- x
EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
10290 Cevap991757 Görüntüleme67 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Ağustos 2006; 21:39:33 

Arkadaşlar o kadar para verdiniz aldınız şu özellik var bu özellik var peki tamamde bu özellikler cidden varmı yada siz kullanıyormusunuz bu özellikleri 1600 devirse niye 1600, kullanıyormusunuz yoksa komşununkinden daha devirli olsun diyemi aldınız, elektronik algılaması varmı yok be oda nemi diyorsunuz calgon kullanıyormusunuz yoksa aristonun 5 yıl giden parçasınımı aldınız calgon kullanmamak için, çamaşır makineniz evinizin neresinde benimki yatak odasında böyle absürd yere takılan makinesi olan varmı sesi ne kadar 7 mahalleyi ayaga kaldırıyormu kuruturken, hangi programda kaç kilo yıkıyosunuz sallamı diyorsunuz yoksa tartarakmı yıkıyorsunuz yumuşatıcının dogaya zaralı oldugunu biliyormusunuz, 100 program varsa makinede illede hepsini kullanıyormusunuz sizinki egimli kazanmı eski tipmi, 5 kilo kapasiteli makinede battaniye yıkıyarak makineyi katletmeye başladınızmı, evde en çok bayanlarmı yoksa erkeklerde eşlerine yardım ediyormu çamaşırda gerçi bir dügme çevrilecek yada basılacak ama maksat gönüller bir olsun,hangi deterjanı kullanıyorsunuz ariel,omomu dandik bir şey kullanıp bu çamaşır niye morardı diyormusunuz,sizin daha ariston ve lg nin deterjansız çamaşır yıkayan makinesinden haberiniz yokmu eletrik frekansı ile harikalar yaratıyor ama yurduma ne zaman gelir acep şimdilik yeter be gelsin ilginç arkadaşlar

Uzaklaştırılmış
29 Ağustos 2006; 9:30:59 

electrolux 12115...8 kg ve electrolux kurutma makinası

1691 Mesaj
29 Ağustos 2006; 22:01:43 

Vestel wmf 6090c çamaşır makinesi var memnunuz ama artık üretilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afacan! -- 29 Eylül 2008; 18:32:19 >

1569 Mesaj
29 Ağustos 2006; 22:19:46 

emektar bir arçelik vardı bir senede 2 defa motor değişince ( 100 ytl tanesi ) yeni bir makine alındı . profilo ama çok gürültülü kardeşim. çamaşır makinesi alınırken ilgilenmedim ama bir dahaki sefer kesin ilgilenecem çünki benim odanın yanında çalışıyor bir daha profilo yok çamaşır makinesi için çok gürültülüü

100 YIL

612 Mesaj
30 Ağustos 2006; 0:59:36 

bizim de 8 senelik bi arçelik var,yakında emekli ederiz kendisini,bizimkinin fazla bi özelliği yoktu,zamanında en önemli özelliği tam otomatik olmasıydı,şimdi tam otomatik olmayanlar tarihi eser kapsamına giriyor.

raporlu bulaşmayın
46

1550 Mesaj
30 Ağustos 2006; 10:28:34 

Walla bizim evde hanım baktığı için o işlere pek anlamam. Bir tane indesit var. Hanım da zırt pırt değiştirelim şunu bak yenileri çıkmış yok 10-15 kilo çamaşır yıkıyor felan diyor. Ben şimdileri pek duymuyor gibi yapıyorum ama eninde sonunda alacaz herhalde bir makine.

İki günü aynı olan ziyandadır.
Hz Muhammed (s.a.v.)

Uzaklaştırılmış
30 Ağustos 2006; 10:58:50 

quote:

Orjinalden alıntı: kemalton

bizim de 8 senelik bi arçelik var,yakında emekli ederiz kendisini,bizimkinin fazla bi özelliği yoktu,zamanında en önemli özelliği tam otomatik olmasıydı,şimdi tam otomatik olmayanlar tarihi eser kapsamına giriyor.

eski sıemens patetnli arçelikler 20 senedir çalışıyor (2100-2200) nerede o ürünler degilmi şimdi kendi beceremiyor yeni alacagınız zaman önerilerimle buradayım saygılar

Uzaklaştırılmış
30 Ağustos 2006; 11:01:54 

quote:

Orjinalden alıntı: dekonline

Walla bizim evde hanım baktığı için o işlere pek anlamam. Bir tane indesit var. Hanım da zırt pırt değiştirelim şunu bak yenileri çıkmış yok 10-15 kilo çamaşır yıkıyor felan diyor. Ben şimdileri pek duymuyor gibi yapıyorum ama eninde sonunda alacaz herhalde bir makine.

10-15 kilo yıkayan çamaşır makineleri servisler dahi tavsiye etmiyor samsung ve arçelik 10 kilo çıkardıkları makinelerin hemen 8 kilo olanları piyasaya çıkardı çünkü kullanışlı degil 4 kişilik aileye yarar yerine zarar,7 kiloluk makineler daha kullanışlı yorgan programı olması itibariyle yeterli saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 31 Ağustos 2006; 1:21:01 >

1550 Mesaj
30 Ağustos 2006; 20:24:12 

@gurcan1
saol dostum verdiğin bilgiler için bu iyi oldu

Hz Muhammed (s.a.v.)

Uzaklaştırılmış
30 Ağustos 2006; 21:58:24 

quote:

@gurcan1
saol dostum verdiğin bilgiler için bu iyi oldu

Ne demek görevimiz saygılar

1054 Mesaj
30 Ağustos 2006; 22:02:32 

Bosch var mutluyuz

Uzaklaştırılmış
30 Ağustos 2006; 22:19:43 

quote:

Orjinalden alıntı: uTKu_KivcaKs39

Bosch var mutluyuz

Alah bozmasın

1550 Mesaj
30 Ağustos 2006; 22:25:32 

bir ömür boyu mutluluklar dilerim bosch ile

Hz Muhammed (s.a.v.)

1691 Mesaj
30 Ağustos 2006; 22:41:29 

quote:

eski sıemens patetnli arçelikler 20 senedir çalışıyor (2100-2200) nerede o ürünler degilmi

sahiden gürcan hocam ya bizim eski makine 2100 idi şu an çoğu evde hala bu makinalar tıkır tıkır çalışıyor.
biz bunu yaklaşık 14 sene kullandık sonra yazlığa götürdük de yenisini öyle aldık.

229 Mesaj
31 Ağustos 2006; 0:07:47 

Bu konu çok iyi oldu.Bende hep merak etmişimdir o kalgon reklamlarında gördügümüz "ölmüş" denilen makinaların nasıl bu hale geldiklerini.Kaç yılda ve hangi yöremizde kullanıldıklarını.veyada ilgili kireç sökücüyü kullanmanın ekonomik bir yöntem olup olmadığını?Bazı deterjanlarda ilave kireç sökücü kullanmaya gerek yoktur gibi uyarılar var.kimi deterjanın 10 kg si 25 kimisi 15 ytl?acaba gerçekten hangisi ekonomik (hani pahalılarla daha az kullanıp daha çok iş yapacağız ya)

Bence bu çamaşır makinası operatörlüğü işi evde sadece hanımlara bırakılamayacak kadar önemli bir iş malum ev ekonomisiyle falan, doğrudan alakalı bende bazen (bu arada evdeki makina siemens wxl 1061 tr)program düğmesini ayarlayıp deterjanıda ilave ediyorum.

yukardaki sorularla ilgili tecrübesi olan arkadaş varmı?

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2006; 0:31:30 

quote:

Orjinalden alıntı: bayrak2268

Bu konu çok iyi oldu.Bende hep merak etmişimdir o kalgon reklamlarında gördügümüz "ölmüş" denilen makinaların nasıl bu hale geldiklerini.Kaç yılda ve hangi yöremizde kullanıldıklarını.veyada ilgili kireç sökücüyü kullanmanın ekonomik bir yöntem olup olmadığını?Bazı deterjanlarda ilave kireç sökücü kullanmaya gerek yoktur gibi uyarılar var.kimi deterjanın 10 kg si 25 kimisi 15 ytl?acaba gerçekten hangisi ekonomik (hani pahalılarla daha az kullanıp daha çok iş yapacağız ya)

Bence bu çamaşır makinası operatörlüğü işi evde sadece hanımlara bırakılamayacak kadar önemli bir iş malum ev ekonomisiyle falan, doğrudan alakalı bende bazen (bu arada evdeki makina siemens wxl 1061 tr)program düğmesini ayarlayıp deterjanıda ilave ediyorum.

yukardaki sorularla ilgili tecrübesi olan arkadaş varmı?

Arkadaşım calgon kullanmanız gerekmez ama bunu yerine mutlaka bir şey gerek yukarda yazdıgı gibi ariston kireç önleyeci filtreleri alın 5 sene kullanım ömürleri var,bunuda kullanmazsanız bence hata niyemi kireçlenen ısıtıcı daha geç ısıtır ve çamaşır yıkama süreleri uzar buda size elektrik faturası olarak geri döner ve çamaşırlar eskisi gibi temiz olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 31 Ağustos 2006; 0:32:38 >

279 Mesaj
31 Ağustos 2006; 1:12:23 

Gürcan arkadaşımın söylediği kireç önleyici filtreden, geçen sene almış olduğum Indesit I70 çamaşır makinasına taktırmıştım. Makinayı Kipa'dan 369 ytl 10 taksitle almıştım( fiyatına göre iyi, şimdilik bir problem yaşamadım..). Gelen servis bu filtreyi tavsiye etmiş ve 40 ytl demişti.. Epey bir tuzlu gelmişti, makinanın %10 undan fazla.. Neyse aldım zar zor.. Ama 1 yılda kalgon parasını çıkarmıştır herhal...

Olumlu alışverişlerim;......buraksendag/phobia/natura/goztepeli_TR/Taichie/dilaver_isik/Mp3DeLiSi______ Olumsuz alışverişlerim; arda1811

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2006; 1:18:54 

quote:

Orjinalden alıntı: ilyada

Gürcan arkadaşımın söylediği kireç önleyici filtreden, geçen sene almış olduğum Indesit I70 çamaşır makinasına taktırmıştım. Makinayı Kipa'dan 369 ytl 10 taksitle almıştım( fiyatına göre iyi, şimdilik bir problem yaşamadım..). Gelen servis bu filtreyi tavsiye etmiş ve 40 ytl demişti.. Epey bir tuzlu gelmişti, makinanın %10 undan fazla.. Neyse aldım zar zor.. Ama 1 yılda kalgon parasını çıkarmıştır herhal...

merak etme çıkarmıştır va çıkarırda hayırlı geceler

229 Mesaj
31 Ağustos 2006; 14:41:49 

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

Arkadaşım calgon kullanmanız gerekmez ama bunu yerine mutlaka bir şey gerek yukarda yazdıgı gibi ariston kireç önleyeci filtreleri alın 5 sene kullanım ömürleri var,bunuda kullanmazsanız bence hata niyemi kireçlenen ısıtıcı daha geç ısıtır ve çamaşır yıkama süreleri uzar buda size elektrik faturası olarak geri döner ve çamaşırlar eskisi gibi temiz olmaz

Arkadaşlar bu filitre işi ilgimi çekti nette özelliklerine falan bakabileceğim bir kaynak varmı.Detaylı bilgiye nereden ulaşabilirim?

1550 Mesaj
31 Ağustos 2006; 15:18:38 

gürcan1 sen bu konularda bayağı iyisin galiba

Hz Muhammed (s.a.v.)

3620 Mesaj
31 Ağustos 2006; 18:36:18 

15 senedir bosch çamaşır makinesi var.5 yıl daha rahat gider

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2006; 20:22:39 

quote:

Orjinalden alıntı: bayrak2268

Arkadaşlar bu filitre işi ilgimi çekti nette özelliklerine falan bakabileceğim bir kaynak varmı.Detaylı bilgiye nereden ulaşabilirim?

Ariston servisinden

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2006; 20:25:06 

quote:

gürcan1 sen bu konularda bayağı iyisin galiba

30 yıl kolay degil

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2006; 20:27:07 

quote:

Orjinalden alıntı: eDDiè

15 senedir bosch çamaşır makinesi var.5 yıl daha rahat gider

eger bosch 15 senelikse ona iyi bak 10 sene daha rahat gider nerde o eski bosch'lar şimdi yerli montaj hepsi

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2006; 23:44:36 

quote:

10-15 kilo yıkayan çamaşır makineleri servisler dahi tavsiye etmiyor samsung ve arçelik 10 kilo çıkardıkları makinelerin hemen 8 kilo olanları piyasaya çıkardı çünkü kullanışlı degil 4 kişilik aileye yarar yerine zarar,7 kiloluk makineler daha kullanışlı yorgan programı olması itibariyle yeterli saygılar

abimde 10 kiloluk samsung var 6 kg kurutmalı yaklaşıkta 8 aydır kullanıyor ve süper makina..
bunları tavsiye etmeyen bir servisten şüphe ederim..
sonuçta 10 kilo yorgan battaniye yıkıyor..rahatlıkla..

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2006; 23:53:53 

quote:

Orjinalden alıntı: doors

abimde 10 kiloluk samsung var 6 kg kurutmalı yaklaşıkta 8 aydır kullanıyor ve süper makina..
bunları tavsiye etmeyen bir servisten şüphe ederim..
sonuçta 10 kilo yorgan battaniye yıkıyor..rahatlıkla..

Şüphe etmenizi anlamadım bu sadece 4 kişilik aileye fazla diye tavsiye etmedi kötü diye degil içinde arçelik drect drıwe motor var biliyorum harika bir makine sıvı dengelemesi var ama evde 4 kişi varsa gerek yok 10 kilodan kasıt beyaz eşyalardır hangi evde beyaz eşya iç çamaşırı 10 kilo çıkar 8-10 kişi falan yaşıyorsanız tamam yorgan yıkamak falan her zaman olan degil yorgan yıkamak için 7 kiloluk makineler yeterlidir siz bu makine ne kadar su harcıyor biliyormusunuz 10 sefer aç 1 ton su insanı batırır kurutmasıda 4000 watt elektrik çekiyor peki yıkaması B sınıfı kullanma kılavuzunu iyice okudunmu ta istanbulu aradım onlar beni aradı bir türlü buna cevap veremediler niye B sınıfı soruma çok kullanışlı olsa 8 kilolugu çıkmazdı, gene yanlış anlamayın kötü degil süper özellikli bir makine ama normal 4 kişilik ailelere tavsiye etmiyorlar tamam 7,5 kiloluk olanlarıda harika aynı özellik ama sadece kurutma yok ve tipi farklı

830 Mesaj
1 Eylül 2006; 1:49:22 

miele. yıllardır çok memnunuz.alman malı.tavsiye ederim.

Uzaklaştırılmış
1 Eylül 2006; 8:37:48 

quote:

Şüphe etmenizi anlamadım bu sadece 4 kişilik aileye fazla diye tavsiye etmedi kötü diye degil içinde arçelik drect drıwe motor var biliyorum harika bir makine sıvı dengelemesi var ama evde 4 kişi varsa gerek yok 10 kilodan kasıt beyaz eşyalardır hangi evde beyaz eşya iç çamaşırı 10 kilo çıkar 8-10 kişi falan yaşıyorsanız tamam yorgan yıkamak falan her zaman olan degil yorgan yıkamak için 7 kiloluk makineler yeterlidir siz bu makine ne kadar su harcıyor biliyormusunuz 10 sefer aç 1 ton su insanı batırır kurutmasıda 4000 watt elektrik çekiyor peki yıkaması B sınıfı kullanma kılavuzunu iyice okudunmu ta istanbulu aradım onlar beni aradı bir türlü buna cevap veremediler niye B sınıfı soruma çok kullanışlı olsa 8 kilolugu çıkmazdı, gene yanlış anlamayın kötü degil süper özellikli bir makine ama normal 4 kişilik ailelere tavsiye etmiyorlar tamam 7,5 kiloluk olanlarıda harika aynı özellik ama sadece kurutma yok ve tipi farklı

3 kişi yaşıyorlar ama 3 günde 1 tam kapasite çalışıyor. ve aynı zamanda kurutuyorlar..
ayrıca aynı dizaynda 8 kg lık modeli var,,ama hem kurutma hem çam.mak.en ideali..

Uzaklaştırılmış
1 Eylül 2006; 21:34:44 

quote:

3 kişi yaşıyorlar ama 3 günde 1 tam kapasite çalışıyor. ve aynı zamanda kurutuyorlar..
ayrıca aynı dizaynda 8 kg lık modeli var,,ama hem kurutma hem çam.mak.en ideali..

Arkadaşım 3 kişi 3 günde 10 kilo beyaz çamaşır yani iç çamaşırı falan zor ama renkli, havlu, örtü, nevresim, yorgan, battaniye,perde hepsi olur ama bunların hepsi ayrı programlarda yıkanır aynı 10 kilo olsa bile hepsi yoksa çamaşırların özelligi bozulur birbirlerini boyarlar bir yanlışın var çamaşır yıkıyormusun ne nedir biliyormusun yünlü kaç devirde kurutulur perde kurutulurmu bilgin varmı saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 1 Eylül 2006; 21:35:45 >

Uzaklaştırılmış
1 Eylül 2006; 21:36:44 

quote:

Orjinalden alıntı: coyjonquil

miele. yıllardır çok memnunuz.alman malı.tavsiye ederim.

Dünyanın bir numaralı çamaşır makinelerinden biridir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 1 Eylül 2006; 22:17:22 >

289 Mesaj
1 Eylül 2006; 22:03:03 

bence fuzzy logic sistemini üreten ve dünyadaki tüm markalara patentini satan türkiyedeki yerli markalara makine üreten ve silver nano sağlık sistemi ile ter kokmayan giysiler yaratan ve fiyatı çok uygun olan SAMSUNG derim ben bence dünyanın en büyüğü o

BİR OKUMAK GEREK

Uzaklaştırılmış
1 Eylül 2006; 22:16:41 

Peki bunu bilirmusunuz dyson çamaşır makinesini duydunuzmu çift tamburlu bütün dünyadaki çamaşır makineleri tokaçlama yöntemiyle çamaşırları yıkar ama dyson ben buna katılmıyorum dedi bana göre en iyi sistem çitileme sistemi dedi ve tambur içinde tamburu geliştirdi aynı anda iki tambura çamaşırları dolduruyorsunuz ve tamburlar biri saga biri sola dönerek çitilemeye başlıyor ve sonuç mükemmel hürriyet gazetesinde okudum ve çok hoşuma gitti türkiyeye gelirse tek favorim

Uzaklaştırılmış
1 Eylül 2006; 22:27:57 

quote:

Arkadaşım 3 kişi 3 günde 10 kilo beyaz çamaşır yani iç çamaşırı falan zor ama renkli, havlu, örtü, nevresim, yorgan, battaniye,perde hepsi olur ama bunların hepsi ayrı programlarda yıkanır aynı 10 kilo olsa bile hepsi yoksa çamaşırların özelligi bozulur birbirlerini boyarlar bir yanlışın var çamaşır yıkıyormusun ne nedir biliyormusun yünlü kaç devirde kurutulur perde kurutulurmu bilgin varmı saygılar

sendençok bilgim var merak etme hocam...sen bana söylediklerini çocuklara anlat,,gerçi topiği sen açmışın fark etmedim..uslubunu değiştir tanımadığın kişilere karşı..

reshad@abim kullanıyor 10 kiloluk samsungu kurutmalı en iyisi o herkes araştırıp öğrense ne kadar iyi bir makina olduğu ortaya çıkar..

Uzaklaştırılmış
1 Eylül 2006; 22:36:38 

quote:

sendençok bilgim var merak etme hocam...sen bana söylediklerini çocuklara anlat,,gerçi topiği sen açmışın fark etmedim..uslubunu değiştir tanımadığın kişilere karşı..

reshad@abim kullanıyor 10 kiloluk samsungu kurutmalı en iyisi o herkes araştırıp öğrense ne kadar iyi bir makina olduğu ortaya çıkar..

Ben herekese anlatırım 45 yaşındayım 40 senedir bu işin içindeyim bir fiil 30 senedirde yapıyorum sen giderken ben geliyordum sen kendine dikkat et kimse bana uslubunu degiştir diyememez dünyada şu en iyisi diyemezsin bugün o iyidir yarın öbürü şu an en iyiler dyson ve lg, lg dede deterjan kullanılmadıgı için bana 30 senelik şeyleri övme biliyorsan yaz bana sorduklarımı biliyorum demekle olmaz atmak herkese serbest iyiki abinde görmüşsün yoksa anca magazada görürdün

Uzaklaştırılmış
1 Eylül 2006; 22:43:18 

Doors ayrıca burayıda en iyi benim falan havalarına girip kapattırmazsan insanlar bir iki şey ögrenmiş faydalanmış olur asıl sen bilmedigin insanlara sen git onları çocuklara anlat deme ben çok çocuk yetiştirdim senin gibi ve uzatarak buranın tadınıda kaçırma efendi olalım bildigin varsa söyle sırf inatlaşmak için atıp tutmayalım söz gümüşse sukut altındır

Uzaklaştırılmış
1 Eylül 2006; 22:59:30 

abimde gördüm ,,tabiki onda görücem ayrıca ben hariç tüm sülalemiz aynı makinadan aldı..ben malesefki electrolux kullanıcısıyım mağazada görecek ben değilim yani bu durumda ,,neyse sen hala gidiyosun anlaşılan...

1593 Mesaj
1 Eylül 2006; 23:02:21 

Bende arçelik var memnunum öneririm

“Fikirlerini ve söylediklerini asla kabul edemem..Ama onları söyleme hakkını ölünceye kadar savunurum..”

Uzaklaştırılmış
1 Eylül 2006; 23:05:20 

quote:

abimde gördüm ,,tabiki onda görücem ayrıca ben hariç tüm sülalemiz aynı makinadan aldı..ben malesefki electrolux kullanıcısıyım mağazada görecek ben değilim yani bu durumda ,,neyse sen hala gidiyosun anlaşılan...

Dünde dedim ama cevap vermemişsin bilmediginden olabilir o makine B sınıfı yıkama yapan bir makine o kadar iyi olsa idi A sınıfı yıkama olurdu demekki siz B sınıfı bir makineyi kendinize layık görmüşsünüz dünyada ondan başka B sınıfı yıkama yapan makine kalmadı buna dikkat etseydiniz en büyük makine benim makine diye almazdınız

Uzaklaştırılmış
1 Eylül 2006; 23:07:24 

quote:

Orjinalden alıntı: DELTA53

Bende arçelik var memnunum öneririm

Arkadaşım yukardada belirttigim gibi arçelik 2100-2200 sıemens patentli ve 5600 lg,5900 whirpool patentli ler dışında o işi beceremiyor tabii senin zevkin senin görüşün saygılar

Uzaklaştırılmış
1 Eylül 2006; 23:20:08 

quote:

Dünde dedim ama cevap vermemişsin bilmediginden olabilir o makine B sınıfı yıkama yapan bir makine o kadar iyi olsa idi A sınıfı yıkama olurdu demekki siz B sınıfı bir makineyi kendinize layık görmüşsünüz dünyada ondan başka B sınıfı yıkama yapan makine kalmadı buna dikkat etseydiniz en büyük makine benim makine diye almazdınız

görgüsüz değiliz kardeşim sağol ya...iki makinayı bendeki gibi üst üste yanyana koycaklarına tek makina ile işi çözdüler..b sınıfı olunca kötü makinamı oluyo ayrıca....en büyük makine benim makinammış ne alakaysa!!!!

830 Mesaj
2 Eylül 2006; 11:14:43 

bu arada hocam gurcan1 sen beyaz eşyacı falan mısın?merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coyjonquil -- 2 Eylül 2006; 12:34:07 >

830 Mesaj
2 Eylül 2006; 12:34:53 

quote:

Orjinalden alıntı: retkit99

slm ben aranıza yeni katıldı yardımcı olurmusunuz?????? [font="Tahoma"]

ne yardımı kardeş?çamaşır falan mi çitilicen?

4 Mesaj
2 Eylül 2006; 12:57:01 

kardes yana resım falan koyma nasıl oluyo?

fgnfrt

4 Mesaj
2 Eylül 2006; 13:07:06 

yardım edecekmisin kardes?

fgnfrt

4 Mesaj
2 Eylül 2006; 13:12:36 

?????????????????? kimse bana yardım etmiyooooo

fgnfrt

4 Mesaj
2 Eylül 2006; 13:14:37 

bana yardım edermisin kardes ?????????

fgnfrt

Uzaklaştırılmış
2 Eylül 2006; 13:17:18 

quote:

?????????????????? kimse bana yardım etmiyooooo

http://forum.donanimhaber.com/m_1692648/tm.htm okuyabilirsin

830 Mesaj
2 Eylül 2006; 14:58:36 

quote:

bana yardım edermisin kardes ?????????

şişş hallettin mi işini?benim anlayamadıım neden bu konuya yazdın bunu?
ben de çamaşır konusunda yardım sanmıştım

Uzaklaştırılmış
2 Eylül 2006; 17:19:44 

quote:

Beyaz eşya ve klima işlerinde insanlara yardım ediyorum her hangi bir markada şirkette çalışmıyorum sizede yardımım dokunursa sevinirim saygılar efendim

2475 Mesaj
2 Eylül 2006; 22:47:27 

Indesit'in eski bir modeli var (4-5 senelik yaklaşık). Ama nazar deymesin çok memnunum. Sessiz olmasının yanında elektrikler kesilse de kaldığı yerden devam edebiliyor, çok az su ve deterjan harcıyor ve en önemlisi çamaşırları buruşturmuyor. Ütü yaptığımı hatırlamıyorum

Merak edenler için model numarasını da belirteyim W83. Yıkama kapasitesi düşük ama bir kişi için ideal

TEKNİK ÖZELLİKLERİNİ DE BULDUM BUYRUN

W 83 T Washer

*30 mins daily wash at a maximum load of 3Kg

$739

5 kg
800 rpm
Adjustable thermostat
Automatic Variable Loading
Spin speed
400 - 800 rpm option
Extra Economy option
Daily Wash*
Hand wash program
Silk program
Uses only 54 litres of water per wash

Height : 850 mm
Width : 595 mm
Depth : 525 mm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richy -- 2 Eylül 2006; 22:50:38 >

Richy'nin reklama ihtiyacı yok...

830 Mesaj
3 Eylül 2006; 13:47:31 

quote:

Beyaz eşya ve klima işlerinde insanlara yardım ediyorum her hangi bir markada şirkette çalışmıyorum sizede yardımım dokunursa sevinirim saygılar efendim

tşkler.çok naziksiniz.

Uzaklaştırılmış
3 Eylül 2006; 14:02:10 

quote:

Orjinalden alıntı: reshad

arkadaşlar tartışıyorsunuzda bir sorum var özellikle samsung satamayan gürcan beye? hiç 2006 yılı en iyi markalar ve en büyük bütçeli markalar sıralamasına baktınızmı? ben baktım ve bir iki not yazmak istiyorum öncelikle ilk yüzde miele whirlpool dyson veya bosch yoktu o çok övdüğün ama korelilerin bile 2.sınıf marka gördüğü Lg ise 94. sırada idi fakat her ne hikmetse kötü marka olarak benimsediğin (ve satamadığın için bunu düşünüyorum ben) Samsung ise 20. sırada yer alan bir firma ve maalesefki o firma Türkiye nin dış borcu kadar yıllık cirosu olan bir firma ve beyaz eşyada makinelerinde kullandığı tüm özellikler kendi patenti bu arada aslında haklısın herhalde böyle bir marka bencede dünyanın B sınufu oluyor ee bu durumda artık A sınıfıda herhalde Arçelik oluyor helal bu avrupalılara ne kadarda akıllılar hepsi sizden yani...

+1 ...kedi ulaşamadığı ciğere mırnav dermiş..

Uzaklaştırılmış
3 Eylül 2006; 14:07:53 

quote:

tşkler.çok naziksiniz.

Sagolun sizde diger insanlarda anlasa ama evlerindeki büyük çaplı eşyalarla öylesine övünüyorlarki allah onlara akıl versin sırf komşudakinden büyük olsun diye 10 kiloluk makine alan ......lar iyi günler

Uzaklaştırılmış
3 Eylül 2006; 14:40:11 

Ne bu ya gene en büyük makine benim makine başka büyük yok davaları bence yarısı atıyor gibi pahalı markalara özenme hastalıgı, varsa var yoksa yok ne olacak herkes ayagını yorganına göre uzatacak bende miele ve eleltrolux var,annem 25 senedir miele kullanıyor bozulmayada niyeti yok kardeşimde 15 senedir elektrolux kullanıyor onunda eskime gibi bir derdi yok, bir arkadaş dogru yazmış her marka herşeyi iyi yapamaz sony nasıl plazma yapamayıp panelleri samsungdan alıyorsa samsungda motorunu (dırect-drve) arçelikten alıyor övünün arkadaşlar bunun patendi arçelige ait ama arçelik bu motorun hakkını asla veremedi orbital diye boyası dökülen kapagından su sızdıran bir makine yaparak orbital serisini batırdı ve yeni serilerin çıkaracakken kaldırmayı düşünüyor başaramadı.Her makinenin kendine has üstünlükleri vardır (altus,indesit,regal gibi alt katagoriler hariç) bunun için tartışılırmı, sonra bende dün gittim izmirde irem ticaret ,sinyal ticaret,arca ve odabaşı (fuardada yerleri var) samsung bayilerine ellerinde özel bir çamaşır makinesi katalogları var bayi için istedim kırmadılar beraber okuduk istanbulu aradık dogru imiş bu makine yıkamada B sınıfı imiş ama kullanan arkadaşlar memnunsa uzatmaya gerek yok tartışmaya biribirini kırmaya saçma bunlar burada bilgi alış verişi yapacagımıza burada tabiri caizse s.dik yarıştırıyoruz ayıp kalın saglıcakla inşallah

Uzaklaştırılmış
3 Eylül 2006; 15:06:19 

haklısın tuyu@
neyse yanlışım varsa özür dilerim kendi adıma...

Uzaklaştırılmış
3 Eylül 2006; 15:39:44 

aynen bende boş yere kendimizi attıracagız, ya sırf ben daha çok biliyorum diye biribirimizi kırmaya gerek yok bilgileri paylaşacagımıza saldırı gücü oluşturuyoruz bir daha tartışmamak dilegiyle esenlikle

Uzaklaştırılmış
3 Eylül 2006; 15:41:48 

quote:

Orjinalden alıntı: tuyu

Ne bu ya gene en büyük makine benim makine başka büyük yok davaları bence yarısı atıyor gibi pahalı markalara özenme hastalıgı, varsa var yoksa yok ne olacak herkes ayagını yorganına göre uzatacak bende miele ve eleltrolux var,annem 25 senedir miele kullanıyor bozulmayada niyeti yok kardeşimde 15 senedir elektrolux kullanıyor onunda eskime gibi bir derdi yok, bir arkadaş dogru yazmış her marka herşeyi iyi yapamaz sony nasıl plazma yapamayıp panelleri samsungdan alıyorsa samsungda motorunu (dırect-drve) arçelikten alıyor övünün arkadaşlar bunun patendi arçelige ait ama arçelik bu motorun hakkını asla veremedi orbital diye boyası dökülen kapagından su sızdıran bir makine yaparak orbital serisini batırdı ve yeni serilerin çıkaracakken kaldırmayı düşünüyor başaramadı.Her makinenin kendine has üstünlükleri vardır (altus,indesit,regal gibi alt katagoriler hariç) bunun için tartışılırmı, sonra bende dün gittim izmirde irem ticaret ,sinyal ticaret,arca ve odabaşı (fuardada yerleri var) samsung bayilerine ellerinde özel bir çamaşır makinesi katalogları var bayi için istedim kırmadılar beraber okuduk istanbulu aradık dogru imiş bu makine yıkamada B sınıfı imiş ama kullanan arkadaşlar memnunsa uzatmaya gerek yok tartışmaya biribirini kırmaya saçma bunlar burada bilgi alış verişi yapacagımıza burada tabiri caizse s.dik yarıştırıyoruz ayıp kalın saglıcakla inşallah

Sagolasın tuyu arkadaş ortalıgı yatıştırdıgın için sevgiyle kal

216 Mesaj
3 Eylül 2006; 16:22:35 

quote:

AkLıNı KuLLaN ADINI CıKaR DeLİYE, HeR GüN BaYRaM EGLeNMeK KaLıR GeRiYe...

850 Mesaj
3 Eylül 2006; 22:25:44 

AEG, sadece AEG
17. senesi
Türk üretimi ve Türk işçilerin ellerinden çıkma
Bir kere battaniye yüzünden rulmanı değişti.
Bu aralarda motoru sesli çalışmaya başladı.
Yakında emekli olacak ama bu makina emekli olduktan sonra çalılmayı bırakamayan insanlara benziyor.
Daha bi 5 sene çalışır.

"TübitAK"

229 Mesaj
3 Eylül 2006; 23:06:02 

Konu ilk başta iyi başlamıştı ama sonradan amacının dışına çıkmış.Marka düşkünlükleri, çok bilmişlikler(konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan yorum yapmak) benim evimde kullandığım marka en iyisi diye düşünenler....Malesef bu tip forumlarda bizim yaklaşımlarımız paylaştıkça çoğaldığını düşündüğümüz bilgimizi arttırmaktan ziyade bu tip yarışlar kişisel hırslar ve seviyesiz yazılar, hani paylaşıyorduk bilgiyi?Bizde forumlar şöyle işliyo:

AMD mi iyi İNTEL mi?BOSCH mu SAMSUNG mu?FORD mu TOYOTA mı?NOKIA mı SONY mi?vs. vs.......

(Adamlar ürünlerini satıp parayı vuruyorlar bizde ben bu markayı kullanıyorum benimki en iyi diye (sanki aleti marka bedavaya verdi de ) hiç bir teknik bilgi vermeden markayı göklere çıkarıyoruz.

Neyse: böyle abilik ayaklarını da hiç sevmem ,konuda sıktı...Hayırlı forumlar..

Aklımdayken böyle nicklerin arkasına falan sığınıp seviyesiz yazılar yazmak kolay oluyor herhalde!Tartışırken veya seviyesiz bişeyler yazarken isim,msn falan verinde sizleri tanıyalım(profile tıklamak zor oluyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayrak2268 -- 3 Eylül 2006; 17:15:59 >