Şimdi Ara

1.4 tsi leon- mazda 3 hangisi ne yakar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar iki araçda benzinli manuel ve 2010-2011 civarı olacak. yakıt olarak kullanıcılardan tüketim değerleri alabilirmiyim.. şehir içi - dışı abartı kullanım yapmam tsi sanki daha tasarruflu mu olur .. ne diyorsunuz ?

• Leon daha az yakar daha iyi gider.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leon'nun fabrika verisi şehir içi 8lt, çok fazla...
    Lancer 1.6 atmosferik olduğu halde daha az yakıyor ...
  • donanımforumun eski tadı yok.. önceden böyle bi konu açılsa arkadaşlar burda birbirine girerdi hey gidi günler heyy
  • Maksat yardım almak değil, milleti bir birine sokmak mı?

O zaman yanlış araç tavsiyesi istiyorsun... VW ve DSG harflerini aynı cümlede kullan ve nasıl? diye sor... Arada bir konuya gir, şu şöyle bu böyle diye salla...

Seyreyle sen cümbüşü...

Şaka bir yana; aracı uzun vadeli kullanacaksan Mazda tavsiye ederim, kısa vadede satmayı düşünüyorsan Leon derim... Ama Mazda hep aklında kalacak unutma...

Mazda ilk aracıysa bir insanın bağımlılıktır, son aracıysa eğer pişmanlıktır...
  • kardeş biraderimde var mazda. hakkattende hep aklımda kalacak doğru bu :) ama yakıt önemli o yüzden soruyorum :)
  • Pardon yanlış oldu ben son kasa mazda 3 sandım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rotary eXperimental-7 -- 18 Nisan 2014; 20:11:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kankeyto

arkadaşlar iki araçda benzinli manuel ve 2010-2011 civarı olacak. yakıt olarak kullanıcılardan tüketim değerleri alabilirmiyim.. şehir içi - dışı abartı kullanım yapmam tsi sanki daha tasarruflu mu olur .. ne diyorsunuz ?

Eski aracım 1.4 TSİ 140 bg bi araçtı şimdiki aracım 2011 Mazda 3 imp. manuel.. Hem şehir içi hemde şehir dışı TSİ az yakar.. TSİ Adana şehir içi 5,5 - 7 lt arası yakıyordu... Mazda ise 7 ile 8,5 litre arası.. Şehir dışı (Adana-Hatay arası) TSİ 4,8 - 5,8 lt arası Mazda ise 6 - 7 lt arası..
  • Leon Hem yakıt olarak hem de performans olarak önde gibi görünüyor. Tasarım olarak da hoşunuza gidiyorsa sıkıntı yok. Aşağıda yandex oto karşılaştırması mevcut.

http://oto.yandex.com.tr/compare?id=6984504__6984509&id=7754745_20018325_20015723
  • quote:

arkadaşlar iki araçda benzinli manuel ve 2010-2011 civarı olacak. yakıt olarak kullanıcılardan tüketim değerleri alabilirmiyim.. şehir içi - dışı abartı kullanım yapmam tsi sanki daha tasarruflu mu olur .. ne diyorsunuz ?

2012 Leon 1,4 TSI ım vardı, 11.000 km sattım, motoruna gidişine ve hızlanmasına diyeceğim yok ancak yakıtı beni memnun etmedi..

Şehirler arası çok kassam 5,8-6,0 litre/100 km..

Basarsan zaten yakıyor..

Ben ev-iş arası 3 km mesafede kullandım, yol bilgisayarı 10-12 litre/100 km gösteriyordu hep 17 ay boyunca :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

quote:

2012 Leon 1,4 TSI ım vardı, 11.000 km sattım, motoruna gidişine ve hızlanmasına diyeceğim yok ancak yakıtı beni memnun etmedi..

Basarsan zaten yakıyor..

Ben ev-iş arası 3 km mesafede kullandım, yol bilgisayarı 10-12 litre/100 km gösteriyordu hep 17 ay boyunca :)

hocam çok kasarsam dediğiniz hız nedir yaklaşık olarak şehirler arası 6 lt yaktıran ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

quote:

Basarsan zaten yakıyor..

hocam çok kasarsam dediğiniz hız nedir yaklaşık olarak şehirler arası 6 lt yaktıran ?

90 km hızı kastettim.. En düşükte 5,7 litre gördüm onuda test amaçlı, tek başımıza, araç yüksüz klima bile açık değildi..Belki benim araçta problem vardır bilemiyorum ancak 2004 Opel
    Vectra C kasa ile 1,6 atmosferik 100 HP 90 km sabitleyerek 5,5 litre /100 km olarak Ankara - Ordu arasını gitmişliğim var.. (araçta iridyumlu buji vardı sadece)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.