EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
10150 Cevap953373 Görüntüleme68 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     91 [93] 95 96 97 98 99 100      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2448 Mesaj
30 Temmuz 2011; 1:16:14 

kendi soruma kendim cevap vereyim :)

siemens idosta sentetikler-özel (ki normal sentetikelrden ne farkı var anlayamadım kılavuzu okumama rağmen) ve outdoor plus var (empreyelenme yapıyormuş)
bosch idosta ise sensitive (daha bol su ile yıkama durulama diye anladım hassas ciltler için) ve sport</fitness programları var.

yani birbirinin aynısı programlar yok...ilginç geldi doğrusu...

düzeltme:

söz konusu Bosch ile siemens arasındaki farklılıklar sadece idosta değil, S serisinin tamamı için geçerlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 30 Temmuz 2011; 1:27:59 >

Love is a force of nature...

11978 Mesaj
30 Temmuz 2011; 2:47:45 

İkisi aynı program, sadece isimleri farklı.

Yani sport fitness- outdoor ve sensitive- sentetikler özel aynı programlar.

Hatta sensitive programı Profilo'da nevresim/çarşaf ismiyle yer alıyordu :))

2448 Mesaj
30 Temmuz 2011; 7:47:29 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

İkisi aynı program, sadece isimleri farklı.

Yani sport fitness- outdoor ve sensitive- sentetikler özel aynı programlar.

Hatta sensitive programı Profilo'da nevresim/çarşaf ismiyle yer alıyordu :))

sizin dediğiniz gibi olabileceğini de düşündüm. ancak sport/fitness programına sahip olan Bosch.ların kullanma kılavuzunu incelediğimde, bu programın detayında empreyelenme ile ilgili bir bilgi yoktu. sadece mikro lifli giysileriiz dışarda giyilen (örneğin mont gibi) giysiler için özel program gibi bişey yazıyordu. ben de bu yüzden farklı programlar oldugu kanısı uyandı.

74 Mesaj
30 Temmuz 2011; 13:20:08 

Saolun O zaman Lg de karar kıldım . Peki ankara'da en uygun fiyata nerden bulabilirim direk lg bayisinden mi alıyım yada media markt yada spotcudan mı.

2448 Mesaj
30 Temmuz 2011; 21:52:39 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

sizin dediğiniz gibi olabileceğini de düşündüm. ancak sport/fitness programına sahip olan Bosch.ların kullanma kılavuzunu incelediğimde, bu programın detayında empreyelenme ile ilgili bir bilgi yoktu. sadece mikro lifli giysileriiz dışarda giyilen (örneğin mont gibi) giysiler için özel program gibi bişey yazıyordu. ben de bu yüzden farklı programlar oldugu kanısı uyandı.

bu konuyu açıklığa kavuşturamadım bi türlü, outdoor plus ile sport/fitness aynı mı konusunu yani.....dolayısıyla netleştiremiyorum bosch mu siemens mi alsam diye...

11978 Mesaj
31 Temmuz 2011; 0:28:12 

Yukarıdaki açıklamamı düzeltiyorum.

Sports fitness= Outdoor

Outdoor Plus daha da özelleştirilmiş program.

Outdoor Plus'ta makine emrenyeleme aşamasına gelindiğinde uyarı yaparak bu malzemeyi doldurmanız için uyarı yapıyor.

Emprenyeleme malzemesi outdoor kıyafetlerin dokusunu onarıcı bir malzeme bildiğim kadarıyla.

2448 Mesaj
31 Temmuz 2011; 0:33:07 

quote:

Yukarıdaki açıklamamı düzeltiyorum.

Sports fitness= Outdoor

Outdoor Plus daha da özelleştirilmiş program.

Outdoor Plus'ta makine emrenyeleme aşamasına gelindiğinde uyarı yaparak bu malzemeyi doldurmanız için uyarı yapıyor.

Emprenyeleme malzemesi outdoor kıyafetlerin dokusunu onarıcı bir malzeme bildiğim kadarıyla.

bu da dışardan özel alınacak bir malzeme olsa gerek...şu ana kadar ben tüm eşofmanlarımı falan normal deterjanla yıkadım..pratik kullanımda, ne derece kullanışlı olabilir candoğan bey?
ya da direk sorayım..bosch mu almak mantıklı olur siemens mi? siz hangisini terc ih ederdiniz?

siemenste aldıım fiyatlar çok uygun...

2.sorum...fiyatları aynı olsa idi, hangisini tercih ederdiniz?

11978 Mesaj
31 Temmuz 2011; 1:00:25 

Bunlar normal eşofmanlardan ziyade su geçirmez kumaşlara özel program. Sanırım sporcu falan olmadıkça bu tür kıyafetler ayrı yıkayacak ve özel olarak korunması gerekecek şekilde birikmez zaten :)

Biz 2000'de bulaşık makinesi alırken o zamanlar farklı bir marka gibi geldiğimden Siemens bulaşık makinesi almıştım. 2001'de çamaşır makinesini de aynı şekilde takım yapmıştık. Bunları yazlığa yolladığımızdan yerine 2. el Bosch bulaşık makinesi aldım.

Yıllardır Siemens kullandığımda Bosch gözüme daha hoş görünüyor bu senelerde. Ancak tamamen zevk meselesi ve zevkler de değişken olduğundan sizi zevkiniz dışında yönlendirmek istemem.

Ben aynı ürün olduğundan elbette ucuzunu alırdım.

2 Mesaj
31 Temmuz 2011; 21:51:20 

Merhabalar
Öncelikle candoğan beye teşekkür ediyorum, alanında uzman maşallah. Benim beko 2720 C makinem var, bekarım diye itfaiyeden alıvermiştim ikinci el olarak, ilkin suyu ısıtmamaya ve programı otomatik ilerletmemeye başladı, servis 70 tl para istedi kalsın yapma dedim, son olarak da dün ilk su alışta ağzına kadar aldı ve çamaşırı yıkıyamadı ve hala çalışmaz vaziyette. Kısacası yeni makina şart oldu.

Forumdaki özellikle candoğan beye ait kısımları okudum. Önerdiği ürünlerde şu fiyatlara ulaştım:
Lg F1447td: 1170
LG F1247TD: 1110
Profilo CM1021CTR: 950
Bosch WAE20463: 1130
Profilo CM1001CTR: 800

Genel değerlendirmelerinizi biliyorum. benim için önemli olan dayanıklılık, uzun yıllar sorunsuz kullanım, temiz yıkama, abartmamak kaydıyla -çocuk kilidi vs benim için gereksiz- gerçekten işe yarar teknoloji ve program. Asıl soru şu: mesela profilonun modeli ile lg arasında 350 tl civarı fark var, bahsettiğim kriterlere göre bunu vermeye değer mi? yani bütçe olarak 1100-1200..de alabilirim ama verdiğim paraya değer mi ve gerekli mi? mesela lg sessiz profilo biraz gürültülü ama bu fark gerçekten çok büyük mü ve 350 tl fazladan vermeyi gerektirir mi? Ayrıca bosch WAE20463 nin bunlar arsındaki yeri nedir? Teşekkürler...

2 Mesaj
31 Temmuz 2011; 21:53:53 

tabi bunların dışında bi öneriniz varsa onu da beklerim candoğan bey.

5532 Mesaj
1 Ağustos 2011; 2:09:11 

BOSCHUN KURUTMA MAKİNELERİ DE 8 KG ÇAMAŞIR MAKİNELERİ GİBİ YAN DUVARLARLA DONATILMIŞ.YARARI NE OLABİLİRKİ ACABA..??

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

19 Mesaj
1 Ağustos 2011; 11:26:43 

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

BOSCHUN KURUTMA MAKİNELERİ DE 8 KG ÇAMAŞIR MAKİNELERİ GİBİ YAN DUVARLARLA DONATILMIŞ.YARARI NE OLABİLİRKİ ACABA..??

Estetik açısından birbirlerine uygun olsun diye yapılmıştır.

Audi A5 Sportback 3.2FSI quattro S tronic
Apple iPhone 4 32GB
Macbook Pro Mac OS X 10.6SL
Yılmaz Holding AŞ Ataşehir
Gayrimenkul-Turizm-Emlak.

3103 Mesaj
1 Ağustos 2011; 20:22:55 

quote:

Orijinalden alıntı: samilto

Arçelik memnunuz.

Marka model?

2448 Mesaj
1 Ağustos 2011; 22:23:24 

bosch.de sitesine baktığımda türkiyede olmayan bir seri (3 ile başlıyor hemen tüm seriler), idosun da türkiyede bulunmayan modellerini gördüm. max sıkma devrinin 1600 olması dışıda farklar var mıdır acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 2 Ağustos 2011; 0:06:26 >

1056 Mesaj
1 Ağustos 2011; 23:58:21 

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Marka model?

5094 nf sanırım buzdolabı.Çamaşırı hatırlayamadım.

2011 JETTA EXCLUS 1.4 122 HP MANUEL ŞEKER BEYAZI MEVLAM GÖRELİM NEYLER..NEYLERSE GÜZEL EYLER....

1056 Mesaj
2 Ağustos 2011; 0:00:40 

Kayınababaya şöyle 1500 tlilk buzdolabı ve 1000 tl lik bir çamaşır makinesi önerisi olan var mı? Özellikle arçelik ve bekodan.TAbi diğer markalarda olabilir ama yine de babanın dediği olur:)

2011 JETTA EXCLUS 1.4 122 HP MANUEL ŞEKER BEYAZI MEVLAM GÖRELİM NEYLER..NEYLERSE GÜZEL EYLER....

3103 Mesaj
2 Ağustos 2011; 21:50:35 

quote:

Kayınababaya şöyle 1500 tlilk buzdolabı ve 1000 tl lik bir çamaşır makinesi önerisi olan var mı? Özellikle arçelik ve bekodan.TAbi diğer markalarda olabilir ama yine de babanın dediği olur:)

Hocam yeni arçelik ve bekolar gerçekten kaliteli değil, illaha yerli diyorsanız PROFILO bakabilirsiniz.

390 Mesaj
3 Ağustos 2011; 1:50:44 

Merhaba;

Ben de yakında evlenmeyi düşünenlerdenim ve çamaşır makinesinde iki seçenek arasında kaldım.Kullanan arkadaşların yardımcı olmalarını rica ediyorum.Sizce hangi çamaqşır makinesini almalıyım?Fiyat olarak pek farkları yok.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler

LG: Lg-F1402fds

Samsung: WF0804W8E

1056 Mesaj
3 Ağustos 2011; 2:22:18 

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Hocam yeni arçelik ve bekolar gerçekten kaliteli değil, illaha yerli diyorsanız PROFILO bakabilirsiniz.

Peki bu fiyatlarda uzun süreli kullanabileceğimiz servis olarak sıkıntı yaşamayacağımız adana merkezde ne önerirsiniz? Buzdolabı 450 lt aşağıda olmasın.Tşk

542 Mesaj
3 Ağustos 2011; 4:01:09 

camasir makinasi olarak cm1001 ctr gayet guzel ve sessiz. . servis contayi yirtti biraz simdiilk sesi artti yakindaa servise ahbr verecegim onun disina sorun yok.
en son gecen ay buzdolabinida vprofilo aldim. statik aldim genis hacimli olsun diye 550 lt. nofrost lara gore avantaj ve dezavantaajlari var. ama profilo nofrost buzdolabi tavsiye edilmiyor. . genelde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3549 Mesaj
3 Ağustos 2011; 18:50:42 

çamaşır makinası bizim evdeki beko 14 senedir tıkır tıkır çalışıyor : not 1 gram bile calgon vb ürün kullanamdık :D

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir Ne mutlu Türküm diyene
Fanatizimle araç almak, daha sonra araçla ilgili yaşayacağınız sorunlar nedeniyle sizi aracınızdan soğutacaktır.

1520 Mesaj
3 Ağustos 2011; 19:17:46 

quote:

Peki bu fiyatlarda uzun süreli kullanabileceğimiz servis olarak sıkıntı yaşamayacağımız adana merkezde ne önerirsiniz? Buzdolabı 450 lt aşağıda olmasın.Tşk

450 ye yakın 440 litre olur derseniz AEG SANTO 94400 modelini tavsiye ederim.Yıllarca sorun çıkarmaz.Fakat fiyatını bilmiyorum.

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

19 Mesaj
3 Ağustos 2011; 21:57:29 

quote:

bosch.de sitesine baktığımda türkiyede olmayan bir seri (3 ile başlıyor hemen tüm seriler), idosun da türkiyede bulunmayan modellerini gördüm. max sıkma devrinin 1600 olması dışıda farklar var mıdır acaba?

32 serisi 1600 devirdir ancak son 3 hane farklı bizdeki 28763 orada 28793, 28840 I-Dos orada 32893-32843 olarak. Buradakilerle hiç bir farkı yok sadece rakamlar ve devirler farklı Türkiye şartları(kumaş-iklim) 1600 devire pek uygun olmadığından burada 1600 devirlik modelleri yok. Siemensteki 10-12-14 serileri var almanyada ise 16 seriside(1600 devir) var onlarında numaraları farklı.

Apple iPhone 4 32GB

2448 Mesaj
4 Ağustos 2011; 0:40:55 

evet...dediğiniz gibi..ayrıca idosta da birden fazla çeşit vardı ama detayına bakamadım...

19 Mesaj
4 Ağustos 2011; 12:46:42 

quote:

evet...dediğiniz gibi..ayrıca idosta da birden fazla çeşit vardı ama detayına bakamadım...

32843 ve 32893 olarak 2 tane I-Dos modeli var ikisinin farkları;
1)893 te Perde, Kot ve Koyu Renkli programı ve Active Water sistemi var ve ECARF Avrupa Kalite Testinden 5 yıldız almış.
2-)843 te ise diğer makinedeki ekstra programlar yok ve Kapak ve Program Düğmesi Krom değil.

Apple iPhone 4 32GB

1520 Mesaj
4 Ağustos 2011; 21:59:39 

Değerli arkadaşlar bir sorum olacak.Benim bosch marka çamaşır makinem var.İçinde çok kirli eşyalar yıkadım.Makinemin içerisini temizlemek istiyorum.Boschun kendi temizliyicileri var.Fiyatını bilen varmı?Makinemi nasıl temizliyebilirim?

Cevaplarsanız sevinirim

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

2448 Mesaj
4 Ağustos 2011; 22:06:16 

quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Değerli arkadaşlar bir sorum olacak.Benim bosch marka çamaşır makinem var.İçinde çok kirli eşyalar yıkadım.Makinemin içerisini temizlemek istiyorum.Boschun kendi temizliyicileri var.Fiyatını bilen varmı?Makinemi nasıl temizliyebilirim?

Cevaplarsanız sevinirim

valla ben ilk kez duyuyorum böyle bişey..ben de öğrenmiş olurum...ama, .makine zaten kendi kendini temizlemiyor mu içinde çamaşırla yıkanırken? ya da ne bileyim, boşken mesela deterjanlı yıkasanız?

1520 Mesaj
4 Ağustos 2011; 22:08:17 

quote:

valla ben ilk kez duyuyorum böyle bişey..ben de öğrenmiş olurum...ama, .makine zaten kendi kendini temizlemiyor mu içinde çamaşırla yıkanırken? ya da ne bileyim, boşken mesela deterjanlı yıkasanız?

Olurda şöyle düşünün kazanı temizlendi tamam.İçi yinede kirli olur.Hani bulaşık makinesi için Finish temizleyici varya onun gibi düşünün iç aksamlarınında bakımını yapmasını istiyorum.

2448 Mesaj
4 Ağustos 2011; 22:11:04 

bi tanıdık belirli aralıklarla limon tuzu ile 90 derecede çalıştırdığını söylemişti. güya ona da tamirci söylemiş...bana pek mantıklı gelmedi ama bu temizliğe yarar mı bilmiyorum. sanırım bu, kireç önlemek içindi....

19 Mesaj
5 Ağustos 2011; 4:17:54 

Ben kendi makinem için Miele'nin makine temizleyicisini kullanıyorum ama şöyle bir önerim var makinenizi temizlemek-hijyen sağlama ve kireç önlemek için;
Makinenize biraz deterjan-2 sb çamaşır suyu-2sb limon tuzu koyun ve en yüksek sıcaklıkta bir program seçin ve başlatın makinenin içi ilk günkü gibi temiz ve parlak olacak(denenmiştir)..

Apple iPhone 4 32GB

11978 Mesaj
5 Ağustos 2011; 14:52:13 

quote:

Orijinalden alıntı: gkhnylmz88

Ben kendi makinem için Miele'nin makine temizleyicisini kullanıyorum ama şöyle bir önerim var makinenizi temizlemek-hijyen sağlama ve kireç önlemek için;
Makinenize biraz deterjan-2 sb çamaşır suyu-2sb limon tuzu koyun ve en yüksek sıcaklıkta bir program seçin ve başlatın makinenin içi ilk günkü gibi temiz ve parlak olacak(denenmiştir)..

Çamaşır suyunu kullanmanızı tavsiye etmem. Klor bazlı olduğundan ısıtıcıda korozyona neden olabilir.

74 Mesaj
5 Ağustos 2011; 15:18:20 

Bosch'un 8kg WAS20763TR ---> 1350 lira
Lg'nin 7kg 1248QDP ---> 1200 lira

Peşin,nakite bu fiyatları aldım ikisinden birini alıcam.

Şimdi kafamı kurcalayan şeylere gelirsek...
Lg 'nin 6 motion direct drive seçeneğini beni etkiledi ama bu makineyi kullanıp yorum yazan kimse yok makine daha yeni sebebini ona baglıyorum .
Bosch'un da bir sürü özelliği artı adı var hani adının verdiği bir güven var.

GENEL OLARAK ŞU GARANTİ İŞİNİ SORUYORUM AYRICA firmanın verdiği 2 yıl garanti tamam ama şu ek para verilerek işte +4,+5,+6 yıl garantiyi veren servislere güvenilirmi vermeye gerek varmı o paraya yada gelip adam herhangibir arızaya kardeşim kullanıcı hatası diyip kestirip atmasın . bunu soruyorum çünkü LG ayrıca sadece motoruna 10 yıl garanti veriyor. Bilmiyorum boshun motorunda 2 yıldan sonra sorun çıkarmı çakmazmı ama buda seçimimi etkileyen bir faktör .

Fiyatlara bakarakda olsun teknik özellikler olsun hangisini önerirsiniz.

Lütfen Deneyimlerinizi, Bilgilerinizi ve Tavsiyelerinizi benimle paylaşırsanız mutlu olurum şimdiden sağolun

19 Mesaj
5 Ağustos 2011; 20:25:18 

quote:

Çamaşır suyunu kullanmanızı tavsiye etmem. Klor bazlı olduğundan ısıtıcıda korozyona neden olabilir.

Senelerden beri Annemde, bizde kullanıyoruz hiçbirşey olmadı..

Apple iPhone 4 32GB

11978 Mesaj
5 Ağustos 2011; 21:57:51 

quote:

Orijinalden alıntı: FirSt_SlaYeR

Bosch'un 8kg WAS20763TR ---> 1350 lira
Lg'nin 7kg 1248QDP ---> 1200 lira

Peşin,nakite bu fiyatları aldım ikisinden birini alıcam.

Şimdi kafamı kurcalayan şeylere gelirsek...
Lg 'nin 6 motion direct drive seçeneğini beni etkiledi ama bu makineyi kullanıp yorum yazan kimse yok makine daha yeni sebebini ona baglıyorum .
Bosch'un da bir sürü özelliği artı adı var hani adının verdiği bir güven var.

GENEL OLARAK ŞU GARANTİ İŞİNİ SORUYORUM AYRICA firmanın verdiği 2 yıl garanti tamam ama şu ek para verilerek işte +4,+5,+6 yıl garantiyi veren servislere güvenilirmi vermeye gerek varmı o paraya yada gelip adam herhangibir arızaya kardeşim kullanıcı hatası diyip kestirip atmasın . bunu soruyorum çünkü LG ayrıca sadece motoruna 10 yıl garanti veriyor. Bilmiyorum boshun motorunda 2 yıldan sonra sorun çıkarmı çakmazmı ama buda seçimimi etkileyen bir faktör .

Fiyatlara bakarakda olsun teknik özellikler olsun hangisini önerirsiniz.

Lütfen Deneyimlerinizi, Bilgilerinizi ve Tavsiyelerinizi benimle paylaşırsanız mutlu olurum şimdiden sağolun

LG motor garantisini farklı bir motor teknolojisine sahip olduğundan reklam amaçlı veriyor. Yani ekstra bir kaliteden dolayı değil.

Burada firmanın yapmak istediği farklı bir teknoloji olan Direct Drive'a sahip olduğunu ve bu teknolojisine 10 yıl garanti vererek güvendiğini göstermek.

Mesela İngiltere'de de Siemens fırçasız motoruna 10 yıl garanti veriyordu en son.

Demek istediğim bunlar malına güvenden ziyade müşteri çekmek amaçlı kampanya.

Yoksa Vestel o beş para etmez dandik mallarına 7 yıl garanti vermezdi.

İki makine arasında elbette Bosch derim, çünkü sağlamlık, mekanik sistem, menüler ve kullanışlılık yönünden tartışmasız daha iyi. Ancak bu LG kötüdür demek değil kesinlikle, zaten aynı sınıfa ait makineler değiller.

74 Mesaj
6 Ağustos 2011; 1:29:49 

quote:

LG motor garantisini farklı bir motor teknolojisine sahip olduğundan reklam amaçlı veriyor. Yani ekstra bir kaliteden dolayı değil.

Burada firmanın yapmak istediği farklı bir teknoloji olan Direct Drive'a sahip olduğunu ve bu teknolojisine 10 yıl garanti vererek güvendiğini göstermek.

Mesela İngiltere'de de Siemens fırçasız motoruna 10 yıl garanti veriyordu en son.

Demek istediğim bunlar malına güvenden ziyade müşteri çekmek amaçlı kampanya.

Yoksa Vestel o beş para etmez dandik mallarına 7 yıl garanti vermezdi.

İki makine arasında elbette Bosch derim, çünkü sağlamlık, mekanik sistem, menüler ve kullanışlılık yönünden tartışmasız daha iyi. Ancak bu LG kötüdür demek değil kesinlikle, zaten aynı sınıfa ait makineler değiller.

çok teşekkür ederim o zaman boschu alıyorum saolasın tavsiyelerin için . son bir sorum bu eve gelen servislerin 100 lira gibi bir ücret karşılığında verdikleri +3 +4 +5 yıl garanti oalyı nedir güvenilirmidir yoksa aldatmacamıdır ? yani sorun olunca ilerde herşeye kullanıcı hatası diyip kendi parçalarınımı satmak isteyecekler yada gerçekten orjinal garanti gibi hizmetmi verecekler

11978 Mesaj
6 Ağustos 2011; 1:46:05 

İleride yaşayacağınız olası şikayetleri müşteri hizmetleri üzerinden bildirirseniz firmalar bun durumu takip ederler ve çözüme daha hızlı kavuşursunuz. Dolayısı ile normal garantiden bir farkı kalmayacaktır.

Ben bugüne kadar kullandığım ürünlerde garanti uzatmadım, bu sizin kullanım alışkanlıklarınıza ve güven hissinize bağlı bir durum daha çok.

8 Mesaj
7 Ağustos 2011; 17:54:07 

samsung un 12 kg kurutmalı 6122 ckc yada 8122 ckc almayı düşünüyorum bilen kullanan var mı acaba ?

1389 Mesaj
8 Ağustos 2011; 12:21:36 

Arkadaşlar yeni çamaşır makinesi alacağım ama hiçbirşey bilmiyorum bu konuda hangisi iyidir ne almalıyım.Uzun yıllar kullanmak istiyorum lütfen yardımcı olun.

Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.

1090 Mesaj
8 Ağustos 2011; 14:20:38 

quote:

Orijinalden alıntı: __éSér__

Arkadaşlar yeni çamaşır makinesi alacağım ama hiçbirşey bilmiyorum bu konuda hangisi iyidir ne almalıyım.Uzun yıllar kullanmak istiyorum lütfen yardımcı olun.

Okumak iyidir.

Asıl yetimler anadan babadan değil, ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır. Hz. ALİ

110 Mesaj
8 Ağustos 2011; 15:42:01 

merhabalar,
Candoğan bey,
kayınvalidemlere çamaşır makinesi alacağız

Görümcemin Daewoo makinesi vardı, bu sebeple baktım makineye de.. sanırım Kore mailı olan bu makine nasıldır ?

Daewoo Air Buble DWC-F1242 Nano Silver 8kg Çamaşır Makinası --1200devir
Tek Çekim,Havale İndirimi : 801,52 TL

http://www.teknosepet.com.tr/pinfo.asp?pid=307377

Özellikleri:
Steam Wash Yıkama Sistemi Nano Silver Sterilizasyon
Akıllı Yıkama Sistemi Elde Yıkama Modu
Air Bubble Yıkama Sistemi Direct Drive Inverter Motor
8 Kg Yıkama A Sınıfı Enerji
Devir Hızı: 1200 rpm (max) 40 cm Kapak Açıklığı
5 Kademeli Sıcaklık Ayarı Gecikmeli Başlatma
Çocuk Kilidi Boyutlar GxYxD (mm):600x850x540
Ağırlık (kg):64

ayrıca,
http://www.teknosa.com/...&CS_Catalog=_BEYAZ_ESYA

GRUNDIG GWM 4901- 9 KG 1000 DEVİR ÇAMAŞIR MAKİNESİ 899,00 TL (KDV Dahil)

Hangi ürünü tercih etmeliyiz sizce ?

hem fiyatı uygun olsun, hem de 3 kişiye yetsin (kısa programı olursa daha iyi- ama olmazsa da olur)

1- Daewoo Air Buble DWC-F1242 Nano Silver 8kg Çamaşır Makinası --1200devir Kdv Dahil Fiyatı : 843,70 TL

2- GRUNDIG GWM 4901- 9 KG 1000 DEVİR ÇAMAŞIR MAKİNESİ 899,00 TL (KDV Dahil)
(battaniyelerini felan da yıkamaları gerekirse diye kg yüksek)

3- LG 1056 QD 1000 DEVİR 7 KG ÇAMAŞIR MAKİNESİ 849,00 TL (KDV Dahil)

4- Daewoo DWC -F1031 Air Bubble 7kg Çamaşır Makinası --1000devir Kdv Dahil Fiyatı : 752,84 TL

(http://www.teknosepet.com.tr/?urun-detay_307373_Daewoo_DWC_-F1031_Air_Bubble_7kg_Camasir_Makinasi_--1000devir.html)

yoksa bunların hepsini esgeçip Profilo mu alalım ? öyle ise hangi modeli iyidir ? (6kg 1000 devir civari veya fiyatı en fazla 850-900 olan)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi instructor12345 -- 8 Ağustos 2011; 16:38:26 >

458 Mesaj
9 Ağustos 2011; 12:10:22 

Electrolux ürünlerinede bir göz gezdirin derim. Gerçekten çok kaliteli ürünleri var.

110 Mesaj
9 Ağustos 2011; 12:31:44 

ya beni de bir cevaplayın makine ustaları, bugün , en geç yarın makine almamız lazım. makineleri bozuk bekliyorlar.

110 Mesaj
10 Ağustos 2011; 14:45:01 

ya niye kimse yazmıyor ??? bir cevap verin lütfen

2875 Mesaj
10 Ağustos 2011; 15:25:58 

Burada daewoo ile ilgili birşey görmemiştim..İyi bir mal olsa candoğan da önerirdi zaten.Tavsiyem uygun fiyatlı olarak profilonun 8 kg lığı...Çekinmeden al taş gibi makine..

110 Mesaj
10 Ağustos 2011; 15:38:57 

quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Burada daewoo ile ilgili birşey görmemiştim..İyi bir mal olsa candoğan da önerirdi zaten.Tavsiyem uygun fiyatlı olarak profilonun 8 kg lığı...Çekinmeden al taş gibi makine..

Profilo nun 8 kg lığında fiyat bayağı artıyor diye biliyorum 1000 tl civarlarında değil mi ? bizim bütçemiz bu kadar yok. fiyatı en fazla 850-900 olan ürünler arasında seçim yapıyoruz. bu durumda ne yapmalı ?

2875 Mesaj
10 Ağustos 2011; 16:46:33 

Profilonun fiyatına bakıyım bi dur...
http://www.ozgurceyiz.n...ESI?ref=akakce&v=1.24.8

978 tl.....Bence 100 tl daha artır bunu al derim..

110 Mesaj
10 Ağustos 2011; 17:06:56 

kargo ücreti de 35 tl
1013 tl yapıyor. ya çok bu ... profilo nun diğer kilodaki ürünleri iyi değil mi ?

8 Mesaj
11 Ağustos 2011; 2:10:15 

arkadaşlar 12 yıllık arçelik makinem çamaşırlarda yağ lekesi gibi bir leke bırakıyor her yıkamada bir iki çamaşırımda bu lekelerden oluyor sebebi ne olabilir acaba 2 ay kadar önce amortisörler değişti onla ilgisi olabilirmi?

110 Mesaj
11 Ağustos 2011; 10:36:00 

quote:

Orijinalden alıntı: larissa

arkadaşlar 12 yıllık arçelik makinem çamaşırlarda yağ lekesi gibi bir leke bırakıyor her yıkamada bir iki çamaşırımda bu lekelerden oluyor sebebi ne olabilir acaba 2 ay kadar önce amortisörler değişti onla ilgisi olabilirmi?

çamaşır makinesinin kapağını açınca , çamaşırları doldurduğunuz kısımda lastik bir bölme var. bu lastik kısımın girinti ve çıkıntılarının arası zamanla siyah-kahverengi-yağlı bir kirle kaplanır. çamaşır makinesinin içinden çamaşırları çıkartırken bu kıvrımlara dokunan çamaşırlar biriken kirleri toplar.. Makinenizin çamaşır doldurma-boşaltma kısmının lastiklerini ıslak (hafif çamaşır suyuyla ıslatılmış) bir bezle güzelce silerseniz sorun kalmayacaktır diye düşünüyorum.n

110 Mesaj
11 Ağustos 2011; 10:44:55 

quote:

Orijinalden alıntı: instructor12345

çamaşır makinesinin kapağını açınca , çamaşırları doldurduğunuz kısımda lastik bir bölme var. bu lastik kısımın girinti ve çıkıntılarının arası zamanla siyah-kahverengi-yağlı bir kirle kaplanır. çamaşır makinesinin içinden çamaşırları çıkartırken bu kıvrımlara dokunan çamaşırlar biriken kirleri toplar.. Makinenizin çamaşır doldurma-boşaltma kısmının lastiklerini ıslak (hafif çamaşır suyuyla ıslatılmış) bir bezle güzelce silerseniz sorun kalmayacaktır diye düşünüyorum.n

ekteki resimde belirttiğim kısım daha iyi anlaşılır sanırım

0

Ekteki dosya (1)

110 Mesaj
11 Ağustos 2011; 11:48:50 

Merhaba sevgili forumdaşlar,
aşağıdaki ürünü güzelevim'den 811TL ye az önce sipariş ettim..

Profilo CM1001CTR 7 KG 1000 Devir Çamaşı Makinesi

Tek Çekim Fiyatı 785.00 TL
Kargo Fiyatı 26.26 TL
Sipariş Toplam Tutarı 811.26 TL

http://www.guzelevim.co...si-Makinesi_2689.html#0

8 Mesaj
11 Ağustos 2011; 16:00:47 

quote:

teşekkür ederim hemen silip deneyeceğim

110 Mesaj
12 Ağustos 2011; 11:44:57 

quote:

Merhaba sevgili forumdaşlar,
aşağıdaki ürünü güzelevim'den 811TL ye az önce sipariş ettim..

Profilo CM1001CTR 7 KG 1000 Devir Çamaşı Makinesi

Tek Çekim Fiyatı 785.00 TL
Kargo Fiyatı 26.26 TL
Sipariş Toplam Tutarı 811.26 TL

http://www.guzelevim.co...si-Makinesi_2689.html#0

dün sipariş ettiğim ürünü şu anda getirdiler.
-------------
ekleme: daire 3. katta, yurtiçi kargo yukarıya çıkarttı makineyi.

yaklaşık 1 saat kadar sonra da biz aramadan teknik servis geldi (güzelevim kendisi haber vermiş teknik servise)
montajı yaptılar, makineyi tanıtıp garanti fişini pos cihazı gibi bir makineden çıkartıp gittiler. montaj için ek ücret istemediler.
Makine çok güzel, sessiz, hemen denedik.. tertemiz de yıkıyor. tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi instructor12345 -- 13 Ağustos 2011; 15:57:57 >

1466 Mesaj
13 Ağustos 2011; 21:05:11 

Parayı Lidya'lılar, para üstünü sakızla ödemeyi Türk'ler, para üstüyle villa almayı B.E.bulmuştur !

106 Mesaj
13 Ağustos 2011; 23:42:27 

Arkadaslar guncel kalayim diye topigin basindan okumaya baslamadim ama yeteri kadar geriye gittim.

Dikkatimi ceken Samsung camasir makinelerini kimseler onermemis, cam. makineleri hakkinda tamamen cahil oldugum icin herhaldi forum ahalisinin bir bildigi vardir dedim.

Yeni evleniyorum 7-8 kg bir camasir makinasi alacagim, marka olarak hangi markalara guvenebilirim? Butcem 800 TL - 1200 TL arasi.

Simdiden tesekkur ederim.

690 Mesaj
14 Ağustos 2011; 5:28:36 

ya buraya yazmam ne kadar doğru bilmiyorum, kusura bakmayın...

Amcamlara LG 1402FDS-5 1600-tl 12taksik almıştık LG bayisinden. gene aynı makinadan almak istiyoruz (sonundaki "5" metalik rengi temsil ediyor). Beyaz yada metalik renk farketmez şu sıralar dahada uygun nerden alabiliriz? Gören duyan varmıdır acaba? (bu sefer kendimize alacağız yeni ev kurduk dünya masraf ettik artık elimizdeki son paralar xD )

Oraz <Shine> (Eski WoWcu ^^ )
2012 Tiguan 1.4tsi 160ps 4Motion Sport&Style Beyaz Sahibi
S.Galaxy-S3 kullanıcısı
PC yenilemesi lazım (Para yok T_T )

158 Mesaj
14 Ağustos 2011; 9:44:22 

Evimizde 1994 yılında aldığımız arçelik 3300 modeli çamaşır makinesi var.Kart değişimi haricinde başka bir arıza yapmadı bu güne kadar.

2001 de arçelik 6030 modeli bulaşık makinesi aldık .Bu zamana kadar 4 defa arıza verdi.Şu anda yine arıza yaptı .Yetkili Servis parça ve işçilik ücreti olarak en az 150 tl tutacağını söyledi.Biz de Bosch'un 2 programlı çamaşır makinesini alacağız.Medimarktta 649 tl ye satılıyor.

Yine aynı senede arçelik buzdolabı aldık.Servise vermedik daha ama geldiğinden beri doğru düzgün soğutmuyor.

Benim görüşüm 2000 senesinden sonra çıkan arçelik marka makine alınmaz.Eskileri daha sağlamdı.

1520 Mesaj
14 Ağustos 2011; 12:49:19 

quote:

Orijinalden alıntı: magneetic

Evimizde 1994 yılında aldığımız arçelik 3300 modeli çamaşır makinesi var.Kart değişimi haricinde başka bir arıza yapmadı bu güne kadar.

2001 de arçelik 6030 modeli bulaşık makinesi aldık .Bu zamana kadar 4 defa arıza verdi.Şu anda yine arıza yaptı .Yetkili Servis parça ve işçilik ücreti olarak en az 150 tl tutacağını söyledi.Biz de Bosch'un 2 programlı çamaşır makinesini alacağız.Medimarktta 649 tl ye satılıyor.

Yine aynı senede arçelik buzdolabı aldık.Servise vermedik daha ama geldiğinden beri doğru düzgün soğutmuyor.

Benim görüşüm 2000 senesinden sonra çıkan arçelik marka makine alınmaz.Eskileri daha sağlamdı.

Boschun iki programlı çamaşır makinesi mi?Bulaşık makinesi demek istediniz herhalde.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]</