Şimdi Ara

Yeni HTC One M8 hakkında her şey 'Detaylı ön inceleme' (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
4
Favori
27.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Video incelemesinden anladığım kadarıyla telefonun %90'ı fotoğraf işleme üzerine yapılmış. Fakat yine de bu fiyatlara satılan bir telefonun General Mobile Discovery Elite'in yanında fos bir kamera çözünürlüğü sunmuş. 3D vs. gayet güzel özellikler hızlı da cihaz fakat ne yazık ki tatmin edemedi beni bu inceleme. İncelemede resmen Mesut Bey kameranın kötü olduğunu ama özelliklerle güzel bir şeyler yapmaya çalıştıklarını söylemek istemiş. Fakat ne yazık ki HTC durumu kurtaramamış.
    Öndeki HTC logosu o kadar çirkin olmuş ki ekran resmen küçülmüş. Ne gerek vardı ki yani... Ekran yukarıya doğru uzamış resmen ve çok çirkin olmuş. Oyun oynarken daha net belli oluyor. Telefonun alt kısmını kes at çünkü işlevsiz kalıyor. En azından logo olmasaydı 1 cm kadar daha kurtarılabilirdi.
    Tasarımın logo dışında hiç bir eksisi yok. Hatta kılıf mükemmel olmuş. Fakat bu telefon bu parayı haketmiyor bence.
    Bence marka dışında üzülerek söylüyorum ve kıyaslamak istemiyorum ama GM Discovery Elite'in yanında tercih edilebilir bir cihaz değil.
    Sony Xperia Z2 veya LG G3 umarım iyi bir fiyattan gelir. Şu ara telefon almak veya değiştirmek için pek uygun bir zaman değil sanırım.

• Şu detaylı ön inceleme çekimini bir an önce Sony XPreia Z2 için de yaparsanız çok makbule geçer.

Anladığım Kadarıyla HTC Android teki Iphone olmayı hedefliyor.

Düşük Kamera Sadece Kendine Has ve Kıt özellikler ama iyi bir stabilite.

Tamam Telefonda Kamera yı çok kullanan biri değilim, Hatta hiç bir sosyal paylaşım sitesine üyeliğim falan yok yani kısacası fotoğraf ile fazla işim olmaz (selfie fln dahil)

Ama tut ki bir acaip an oldu yada bi konserdeyim, yada bir maçta çekim yapasım geldi.

Sen kalk cebinden 2500 tl lik alet çıkar, kamerası 4mp.

Ha bunu neden söylüyorum,

Ben 1 telefona şu piyasa ve sosyal toplum şartlarının üzerinde bir rakam ödüyorsam, ve cihazda albenisi olması açısından bana reklam vs. gibi kanallarla bana allanıp pullanıyorsa, o cihaz her daim stabil şekilde ve en iyi performans ile çalışmak durumunda olmalı diye düşünüyorum.

m8: 5' boyuta sanal tuşlar ve ekran altında da gereksiz 5' yazısı, ön kamerası arkasında daha iyi olan ilk telefon. Stabilite iyi ama o da iyi olsun diye telefonun yapabildikleri dar bir kapsamda.

Z2: 3 gb ram 5.2' ekran ama yine sanal tuşlar ve arayüzün tam stabil ve max performansla çalışmaması 3 gb ram özelliğini gölgeliyor. 4k çekim özelliği koyuyorsun ama ısınma sorunu da yasatıyorsun.

Sen Sony olarak bu özelliği koyduğunda fiyatı da ona göre belirliyorsun, bende müşterin olarak diyorumki. AA bak adamda 4k video çekimi var ve samsung taki gibi 5 dakika sınırlı değil.

Bi alıosun cihazın kendisinde sınır yok ama teknolojik ve fizik kuramlarına takılmışşsın. Yani senin teknolojinde aslında bunu tam olarak, sorunsuz çalıştırmaya yetmiyor, Peki neden bunu açıklamıosun? Çünkü Gözün cebimdeki 2500 de.

LG hiç kullanmadım. ve direk ön yargılıyım itiraf ta ediyorum. Ama Markası Life's good olan bir firmadan çiklet almam. Laubali bir duruşu var hissine sahibim o yüzden bir şey diyemem.

Hiç IPhone Kullanmadım. Ama Şunu Anladım ki. Adam bir telefon yapıyor, sonrasında teknolojik destek, geliştirme fln yüklenip o telefonu ve önceki versiyonlarını da sorunsuz halde kullandırmaya devam ediyor.

diğerleri aa bunda şu var dur düzelteyim. aa bu modelimde bunu koymayı unutmuşum sunu ekleyeyim de satayım. Sonra bir bakmısssın senin 1 yıl önce bilmem kaç bin liraya aldığın telefon, 5 yasında ki kuzeninin oyuncak kutusunda,

I phone 6 bekleyeceğim ve bu ızdıraba bir son vereceğim.

Size de bunu tavsiye ederim.

NOT: HTC, Sony, Samsung u olan ama Bütün samimiyetimle belirtiyorum ki HİÇ IPHONE KULLANMAYAN BİRİSİYİM.

• Arkadaşıma HTC One M8 aldık.

Yanında kılıfta aldık ek olarak.

Samsung'tan çok daha güzel dokunuşu var.

Yeni HTC One M8 hakkında her şey 'Detaylı ön inceleme'

• winwin35 kullanıcısına yanıt
    "Life's Good" LG'nin sloganıdır. Açılımı ise "Lucky-Goldstar"dır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mebrar kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için çok teşekkürler

Ama yine de samimi gözükmek adına o asya şirinliğini kullanmaya çalışan ve üzerinde pot yapan, her ne kadar belirli bir kaliteye sahip olsa da diğer firmaların marka yönetimi politikaları karşısında kendi güttüğü marka yönetimi politikasının bnm çerçevemden laubali, şirin gözükçem edaları içinde olan bir kurum ön yargısını yıkmıyor maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

Bilgilendirme için çok teşekkürler

Ama yine de samimi gözükmek adına o asya şirinliğini kullanmaya çalışan ve üzerinde pot yapan, her ne kadar belirli bir kaliteye sahip olsa da diğer firmaların marka yönetimi politikaları karşısında kendi güttüğü marka yönetimi politikasının bnm çerçevemden laubali, şirin gözükçem edaları içinde olan bir kurum ön yargısını yıkmıyor maalesef.

Kendi görüşünüzdür hocam, sonuna kadar saygı duyarım. Rica ederim bu arada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • almighty_bum A kullanıcısına yanıt
    Forum tarihinde gördüğüm en saçma yorumlardan birisi oldu . Çok Komiksin kardeş kafanı güle güle kullan :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: almighty_bum

İğrenç bir tasarımı var,öndeki hoparlör delikleri berbat,arkasının hafif kavisli olması da çok kötü,rengi griye benzer ama tam olarak gri olmayan leğen rengi...

Dediklerinin tersini alsak çok yerinde oluyor

Güldürdün la anten :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chevanton

quote:

quote:

Güldürdün la anten :)

Kapak yemeye alışınca normaldir ;)

Ergenim benim gerek yok böyle şeylere :) M8 konusuna gelirsen bak bakayım cihazdan memnun mu değil mi insanlar. Kedi ulaşamadığı cigere mundar dermiş seninki de o hesap hadi canım :)

Bedava olsa almayacağım telefona ulaşmaya niye çalışayım ilkokul bebesi ? Bende çok daha iyisi var zaten,sana da yediğin kazıkla mutluluklar,Note 3,Z2 varken bu çöpe para verenler de mutluysa o onların enayiliği ;)

Z2 konusuna gir bak bakalım telefonu alanlar yana yakıla nasıl ağlıyor. Kasa açıklığı lens kayması telefonun ısınması şu geçirmesi... Note 3 konusundaki mesajlarını dokturme buraya sarjini deli gibi içen güncelleme varken güncelleme yapmayan salak saçma Touchwizz arayuzu yüzünden deli gibi kasan 3gb ramin 2.5gb ini sömüren bir telefonum olmadığı için çok şanslıyım teknoloji cahili seni :)

Terbiyeni takın adam gibi konuş klavye delikanliligi yapma

• Sanal tuşlar var google play edition gibi mi yapmaya çalışmislar.

• baranist kullanıcısına yanıt
    Bir günü cok rahatlıkla çıkarıyor pil optimizasyonu oldukça iyi hocam. Kulaklık sesi de çok tatminkar ben bass ağırlıklı bir kulaklık kullanıyorum sesler müthiş :) Ses konusunda zaten tartışılmayacak bir cihaz

• quote:

Bir günü cok rahatlıkla çıkarıyor pil optimizasyonu oldukça iyi hocam. Kulaklık sesi de çok tatminkar ben bass ağırlıklı bir kulaklık kullanıyorum sesler müthiş :) Ses konusunda zaten tartışılmayacak bir cihaz

son bi sorum olcak ısınma varmı hanı oyunlarda vardır ıllakı her akıllı telefonda oldugu gibi z2 gibi varmı ısınması z2 de kronik gibi olduda o ısınma mevzusu cevaplarsan sevinirim
    Ben Fethiyedeyim ve müthiş bir sıcak var hocam. 3g ile çok aşırı dolaşınca bir de oyunlarda ısınma oluyor ama bölge bölge ve az bir ısınma. Z2 ile kiyaslanamaz bile. Arkadasimda z2 var galeride dolaşıp fotoğraf çekmeye çalıştı telefon çok ısındı şu anda fotoğraf cekemezsiniz diye uyarı verdi. Isınması az ve metal olduğu için çabuk soğuyor

• quote:

Ben Fethiyedeyim ve müthiş bir sıcak var hocam. 3g ile çok aşırı dolaşınca bir de oyunlarda ısınma oluyor ama bölge bölge ve az bir ısınma. Z2 ile kiyaslanamaz bile. Arkadasimda z2 var galeride dolaşıp fotoğraf çekmeye çalıştı telefon çok ısındı şu anda fotoğraf cekemezsiniz diye uyarı verdi. Isınması az ve metal olduğu için çabuk soğuyor

tamamdır hocam teşekkürler zaten bende pek duymadım bu telefondan ole ısınma genede sormak istemiştim
    Biraz edep adabin olsa zaten eleştirini düzgün yaparsın. Kalkıp da insanlara hakaret etmezsin. Eleştirinin bir üslubu vardır. Oradan buradan hırsını alamayıp gelip klavye başında rahatlayan tiplerden olduğun belli genç. Ama bu kadar asi ve saldırgan olma gerek yok yani boyle şeylere :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baranist

quote:

Terbiyeni takın adam gibi konuş klavye delikanliligi yapma

kardeşim hiç keşke cevap bile vermeseydın o kışılıksıze onun fanboy oldugu ve sıf fanboylugundan hatta telefonu kıskançlıgından kötülediği bariz belli oluyor ayrıca m8 tasarıma kötü demiş benı kahkalarla güldürdü tasarım olsun elle tutuş şuan piyasadakı butun telefonları altust eder sonuçta biz telefon taşıyoruz tablet deil bazı markalara ibret olur umarım bana göre max sınır 5 inc olmalı veya 4.7 inc yoksa bu gıdışle tabletlerle gezınıcez

İşte kazıklanan kerizlerden bir tanesi daha :)

cidden sorunları olan bi çocuksun sorunlarını atlatmanı öneririm artık hangı markanın fanboyuysan telefonu 2200 tl ye aldım hiçte kazıklanmadım telefon android telefonları arasındakı en stabil en sorunsuz cihaz şarjdada gayet yeterli kameradada öle hiçde kötü deil yakın çekımde hatta tek geçerım ön kameradada ılk 2 ye oynar sen hangı telefonun fanısın çok merak ettım sonydir kesin tahminimce

• quote:

arkadaşlar ben de 1 aydır m8 kullanıyorum. kişisel görüşlerimi bildireyim.

pil konusu cidden çok çok iyi. sabah 9da kalkıyorum, akşam 9-10-11e kadar mobil veri çok büyük ölçüde açık. nadiren kapatıyorum. gün içinde en az 2-3 saat müzik çalıyo. sürekli whatsapptan konuşmalar oluyo. ve ortalama yarım saat 1 saat arası da telefon görüşmesi. saat 10dan sonra mobil veriyi kapatıp wifiye geçiş yapıyorum. eve gelince ekranı kısıyorum yarıya kadar. sahura kadar bu şekilde şarj %20 seviyesine falan geliyo. uyurken telefonu jarja takıyorum. şarja takarken de tamamen boş olmasına dikkat ediyorum biraz. eğer hala şarjı varsa oyun falan oynayıp bitiriyorum şarjı sonra yatıyorum. pil konusunda en ufak bi sıkıntı yaşamadım bugüne kadar. bu arada hiç bir batarya uygulaması kullanmadım, sadece telefonun kendi güç tasarruf modu.

ısınma konusuna geleyim. genel kullanımda hiç ısındığını görmedim. 1 buçuk saatlik telefon görüşmesinden sonra bile ısınması rahatsız edecek kadar bile değildi. ancak oyun oynarken deliye dönüyo telefon. ama orta düzeyde olmuyo ısınması. basit arayüzlü bir oyunsa hiç ısınmıyo. yani sıfır ısınma. ama dead triggerda falan ateş oluyo sanki. bir de şarjdayken herhangi birşey yaparsam çok ısınıyo. yani şarjda whatsappa bile girsem telefon ateş oluyo yine. oyun ve şarj dışında ise ısınma konusu hiç yok diyebilirim rahatlıkla.

müzik performansı cidden mükemmel. ortamdaki her sesi bastırıp kaliteli ses veriyo. mikrofonu falan tamamen profesyonelce.

kamerası biraz sıkıntılı. yakın çekimlerde daha iyisi yok, özellikle makro fotolarda çok üstün bir performansı var. ama zoom yapılması gereken fotolarda çok başarısısız. yani manzara resmi falan düşünüülemez bu cihazla.

kasma takılma falan konularına girmiyorum bile, kesinlikle rastlamadım öyle bir olaya.

içinden gelen uygulamalara değineyim. blinkfeedi çok beğendim. kullanımını tam olarak öğrenmem bir haftamı aldı ama sonrasında çok işimi gördü. tv uygulaması çok kullanışlı. başta ne gerek var göz boyamadır falan diye düşünmüştüm ama şahsen ben sürekli kullanıyorum. zoe'nin ne boka yaradığını hala anlamış değilim. sosyal ağ falan olacak diyolar. instagram gibi bişey yapacaklar galiba. kendi office programı ve tarayıcısı çok iyi, ekstra uygulamalara gerek yok bu yönde. haritalar ve hangouts da o şekil. ilk defa kullanma fırsatım oldu bu telefonda ve çok beğendim. not tutma programı olan çiziktir de çok iyi. başka alternatife hiç gerek yok. ama bir dosya yöneticisi programı olsa kendi yazılımı olarak hiç fena olmazdı.

iyi forumlar herkese :))

Hocam adam uçmuş resmen ya :) Note 3 konusuna deli gibi sorunlarını yazıyor gelmiş note 3 ile telefonunuzu kiyaslamayin diyor. İnsan teknoloji cahili olunca böyle oluyor. Yediremiyor belli ki sorunsuz cihaz kullanmamış. Kullananları görünce de iç geçiriyor kendince saldıracak yer arıyor :). Adamın profile bakayım dedim note 3 konusunda sorunlarından başka birşey yazmamis gelmiş burada bize ahkam kesiyor. Gülüyorum böylelerine ya valla okuması güzel oluyor :)

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.