Şimdi Ara

700-1000 TL Arası Monitör Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ay sonuna kadar yeni bir monitör almayı düşünüyorum ancak baktığım modeller arasında kararsız kaldığımı söylemem lazım.

Öncelikle forumdaki bir çok kişinin favorisi AOC E2461fwh ile başlamak lazım. Monitör güzel fakat incelediğim model aşırı derecede sallanıyordu. Monitöre ufak bir dokunuşta bile hemen sallanması biraz moral bozucuydu. Gördüğüm modeller arasında en çok dikkatimi çekense Asus VG248QE oldu diyebilirim. 144 hz ve pivot tasarım oldukça etkileyiciydi benim için fakat fiyat olarak 1.000 TL'nin üzerinde olması, 3D için Nvidia Vision gerektirmesi ve zor bulunur olması eksi benim için.

23-24 inch arası, 1080P, 1-2 ms tepki süresi olan ve 120+ Hz özellikli önerebileceğiniz başka model var mı? Bütçe 700-1.000 TL ancak gözümün karardığı bir anda VG248QE'yi de satın alabilirim. :D Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Azcik zorla ve asus vg248qe al kesinlikle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0ops kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler öncelikle. 100 TL fark benim için fazla önemli değil. Belirttiğim fiyat diliminde alternatif ürün bakıyorum sadece.

VG248QE'nin stok durumu şu an biraz sıkıntılı galiba. Normalde internet üzerinden alışveriş yaparken fazla sıkıntı yapmam ama monitör olunca ürünü satın almadan görmem gerektiğini düşünüyorum. Bu hafta sonu tekrar Vatan Topkapı'ya uğrayacağım. Ürünü bulur ve ürünle ilgili sıkıntı olmazsa eve boş dönmeyi düşünmüyorum. :D
  • Benq Xl2420z ye bir bakın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0ops

Azcik zorla ve asus vg248qe al kesinlikle.

+1
  • Asus VG248QE'de karar verilmiş gibi. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Haftasonu bulabilirsem Vatan'da, bulamazsam internet üzerinden monitörü satın alacağım. Tekrar teşekkürler herkese.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0ops

Azcik zorla ve asus vg248qe al kesinlikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: ylmzfrk

Asus VG248QE'de karar verilmiş gibi. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Haftasonu bulabilirsem Vatan'da, bulamazsam internet üzerinden monitörü satın alacağım. Tekrar teşekkürler herkese.

hocam gelince fotoğraflarını atar mısın? oyun oynarken performansını da bizlerle paylaşır mısın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bagwell34

quote:

Asus VG248QE'de karar verilmiş gibi. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

hocam gelince fotoğraflarını atar mısın? oyun oynarken performansını da bizlerle paylaşır mısın ?

Elimde iyi kalitede resim çekecek fotoğraf makinesi veya akıllı telefon yok. Fakat oyun performansı için yorumları ürün elime geçtiğinde paylaşabilirim.

Ürün şu anda İstanbul'daki Vatan Bilgisayar şubelerinde yokmuş(sadece teşhir ürünü var). Sipariş üzerine başka şubeden getiriyorlarmış monitörü. Yarın siparişini vereceğim bir aksilik çıkmazsa. Önümüzdeki hafta içinde ürün elime geçer diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ylmzfrk -- 11 Temmuz 2014; 19:11:10 >

• Merakla takip ediyoruz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monitörü satın alalı yaklaşık 2 saat oldu hala uygun ayarları bulmaya çalışıyorum. Oyunlardaki performansı gerçekten harika. Biraz vakit geçirdikten sonra daha detaylı yazmaya çalışırım. Tavsiye edenlere tekrar teşekkürler.
  • quote:

Monitörü satın alalı yaklaşık 2 saat oldu hala uygun ayarları bulmaya çalışıyorum. Oyunlardaki performansı gerçekten harika. Biraz vakit geçirdikten sonra daha detaylı yazmaya çalışırım. Tavsiye edenlere tekrar teşekkürler.

hayırlı olsun :)
  • Monitörle 10 gün geçirdikten sonra daha detaylı yorumları paylaşabilirim artık.

Öncelikle monitörün boyutuyla başlamak lazım. 17 inch 4:3 Samsung monitörden sonra Asus VG248QE devasa gelmişti ilk başta. Ekrana alıştıktan sonra ekran boyutu normal gelmeye başlıyor bir süre sonra. Monitörü 144hz olarak kullanmaya başladığınızda farkı hemen hissediyorsunuz. Fazla sıkıştırılma yapılmamış .gif ve webm'lerdeki akıcılık inanılmaz.

Geçen kış aldığım PS Vita nedeniyle bu seneki oyun vaktimin çoğu PSVita da geçti. Bu nedenle PC'de ki güncel oyunlara fazla para ayıramadım. Ancak denediğim oyunlardaki(modlanmış Skyrim, Dark Souls 1-2, Diablo 3 ROS, Borderlands 2, Tomb Raider 2013, Batman: Arkham Trilogy) performansı gerçekten harikaydı VG248QE'nin. Oyunları genellikle 'Scenery' modda oynamalısınız. Parlaklık ve kontrast ayarlarını istediğiniz seviyeye getirdiğinizde elde ettiğiniz görüntü kalitesi gerçekten çok iyi. Güçlü bir sisteminiz varsa oyunlardaki akıcılık farkını daha iyi anlıyorsunuz. Monitör verdiğiniz parayı sonuna kadar hak ediyor oyun performansıyla.

• quote:

Monitörle 10 gün geçirdikten sonra daha detaylı yorumları paylaşabilirim artık.

Öncelikle monitörün boyutuyla başlamak lazım. 17 inch 4:3 Samsung monitörden sonra Asus VG248QE devasa gelmişti ilk başta. Ekrana alıştıktan sonra ekran boyutu normal gelmeye başlıyor bir süre sonra. Monitörü 144hz olarak kullanmaya başladığınızda farkı hemen hissediyorsunuz. Fazla sıkıştırılma yapılmamış .gif ve webm'lerdeki akıcılık inanılmaz.

Geçen kış aldığım PS Vita nedeniyle bu seneki oyun vaktimin çoğu PSVita da geçti. Bu nedenle PC'de ki güncel oyunlara fazla para ayıramadım. Ancak denediğim oyunlardaki(modlanmış Skyrim, Dark Souls 1-2, Diablo 3 ROS, Borderlands 2, Tomb Raider 2013, Batman: Arkham Trilogy) performansı gerçekten harikaydı VG248QE'nin. Oyunları genellikle 'Scenery' modda oynamalısınız. Parlaklık ve kontrast ayarlarını istediğiniz seviyeye getirdiğinizde elde ettiğiniz görüntü kalitesi gerçekten çok iyi. Güçlü bir sisteminiz varsa oyunlardaki akıcılık farkını daha iyi anlıyorsunuz. Monitör verdiğiniz parayı sonuna kadar hak ediyor oyun performansıyla.

hayırlı olsun iyi monitördür bende onu önerecektim zaten.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.