Şimdi Ara

Aksiyon Kamera Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aksiyon kamerası almayı düşünüyorum ve beklentilerimi yazıp sizden tavsiyelerinizi isteyeceğim.

Kullanacaĝım alanlar;
    - Bisiklet Sürerken,
    - Veteriner Fakültesinde okuyorum ve sahaya çıktığımız zamanlar kafamda operasyon ve uygulamarı kaydedeceğim,
    - Time Lapse (telefondan uzun ömürlü ve sağlıklı olmuyor)
    - İlerde belki kısa film tarzı şeyler.

Kameradan beklentilerim;
    - Fiyat performans en üst olacak, gopro 1500 ama fiyatını hak ederse oda olabilir :)
    - Sarsıntı konusuna takılıyorum en çok, hareket halinde sarsıntının en az olması lazım,
    - Pil ömrü önemli ama yedek piller ile telafi edebilirim
    - Aksesuar uyumu (monopod, tripod çeşitleri, ois cihazları vs.)

Bende biraz araştırdım fakat videolardan anlayamıyorum, özellikle goprolarda video edit yapıp koyuyorlar çok harika oluyor diğerlerini bilmiyorum.

Önerilerinizi bekliyorum, kullananlardan kullanıcı yorumlarını. Şimdiden teşekkürler.

• tpkdln kullanıcısına yanıt
    Direk link olarak değilde eğer kullanıcıysanız yorumlarınızı alabilirmiyim.
  • tlserkan kullanıcısına yanıt
    Youtube'dan örnek kayıtları inceleyebilirsiniz, Go-pro'nun 1080p, 720p kayıtlarından geri kalmıyor. Fotoğraf kalitesi çok iyi değil. İki tane otomatik ve iso800 ayarı var. Fotoğraflar grenli çıkıyor. Battery back pac, lcd back pack ve kumanda hediyesi var ve bunlar oldukça kullanışlı.

http://www.youtube.com/user/serkankmo/videos

Merak ettiğiniz belirli bir konu varsa anlatırım yine.
  • tpkdln kullanıcısına yanıt
    Youtube kanalı için teşekkürler hocam biraz inceleyim onları eğer aklımda sorular olursa size sorarım.
  • Sony Hdr-as100 ve as30 modellerini buldum acaba nasıl dır? Ses kalitesi gopro dan iyi ama kullanan biri varsa yorumlarını almak isterim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gopro'dan başka modellere yönelme derim. en yakın alınabilecek gibi duran sj4000 var ama anladığım kadarıyla görüntü sabitleyicisi yok ve hareketli görüntüler hüsran olabiliyor. 1500 nerde gopro var amazondan silver ve ya white alabilirsin çok uygun bir fiyata
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

gopro'dan başka modellere yönelme derim. en yakın alınabilecek gibi duran sj4000 var ama anladığım kadarıyla görüntü sabitleyicisi yok ve hareketli görüntüler hüsran olabiliyor. 1500 nerde gopro var amazondan silver ve ya white alabilirsin çok uygun bir fiyata

Yani 1345 tl gopro hero3+ be ama aksesuar alsak 2.3 1500 Oluyor rahat. Amazondan filan almak istedim türkiye ye göndermiyor diyor. Ebay da türkiye fiyatına yaklaşıyor yeni bi uygulamaya göre gümrük vergisi direk ordan aliniyor.
    Sony ye gelecek olursak gayet mantıklıydı görüntü sabitleyici ve mercek olarak üstün görünüyor fiyat olarakda en azından goprodan iyi.
    SJ4000 ise benim ihtiyaçlarımi karsilayacak gibi değil

• quote:

Orijinalden alıntı: tlserkan

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

gopro'dan başka modellere yönelme derim. en yakın alınabilecek gibi duran sj4000 var ama anladığım kadarıyla görüntü sabitleyicisi yok ve hareketli görüntüler hüsran olabiliyor. 1500 nerde gopro var amazondan silver ve ya white alabilirsin çok uygun bir fiyata

Yani 1345 tl gopro hero3+ be ama aksesuar alsak 2.3 1500 Oluyor rahat. Amazondan filan almak istedim türkiye ye göndermiyor diyor. Ebay da türkiye fiyatına yaklaşıyor yeni bi uygulamaya göre gümrük vergisi direk ordan aliniyor.
    Sony ye gelecek olursak gayet mantıklıydı görüntü sabitleyici ve mercek olarak üstün görünüyor fiyat olarakda en azından goprodan iyi.
    SJ4000 ise benim ihtiyaçlarımi karsilayacak gibi değil

tabi tercih sizin ama sony'nin aksesuarları nekadar yaygın bilmiyorum

mesela silverla black arasında uçurum fark yok. ama blackte kumanda var beraberinde o ayrı...

http://www.amazon.com/gp/product/B00F3F0EIU/ref=s9_psimh_gw_p421_d0_i1?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0YSFDBBZSDZSJ1FBT7YT&pf_rd_t=101&pf_rd_p=1688200382&pf_rd_i=507846

sağ alttaki refirbushed kısmına tıklarsanız refirbushedler çıkıyor. onları da düşünebilirsiniz. 1-2 hafta önce 250$ civarında vardı bir tane silver refirbushed ve türkiyeye gönderim vardı. gümrük vergisi de almıyordu. 30tl kargosu vardı sadece. yani bir sadtıcı göndermiyordur ama başka gönderenler olabilir.

• Mr.Loney kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal gopro yada sony bakicam ve aksesuar konusunda istediklerim sony dede var geneli oluyor ve sony nin bir artısı şu meret :D

http://img.enaa.com/oddelki/foto/assets/product_images/najvecje/sony_hdr_as100___live_view_remote_LOS9GXHCRJCW.JPG

• quote:

Büyük ihtimal gopro yada sony bakicam ve aksesuar konusunda istediklerim sony dede var geneli oluyor ve sony nin bir artısı şu meret :D

http://img.enaa.com/oddelki/foto/assets/product_images/najvecje/sony_hdr_as100___live_view_remote_LOS9GXHCRJCW.JPG

Sadece kaydı başlat durdur ve görüntü izlemeye yarıyorsa çok da ilgimi çekmedi. Gopronun da kumandası var sonuçta ama % 30civarinda pil yiyir gibi wireless

• Mr.Loney kullanıcısına yanıt
    Orası öyle tabi şarjı yer :D bide Aee Sd21 var yukarda arkadaş önermişti o sizce nasıl olur bol aksesuar uygun fiyattı. Bu arada sizde varmıydı kamera.

• quote:

Sony Hdr-as100 ve as30 modellerini buldum acaba nasıl dır? Ses kalitesi gopro dan iyi ama kullanan biri varsa yorumlarını almak isterim

Aksiyon kamera aldın mı? Alıp kullandıysan yorumlarını yazabilir misin?
  • go pro hero3 - 800 lira bence git al
  • Eğer Almadıysan ve bütçe varsa Garmin Virb.

İsteğe bağlı olarak şu şekilde (başka temalarıda var) çekimlerinize otomatik layer ekleyebiliyor.
    Tabi gopro ilede yapılırda ekstra yazılımlar filan gerekiyor ve bu kadar hoş değil.
    Diğer garmin ürünleri ile senkronize çalışıyor.

(6:15 )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reahax -- 13 Ekim 2014; 17:24:22 >
  • bilalarabaci B kullanıcısına yanıt
    SJ4000 aldım hocam. Gayet memnunum bütçe sıkıntısıda çekmedim.
    Ama sağlam bişey olsun bütçemde var derseniz size Sony Action Cam öneririm kullanmadım ama takip ettiğim bir cihaz. Birde gopro hero 4 çıktı belki onunda bekliyebilirsiniz.
    Ama bütçemede uygun olsun derseniz sj4000 mantıklı ve wifi li versiyonuda çıktı
  • nopro önerecektim ki onu almışsın galiba ne kadara geldi?
  • no pro diyorum gerçekten fiyat/performans çok iyi.

bir de şok markette bir kamera var alan gören var mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.