Şimdi Ara

Bisikletin boyasını kaldırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben bisikletin boyasını kaldırıp kendi metalik renginde bırakmak istiyorum bunun için neler yapmalıyım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selülözik tiner vb bilumum boya çözücü dolu bir havuza atıp boyayı çürütmen gerekir.
    Ki bu da metal üzerinde yorgunluğa sebebiyet verebilir.

En temizi metalik gri renge boyat daha sağlıklı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whereismywings

Selülözik tiner vb bilumum boya çözücü dolu bir havuza atıp boyayı çürütmen gerekir.

boya çözücü ile boyasını kaziyip sonra üzerine cila atsak yine de mi olmaz acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seaside Rendezvous kullanıcısına yanıt
    Yapmaya çalıştığınız parlak bir yüzey elde etmekse boya çözücünün geride bıraktığı yüzey sizi tatmin etmez. Kadroyu krom kaplatmak bir çözüm olabilir. Bunun için yeteri kadar büyük kaplama havuzu bulunan bir firma araştırmanız gerekecek. Kadroyu ve maşayı endüstriyel boya sökücülerle kazımadan ve zedelemeden temizlerseniz alacağınız sonuç daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seaside Rendezvous

quote:

Orijinalden alıntı: whereismywings

Selülözik tiner vb bilumum boya çözücü dolu bir havuza atıp boyayı çürütmen gerekir.

boya çözücü ile boyasını kaziyip sonra üzerine cila atsak yine de mi olmaz acaba?

Kafandaki gibi bir şeyin ortaya çıkmayacağını garanti edebilirim.

Bir de cila hususu var. Metal yüzeyler boyandıktan sonra üzerine cila atılmaz. Pasta cila vurursun parlak gösterir falan. Öyle ahşaptaki gibi bir düzgünlük sağlamaz.
    Hayal kırıklığı yaşamamanız adına söylüyorum bunları.

Öyle aman aman bir bisiklet boya tecrübem olduğundan değil, demircilik yaptığım için söylüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.