Şimdi Ara

i5 4670K & R9 280 X SİSTEM NE KADAR GÜÇ ÇEKTİGİNİ MERAK EDENLER İÇERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
2.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimde corsair ax 860 i varken bi test yapayım dedim corsair linki yardımı ile sistem full yükte iken i5 4670 k 4,4 ghz ekran kartı asus R9 280x furmark acık tam yükte 428 wat civarı güç çekerken harcadıgı 418 wat civarı bazı arkadaşlar power alırken şu power bu sistemi kaldırırmı gibi sorulara yardımcı olur diye düşündüm bf4 ultra da 300 wat civarı güç harcıyor psu alırken bunlara dikkat ederseniz hem sisteminize zarar hemde verdiniz para çöpe gitmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supervisor_ -- 24 Haziran 2014; 12:38:22 >

• Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    "Güç kaynağım yeter mi?" diye merak edenler için faydalı bir konu.

Ben de AMD'den örnek vereyim. Değerler birbirine yakın sayılır.
    Oyundan oyuna değişmekle birlikte, FX8350 ve 280X Toxic'in bulunduğu sistemde şebekeden çekilen güç için pik değer olarak 484 watt gördüm. Buna sadece bir oyunda denk geldim ama hangisiydi, şu an hatırlayamadım. Ortalama ise 420-430 watt çektiğini gördüm. Bu değerlere monitör ve model dahildi. İkisi ortalama 33-35 watt çekiyor. Kimi oyunlarda bu değerin 230 watt civarında kaldığı da oluyordu. Hem işlemci, hem de kart stok hızlarındaydı.
  • Kesinlikle faydalı bir konu. Elimde watt ölçer ile bende ölçmüştüm zamanında. Yakın değerler veriyordu.
    4770 ve r9 290 ile aynı test usulü ile 450 watt ı görmüştüm.
  • Genelde üreticiler tarafından önerilen güç kaynak değerlernin overclock ve güç kaybı düşünülerek belirlendirildiğini gördük. 500 watt bir psu alt limit şuan. Konu içinde teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merak ettiğim bir konuydu sende bunun üzerine parmak basmışsın.

Sormak istediğim bir soru var! Örneğin bf4 te sistem oc li vaziyette iken fraps ile düşük ve yüksek fps aldığın noktalarda sistemin ne kadar güç çektiğine bakabilir misin?

Yani, FPS artınca veya azalınca sistemin harcadığı Watt' değişkenlik gösteriyor mu? Bunu merak ediyorum.
  • Mr.ED kullanıcısına yanıt
    ben tşk ederim hocam en azından bazı arkadaşlar alırken veya yorum yaparken göz önünde bulundurabilirler
  • FoxPark kullanıcısına yanıt
    hocam müsait bi zamanda onada bakayım
    Bu corsairin yazılımını farklı psu' da deneme şansımız var mıdır acaba? Hiç olmazsa kendi bileşenlerimin de ne kadar güç çeltiğini daha detaylı görmüş olurum.
  • FoxPark kullanıcısına yanıt
    malesef hocam psu ile usb baglantılı bi aparat
  • Hocam oturup uğraşmışsın.Faydalı bir konu olmuş.Psu alacaklar için güzel inceleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marins -- 24 Haziran 2014; 13:59:33 >
  • O zaman artık çoğu kişi böyle bir sisteme Corsair Vs 550 önerirken çekinmeyecek.
  • Arkadaşlar sizce r9 280 dual x için Corsair carbide 200r yeterli olur mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arthonnen kullanıcısına yanıt
    olmasına olur hocam ama hava sülkülasyon az oldugu için çok ısınır kart ben corsair 500r kullanıyorum önde 2 fan arkada eksoz fafı yukarda h100i nin fanı valla fırın gibi yumurta koysa pişecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supervisor_ -- 24 Haziran 2014; 20:57:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Supervisor_

olmasına olur hocam ama hava sülkülasyon az oldugu için çok ısınır kart ben corsair 500r kullanıyorum önde 2 fan arkada eksoz fafı yukarda h100i nin fanı valla fırın gibi yumurta koysa pişecek

hocam fx 6100'i 4.7'de kullanıyorum 1.420 voltajda ve gtx 760 bu ikisi ne kadar güç çeker sence toplamda?
  • 350 wat civarı kullanır tahminim
  • 200r kasanın 280x'li sisteme yetmeyeceğini söyleyenler içer falan yazsaydın keşke
  • KralDorduncuVites kullanıcısına yanıt
    hocam ne dedigini anlayamadım tam olarak açıklarmısın.
  • Sadece program yetiyormu bunun icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    diyorum ki corsair 200r 550w önerdiğimizde bik bik bik ötüp 750w lazım diyenlere güzel konu olmuş ellerine sağlık. adamlara bizzat kullandım sorun çıkarmadı demek kar etmiyordu sağolasın.
  • program yetmiyor hocam ax i serilernde psu ile usb bglantılı bi aparat var o yapıyor ölçme işini
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.