı
    2 Adet USB Port
    2 Adet RJ45 LAN Çıkışı
    1 Adet PS/2 Mouse/Klavye Girişi
    Wireless Modülü

18-28 VDC Beslemeli, adaptörü mevcuttur

Ürün daha hiç kullanılmamıştır, windows arayüzü ve mevcut iletişim portlarıyla her türlü işinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. bir miktar nakit ihtiyacım olduğundan satılıktır. Fiyatın bir endüstriyel PC için uygun olduğunu düşünüyorum. Hesabıma para geçer geçmez en kısa sürede istediğiniz yere kargolayabilirim.

8.4' Endüstriyel PC

8.4' Endüstriyel PC

8.4' Endüstriyel PC

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.
    Fiyat : 750 TL Miktar : 1 Sıfır Ürün : Evet Garantisi Var : Hayır Satıldığı Şehir : İzmir Kargo Ücreti : Alıcı Öder Kargo Şirketi : Aras Kargo İlan Durum : Satışa Açık

• İyi satışlar fiyat biraz pahalı sanki
  • Teşekkür ederim. Referans alabileceğim bir ürün gösterirseniz, gerekli gördüğüm taktirde fiyatımı revize edebilirim. @R@N
  • Nedir acaba bu ilk pc mi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mthNKsk99

Nedir acaba bu ilk pc mi :D

Balıkta da yazdığı gibi endüstriyel PC, sanayi ortamında kullanılmak için besleme ve haberleşme portları izoleli belirli şartlar altında çalışmaya devam eden HMI olarak kullanılabilen bir bilgisayar. :)
  • Teşekkürler bu güzel bilgileri bizimle paylaştıgınız için :) Hayırlı satışlar.
  • Üzgünüm ancak bu tip bilgisayarlar ancak bağlı bulundukları cihaz ile kıymetlidir. Bu bilgisayarlardaki bir yada bir kaç yazılım bu pc ye bağlı cnc yada benzeri bir cihazı kontrol ettiği ve bu programın kalıp cdsi sadece bu cihaza yükleme yapabildiği için kıymetlidir. Ama kendi başına bir pc olarak hiç ama hiç bir önemi yoktur. Örnek verirsek bir fuji film baskı sistemi minilap 2 uyduruk pc ile gelir ancak onların kalıp cdlerindeki yazılım olmadan makine çalışmaz o kalıp cd si de o uyduruk pc çin yapılmıştır. Buradaki pcler yüksek güç için için değil sadece belirtilen işi yapsın diye gerekli optimum bileşenleri sağlar. Ev yada ofis kullanımına uygun değildir ki donanım olarak belirtilen fiyatı hiç ama hiç etmezler. İçindeki yazılım belki istediğiniz fiyatın 3 katından fazla ederi vardır. Dolayısı ile bence fiyat abartıdır. Hurdacılarda bu tip pcler çalışır vaziyette çok bulunur cihazın geri kalanı yoktur tabi :-D

• quote:

Orijinalden alıntı: centerland

Üzgünüm ancak bu tip bilgisayarlar ancak bağlı bulundukları cihaz ile kıymetlidir. Bu bilgisayarlardaki bir yada bir kaç yazılım bu pc ye bağlı cnc yada benzeri bir cihazı kontrol ettiği ve bu programın kalıp cdsi sadece bu cihaza yükleme yapabildiği için kıymetlidir. Ama kendi başına bir pc olarak hiç ama hiç bir önemi yoktur. Örnek verirsek bir fuji film baskı sistemi minilap 2 uyduruk pc ile gelir ancak onların kalıp cdlerindeki yazılım olmadan makine çalışmaz o kalıp cd si de o uyduruk pc çin yapılmıştır. Buradaki pcler yüksek güç için için değil sadece belirtilen işi yapsın diye gerekli optimum bileşenleri sağlar. Ev yada ofis kullanımına uygun değildir ki donanım olarak belirtilen fiyatı hiç ama hiç etmezler. İçindeki yazılım belki istediğiniz fiyatın 3 katından fazla ederi vardır. Dolayısı ile bence fiyat abartıdır. Hurdacılarda bu tip pcler çalışır vaziyette çok bulunur cihazın geri kalanı yoktur tabi :-D

Üzgün olmanızı gerektirecek bir durum yoktur. Bu cihaz başka bir makineden vs. gelmemiştir. Kendi projesi olan biri 3,5" ekranlı arm ile uğraşacağına visual studio tabanlı scada yapıp gayet sağlıklı çalıştırır. Alet 0 olarak alınmış ve fazlalık olarak kullanılmamıştır. İşine yarayacak biri çıkasa ve benimle iletişime geçerse uygun gördüğüm taktirde hem projesine hem de fiyat olarak yardımcı olurum. Uyarılarınız için teşekkür ederim. :)

• quote:

Üzgünüm ancak bu tip bilgisayarlar ancak bağlı bulundukları cihaz ile kıymetlidir. Bu bilgisayarlardaki bir yada bir kaç yazılım bu pc ye bağlı cnc yada benzeri bir cihazı kontrol ettiği ve bu programın kalıp cdsi sadece bu cihaza yükleme yapabildiği için kıymetlidir. Ama kendi başına bir pc olarak hiç ama hiç bir önemi yoktur. Örnek verirsek bir fuji film baskı sistemi minilap 2 uyduruk pc ile gelir ancak onların kalıp cdlerindeki yazılım olmadan makine çalışmaz o kalıp cd si de o uyduruk pc çin yapılmıştır. Buradaki pcler yüksek güç için için değil sadece belirtilen işi yapsın diye gerekli optimum bileşenleri sağlar. Ev yada ofis kullanımına uygun değildir ki donanım olarak belirtilen fiyatı hiç ama hiç etmezler. İçindeki yazılım belki istediğiniz fiyatın 3 katından fazla ederi vardır. Dolayısı ile bence fiyat abartıdır. Hurdacılarda bu tip pcler çalışır vaziyette çok bulunur cihazın geri kalanı yoktur tabi :-D

Hocam bende fotografciyim minilab sistemlerini biliyorum. 5 para etmez pc kasalaryla geliyor ama en ufak oarca degisimi yapilamyor. Hatta windows nt sistemini kullanani biliyorum hala nt haha ozledim ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kim ne derse desin, bu pclerın kullanım yerlerıde amaclarıda ev pc lerı ıle kıyaslanamaz, bu dogrultuda bu pc ıcın ıstenen rakamın abartılı oldugunu dusunmuyorum.

fıyat konusunda tereddut yasayanlar için

http://www.merpazar.com/asp/group/267/Endustriyel

buradan bır ıkı urune bakarak kıyaslama yapabılırler
  • bu cihazlar iş yeri için önemli makina durduğunda üretim azalıyor veya düşüyorsa bunu bir facebooka girecek bir cihaz yerine koymanın alemi yok.

makinanın durmadığı 1 gün bile cihazın parasını çıkarır. Ha önemli olan siz eski cihazdaki diski/programı bu makinaya aktarabilirmisiniz?

aktarabilirseniz ne ala.

bende benzer bir tecrübe ile cnc cihazdaki sistemi sigorta experi istememesine rağmen değiştirmeye zorunlu kaldı.
    adam 5000€+45 gün tedariki tercih ediyor.
    işyeri ise iş kaybını her şekidle alacak sigortadan ama istemiyor nihaetinde özel siparişler vs müşteriyi geri çevirmek iyi değil biliyor.
    ben ise hem işyerine bu süreçte gecici bir masüstü ile makinayı çalışır halde tutuyorum hemde ilgili ürünleri tedarikini hazır hale getirip onay bekliyoruz. sonuçta ctsn ekran dahil 1300-1500tlye sistemi değiştirdik 1 haftada

sonuç italyanlara gitmeyen 5000€ oldu.

özet paha duruma göre değişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ioz

bu cihazlar iş yeri için önemli makina durduğunda üretim azalıyor veya düşüyorsa bunu bir facebooka girecek bir cihaz yerine koymanın alemi yok.

makinanın durmadığı 1 gün bile cihazın parasını çıkarır. Ha önemli olan siz eski cihazdaki diski/programı bu makinaya aktarabilirmisiniz?

aktarabilirseniz ne ala.

bende benzer bir tecrübe ile cnc cihazdaki sistemi sigorta experi istememesine rağmen değiştirmeye zorunlu kaldı.
    adam 5000€+45 gün tedariki tercih ediyor.
    işyeri ise iş kaybını her şekidle alacak sigortadan ama istemiyor nihaetinde özel siparişler vs müşteriyi geri çevirmek iyi değil biliyor.
    ben ise hem işyerine bu süreçte gecici bir masüstü ile makinayı çalışır halde tutuyorum hemde ilgili ürünleri tedarikini hazır hale getirip onay bekliyoruz. sonuçta ctsn ekran dahil 1300-1500tlye sistemi değiştirdik 1 haftada

sonuç italyanlara gitmeyen 5000€ oldu.

özet paha duruma göre değişir.

Mesajınız için teşekkür ederim. Aynen belirttiğiniz gibi sahada bu tarz makineler çok yoğunlukta var. Gördüğüm çoğu CNC makinası özelleştirilmiş windows 95 kullanıyor. Eğer elde Visual studio ya da java da yazılmış bir program var ise bu PC her türlü alacak kişinin işine yarayacaktır. Bunun dışında stüdyoda arka plan müziği vs şeyleri beste çalışırken çaldırmak için, evde plc ya da başka bir cihaz ile yapılan kontrol uygulamaları için kontrol paneli yazılım serverı hizmeti, robotik uygulamalar için kontrol paneli ve işlem birimi olarak kullanmak için düşünülebilir ve bu işler için gayet yeterli de gelir.

• adanada bir yağ üretim fabrikasında bir ayırma tankını buna benzer bir makina kontrol ediyordu bozuldu ve tamirine 5000 dolar ödediler. 2 gün çalışmadı tank pc si arızalı diye zarar 22 000 dolar. yani fiyat pahalı değil ama lazım olana. burada hata bu ilanın yeri burası değil. elektrik port vs benzeri sitelerden yani endüstiriyel işlerle uğraşan ve ziyaret edilen yerden duyurulması. sana bana 1 tl ye pahalı olan cihaz lazım olana 3000 dolara ucuz

ne demişler bana lazım değil deve 1 pula pahalı
    bana deve lazım 1000 pula ucuz
  • Neyin tartışmasını yapıyorsunuz anlamadım bu makine sadece iş icabı ihtiyacı olana hitap ediyor sanki gamer'lar alacakta aman durun diyorsunuz bu forumdaki herkes çakal kimse kimseye dandik ürün kaklayamaz rahat olun .
  • eazzy kullanıcısına yanıt
    forudma byük oanda ölücülük var.i5 2400 işlemci+anakarta lütfedim 150 tl verdiler.ama allaha şükür empati kuran satıcı/alıcıalrda var.bir süre bende minik sistemelri inceledim.biraz tuzlu olmalarına rağemn bu sistemler de var ve arkadaşların dediği gibi face girecek aletler değil bunlar.
  • quote:

bravo.. ayrıntılı güzel yanıt.. takdir etmeden geçemedim tşklr

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.