Şimdi Ara

Araba ışıklardayken birden stop etti.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 2004 dizel renault clio+ sürüş ve konfor paketi sahibiyim. Başlıkta bahsettiğim olayın aynısı yokuş olan ışıklarda bir kez daha olmuştu. Isıtma bujisi hatası verilip enjeksiyonlarda sorun var denilmişti. O sıra param olmadığından yaptıramadım. Yaklaşık 5-6 ay önce olmuştu bu olay ve havalar ısındıktan sonra aynı hata ile karşılaşmadım.
    2 gün önce ise yokuş aşağı bir ışıkta durdum. Tam gazı verirken arabanın stop ettiğini anladım. Sağa çekip birkaç kez çalıştırmayı denesem de araba çalışmadı. Motordan ses geliyor ama bir türlü rölantide bile olsa çalışmıyor. Acaba sorun ne olabilir? Bu sefer ısıtma bujisi hatası da vermemiş gözüküyor çünkü oradaki simge ışığı yanmıyor. Biliyorsunuz sanayideki ustalar parça değiştire değiştire sorunu çözmeye çalışıyor, astarı kendinden pahalıya geliyor.
    Ben buradan fikir sahibi olup gidersem, usta şunu değiştiriyorum dediğinde değiştir demem. Fazla masraftan da kurtulurum.
    Şimdiden teşekkür ederim.

• Servise götüreceksin arabayi biraz maliyeti yuksek olur ama kesin sonuc bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Renault kullanıcısı değilim ancak 2003 model Astram var.

Kırmızı ışık öncesi frene hafif hafif basarken birden araç stop etti ve çalıştıramadım. Arkadan kornalar, küfürler vs. geliyor (Dörtlüleri yaktım napiyim daha ?) neyse biraz frene bastım çalıştı. Ancak 100 metre sonra yine stop etti ki allahtan kırmızı ışıktı.

Kelebek pompasını ve valf yazılımını değiştirdiler ki 90 TL gibi birşey tuttu, halloldu.

İyi hatırlattın, yarın bi kontrole götüreyim aracı.
  • ooo konfor paket alırım bir dal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: judith

Renault kullanıcısı değilim ancak 2003 model Astram var.

Kırmızı ışık öncesi frene hafif hafif basarken birden araç stop etti ve çalıştıramadım. Arkadan kornalar, küfürler vs. geliyor (Dörtlüleri yaktım napiyim daha ?) neyse biraz frene bastım çalıştı. Ancak 100 metre sonra yine stop etti ki allahtan kırmızı ışıktı.

Kelebek pompasını ve valf yazılımını değiştirdiler ki 90 TL gibi birşey tuttu, halloldu.

Geçmiş olsun.

Servise mi götürdünüz hocam? Yoksa ustaya falan mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemtas

quote:

Geçmiş olsun.

Ankara Opal'a götürdüm Erdem dostum.

Teşekkür ederim, 3-4 kez kaza tehlikesi atlattık. Biliyorsun stop edince fren de tutmuyor el freni de.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erdemtas

quote:

Geçmiş olsun.

Ankara Opal'a götürdüm Erdem dostum.

Teşekkür ederim, 3-4 kez kaza tehlikesi atlattık. Biliyorsun stop edince fren de tutmuyor el freni de.

Bilmem mi hocam. Ben de araba kullanırken bu olaylarda hemen paniklerim. 1 sene kadar oldu ehliyeti alalı. Düşünün halimi.
    Arkadan korna, küfür bilmem ne. Ömrümde akıtmadığım teri araba başında akıttım resmen. Ben de Denizli oturuyorum. Bir servise götürsem daha iyi olacak sanırsam.

Teşekkür ediyorum tekrardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erkka -- 31 Temmuz 2014; 14:06:23 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.