Şimdi Ara

125 tl lik ANAKART ile 4790K testleri :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
3
Favori
1.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 125 tl lik ANAKART ile 4790K testleri :)

Arkadaşlar bildiğiniz üzere MSI Z97 PC MATE ile 4.7 ghz de 4790k mı kullanıyodum. Dün yanlışlıkla anakartın üstündeki pinleri eğdim ve düzeltemedim ve anakart kaput :)) ve bayram öncesi param da az olduğundan dedimki hemen gidip vatandan en ucuz çalıştırabilecek ve ayın 15 ine kadar idarelik gidip en ucuz anakartı alayım dedim ve MSI H81M-P33 aldım 125 tl ye ve canavar gibi 4.4 ghz de çalıştırmakta sorunsuz

125 tl ye 4.4 ghz

overclock kısmı bile var bi deneyecem bakalım 4.5 veya 4.6 verecek mi bu kart

valla overclock yapmayacaklar için süper bi çözüm alıyosun 125 liraya anakartı ve 4.4 ghz hop direk elinin altında :))

EDİT :

çarpan kilidi arttırılabiliyor arkadaşlar ama biosta cpu voltaj arttırılmıyor. o yüzden default 1.240 voltajı var ve ilk 4.5 overclock denemem başarılı :)

120 tl tlik anakart yahu bu

şimdi amacım 4.6 ve tekrar hatırlatıyorum anakart sadece 125 tl

özellikle overclock yapmayacaklar için 4.4 ghz tak kullan bi anakart. şimdi 4.5 yaptım ve arttıracam bakalım nereye kadar limiti var. sama sanırım en fazla 4.6 olur. 125 tl ye 4.6 ghz bir anakart zaten öpte başına koy

devamı gelecek ... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEKNIGHT -- 26 Temmuz 2014; 22:10:00 >

• Msi hocam bu bende pc mate den çok memnunum.
  • Arkadaşlar 4.6 açıyor ama testi geçemiyor :) biostan voltaj veremiyoruz verebilseydik 4.6 olurdu :) belki msi overlock programında verebiliriz bi deneyecem bakalım :) ama şu haliyle bile 125 tl ye 4.5 ghz bir 4970K nız oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: THEKNIGHT

125 tl lik Anakart ile 4970K testleri :)

Arkadaşlar bildiğiniz üzere MSI Z97 PC MATE ile 4.7 ghz de 4790k mı kullanıyodum. Dün yanlışlıkla anakartın üstündeki pinleri eğdim ve düzeltemedim ve anakart kaput :)) ve bayram öncesi param da az olduğundan dedimki hemen gidip vatandan en ucuz çalıştırabilecek ve ayın 15 ine kadar idarelik gidip en ucuz anakartı alayım dedim ve MSI H81M-P33 aldım 125 tl ye ve canavar gibi 4.4 ghz de çalıştırmakta sorunsuz

125 tl ye 4.4 ghz

valla overclock yapmayacaklar için süper bi çözüm alıyosun 125 liraya anakartı ve 4.4 ghz hop direk elinin altında :))

EDİT :

çarpan kilidi arttırılabiliyor arkadaşlar ama biosta cpu voltaj arttırılmıyor. o yüzden default 1.240 voltajı var ve ilk 4.5 overclock denemem başarılı :)

özellikle overclock yapmayacaklar için 4.4 ghz tak kullan bi anakart. şimdi 4.5 yaptım ve arttıracam bakalım nereye kadar limiti var. sama sanırım en fazla 4.6 olur. 125 tl ye 4.6 ghz bir anakart zaten öpte başına koy

Pinleri nasil o hale getirdiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: holybody2000

quote:

125 tl lik Anakart ile 4970K testleri :)

125 tl ye 4.4 ghz

EDİT :

Pinleri nasil o hale getirdiniz?

ya sorma açtım soketi işlemciyi çıkarırken yanlışlıkla ayağım kaydı ve sokete bastırdım elimle bi baktım 5-10 pin gitmiş anakarttaki sonra denedim düzeltmeyi ama nafile. çok hassaslar bu arada anakartlardaki pinler siz siz olun dokunmayın bile asla. ama artık akıllandım . neyse bu anakartında eksiği yok valla canavar gibi 125 tl çok koymadı :) zaten ilerde bunu satarım üstüne ekler tekrar iyi bişey alırım ama dediğim gibi süper bi anakart aldım valla 125 tl ye 4.5 ghz

• Bütün Devil's canyon'a OC desteği verdiler demekki, ben sadece g3258'e vermişlerdir diye düşünmüştüm. Bazı anakartların voltaj ayarının yine kapalı olduğunu görmüştüm, bazılarının açık 4690k'ya da voltaj verebiliyorsa bu anakartlar çok güzel f/p sistemleri kurulabilir.
  • quote:

Arkadaşlar 4.6 açıyor ama testi geçemiyor :) biostan voltaj veremiyoruz verebilseydik 4.6 olurdu :) belki msi overlock programında verebiliriz bi deneyecem bakalım :) ama şu haliyle bile 125 tl ye 4.5 ghz bir 4970K nız oluyor

4970K değil hocam 4790K diğer konudada 4970K diyordunuz.İşlemci anakartınız hayırlı olsun. FX8350'den geçmeye değdi mi bari? Bu arada teknoloji şans işi derler siz çok şanslısınız herhalde FX8350 aldınız hop 4,9 GHZ R9280X VaporX aldınız 1220/1800 ucuz anakart ile 4790K aldınız 4,7 Ghz .Kendi bilgisayarımı parçalayasım geldi.

• Anakartla islemciyi satsam iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: xxx187

quote:

Arkadaşlar 4.6 açıyor ama testi geçemiyor :) biostan voltaj veremiyoruz verebilseydik 4.6 olurdu :) belki msi overlock programında verebiliriz bi deneyecem bakalım :) ama şu haliyle bile 125 tl ye 4.5 ghz bir 4970K nız oluyor

4970K değil hocam 4790K diğer konudada 4970K diyordunuz.İşlemci anakartınız hayırlı olsun. FX8350'den geçmeye değdi mi bari? Bu arada teknoloji şans işi derler siz çok şanslısınız herhalde FX8350 aldınız hop 4,9 GHZ R9280X VaporX aldınız 1220/1800 ucuz anakart ile 4790K aldınız 4,7 Ghz .Kendi bilgisayarımı parçalayasım geldi.

değdi valla hocam süper artış var oyunlarda 10-15 fps kadar. bir de cidden şanslıyım aldığım parçalar süper uyumlu ve performanslı oluyor. tabi ingilizcem ileri derecede olunca ön araştırma yapıyorum yurt dışı sitelerden :)

bu arada 4970k neden diyosam anlamadım :D 4790K diye düzelttim :))

• quote:

quote:

quote:

tabi ingilizcem ileri derecede olunca ön araştırma yapıyorum yurt dışı sitelerden :)

Are you kola?
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

quote:

quote:

tabi ingilizcem ileri derecede olunca ön araştırma yapıyorum yurt dışı sitelerden :)

Are you kola?

No, thanks :) . ingilizce hocasıyım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

quote:

quote:

Are you kola?

No, thanks :) . ingilizce hocasıyım

Saygılar hocam

• THEKNIGHT kullanıcısına yanıt
    Bu iyi oldu.Seni ekleyeyim de , RMA felan açarken yardımcı olursun bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

Bu iyi oldu.Seni ekleyeyim de , RMA felan açarken yardımcı olursun bana

• hocam pinler eğildiğinde nasıl oldu pc hiçmi açılmadı ledler yanıp söndü filan benimde anakartım arızalı belki aynı sorun olabilir
  • İNGİLİZCE HOCASI NE kadar maaş alıyor emrak ettim,4790k felan
  • quote:

Orijinalden alıntı: CloneTrooper

hocam pinler eğildiğinde nasıl oldu pc hiçmi açılmadı ledler yanıp söndü filan benimde anakartım arızalı belki aynı sorun olabilir

önce ram slotları gitti 2 tane sonra düzelteyeim derken iyice yamulttum ve hiç açılmadı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dekstop's surgeon

İNGİLİZCE HOCASI NE kadar maaş alıyor emrak ettim,4790k felan

üniversitede hocayım . ek derslerle 3500 tl :)

tabi çeviri+ rehberlik te yapıyorum arada bir yazları :)

3500 tl her ay net kazanç.Şu an Öğretim Görevlisiyim. doçent veya prof olursam artacak tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEKNIGHT -- 26 Temmuz 2014; 21:55:54 >
  • Casper ve Exper Politikası.

H61 anakart, yanına 3770

Neyse, bu anakartlara çöp gözüyle bakılıyor ama bence gayet iyi . Hatta müthiş . 90 liralık Zotac H61 vardı . Al ondan, 3770 tak kullan. Overclock yapmılmayacaksa tabi.

PCI Express 3.0 desteğide var . Her türlü ekran kartı da takılır.
  • Bence forumda bu anakart mevzusu çok buyutuluyor ucuz anakartlar da öyle kullanılmayacak kadar beter değiller şekil 13-a

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.