Şimdi Ara

Hyundai Getz 1 depo yakıt rekorları. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
454
Cevap
6
Favori
196.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: westbam

hangi devir aralıklarında kullanıyon peki biraz arabayı düşük devirde kullan ve 80 geçme denebiraz bakalım ne olacak

80 i geçmesem uzun yolda 6.7 lt yakıyor denedim :)

ama 80le yol bitmiyorki normalde 2000-3500 aralığında kullanıyorum tabi duruma gore 6500 gorduğumde çok oluyor :)

aslında yakıtı normal benzin çok pahalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: onursumer

quote:

hangi devir aralıklarında kullanıyon peki biraz arabayı düşük devirde kullan ve 80 geçme denebiraz bakalım ne olacak

ama 80le yol bitmiyorki normalde 2000-3500 aralığında kullanıyorum tabi duruma gore 6500 gorduğumde çok oluyor :)

allah allah peki normalmiymiş bu durum servis nediyor
  • 2005 benzinli getz kullanıyorum. arabadan fena halde memnunum. 4 kişi bagajla beraber antalya bursa arası 80 km ortalama süratle bir depo benzinle 650 km gidebiliyorum. bu aracın fiyatından başka hiç uç noktası yok ama eksiğide yok. hem şefir içi hemde şehir dışı kullanıma çok uygun. 10 yıl öncesine kadar çoğumuz şahin doğan kullanıyorduk. ve o araçların ne kadar gürültülü çok yakan ve berbat yol tutan şeyler olduğu aklıma geldikçe arabamı daha çok seviyorum. ama en sevdiğim özelliği koltuklarının takla atıp katlanması.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mezo

2005 benzinli getz kullanıyorum. arabadan fena halde memnunum. 4 kişi bagajla beraber antalya bursa arası 80 km ortalama süratle bir depo benzinle 650 km gidebiliyorum. bu aracın fiyatından başka hiç uç noktası yok ama eksiğide yok. hem şefir içi hemde şehir dışı kullanıma çok uygun. 10 yıl öncesine kadar çoğumuz şahin doğan kullanıyorduk. ve o araçların ne kadar gürültülü çok yakan ve berbat yol tutan şeyler olduğu aklıma geldikçe arabamı daha çok seviyorum. ama en sevdiğim özelliği koltuklarının takla atıp katlanması.

arabasını gerçekten seven ve aracının farkına varan biri olduğunu görerek kutluyorum allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin
    sanırım forma yeni takıldın hoşgeldin diyeyim daha aktif olma dileğiyle

• getz bizim abide var araba 1.7 100kmde 7lt benzin yakıyor harika bi araba
  • quote:

2005 benzinli getz kullanıyorum. arabadan fena halde memnunum. 4 kişi bagajla beraber antalya bursa arası 80 km ortalama süratle bir depo benzinle 650 km gidebiliyorum. bu aracın fiyatından başka hiç uç noktası yok ama eksiğide yok. hem şefir içi hemde şehir dışı kullanıma çok uygun. 10 yıl öncesine kadar çoğumuz şahin doğan kullanıyorduk. ve o araçların ne kadar gürültülü çok yakan ve berbat yol tutan şeyler olduğu aklıma geldikçe arabamı daha çok seviyorum. ama en sevdiğim özelliği koltuklarının takla atıp katlanması.

işte senin önceden yaşamış olduğun şeyleri bende yaşıyorum14 senedir şahin kullandım ama artık dizel getzimden fena halde memnunum.1 depo benzinle 450-500 km fln gittiğim günler geliyo aklıma nedense

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: onursumer

quote:

allah allah peki normalmiymiş bu durum servis nediyor

aracın katalog verisi zaten 9.1lt yakıtı normal :)

ben aracımdan oldukça memnunum şehir içi yakıtı dışında gerçi oda beni pek rahatsız etmiyor ...

• quote:

Orjinalden alıntı: ManyAak

quote:

işte senin önceden yaşamış olduğun şeyleri bende yaşıyorum14 senedir şahin kullandım ama artık dizel getzimden fena halde memnunum.1 depo benzinle 450-500 km fln gittiğim günler geliyo aklıma nedense

şahin ne kadar yakıyodu

• quote:

Orjinalden alıntı: royartar

arabanin samandrasinin gormedigi bir bolge var, eski bir hyundai kullanicisi olarak bir onceki arabada da bu vardi ve farkettigim de servis de teyit etmisti.

soyle ki katalog 45 lt ama 5 lt yedek benzin yeri gibi deponun alt kisminda bi bolmesi var diye biliyorum samandra gormuyo burayi cunku ben doldurdugum da 47 48 lt aldigi oluyo cok dipten yemissem bence 50 ve dedigim gibi 45 gosteriliyor.. tabi bilimsel acip depoya bakmadim tamamen sahsi fikrim.

Yedek olayı yok araçlarınızda o 2-3lt fark benzincinin boruyuda doldurmasından kaynaklanıyor senin depon 45lt fakat depo ile doldurma yeri arasındaki boruyuda doldurduğun zaman 2-3 lt fazla almış alıyorsun

• quote:

Orjinalden alıntı: emp:)

quote:

Orjinalden alıntı: royartar

arabanin samandrasinin gormedigi bir bolge var, eski bir hyundai kullanicisi olarak bir onceki arabada da bu vardi ve farkettigim de servis de teyit etmisti.

soyle ki katalog 45 lt ama 5 lt yedek benzin yeri gibi deponun alt kisminda bi bolmesi var diye biliyorum samandra gormuyo burayi cunku ben doldurdugum da 47 48 lt aldigi oluyo cok dipten yemissem bence 50 ve dedigim gibi 45 gosteriliyor.. tabi bilimsel acip depoya bakmadim tamamen sahsi fikrim.

Yedek olayı yok araçlarınızda o 2-3lt fark benzincinin boruyuda doldurmasından kaynaklanıyor senin depon 45lt fakat depo ile doldurma yeri arasındaki boruyuda doldurduğun zaman 2-3 lt fazla almış alıyorsun

mantıklı gibi olabilir.

• quote:

ışık yandığında yol bil.ekranı gidileebilecek mesafeyi 75km gösterirken
    depo kapağı ağzına kadar aldım yakıtı
    101 ytl tuttu 44.3lt shell euro dizel
    benim hesabıma göre daha depoda 4,5lt vardı yakıt aldığımda
    ki benim depo son dolumda 44.3lt aldı.

2-3 lt fark borudan yani katılıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: bayraktar26

quote:

depo kapağı ağzına kadar aldım yakıtı
    101 ytl tuttu 44.3lt shell euro dizel

bu boru dediğin istasyonun pompalarındaki hortumları galiba bayada uzun onların içindemi kalıyodur ama sayaç tabancada dır mı ki ? böyle bişey varsa bu çok kötü bir haksızlık ve bütün istasyonlar yapabilirler o zaman

• bu boru dediğimiz yakıt deposu dolduktan sonra aracımızın yakıt tankı ile depo kapağı arasında ki kalan kısımdır ve o kısım depo dolduktan sonra 2-3 lt fazladan yakıt almamıza sebep oluyor
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: bayraktar26

101 ytl tut
    depo kapağı ağzına kadar aldım yakıtıtu 44.3lt shell euro dizel

bu boru dediğin istasyonun pompalarındaki hortumları galiba bayada uzun onların içindemi kalıyodur ama sayaç tabancada dır mı ki ? böyle bişey varsa bu çok kötü bir haksızlık ve bütün istasyonlar yapabilirler o zaman

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ManyAak

quote:

şahin ne kadar yakıyodu

şöyle bi 8lt fln yakıyodu çok felaket yakıyodu.Allah'a şükür araç çok sağlamdı.aldığımdan beri beni yolda bıraktığı günü görmedim.motoru da iyiydi.çekişi fln harikaydı.yani performanstan yana hiçbir sorunumuz yoktu.(patlak eksozla istanbuldan denizliye kadar (abartmıyorum) yol yaptım)

ama gelgelelim yakıtı çok fazlaydı.zaten yakıt fazla olmasa yeni araba almaya niyetim yoktu.tüp taktırıp kullanmayı düşünüyodum.yine de yaptık bi manyaklık aldık kullanıyoruz işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ManyAak -- 20 Şubat 2007; 17:04:55 >

• SELAM ARKADAŞLAR 48.8 LT MAZOTLA İSTANBUL İÇİ TAMAMEN KARMA KULLANIMDA 840-850 KM YAPTIM.2 KIŞ LASTİĞİ TAKILI ARABADA BU TÜKETİMİ OLUMSUZ ETKİLİYOR.ORTALAMA HIZ 80-90
  • UNUTTUM SHELL KULLANIYORUM VE 6 DEPO ARDARDA YAKLAŞIK AYNI DEĞERLERİ YAKALIYORUM.DAHA ÖNCE TÜRKPETROLDE DENEMİŞTİM 780 KM ZOR YAPIYORDUM.ŞU AN BP DENİYORUM 3 DEPOLUK İSTATİSTİKLERİ SİZE YAZARIM.
  • bende 2004 gls. benzinli var.ama bana çok yakıyo gibi geliyo ; acaba tüp (lpg) taktırsam iyi olurmu.arkadaşlar aranızda lpg li getz kullanan varmı yada bilen.nasıl olur daha az yakarmı kaç para tüpü ve performans ?
  • 2006 model 1,4 hd klm getz 31250 de 30 bin bakımını yaptırmadığım halde 43 lt 95 oktan benzin ile (120 ytl gırtlağına kadar fulledim ) ort 3000-3300 devir saati ile 100-110 yer yer 120 km sürat ile 761 km yol yaptım sam -ist arsında (14,08,2007 tarihinde benzin fiyatları ile)
  • ADANA-ANKARA YARIM DEPO İLE 520 KM...............
  • GERTZ CRDİ 90 KM SABİT HIZ 1 AY ÖNCE
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.