Şimdi Ara

Sony OLED TV üretimini askıya alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony OLED TV üretimini askıya alıyor

Başarılı PS4 satışlarına rağmen gelir kaybının önüne bir türlü geçemeyen mali yıl hedeflerinde üçüncü kez çıtayı aşağı çeken Sony, televizyon bölümünde de önemli bir karar alıyor.

OLED teknolojisi keskin görüntü kalitesi ve hızlı tepki süreleri ile televizyon pazarında ümit vaad eden bir teknoloji olarak biliniyor ve pek çok firma bu segmentte rekabet halinde. Panasonic ile kurduğu ortaklık sayesinde segment liderlerinden birisi olan Sony, yeniden yapılanma süreci nedeniyle ortaklıktan çekilmiş ve yola tek başına devam etme kararı almıştı.

4K televizyon segmentinin artık gelir getiren bir pazar haline gelmesi nedeniyle Sony, OLED televizyon üretimini askıya alma kararı aldı. Sony uzun vadede OLED televizyonlara yönelik büyük bir talep olacağını düşünmüyor ve 4K televizyon satışlarının da etkisiyle 2015 yılında TV bölümünün kara geçeceğini tahmin ediyor. 

Sony geçen yıl yapılan 4K TV sevkiyatlarının yüzde 20'sine hakim duruma gelmişti. Segmentte ağırlığını artıracağına inanan Sony bu yıl da 8 adet 4K televizyon modelini satışa sunacak. Geçen yıl bu sayı 4 ile sınırlı kalmıştı. Sony'nin 4K televizyon satışları tüm büyük ekran televizyon satışlarının yüzde 50'sine denk geliyor.

Sony aldığı karar ile birlikte OLED TV bölümünde çalışan ekibi de 4K ürünlerin üretimini yapan diğer bölümlere çekmeye başladı. Sony ayrıca maliyeti düşürmek adına işçilik masraflarında da yüzde 20 civarında bir kesinti yapmayı planlıyor.  

Kaynak:http://asia.nikkei.com/Business/Companies/Sony-benches-OLED-TVs-for-4K-sets

• Pazarlama hilesi yapıp milletin parasını sömüren Samsung ve LG nin yanında samimi bir şekilde kandırmadan satış ve üretim yapan şu adamların sönük kalmasına üzülüyorum

• Rekabet açısından kötü oldu diyecemde Sony Tv'lerin fiyatlarına bakınca hiç de diyesim gelmiyor.
  • İnsanları saçma sapan Hz muhabbetlerine yönlendiren ve sırf parlaklığı için doygunluktan ve çözünürlükten vazgeçirten firmaların galibiyeti ile sonuçlandı maalesef bu konuda. Sony bundan sonra kolay kolay giriş ve orta seviyede tv üretmez diye düşünüyorum. W905 gibi seriler ile başlar 4K'nın son ürünlerine ve teknolojilerine kadar gider.

Allah'tan w655'i zamanında almışız da ps4 ü doya doya oynuyoruz inputlag a takılmadan :D

• adamlar haklı millet artık 2k ya 4k ya 8k ya bakıyor. oled moled anlatana kadar 4k yap sat daha karlı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tv yi bırak PS 4 de iyi bak.

• Sony artık doğru renklerin kaliteli panellerin yerine cayır cayır yanan rengarek panellerin iş yaptığını anlamalı...bkz:https://www.youtube.com/watch?v=pLCZsJdfSHs
  • Yenilik yoksa ve bu yolda hızlı değilsen ezerler kardeş sony'cik

• Daha önce OLED tüketici pazarından çekilmişti. Şimdide komple çekiliyor. Hadi hayırlısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Avorlair

Pazarlama hilesi yapıp milletin parasını sömüren Samsung ve LG nin yanında samimi bir şekilde kandırmadan satış ve üretim yapan şu adamların sönük kalmasına üzülüyorum

Pazarlama hilesi derken neyi kastettiniz tam anlamadım.Açıklarmısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Daha önce OLED tüketici pazarından çekilmişti. Şimdide komple çekiliyor. Hadi hayırlısı.

Daha önce panasonic ile olan OLED TV ortaklığını durdurmuştu.Şimdi ise OLED TV üretimini askıya alıyor.Profesyönel Oled ürünleri üretimi ve oled paneller üretime devam edecek.http://www.sony.com.tr/pro/products/broadcast-products-professional-monitors-oled-monitors

• quote:

Orijinalden alıntı: ciwanbilisim

Yenilik yoksa ve bu yolda hızlı değilsen ezerler kardeş sony'cik

İlk OLED TVyi yapan Sony kardeş 2007de sen ne yeniliği diyorsun ? Bkz XEL-1
    Sorsak eğilen oled ekranları Samsung yaptı dersiniz ama Sony samsungdan 4 yıl önce eğip büküyordu oledleri hemde öyle eğik bırarak değil hareketli olarak ;)http://www.youtube.com/watch?v=9OvTLg4i2_U
  • quote:

Yenilik dediğin aşırı kontrast ile sürülen ateş atan Samsung ve LG paneller ise...

Allah akıl fikir versin.

İçindeki işlemcisine kadar kendi tasarlıyor Sony.

Açıkçası üzüldüm Sony için.

Millet doğal renk nedir bilmiyor. Almış başını gitmiş kontrast olayı. Odayı aydınlatıyor tv ler.

Hele ki LG nin o gereksiz ivmelendirmesi, Allah'ım adamın midesini bulandırıyor izlerken.

Herkes birbirinden görüp alıyor araştırmadan modelleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbald

quote:

Orijinalden alıntı: Avorlair

Pazarlama hilesi yapıp milletin parasını sömüren Samsung ve LG nin yanında samimi bir şekilde kandırmadan satış ve üretim yapan şu adamların sönük kalmasına üzülüyorum

Pazarlama hilesi derken neyi kastettiniz tam anlamadım.Açıklarmısınız.

LG ve Samsung 4K tevizyonlarda tanitim filmleri yerine resimleri ard arda koyuyorlar film gibi gorunuyor ve daha kaliteli goruntu ortaya cikariyorlar videoya nazaran, Sony ise hile yapmadan 4K tanitim filmi koyuyor, gorenler de Samsung ve LG daha kaliteli gosteriyor zannediyor

• Hx920 hx850 görmemiş gözlere kalite anlatamazsın. Çingene renkli tvlere devam.

• quote:

yenilik dedinmi japonlardır araştırda sony nin bü dunyaya yaptıgı yenilikleri oku bi. gercı oled ekran konusunda arkadaştan cevabını almışsın ;)
  • daha öncede yazdığım gibi:(Sony bir öncüdür ve asla başkalarının peşinden gitmek niyetinde değildir.İlerleme boyunca,Sony tüm dünyaya hizmet etmek istiyor Her zaman insanın yeteneğine saygı duymak ve cesaretlendirmek Sony’nin ilkesi olacak…Ve her zaman bir insandaki en iyiyi ortaya çıkarmaya çalışacak. Bu Sony’nin yaşamsal gücüdür) bu sony nin insanlara ne kadar önem verdiğini açıklayan analatan bir yazıdır insanlar için en iyiyi yapmaya gayret gösteren kendine ilke edinmiş bir firmadır sony ... sony ürünlerini kullanmayan eline almayan elektronik bilgisi olmayan ergenler sony hakkında detaylı araştırma yapsınlar ellerinin altında nede olsa teknolojik cihazlar var ------

• Tüketici kaliteye ve arkada yatan gerçek teknolojiye(modülün gerçek statik kontrastı, engine'ın input lagı vs.) değil de sallamasyon yanıltıcı teknik sayılara(dinamik kontrast, sanal tazeleme oranları vs.), ve düşük fiyata önem vermeye başladığı zaman Sony kaybetmeye başladı.
    Yeniden yükselmek için bu taktiği izlemeleri lazım fakat çizgilerini ısrarla bozmadan koruyorlar, ben şahsen piyasaya boyun eğmedikleri için tebrik ediyorum. Tv'de benzer çizgide zaten 3-4 firma anca var hepsi de şu an geri planda kaldı(Toshiba, Sharp, Sony vs..) yada piyasadan çekildi.(Pioneer)
  • Oled oyle yada boyle uzun vadede lcd nin yerine gecicek teknoloji. Sen koskoca sony sin. Kisa vade karlar icin uzun vade arge lerini cope atiyorsan orda ciddi sorun var demektir. Demekki uzun vadede tv sektoru gozden cikarilmis, yenilgi kabul edilmis.Zamaninda japonya nasil avrupali ve amerikan tv ureticilerini rekabetin disina ittiyse, simdi aynisini cin ve koreli ureticiler ona yapiyor.

• 2 sene önce Sony 55'' FullHD televizyon almıştım. Samsung ve LG'den yaklaşık 1000TL daha fazla ödemiştim. Karşısına her geçtiğimde çok doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Maç, dizi, film izlemek çok büyük keyif.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.