Şimdi Ara

S4 Best Adc Corki Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
3.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,S4 başlamasıyla birlikte rehberlere başlamış bulunuyorum.
    Oyunda bana göre en iyi ADC olan Corki için bir rehber yapmaya karar verdim,izninizle başlayalım:
    1-Skiller
    2-Pro's Con's
    3-Laning
    4-Eşya Tercihleri
    5-Match-up'lar
    6-Yararlı Link ve Videolar
    7-Rünler ve Kabiyetler

1-Skiller:
    Herkes oyun içinde skillere bakabileceği için ben aşağı yukarı skillerin mekaniği ve çok yönlülüğünden bahsedeceğim.
    Pasif bir yetenek olan ''Hextech Shrapnel Shells'' cidden çok yararlı bir skill'dir.Koridor safhasında hem dürtmeye,hem de eğer rakip fazla pushlamışsa kulemizin altında hiç zorlanmadan minyonları kesmemize olanak sağlayacaktır.(İlk seviyede Caster minyonlara kule 1 defa vurduktan sonra last hit yapamayışımızı göz önüne alıyorum.)

Q yeteneğimiz olan ''Phosphorus Bomb'' yine işe yarar bir yetenek.Bu yeteneği,kıllandığınız çalılara,rakibin Drake-Baron yapıp yapmadığını öğrenmek için Drake ve Baron'a,ya da hasar vermek amaçlı kullanabilirsiniz.Hasar için kullanmanızı tavsiye etmiyorum.Menzili nerflerden sonra aşırı derecede azaldı ve mana bedeli ise çok yüksek,onun yerine ultimizi kullanabiliriz.

W yeteneğimiz olan ''Valkyrie'' bize çok güzel bir kaçış ve kovalama olanağı sağlıyor.Gerek savaşlarda odaklanmayı üzerimizden atmamız,gerek kaçan rakiplerimizi acımasız bir şekilde yakalayabilmemiz için ve son çare olarak hasar verebilmemiz için gerçekten işe yararlı bir yetenek.

E yeteneğimiz olan ''Gatling Gun'' için en önemli yeteneğimiz diyebiliriz. ''ARMOR REDUCTION PER SECOND: 2 / 4 / 6 / 8 / 10'' Cümlesine dikkat çekmek istiyorum ayrıca ek olarak fiziksel hasar bonusu olması bizi Vayne gibi tank katili yapıyor.

R yeteneğimiz olan ''Missile Barrage'', üzerimize gelen rakibimizi E yeteneğimiz ile birlikte acımasızca katletmemize yarıyor.Bu combo sayesinde oyun başı 4-0-2 giden, kendinden oldukça emin bir şekilde üzerimize atılan Renekton, Mundo gibi Şampiyonları çok rahat bir şekilde yok edebiliriz.

Eksileri:

-Düşük bir range.
    -Saldırı hızı sağlayan eşyalar çıkmadığımız için rakibe e tutturamadığımızda hasarımız büyük ölçüde düşebiliyor.
    -Trinity Force'a kadar mana sıkıntısı çekebiliyoruz (Eğer aşırı agresif oynuyorsak.)
    -Classic Skin'i kısmen kötü diyebiliriz.

Artıları:

- E+R+Oto. Saldırı ile aşırı yüksek bir hasar.
    -Karşıda Leona olduğunu varsayalım, diyelim ki Leona'nın E yeteneğinden kaçamadınız.Başka bir adc olsa bu onun için ya ölüm, ya flash,bariyer'ini harcaması demektir. (Ezreal-Lucian hariç) fakat Corki oynayan biz, Leona bize E ile atladığında yani Leona'yı havada gördüğümüz anda W yeteneğimizi kullanırsak daha bize Q sunu atmadan kaçma olanağı sağlayacaktır.Haliyle Leona biz uçtuğu için önde kalacak, yapabiliyorsak E yi açıp, yapamıyorsak en az 3 vuruş yaparak canını önemli oranda azaltabiliriz. (Eğer 6.seviye ya da daha yüksek bir seviyedeysek daha iyi bir hasar verebiliriz.
    +Focuslardan kolay kurtulma becerisi.
    +Kaçan rakipleri
    ile, yukarda da belirttiğim gibi kolayca yakayabilmemiz.
    +
    gibi bir kostümün olması :)

Hepsini neden bir kerede yazmadın,1 saat sonra editledin diye soracak olursanız,özel oyunda arkadaşlarımdan bir kaçı ile pro's con's lar için deneme yaptım.Hiç bir bilgi yanlışlığı olmaması için yani.
    Son güncelleme 20:35

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrProphet -- 6 Nisan 2014; 20:37:51 >

• yee follow
  • Matchup ları da eklesen iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vito_scaletta

yee follow
    önlerden
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZeroKinTR

önlerden

Alıntıları Göster
    lucianı yanlış yazmışsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hypertius

lucianı yanlış yazmışsın

Lucian mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrProphet

quote:

Orijinalden alıntı: Hypertius

lucianı yanlış yazmışsın

Lucian mı?

Alıntıları Göster
    Rehber çok güzel eline sağlık. Ama diğer adc'lerle kıyaslarsak çöp. Şahsi fikrim.
  • quote:

Menzili nerflerden sonra aşırı derecede azaldı

wut? lütfen bana bunu yanlışlıkla yazdığını söyle
  • Yattım
  • Süper olmuş ellerine sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kötü Polis

Süper olmuş ellerine sağlık.
    Burdaki daha başarılı sanki.
    http://gameinfo.tr.leagueoflegends.com/tr/game-info/champions/corki/
  • Devami ne zaman gelcek dostum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.Hallow

Devami ne zaman gelcek dostum?
    Önden yorum bulunsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kötü Polis

Süper olmuş ellerine sağlık.
    Resimlerin büyüklüğünü ayarlarsan iyi olur. Bir de aralara boşluk falan koy biraz, düzensiz ve sıkışık olmuş.

Skillerin ne olduğunu da yazabilirsin. Tamam işe yarayan falan ama ne yani? Bilmeyenler için mesela q orta menzilli şu kadar ratiosu olan bir yetenek atışıdır gibi. Direk lol'ün sitesinden kopyalayabilirsin.
  • Follow
  • quote:

Orijinalden alıntı: sir balık

Resimlerin büyüklüğünü ayarlarsan iyi olur. Bir de aralara boşluk falan koy biraz, düzensiz ve sıkışık olmuş.

Skillerin ne olduğunu da yazabilirsin. Tamam işe yarayan falan ama ne yani? Bilmeyenler için mesela q orta menzilli şu kadar ratiosu olan bir yetenek atışıdır gibi. Direk lol'ün sitesinden kopyalayabilirsin.

Alıntıları Göster
    güzel olacak gibi görünüyor
  • Yapma abi, Q'nun menzili nasıl nerflerden sonra azaldı? Q'nun menzili arttırıldı, atak animasyonu değiştirildi. Bu sayede verdiği burst damage i engellediler.
    Range i arttırıldı fakat kullanması veya tutturması zorlaştırıldı desen daha doğru olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadouspan -- 6 Nisan 2014; 22:41:58 >
  • 1 den 7 ye olan maddelerin rengine hayran kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadouspan

Yapma abi, Q'nun menzili nasıl nerflerden sonra azaldı? Q'nun menzili arttırıldı, atak animasyonu değiştirildi. Bu sayede verdiği burst damage i engellediler.
    Range i arttırıldı fakat kullanması veya tutturması zorlaştırıldı desen daha doğru olurdu.
    Yazıyı biraz düzenlersen iş yapar
  • Önlerden
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.