Şimdi Ara

İnternetten Bisiklet Almak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle boyum 1.70 Kadro Boyu 18,08 (inch) Kadro Boyu 45,92 (cm) sizce kaç jant bisikletlere bakmalıyım ?

Hepsiburada.com dan almayı düşünüyorum. Link :http://www.hepsiburada.com/liste/carraro-sportive-225-28-sehir-bisikleti/productDetails.aspx?productId=outilrcasport225&categoryId=27058700

Fakat alıcağım modelin kadro boyu hiç bi yerde yazmıyor nasıl anlabilirim.

Ayrıca internetten bisiklet almak mantıklı mıdır ?

Carraro 225 Modelini forumdan duyduğum için almayı düşünüyorum. Max 1000 Tl bütçem var.

Başka bir model önerirmisiniz ?

• KeiranLee kullanıcısına yanıt
    Ben internetten bisiklet almanızı pek tavsiye etmem. Çünkü bisiklet size de monte vaziyette gelecek sonra onu bayiye götürüm kurulum yaptıracaksınız.

Bayi sizden ya ücret alacak ya da nereden aldıysan oraya götür diyecek.

Ayrıca gidip direk esnaftan alırsanız pazarlık şansınız var.
  • internetten cok daha ucuza bulabilirsiniz. indirim kodları, kredi kartının avantajlarını kullanarak alacagınız rakamı dusurebilirsiniz.

istediginiz bisiklet esnafın elinde yoksa size dukkanında olanın muadilini satmaya calısırlar. mesela ng650 alacaksındır fakat yktur sana kron xc-150.satmaya calısır.

internetten alırsanız demonte halinde gelir. isterseniz montaj yaptırıp da gondertebilirsiniz fakat tasınma esnasında olabilecek hasar garanti dısına cıkar.

salcanolar icin konusuyorum: kutunun icinden montaj kuponu ve ilk bakım kuponları cıkar. hangi servise giderseniz gidin bu kupon karsılınga montajını ve ilk bakımını yapar. ayrıca salt bayii montaj yapmaz.

ben de internetten bisikletimi aldım. hic bir sıkıntı yasamadım aksine cok hesaplı oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seboist322 -- 29 Nisan 2014; 2:00:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KeiranLee

Arkadaşlar öncelikle boyum 1.70 Kadro Boyu 18,08 (inch) Kadro Boyu 45,92 (cm) sizce kaç jant bisikletlere bakmalıyım ?

Hepsiburada.com dan almayı düşünüyorum. Link :http://www.hepsiburada.com/liste/carraro-sportive-225-28-sehir-bisikleti/productDetails.aspx?productId=outilrcasport225&categoryId=27058700

Fakat alıcağım modelin kadro boyu hiç bi yerde yazmıyor nasıl anlabilirim.

Ayrıca internetten bisiklet almak mantıklı mıdır ?

Carraro 225 Modelini forumdan duyduğum için almayı düşünüyorum. Max 1000 Tl bütçem var.

Başka bir model önerirmisiniz ?

salcano ng 650 29 jant hidrolik fren

• Boyunuza göre bisiklet alacaksanız jant büyüklüğüne değil kadro büyüklüğüne bakılır. !.70-180 civarı boyda olanlar 18 ınch tavsıye edılır.
  • internette varsa sakın mağazadan alma mağazadan alırsan iade şansın yok, bisikletten umduğunu bulamadıysan kolay kolay iade edemezsin ama internetten alırsan hiçbir sebep göstermeksizin 7 gün içinde (hatta son torba yasada 14 e çıkmıştı sanırsam) iade edebilirsin. Zamanında 2 yıl garanti veriyor deyip servis ağına güvenip salcanodan bisiklet almıştım. Jant ayarı, lastik değişimi vs. uğraşmam dedim. Aptallığıma doymayayım garanti belgesini okumadan aldım, meğerse o hizmetler garantiye dahil değilmiş. Daha kötüsü belirli aralıklarla salcano servislerinde bakım yaptırmassan garanti de iptal oluyormuş. Aldıktan 6 gün sonra iade etmek istedim, edemedim. Eğer internetten alsaydım hiçbir sebep göstermeksizin iade edebilirdim (kargo margo herşey satıcıya ait hani). Şimdi jant ayarı, fren ayarı, ufak tefek temizlik işlerini mecbur öğrendim napıyım

Şunu yapabilirsin, mağazada gider bakar beğenirsin ama alırken internetten alırsn, bu da bir alternatif mümkünse

• Adam konuyu acali 4 ay olmus hocam

• edit yanlış konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Jonathan Hemlock -- 7 Eylül 2014; 15:26:39 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.