Şimdi Ara

Çamaşır makinesi önerisi [>2000TL]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
3.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar emektar makinemizi değiştirmeyi düşünüyoruz.

Bir müddet araştırma yaptım ve 2000 lira altı en çok tavsiye edilen modelleri öne çıkardım.

Yalnız makinelerin iç ve dış donanımlarından ve özelliklerinden hiç anlamadığımdan ötürü, hangisini seçmeliyim, neden onu seçmeliyim, en doğru ürün hangisi olur, ihtiyacımıza en iyi şekilde cevap verecek makine hangisi olacağına karar veremiyorum.

Daha pahalı olanların ekstra özellikleri mutlaka daha üstündür. Yalnız donanım parçalarının kalitesi açısından bir üstünlükleri yok ise, üstünlükleri sadece fazla kullanılmayan bir kaç ek özellikten kaynaklanıyorsa, bu ürün bana göre gereksiz pahalı olur.

Bu yüzden, yardımlarınızla, alttaki modellerin arasından nokta atışını gerçekleştirmek istiyorum. Parasına en çok değen ürünü seçmek istiyorum.

PROFİLO CM1002ETR: 1050TL

AEG LAVAMAT L75280FL: 1400TL civarı

PROFİLO CM1201DTR: 1400TL civarı

ELECTROLUX EWF1286LEW: 1400TL civarı

AEG LAVAMAT L87494EFL: 1600TL civarı

SİEMENS WM12S765TR: 1800TL civarı

BOSCH WAS24765TR : 1800TL civarı

Bir de son bir şey, bu çamaşır makineleri modellerinin üzerine kurutma makinesi monte etmek mümkün müdür?

• quote:

Orijinalden alıntı: yaskoo_87

Arkadaşlar emektar makinemizi değiştirmeyi düşünüyoruz.

Bir müddet araştırma yaptım ve 2000 lira altı en çok tavsiye edilen modelleri öne çıkardım.

Yalnız makinelerin iç ve dış donanımlarından ve özelliklerinden hiç anlamadığımdan ötürü, hangisini seçmeliyim, neden onu seçmeliyim, en doğru ürün hangisi olur, ihtiyacımıza en iyi şekilde cevap verecek makine hangisi olacağına karar veremiyorum.

Daha pahalı olanların ekstra özellikleri mutlaka daha üstündür. Yalnız donanım parçalarının kalitesi açısından bir üstünlükleri yok ise, üstünlükleri sadece fazla kullanılmayan bir kaç ek özellikten kaynaklanıyorsa, bu ürün bana göre gereksiz pahalı olur.

Bu yüzden, yardımlarınızla, alttaki modellerin arasından nokta atışını gerçekleştirmek istiyorum. Parasına en çok değen ürünü seçmek istiyorum.

Bir de son bir şey, bu çamaşır makineleri modellerinin üzerine kurutma makinesi monte etmek mümkün müdür?

SİEMENS WM12S765TR modelini seçebilirsiniz.

1- Motor sessiz tip
    2- Üretim yeri Almanya
    3- Kalite düzeyi yüksek
    4- Programları kullanışlı ve esnek
    5- Sıkması vs daha stabil.
    6- Servisi yaygın.
    7- Tasarımı güzel.

Gözünüz kapalı alabilirsiniz. Bir Allah'ın kulu çıkıpta cihaza kötü diyemez.

• eteksen kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Tam benlik bir cevap vermişsiniz. Modeli belirtip, nedenlerinizi de sayarak öneride bulunmanız, konu açan bir kişinin en çok isteyeceği cevap şeklidir bence.

Diğerlerine hiç bakmaya gerek yok demek ki. Yine de farklı kişilerin tavsiyelerini ve düşüncelerini okumak isterim.
  • yaskoo_87 Y kullanıcısına yanıt
    Eteksen cevap vermiş ama bir kaç şey daha ekleyim :) verdiğiniz modellerde bosch ve siemens olanlar birebir aynı cihazlardır. Ikisinden hangisi içinize sinerse gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Kurutma makineleri yıkama makinelerinin üstüne monte edilebilir ancak servisler genelde aynı marka olmasını istiyor. Çünkü araya özel bir bağlantı parçası takılıyor Buda her markaya özel bir parça. Bosch was24765 Yada siemens wm12s765 Almanya'da üretilip montajlanıp geliyor. Servis açısındanda oldukça yaygın. 765 modeli her açıdan diğer verdiğiniz modellerden daha üstün. Bu yüzden 765 modelini alın :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Evet, dediğiniz gibi, Bosch ile Siemens 765 modellerinin aynı olduğunu daha önce burada, forumda okumuştum. Sadece görsel açıdan fark varmış.

Burada electrolux 'un modelini de çok öneriyorlar. Daha ucuz olmasının yanı sıra, artıları eksileri nelerdir 765 modellerine göre.

Bir de aylar önce bir yakınıma Bosch 'un HomeProfessional serisinden Way kodlu bir modeli almıştık. Way20560tr idi sanırım. Şu an bakıyorum da 765 'ten daha pahalı. Farkı ve üstünlüğü nedir 765 'e göre, öğrenmek isterim.
    Electroluxü neden çok öneriyorlar tam bilmiyorum. Ama en çok 66lt kazan hacmi ve inverter motor olupta bu kadar ucuz olduğu içindir. Way20560ın was24765 ten teknik olarak hiç bir fazlası yok hatta eksiği var. Mesela 765 te otomatik leke çıkarma programları varken 560 ta yok. 765 1200 devirken 560 1000 devir

20560 ın 24765 ten pahalı olmasının tek sebebi yeni seri olmasıdır way serisi çıkmadan önce was seriside çok uçuk fiyatlara satılıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 1 Temmuz 2014; 0:51:14 >
  • quote:

Teşekkür ederim.

Tam benlik bir cevap vermişsiniz. Modeli belirtip, nedenlerinizi de sayarak öneride bulunmanız, konu açan bir kişinin en çok isteyeceği cevap şeklidir bence.

Diğerlerine hiç bakmaya gerek yok demek ki. Yine de farklı kişilerin tavsiyelerini ve düşüncelerini okumak isterim.

Belli bir araştırma evresinden sonrası insanlar zorlanmaya başlıyorlar. Bu yüzden söylediğim modeli alıp geçin. Kafanızda şunu mu alsaydım diye bir düşünce olmaz. Çünkü aldığınız ürün zaten çok iyi bir ürün kusur bulmak zor.

Yoksa makine modelleri arasında insan boğulmaya başlıyor.
    Anladım. Sadece seri adlandırmasına takıldım ben, Was kodlular Logix, Way olanlar HomeProfessional. Way kodluların daha yeni olmalarının yanı sıra, malzeme kalitesinden bir üstünlükleri yoktur umarım.
  • eteksen kullanıcısına yanıt
    Evet, haklısınız, size katılıyorum.

765 modeli isabetli bir seçim olacaktır. Bir çok artısı yazılmış çizilmiş forumda. Peki, bu modelle ilgili bilmemiz gereken başka bir şey var mı, olumlu - olumsuz.
    Hiç bir farkları yok emin olun. Sadece her iki seridede idos modellerinde ek ses yalıtımı var o kadar. Ve dediğim gibi was24765 way20560 tan daha üstün. Daha fazla araştırma yapmadan içiniz rahat alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 1 Temmuz 2014; 11:33:35 >
    Anladım. Umarım uygun fiyatlı bir 765 yakalarım.

İlginiz ve düşünce paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
    Rica ederim :) 1800 tl ve altına bulduğunuz sürece fiyat iyidir :)

İnşallah :).

Puandı, çekti, indirimdi derken, hedefim 1600 altına inmek.
    Umarım inersiniz. Şimdiden hayırlı olsun :)

Sağ olun.

Siemens 'in modeli ile ilgili detaylı inceleme yazısı ya da videosu var mı bildiğiniz? (bosch'un modeli için de olabilir.)
    Bilmiyorum ama Youtube'da yabancı bir kullanıcıda benzer bir modelin bir çok videosu var youtube arama kısmına bosch was32461gb yazarsanız çıkar. Uzun süreli videolar

Ama benim en başarılı bulduğum video budur. Iki motor tipi arasındaki dağlar kadar ses farkını gösteriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=bHz8bmAsHxg

Sizin alacağınız modelde bu kadar sessiz olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 1 Temmuz 2014; 12:33:06 >
    Evet, fark çok belirgin. :) Teşekkürler.
  • quote:

Arkadaşlar emektar makinemizi değiştirmeyi düşünüyoruz.

Selamlar,
    Bundan 2-3 ay önce ben de sizin gibi arayış sürecinde idim ve önce 4-5 olan seçenekleri en son ikiye indirip konu açmıştım. Gerek kendi araştırmalarım ve gerekse forumdaşların önerilerine uyarak sonunda Siemens WM12S765TR'de karar kıldım. Yerel bayiden 1800TL peşine aldım ve yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Tabi 1 ay kısa bir süre ama makineden eşim ve ben çok memnunuz. Tavsiyemizdir...

http://forum.donanimhaber.com/m_92184454/tm.htm

• memint M kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkürler.

Konunuza daha önce de ulaşmış ve incelemiştim. Karar verme sürecimin sonuna gelmiş bulunmaktayım. Çok büyük ihtimalle Siemens 765 'i satın alacağım. Şu anda fiyat araştırma sürecine dalmayı düşünüyorum. :)
  • Hiç biri nehir kıyısında dövülerek yıkanan çamaşırın yerini tutmuyor
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.