Şimdi Ara

Hyundai Getz 1 depo yakıt rekorları. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
454
Cevap
6
Favori
196.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaşlar valla yazdığınız bilgiler şaşırtıcı bende 1,3 motor 60bg 2003 model getz var ama maksimum 570 km gidebiliyorum 1 depoyla bu işin sırrı ne hocam biraz açıklayın verdiğiniz link açılmadı sayfa yok diyor hundai sitesi yazın yaklaşık 1100 km yol yapacam kara kara düşünüyom nasıl gidecem diye eğer sizin dediğiniz gibi olursa düğün yaparak giderim yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: salihgureli

Arkadaşlar selam bende yeni getz sahibiyim aracım 2010 model dizel 1.5 start yakıt beni dumur etti resmen
    yaptığım hesaplara göre araç bie depoyla 548 km gidiyor kmde 24,6 kuruş yakıyor
    bu değerleri depoyu fulledikten sonra 384,6 km gittim çeyrek depo kalmıştı ve 31,7 litre yakıt ile fulledikten sonra elde ettim araç ikinci deposunda bu verileri verdi sizcede bir anormallik yokmu?

Dizel bir araçla bu ortalamayı nasıl yakaladın hayret arkadaşım...

Ya araçta gerçekten bir sorun var , ya da senin kullanımım yaa çok sert ya da bayıyorsun arabayı...

Ben 2006 1.4 Benzinli kullanıyorum.. Şehir içinde 26 LT benzin ile 330 KM yol yapıyorum ortalama da 7.6 Lt gibi bir ortalamaya tekabül ediyor

Fazla basmam şehir içinde zıpırlıklar yapmam 2500-300 devir aralığında değiştiririm vitesleri ve bu değerleri yakalarım..

Bi arkadaşımda Dizel getz var. şehir için tüketim değeri 5,4 ile 5,8 arasında değişiyor. Maşukiye ye giderken 80-100 km hız aralığında otobanda 4,6 LT ortalamayı gördük yol bilgisayarında...

Bence sen önce aracını bi Hyundai servise götür ayarlarını bi kontrol etsinler ....

• Beyler, 2009 model 1.4 otomatik getz kullanıyorum, ve bana inanılmaz fazla harcıyor gibi geliyor..

40 litre benzin ile 390-400 km civarı gidiyor (ankara şehir içi, bahçeli - eskişehir yolu... )
    ki 10 lt den biraz fazla oluyor bu!!! bende mi bir sorun var? Etrafta benzini su gibi harca düğmesi var da ben mi açık bıraktım? :)
    yoksa bu genel mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: freefall

Beyler, 2009 model 1.4 otomatik getz kullanıyorum, ve bana inanılmaz fazla harcıyor gibi geliyor..

40 litre benzin ile 390-400 km civarı gidiyor (ankara şehir içi, bahçeli - eskişehir yolu... )
    ki 10 lt den biraz fazla oluyor bu!!! bende mi bir sorun var? Etrafta benzini su gibi harca düğmesi var da ben mi açık bıraktım? :)
    yoksa bu genel mi?

Arkadaşımın vardı otomatik 1.4 Getz i... sıfır aldı 17.000 km de satmak zorunda kaldı.. şehir içinde 14 Lt ortalama gördüğümüz günler oldu yol bilgisayarında.. Daha önce 2004 model 2.0 accord otomatik vardı o bile şehir içinde 11 Lt olarak tüketimi vardı...!!! Ki bu dediğim insan otomatik araç kullanmayı bilmeyen veya çok sert kullanan birisi değildir...

Sen en büyük hatayı Getz in otomatik vitesini alarak yapmışın , keşke manuel alsaydın...

• Bende 2009 1.4 otomatik Getz kullanıyorum ama benim tüketimim biraz daha az 100 km'de ortalama 9lt civarı tüketiyor. Hele Bixi Man'in verdiği değer çok yüksek. Ama ona benzer bir düğme var aslında bildiğim kadarı ile O/D butonuna basarsanız yakıt sarfiyatı daha yüksek olacaktır, ne kadar fark ediyor bilmiyorum ama ben kullanmıyorum kendisini.
  • Bi saniye kafam karıştı ???

düğme basılı mı durmalı yoksa basılmamalı mı? :D (fazla benzin harcamaMAK için)
  • Selam arkadaşlar 10 Mart 2010 tarihinde 1.4 97 ps lik getz aldım. Araç rodajı için kullanım nasıl olmalı? rodajı kaç binde biter ? Yakıtı nasıl ? Max hız kaç? bu konuda bilgilendirebilecek olan var mı ? Servise pek güvenmediğimden bunları sormadım. Çünkü objektif olamıyorlar. Şu anda 470 km de ve yakıt olarak şehir içinde çok yakıyor galiba. yani 100 TL ye 290 km civarı . Sizce bu normal mi ?
  • Araç düz vites ve yol bilgisayarı yok yani tüketim değerlerini göstermeyen start modeli.
  • arkadaşlar ayrıca yeni nesil araçların motorları rodajlı geliomuş gibi duyumlar aldım sizce gerçekten böyle midir?
  • O/D off ışığı yanmamalı. Yani O/D mod'u açık olmalı.Zaten düğmeye bastığınızda O/D off ışığı yanacaktır, over drive'ı kapattığınızda Araç 4.vitese geçmiyor ve vitesleri daha yüksek devirde değiştiriyor.
  • Yardımcı olabilecek kimse yok mu?
  • Bana söyledikleri ilk 2000 km'de 80 km üzeri hızlarda fazla yol almamam uzun süre rölantide bırakmamamdı, Benzinili getz emsallerinden daha fazla yakıyor şehir içinde sanırım, sizin arabanız yeni sonuçta zamanla düşecektir. Ben ilk kullanmaya başladığımda 100 km'de 12-13 lt civarı yakıyordu örneğin.
  • Selam arkadaşlar 2005 1.3 GLS sahibiyim araç 50 tl lık benzinle 190km filan yapıyor sizce nasıl yorum bekliyorum?
  • 50 TL ile 190 Km gidiyorsa 150 TL ile 570 Km yapıyor demektir.

Benzinin litresi 3,76 kabul etsek ve 40 Litre yakıt aldığınızı düşünsek 150 TL yapar.

Bu durumda 1 depo benzin ile 570 Km yol yapıyorsunuz.

Yakt tüketiminiz 100 Km de ortlama 7 litre.

7 Litrelik yakıt tüketimi bana göre oldukça iyi.

Fakat sorun şuradaki sıkıntı aracın yakıt tüketiminde değil, sıkıntı benzin fiyatının yüksekliğinde.

Bendede durum sizin gibi 7 litreyi biraz geçiyorum ortalamam 7,2 litre civarında.

Saygılarımla...

quote:

Orijinalden alıntı: ForAnAngel22

Selam arkadaşlar 2005 1.3 GLS sahibiyim araç 50 tl lık benzinle 190km filan yapıyor sizce nasıl yorum bekliyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Computer -- 31 Mart 2010; 14:00:07 >
  • Yakıt tüketiminiz güzel...!!

Bende 2006 1.4 DOHC Getz var.. Bende 26 LT benzin ile 370 Km yol yapıyorum. Ortalama 7 Lt gibi oluyor.
    Ancak aracı hiiiç sıkıştırmayacaksın , Vites geçişleri Max. 3000 devir de olacak o zaman bu değerleri yakalarsın.

Biraz sert kullanmaya çalış hemen ortalama tüketim 8.5 - 9 Lt yi bulur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 31 Mart 2010; 14:48:17 >
  • Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar aynen benzin fiyatları inanılmaz pahalı dün 75tl aldım 95 km gittim çeyrek depo kaldı
    Neredeyse ibrenin oynadığını görcez bu nedir arkadaş yaa
  • Arkadaşlar merhaba

Otomatik Getz kullanan arkadaş varsa 100km de kaç lt yaktığını yazabilir mi?

Teşekkürler.
  • Rekor bende 1100 Km yi 50 TL ye yaptım. 1.4 DOHC getz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sansansan -- 29 Nisan 2010; 16:54:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖnceVatan

Arkadaşlar merhaba

Otomatik Getz kullanan arkadaş varsa 100km de kaç lt yaktığını yazabilir mi?

Teşekkürler.

10 ila 14 Lt arasında değişiyor... Getz için otomatik tavsiye etmem... ocak söndürüyor valla..
  • Doblo Classic almak için gittiğim Ankara Kartaş Maltepe Fiat bayiindeki satıcıda bana kontağı açıp arabayı çalıştırdığım andan itibaren turbonun devrede olduğunu söylemişti.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.