Şimdi Ara

Bisiklet Koltuğu Sele Acıtması Çözümü Yolu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
29.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar bisiklet afedersiniz k*çımı çok ağrıtmıştı bi bisiklet sürerken sonra düşündüm düşündüm Koltuğa yastık yapıştırdım. :D Siz de yapabilirsiniz

Sizce nasıl oldu ? İyimi kötü mü ?

Bisiklet Koltuğu Sele Acıtması Çözümü Yolu Bisiklet Koltuğu Sele Acıtması Çözümü Yolu

• Jelli sele kılıfı + pedli tayt iş görür. Böyle görüntüyü bozan çözümlere pek gerek yok gibi
  • Ne yaptın arkadaş ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Ne yaptın arkadaş ya.
    Kötü olmuş. Nedenleri;
    - Anatomimiz sele üzerinde oturmaya uygun değildir ve yeni üretilmiş olan bir selenin kalıbı da ilk başlarda oldukça serttir.
    - Seleyi kullanmaya başlayınca sele yumuşar ve bu sırada kalça kemiklerimiz de yavaş yavaş selenin kalıbına göre şekillenir. Bu süreç içerisinde de alt tarafta bir takım ağrıların olması oldukça doğaldır (ben o işkenceyi 3 haftaya yakın süre boyunca hissettim).
    - Bu sürecin daha da az ağrısız geçmesi isteniyorsa kullanılabilecek olan iki ürün söz konusu. Bunlardan birisi pedli tayt (ki pek çok utanıp sıkıldığı için bunu tercih etmeyerek aslında büyük hata yapar), diğeri de jel/silikon destekli sele kılıfı. Bu iki ürün kalça ağrılarını azaltırken maruz kaldıkları baskı sayesinde sele ile kalça kemiklerinin uyum sürecine katkıda bulunur.
    - Senin bantla yapıştırdığın sıradan yastığın ise sana hiçbir yararı yok. İniş-binişler esnasında o bantlar esneme yapmaya başlayacak ve yastığın kaymasına neden olacak. Bunun sürüş sırasında oluşturabileceği sıkıntıları az çok tahmin edebilirsin.
    - O yastığın selenin yumuşaması ve şekillenmesinde hiçbir yardımı olmayacağı için, bisiklete binerken kendini o yastığa mahkum hissedeceksin ve yastıksız bir şekilde binmemek gibi şartlandırma yüzünden bisikletten zevk, keyif alamayacaksın.
    - Komik ve saçma görüntüsünden bahsetmiyorum bile.

Sözün özü; Herkes o kalça ağrısı çekmiştir, çekecektir. Bunu sadece zamana bırakmak lazım. Bu sürecin kısaltılması isteniyorsa da bunun için uygun ekipmanlar kullanılmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fefa

Kötü olmuş. Nedenleri;
    - Anatomimiz sele üzerinde oturmaya uygun değildir ve yeni üretilmiş olan bir selenin kalıbı da ilk başlarda oldukça serttir.
    - Seleyi kullanmaya başlayınca sele yumuşar ve bu sırada kalça kemiklerimiz de yavaş yavaş selenin kalıbına göre şekillenir. Bu süreç içerisinde de alt tarafta bir takım ağrıların olması oldukça doğaldır (ben o işkenceyi 3 haftaya yakın süre boyunca hissettim).
    - Bu sürecin daha da az ağrısız geçmesi isteniyorsa kullanılabilecek olan iki ürün söz konusu. Bunlardan birisi pedli tayt (ki pek çok utanıp sıkıldığı için bunu tercih etmeyerek aslında büyük hata yapar), diğeri de jel/silikon destekli sele kılıfı. Bu iki ürün kalça ağrılarını azaltırken maruz kaldıkları baskı sayesinde sele ile kalça kemiklerinin uyum sürecine katkıda bulunur.
    - Senin bantla yapıştırdığın sıradan yastığın ise sana hiçbir yararı yok. İniş-binişler esnasında o bantlar esneme yapmaya başlayacak ve yastığın kaymasına neden olacak. Bunun sürüş sırasında oluşturabileceği sıkıntıları az çok tahmin edebilirsin.
    - O yastığın selenin yumuşaması ve şekillenmesinde hiçbir yardımı olmayacağı için, bisiklete binerken kendini o yastığa mahkum hissedeceksin ve yastıksız bir şekilde binmemek gibi şartlandırma yüzünden bisikletten zevk, keyif alamayacaksın.

Sözün özü; Herkes o kalça ağrısı çekmiştir, çekecektir. Bunu sadece zamana bırakmak lazım. Bu sürecin kısaltılması isteniyorsa da bunun için uygun ekipmanlar kullanılmalı.

Çok doğru yazmışsın. Ben bisikleti 9 ay sonra ilk kez sürdüğümden dolayı olmuş olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41D02F855

quote:

Orijinalden alıntı: Fefa

Kötü olmuş. Nedenleri;

Çok doğru yazmışsın. Ben bisikleti 9 ay sonra ilk kez sürdüğümden dolayı olmuş olabilir.

Alıntıları Göster
    kanepe koysan çok daha iyi olurdu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: niirvana

kanepe koysan çok daha iyi olurdu :)

Yakında sandalye koymayı düşünüyorum hem yaslanırım da.

Kanepeyi de düşündüm de dengeyi kurmak zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DT Swiss

bu çocuk bisikleti değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PwaGG

Direkt bir koltuk bantlasaydın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arkadaşım O Eli Bi İndir!

Kardeşimin bisikleti. Bisiklet alacak param yok işte napıyım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41D02F855 -- 24 Nisan 2014; 14:08:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41D02F855

quote:

Orijinalden alıntı: Arkadaşım O Eli Bi İndir!

Kardeşimin bisikleti. Bisiklet alacak param yok işte napıyım :D

Alıntıları Göster
    Bu şekilde mi dışarı çıkmayı planlıyorsun?

Çözüme gelecek olursak, paraya kıyıp jel sele almak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: giovannidrogo

Bu şekilde mi dışarı çıkmayı planlıyorsun?

Çözüme gelecek olursak, paraya kıyıp jel sele almak lazım.

Alıntıları Göster
    Bantla Sağlam yapışmadığından iplede bağladım.
     Bisiklet Koltuğu Sele Acıtması Çözümü Yolu

• Bence sen yastığı sök at oradan, bir tane binek hayvan eyeri alıp onu tak. Daha şık durur.
  • jel dolgulu sele almanı tavsıye ederım dostum
  • Arkadaş nirvanaya uçmuş :) bisiklet dukkanlarinda mahallede felan bulursun arastir iyi kotu sele
  • quote:

Orijinalden alıntı: escober12

koltuk koy gitsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istisnalarKaideyiBozmaz -- 25 Nisan 2014; 19:49:37 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.