Şimdi Ara

Superonline'a Sakın Geçiş Yapmayın Benim Gibi Pişman Olmayın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

TTNET ile çok güzel ve rahat bir hizmet alırken, Superonline tarafından defalarca arandık ve biraz daha iyi gözüküyor diye geçiş yaptım, geçiş yaptığım o güne çok pişmanım. Satış temsilcisi geçiş işlemlerini Superonline halledecek, siz sadece modemi takıp kullanacaksınız dedi. Şuan hem TTNET aboneliğim var, hem Superonline. TTNET ile taahütüm bitmemiş, superonline bitti geçişinizde sıkıntı yok dedi, üç kağıt yaptı ve şimdi TTNET ile siz uğraşın diyor.

- Şimdi hem TTNET hem Superonline fatura kesiyor. (Superonline ödemeyip tüketici heyetine vereceğim)
    - Rezalet bir modem veriyolar, bir de bir şeymiş gibi modemlerini övüyorlar sakın inanmayın.(100m2 evde çekmiyor)
    - 16mbit parası veriyorum ama 1 haftadır 8 mbit hattım. Hattım desteklemesine rağmen yükseltmeyi beceremediler.
    - Daha az önce konuşmayı kesinlikle bilmeyen, sizinle ilgilenmeyen sallayan orkun diye bir organizasyon şefiyle konuştum, rezalet hizmet veriyorlar.
    - Bir problemim vardı 4 farklı kişiye bağladılar, hiç bir m.temsilcisi problem çözemiyor, şikayet edeceğiniz birimleri yok.

Kısacası, her şey iyi güzeldir, problem yaşayana kadar, ben Superonline ile problem yaşadım bu kadar ufak bir sorundan ve mahkemelik olacağım büyük ihtimal. Sizde artık hangi servisi kullanıyorsanız ve sıkıntınız az ise, kesinlikle böyle olaylara girişmeyin. Uzak durun bu rezalet firmadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali® -- 20 Nisan 2014; 14:29:44 >

• Doğru söyle ttnet sana ne kadar ödedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

Evet arkadaşlar,

TTNET ile çok güzel ve rahat bir hizmet alırken, Superonline tarafından defalarca arandık ve biraz daha iyi gözüküyor diye geçiş yaptım, geçiş yaptığım o güne çok pişmanım. Satış temsilcisi geçiş işlemlerini Superonline halledecek, siz sadece modemi takıp kullanacaksınız dedi. Şuan hem TTNET aboneliğim var, hem Superonline. TTNET ile taahütüm bitmemiş, superonline bitti geçişinizde sıkıntı yok dedi, üç kağıt yaptı ve şimdi TTNET ile siz uğraşın diyor.

- Şimdi hem TTNET hem Superonline fatura kesiyor. (Superonline ödemeyip tüketici heyetine vereceğim)
    - Rezalet bir modem veriyolar, bir de bir şeymiş gibi modemlerini övüyorlar sakın inanmayın.(100m2 evde çekmiyor)
    - 16mbit parası veriyorum ama 1 haftadır 8 mbit hattım. Hattım desteklemesine rağmen yükseltmeyi beceremediler.
    - Daha az önce konuşmayı kesinlikle bilmeyen, sizinle ilgilenmeyen sallayan orkun diye bir organizasyon şefiyle konuştum, rezalet hizmet veriyorlar.
    - Bir problemim vardı 4 farklı kişiye bağladılar, hiç bir m.temsilcisi problem çözemiyor, şikayet edeceğiniz birimleri yok.

Kısacası, her şey iyi güzeldir, problem yaşayana kadar, ben Superonline ile problem yaşadım bu kadar ufak bir sorundan ve mahkemelik olacağım büyük ihtimal. Sizde artık hangi servisi kullanıyorsanız ve sıkıntınız az ise, kesinlikle böyle olaylara girişmeyin. Uzak durun bu rezalet firmadan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ttnet sana ne kadar verdiyse 2 katını ben veriyorum sus allahaşkına

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Superonline'ın ADSL hizmeti vermediğini hesaba katmamışsınız sanırım. Superonline ADSL konusunda sadece aracı kurumdur, tüm hatlar Türk Telekom tarafından yönetilir. Superonline sadece hatları TT'den kiralayıp kendi müşterilerine veriyor. Superonline'dan tam hizmet alacaksanız fiber almanız gerekiyor, sadece fiber konusunda kendi altyapılarına sahipler.

Geçiş prosedüründe de siz hattınızı iptal ederseniz, iptal ettiğinize dair bir dekont alıp bunu Superonline'a gönderirsiniz, onlarda sizin faturalarınızdan bu ödediğiniz meblağı düşerler. Ben Uydunet'i iptal ettirken 604 TL ceza ödedim ve Superonline bu tutarın tamamını faturalarımdan düştü.

Dip not, 50 mbit fiber kullanıcısıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C0609E675 -- 21 Nisan 2014; 10:45:31 >
  • hahaha: :) komik adamlarsınız, ttnet para ödemişte, neyse parası 2 katını veriyim diyen
    @conqueror0619 arkadaşımızın kendini tatlı göstermeye çalışan seviyesiz espirileri de ayrı ayrı çok iyi

@Baelros aracı kurum olduğunu biliyorum, sadece sözlü taahütleri beni zor durumda bıraktı ve ceza tutarını ödemeyeceğiz diyorlar, sizinki nasıl olduysa ve nasıl çözdüyseniz bana da anlatırsanız sevinirim, 350-400 lira ödemek sıkıntı olacak benim için.

Valla arkadaşlar, ben geçiş yaptım bin pişmanım, bu problemleri yaşadım, he problem yaşayan birinin gelip burada konuyla ilgili açıklama yapması ve diğerlerini uyarması suç mu? bence değil ama superonline fanboyları rahatsız edebiliyor. hayır sadece sorun yaşayan ben değilim, sikayetvar sitesindeki binlerce insan da mı superonline dan memnun olduğu için yorum yaptı, onuda sizin algı-analiz yapınıza bırakıyorum.
    neyse burada önemli olan tartışma ortamı yaratmak değil, önemli olan bu firmayla iş yapacak insanların iki defa düşünüp, durumu iyi analiz etmelerine ve bu itibarsız firmalara karşı uyarmak. ttet iyi bir firma mı? kesinlikle değil ve yıllarca onun üçkağıt ve fırsatçılıklarıyla uğraşıp rezalet hizmetlerine katlandım ama tam onlarla problemimi çözmüşken başıma iş açmış olmam hoş olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali® -- 21 Nisan 2014; 12:40:11 >

• quote:

hahaha: :) komik adamlarsınız, ttnet para ödemişte, neyse parası 2 katını veriyim diyen
    @conqueror0619 arkadaşımızın kendini tatlı göstermeye çalışan seviyesiz espirileri de ayrı ayrı çok iyi

@Baelros aracı kurum olduğunu biliyorum, sadece sözlü taahütleri beni zor durumda bıraktı ve ceza tutarını ödemeyeceğiz diyorlar, sizinki nasıl olduysa ve nasıl çözdüyseniz bana da anlatırsanız sevinirim, 350-400 lira ödemek sıkıntı olacak benim için.

Valla arkadaşlar, ben geçiş yaptım bin pişmanım, bu problemleri yaşadım, he problem yaşayan birinin gelip burada konuyla ilgili açıklama yapması ve diğerlerini uyarması suç mu? bence değil ama superonline fanboyları rahatsız edebiliyor. hayır sadece sorun yaşayan ben değilim, sikayetvar sitesindeki binlerce insan da mı superonline dan memnun olduğu için yorum yaptı, onuda sizin algı-analiz yapınıza bırakıyorum.
    neyse burada önemli olan tartışma ortamı yaratmak değil, önemli olan bu firmayla iş yapacak insanların iki defa düşünüp, durumu iyi analiz etmelerine ve bu itibarsız firmalara karşı uyarmak. ttet iyi bir firma mı? kesinlikle değil ve yıllarca onun üçkağıt ve fırsatçılıklarıyla uğraşıp rezalet hizmetlerine katlandım ama tam onlarla problemimi çözmüşken başıma iş açmış olmam hoş olmadı.

Hocam merhaba, talihsizlikler yaşamışsınız. Ben de daha yeni superonline a geçiş yaptım. Fiber 50 MB olan tarifesine. Bunun için DSmart+İnternet aboneliğini iptal ettim. İptal için gelecek faturayı bize gönderin biz sizin faturalarınızdan düşeceğiz dediler. Bana cazip geldi ve telefonla beraber taşıttım. 17 Nisan da gelip kurdular. Bi kça hızla alakalı problem vardı anında çözdüler. Şu anda hizmet kalitesinden son derece memnunum. Telefonu kendileri taşıdılar. Yani Hizmet olarak bence DSmart ve TTNet' ten daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Anında muhatap buluyorum. Dün yani pazar günü upload ile ilgili problem için beni 3-4 kere aradılar. Çözmek için resmen müşteri temsilcisi kendini parçaladı. :) Problem şu anda yok. Ki benim problem sayılmayacak bi durum diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MavericKFive -- 21 Nisan 2014; 13:08:12 >

• Ali® kullanıcısına yanıt
    Taahhütü bozduğunda çıkan faturayı ve ödeme dekontunu hizmet@superonline.net e mail atman yeterli olur. Mailde abonelik numaranı ve iletişim bilgilerini belirtip iptal bedelinin faturandan düşürülmesini talep et. Bir iki güne cevap gelir.
  • Süper. Bunu söylediğimde yapacak bir şey yok dedi bana oradaki adam. Mail atıyim, umarım bu sefer doğru düzgün birine denk gelirim.
  • quote:

hahaha: :) komik adamlarsınız, ttnet para ödemişte, neyse parası 2 katını veriyim diyen

Tatlı göstermek mi

• SOL cidden adslde sıkıntılı gibi geldi bana da.

• Adam Telekomu satın alan arapların akrabası beyler.
  • Ali® kullanıcısına yanıt
    Sana şöyle söyliyim bu iş böyle ama bütün iss firmaları aynıdır al birini vur ötekini hesabı bende superonlıne yalın adsl kullanıyorum aynı olay banada olmustu sonradan durum açıklığa kavuştu şu anda daha ilk bağlatıtıgım gün telefonda modem ısıkları yanmıyordu araddım hemen arıza kaydı yapıp 24 saat içinde çozume kavusturdular yani anlıyacagın bu iş böyle bazıları anlayışlı bazıları biraz vurdum duymaz
  • Sağolsun TTnet ana servis sağlayıcı olduğu için, Abone Superonline'ye mi geçti? TTnet, abonenin iyi hizmet aldığı Alcatel DSLAM dan aboneyi çıkar, çin işi ZTE DSLAM'a tak abone nasıl olsa Superonline ya sürünsün mantığındalar.

Ayrıca kurallarda basit. Sözleşmenizde yazıyor. TTnet'den aboneliği iptal ettir. Taahüdü öde. Dekontu Superonline'ye gönder. Taahüd bedeli kadar faturanda indirim yapılsın.
  • Ben Ttnetten kurtulduğuma SOL a geçtiğime defalarca memnunum. Siz nasıl konuştunuz bilmiyorum ama hiçbir firma başka firma istedi diye birinin aboneliğini sonlandırmaz mutlaka kişinin kendisinin sonlandırmasını ister. Bikere takip etmemekle siz hatalısınız. Ayrıca taahhüt bedelini 500 tl ye kadar ödüyor. Eğer taahhüt bedeli içinde modem yada tablet vs. gibi cihaz vs. varsa işte ozaman SOL taahhütün belli bir kısmına kadar olanı ödüyor.

Yoksa düşünsene, ben ttnetten kampanyadan tablet alayım 2 ay sonra sol a geçeyim. sol taahhüt bedelini ödesin tablet bende kalsın. İşte firma onu engellemek için belli miktara kadar ödüyor.
  • Yani Superonline sana hata yaptı diye geçmeyelim 1 sene sonra ttnette aynı şeyi yapıcak ozaman nedicen?
  • quote:

Evet arkadaşlar,

Arkadaş doğru söylüyor SPERONLİNE LANET BİR ŞİRKET BUNUN YÜZÜNDEN TURKCELL HATTIMIDA DEĞİŞTİRİCEM
    BENİM YAŞADIKLARIM ALTTA YAZDIM OKUYUN SUPERONLİNE GEÇMEK İSTEYEN ARKADŞLAR

AMAN DOSTlar SÜPEROLİNE FALAN GEÇME SAKIN İNTERNET HİZMETİ VEREN ŞİRKETLERİN EN KÖTÜSÜ DÜR.Ben kullanıyorum suan hız sabit değil torenttlerde sıkıntı var kısıtlamışlarmı nedir ve şuan kapattırma aşamasındayım tahaütüm bitti kapatılması için fax çektim karının biri aradı hemen yok kapatmayın biryıldaha bizde kalın falan filan yok dedim kapatıcam dedim bu sefer de dönüp ne desin 150tl modem ücreti çıkardılar kadının zoruna bak benle dalgamı geçiyosun dedim modem i bana 2 yıllık tahütüme karşılık bedavaya verdiniz dedim şuanda tahütüm bitti ve modem benim dedim ayrıca dedim beni abone yapan yani türknet müşterisi iken arayan bayan 250tl değerinde modem veriyoruz dedi fibere falan uyumlu bende iyide dim birazda superonline geçelim dedim şimdi geç tiğimede pişman ettiniz dedim kadına hem dedim modemin tahüt sonrasında benim olacakğını söyleyen bayan sesiniz kayıt altına alınıyor demişti görüşme başlangıcında yani modem benim 150tl yi unutun ve internet oboneliğimi sonlandırın dedim yoksa mahkemeye gider 2 sen ödediğim 1300tl küsür fatura borçumu geri almasını bilirim dedim tamam beyefendi dedi kapattı.neymiş sizi kaybetmek isttemiyoruz muş allah alllah lafa bak duyanda bedava veriyor interneti sanır insan.YANİ DOSTUM AHLAKİ YÖNÜ BİLE ZAYIF SUPERONLİNE NİN benden demesi geçemeyin sakın

• quote:

Orijinalden alıntı: MamiZone

quote:

Evet arkadaşlar,

Arkadaş doğru söylüyor SPERONLİNE LANET BİR ŞİRKET BUNUN YÜZÜNDEN TURKCELL HATTIMIDA DEĞİŞTİRİCEM

AMAN DOSTlar SÜPEROLİNE FALAN GEÇME SAKIN İNTERNET HİZMETİ VEREN ŞİRKETLERİN EN KÖTÜSÜ DÜR.Ben kullanıyorum suan hız sabit değil torenttlerde sıkıntı var kısıtlamışlarmı nedir ve şuan kapattırma aşamasındayım tahaütüm bitti kapatılması için fax çektim karının biri aradı hemen yok kapatmayın biryıldaha bizde kalın falan filan yok dedim kapatıcam dedim bu sefer de dönüp ne desin 150tl modem ücreti çıkardılar kadının zoruna bak benle dalgamı geçiyosun dedim modem i bana 2 yıllık tahütüme karşılık bedavaya verdiniz dedim şuanda tahütüm bitti ve modem benim dedim ayrıca dedim beni abone yapan yani türknet müşterisi iken arayan bayan 250tl değerinde modem veriyoruz dedi fibere falan uyumlu bende iyide dim birazda superonline geçelim dedim şimdi geç tiğimede pişman ettiniz dedim kadına hem dedim modemin tahüt sonrasında benim olacakğını söyleyen bayan sesiniz kayıt altına alınıyor demişti görüşme başlangıcında yani modem benim 150tl yi unutun ve internet oboneliğimi sonlandırın dedim yoksa mahkemeye gider 2 sen ödediğim 1300tl küsür fatura borçumu geri almasını bilirim dedim tamam beyefendi dedi kapattı.neymiş sizi kaybetmek isttemiyoruz muş allah alllah lafa bak duyanda bedava veriyor interneti sanır insan.YANİ DOSTUM AHLAKİ YÖNÜ BİLE ZAYIF SUPERONLİNE NİN benden demesi geçemeyin sakın

Yanlışınız var, istedikleri ücret modem ücreti değil aktivasyon ücretidir. Bunu zaten alacaklar. Modemde size kiralık olarak verilmiştir, eğer ki modemi üyelik iptalinden sonra iade etmezseniz onunda ücretini alırlar. Tarifeniz nedir onu söylerseniz Superonline'ın sitesinden sözleşmeyi kontrol edeyim, daha net yorum yapayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

quote:

Orijinalden alıntı: MamiZone

quote:

Evet arkadaşlar,

Yanlışınız var, istedikleri ücret modem ücreti değil aktivasyon ücretidir. Bunu zaten alacaklar. Modemde size kiralık olarak verilmiştir, eğer ki modemi üyelik iptalinden sonra iade etmezseniz onunda ücretini alırlar. Tarifeniz nedir onu söylerseniz Superonline'ın sitesinden sözleşmeyi kontrol edeyim, daha net yorum yapayım.

kardeşim adsl isteyen el kaldırsın kampanyasından 8mbps e kadar olan hizmete aboneyim.süperonline abone olmadan önce Türknet abonesi idim bu sırada superonlineden aradılar kampanyalarını anlattılar busırada sesiniz kayıt altına alınıyorr dedi süperonline temsilcisi ve size fiber internet uyumlu modem veriyoruz ücretsiz ikiyıl süperonline obonesi olmayı tahüt ederseniz bende türknet ile olan tahütüm bittiği için geçiyim dedim hemde o sıralar koblosuz modemede ihtiyacım vardı para vermiyim boşuna dedim zaten interneti kullanıyorum dedim kendi kendime ve telefonda bu söylediklerimi onaylıyormusunz dedi evet onaylıyorum dedim ve superoline oboneliğim başladı.şimdi askere gidecem ve süperonline obeneliğimi sonlandırcam ama böyle bir sorun çıkardılar karşıma ama tamamen caydırmak için yapıyolar.Ve aboneliğini sonlandırmak isteyen herkese aynı taktiği uyguladıklarından eminim çoğu forumda bu sıkıntıdan bahsediyor millet.

• Superonline internetten kaynaklanan ceza bedellerini 90 günü geçmemek şartıyla Hizmet olarak karşılar. Fakat iptal etme kısmı size aittir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.