EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
10117 Cevap936708 Görüntüleme66 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     86 [88] 90 91 92 93 94 95      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

224 Mesaj
22 Mayıs 2011; 3:24:45 

candogan62

uzun zamandır forumu takip ediyorum çamaşır makinemi değiştirmek için okuyorum ama aklım karıştı açıkcası.candogan62 bey özellikle sizden yardım istiyorum. bütçem fazla değil ve sizden çamaşır makinesi için önerilerinizi bekliyorum.çamaşır makinesi almak için iki tane kriterim var:

1) en temiz ve en iyi yıkamalı,
2) en sessiz olmalı.

benim araştırmalarımda VESTEL CMH-XXL 8412TE modeli dikkatimi çekti bu modeli önerirmisiniz?cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

11882 Mesaj
22 Mayıs 2011; 13:16:09 

quote:

Orijinalden alıntı: onzy

candogan62

uzun zamandır forumu takip ediyorum çamaşır makinemi değiştirmek için okuyorum ama aklım karıştı açıkcası.candogan62 bey özellikle sizden yardım istiyorum. bütçem fazla değil ve sizden çamaşır makinesi için önerilerinizi bekliyorum.çamaşır makinesi almak için iki tane kriterim var:

1) en temiz ve en iyi yıkamalı,
2) en sessiz olmalı.

benim araştırmalarımda VESTEL CMH-XXL 8412TE modeli dikkatimi çekti bu modeli önerirmisiniz?cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Vestel ikisinde de en kötülerinden biridir.
Bütçeniz aşağı yukarı ne kadar?
Beklentiniz sessizlik(bu sebepten fırçalı motor olamaz) ve iyi yıkama olduğundan bu kriterlerle alabileceğiniz en ucuz çamaşır makinesi LG F1247TD modelidir.

LG fırçasız motor teknolojisi sayesinden düşük motor sesiyle, Profilo ise kalitesi ve mekanik başarısı ile daha önde.

Sizin için dayanıklılık, düşük tüketim, 15 dakika yıkama ve mekanik aksam kalitesi önemliyse Profilo;
Fırçasız sessiz motor, daha geniş tambur kapasitesi (3lt daha geniştir) önemliyse LG'yi tercih edin.

quote:

Merhaba,

Yazlıkta kullandığımız 9 yıllık Arçelik çamaşırmakinamız her sene olduğu gibi tekrar arıza çıkarınca yeni bir makine almaya karar verdik.

Yılda ortalama 6 ay kullanıyoruz, malum yazlık yerde pamuklu kıyafetler çok tercih ediliyo. Bu anlamda 15 dakikalık kısa program olması önemli diye düşünüyorum.

1.000 TL yi geçmeyen 6 kg lık kapasitede ve Kuşadasında servis sorunu yaşatmayacak hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz?

İlk incelememde Samsung ve Bosh arasında kaldığımı da ayrıca belirtmeliyim.

Şimdiden teşekkür ederim.

15 dakika yıkama bence çok önemli bir kriter olmamalı. Bu programda makineler çok su harcıyor (50lt kadar), oysa 30 dakika civarı kısa programlarda bu tüketim 35 litreye kadar geriliyor. Tabi sizin için süre daha önemliyse bir şey diyemem.

1000TL'ye kadar Samsung WF8700LSV ve Profilo CM1001CTR modelleri arasında seçim yapılabilir. Bu cihazlar 7kg olarak geçiyor ama 6kg modellerle aralarında pek hacm farkı yok 2-3lt kadar daha geniş.

11882 Mesaj
22 Mayıs 2011; 13:25:56 

quote:

Orijinalden alıntı: strangelet
daha yeni foruma girme fırsatım oldu... öncelikle teşekkür ediyorum candoğan bey
video yüklemek için yanlış yaptığım bir şey yok sanki ama da yine görünmüyor
zekice bir çözüm olmuş
teşekkür ediyorum ayrıca içimi rahatlattınız.
mecburen banyoda kullanacağım ne yazıkki en uygun yer orası... artık mecburen kabinle, örtüyle uğraşacağım...

bir de yukarıda sormuştum gökoş arkadaşımız da kısaca cevap vermiş teşekkür ediyorum ona da. ama sizin de bilginiz varsa lütfen esirgemeyin;
lg nin program süreleri ve tüketim değerleri ile ilgili bilginiz var mı? hangi programı kullanmak daha mantıklı?
bosch için söyledikleriniz lg için de geçerli mi? yani hızlı program daha çok mu enerji harcar?
yük sensörü miktar otomatiği gibi özellikler lg'de var mıdır, yoksa yerine lg'de ne vardır? (suyu birden almıyor çamaşıra göre alıyor sanki)
kusuruma bakmayın kılavuz biraz uyduruk pek biilgi yok bunlarla ilgili...

Rica ederim :)

Makinenizde en düşük tüketim değerlerini elde etmek için:
-Kirli çamaşırlarınız için ön yıkama tuşunu kullanmak yerine yoğun 60'C+yoğun yıkama seçeneğini kullanın. Ön yıkamayı sadece yıkama öncesi tozunun atılması gereken battaniye, perde gibi çamaşırlarda kullanın.
-Düşük tüketim için pamuklu program+ yoğun yıkama tuşunu kullanmanız iyi olur. Bu şekilde makine uzun programla tasarruf ederek iyi yıkama performansı elde eder.
-4kg ve daha kısa sürede yıkanması gereken çamaşırlar için özel yarım yük programı vardır. Makinenizde miktar otomatiği mevcuttur, yani yüke göre harcama yapar. Ancak yarım yük programı az miktarda çamaşırı en iyi şekilde yıkamak için özelleştirilmiştr.

491 Mesaj
22 Mayıs 2011; 15:32:59 

Sizin için dayanıklılık, düşük tüketim, 15 dakika yıkama ve mekanik aksam kalitesi önemliyse Profilo;
Fırçasız sessiz motor, daha geniş tambur kapasitesi (3lt daha geniştir) önemliyse LG'yi tercih edin.

quote:

Merhaba,

Yazlıkta kullandığımız 9 yıllık Arçelik çamaşırmakinamız her sene olduğu gibi tekrar arıza çıkarınca yeni bir makine almaya karar verdik.

Yılda ortalama 6 ay kullanıyoruz, malum yazlık yerde pamuklu kıyafetler çok tercih ediliyo. Bu anlamda 15 dakikalık kısa program olması önemli diye düşünüyorum.

1.000 TL yi geçmeyen 6 kg lık kapasitede ve Kuşadasında servis sorunu yaşatmayacak hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz?

İlk incelememde Samsung ve Bosh arasında kaldığımı da ayrıca belirtmeliyim.

Şimdiden teşekkür ederim.

15 dakika yıkama bence çok önemli bir kriter olmamalı. Bu programda makineler çok su harcıyor (50lt kadar), oysa 30 dakika civarı kısa programlarda bu tüketim 35 litreye kadar geriliyor. Tabi sizin için süre daha önemliyse bir şey diyemem.

1000TL'ye kadar Samsung WF8700LSV ve Profilo CM1001CTR modelleri arasında seçim yapılabilir. Bu cihazlar 7kg olarak geçiyor ama 6kg modellerle aralarında pek hacm farkı yok 2-3lt kadar daha geniş.

Degerli paylaşımınız için teşekkür ederim.. Selamlar

Peugeot 5008 Premium Pack Auto6R 2011
Samsung 46C750 LCD 3D
Lenovo G510 i5 U4200
Next 5035 VR+ 5.0'' Navigasyon Cihazı

285 Mesaj
22 Mayıs 2011; 18:09:50 

hakkat aynı senaryoları bende çok yaşadım .gerçekten sinir bozucu durumlar ama başını önüne eğip kabul etmekten başka bi şansın yok bana kalırsa aynen zamanında benim yaptığım gibi.allah sabır versin bu tip durumlarda bizlere...
quote:

Orijinalden alıntı: tural.i

doğru söze ne denir, son sözüne özellikle katılıyorum ama kararı bana bırakmıyolar hemen. bikaç gün içinde beyaz eşya alıcam modelleri seçtim, 3 beyaz eşya üçüde farklı marka ama gel görki bayanların "hepsi aynı marka olsun" tripleri yokmu deli oluyorum. biri bana hepsinin aynı marka olmasının mantıklı tek bir sebebini söylese tamam dicem ama yok. beyaz eşya seçerken denerken bir de böyle bi problem var işte

402 Mesaj
22 Mayıs 2011; 23:17:51 

ama şöyle bi avantajı olabilir aynı marka olsun olayını kabul etmenin: makineler arıza çıkarırsa, "ben demiştim dimi" diyebiliriz:)) çamaşır makinesi 1000 lira buzdolabı 1500 lira, haklı çıkıp bunu sürekli hatırlatmak paha biçilemez:))

224 Mesaj
23 Mayıs 2011; 0:06:19 

candogan62

candogan62 bey cevabınız için cok teşekkur ederım.bugun makınaları daha yakından gormek ıcın mağazaları gezdım ve bugun inceledıgım markalar şunlar:

1) VESTEL -CMH XXL 8412 TE
2) LG -F1402FDS
3) SAMSUNG -WF0804W8E
4) SİEMENS -WM 10 S 461 TR
5) ELECTROLUX -EWN 148640 W

bunlar arasında dedıgınız gıbı VESTEL'in makınası cok ıyı degıl. LG ve SAMSUNG ise hem model hemde özellik olarak neredyse aynı ve pek bır karara varamadık. SİEMENS fena degıl ancak dokunmatık tuşlar nedeniyle istemedi annem. ELECTROLUX şuan ailemin en cok istedıgı model oldu % 99 ELECTROLUX'u alacagız. sizce ELECTROLUX nasıl bır marka, alırsak hata edermıyız?

11882 Mesaj
23 Mayıs 2011; 0:36:33 

quote:

candogan62

candogan62 bey cevabınız için cok teşekkur ederım.bugun makınaları daha yakından gormek ıcın mağazaları gezdım ve bugun inceledıgım markalar şunlar:

1) VESTEL -CMH XXL 8412 TE
2) LG -F1402FDS
3) SAMSUNG -WF0804W8E
4) SİEMENS -WM 10 S 461 TR
5) ELECTROLUX -EWN 148640 W

bunlar arasında dedıgınız gıbı VESTEL'in makınası cok ıyı degıl. LG ve SAMSUNG ise hem model hemde özellik olarak neredyse aynı ve pek bır karara varamadık. SİEMENS fena degıl ancak dokunmatık tuşlar nedeniyle istemedi annem. ELECTROLUX şuan ailemin en cok istedıgı model oldu % 99 ELECTROLUX'u alacagız. sizce ELECTROLUX nasıl bır marka, alırsak hata edermıyız?

LG Samsung'a göre bence daha sağlam ve teknik altyapısı gelişmiş makinelere sahip.

Electrolux kaliteli bir cihazdır ancak dengesiz yük algısı zayıftır, vuruntu sesi yapar. Zaten desibel değerleri de iddalı değil, 54dB yıkama, 78dB sıkma ses seviyesi var. Bu da klasik fırçalı çamaşır makinesi motorundan farksız. Ses sıkıntısı dışında kullanışlı bir üründür. Aynı ürünün AEG hali Teknosa'da kampanyalı olarak 1499TL'ye satılıyor (Lavamat L84950A3)

Ben olsaydım LG F1402FDS ile Siemens WM12S763TR arasında seçim yapardım.

173 Mesaj
23 Mayıs 2011; 1:04:28 

candogan62 hocam anladigim kadar electrolux markasinda buzdolabi öne cikiyor, camasir ve bulasik makinalarinda baska markalara bakmak daha mantikli, dogru mu anliyorum?

A/V : HTPC -> Panasonic SC-HTB520 -> Pioneer KRP-600A ("Reference")
2Ch : Logitech Transporter -> Parasound DAC-2000 -> Chord Electronics CPM2800 -> PMC OB1i

11882 Mesaj
23 Mayıs 2011; 1:34:59 

quote:

Orijinalden alıntı: vertigo_vh72

candogan62 hocam anladigim kadar electrolux markasinda buzdolabi öne cikiyor, camasir ve bulasik makinalarinda baska markalara bakmak daha mantikli, dogru mu anliyorum?

Evet, eskiden epey öndeydi ancak son serileri çok başarılı değil çamaşır ve bulaşık makinelerinde. Eski kalite ve performansı aratıyor diyebilirim.

1089 Mesaj
23 Mayıs 2011; 10:52:58 

quote:

Orijinalden alıntı: tural.i

doğru söze ne denir, son sözüne özellikle katılıyorum ama kararı bana bırakmıyolar hemen. bikaç gün içinde beyaz eşya alıcam modelleri seçtim, 3 beyaz eşya üçüde farklı marka ama gel görki bayanların "hepsi aynı marka olsun" tripleri yokmu deli oluyorum. biri bana hepsinin aynı marka olmasının mantıklı tek bir sebebini söylese tamam dicem ama yok. beyaz eşya seçerken denerken bir de böyle bi problem var işte

Asıl yetimler anadan babadan değil, ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır. Hz. ALİ

11882 Mesaj
23 Mayıs 2011; 18:03:58 

Daha evvel kendini parçalamış bir Indesit çamaşır makinesi videosu paylaşmıştım.

Bugün o parçalanmayla ilgili yeni şeyler öğrendim.
http://www.automaticwas...TD-VIEWTHREAD.cgi?32165

Indesit, Ariston, Hoover ve Candy makinelerinde tambur iç yüzeyinin birleşim yerinde hata var.

Yüksek devirlerde bu birleşim yeri ayrılıyor ve tamburun keskin kısmı 1400-1600 devrin savrulma gücüyle makineyi parçalayıp bu hale getiriyor.
Daha evvel Indesit'in kazan yayı kopması ile bu hale geldiğini düşünmüştüm. Ancak tepeye fırlayan üst tabla ile makine arasındaki boşluğa bakarsanız burada parçalanıp ayrılmış delikli tambur yüzeyini görebilirsiniz.

İşte ucuz ve baştan savma tasarlama ve üretimin sonucu...

0

0

0

0

260 Mesaj
23 Mayıs 2011; 18:48:22 

Ne hale gelmiş bunlar yaa ? bizimkide ariston korktum şimdi

402 Mesaj
23 Mayıs 2011; 19:10:45 

evine para verip saatli bomba almış oluyosun demekki, parçalanırken yanında falan olsan sakatlanmalara hatta daha kötü şeylere sebep olabilir, allah hepimizi kötü yapılmış çamaşır makinesinden korusun...

260 Mesaj
23 Mayıs 2011; 19:15:27 

bırakın sakatlanmayı yanındayken bu olsa o kazan insanın boynuna falan gelse öldürür bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 23 Mayıs 2011; 19:17:43 >

1517 Mesaj
23 Mayıs 2011; 21:06:58 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Daha evvel kendini parçalamış bir Indesit çamaşır makinesi videosu paylaşmıştım.

Indesit, Ariston, Hoover ve Candy makinelerinde tambur iç yüzeyinin birleşim yerinde hata var.

Yüksek devirlerde bu birleşim yeri ayrılıyor ve tamburun keskin kısmı 1400-1600 devrin savrulma gücüyle makineyi parçalayıp bu hale getiriyor.
Daha evvel Indesit'in kazan yayı kopması ile bu hale geldiğini düşünmüştüm. Ancak tepeye fırlayan üst tabla ile makine arasındaki boşluğa bakarsanız burada parçalanıp ayrılmış delikli tambur yüzeyini görebilirsiniz.

0

0

0

0

Candogan bey bendegörmüştüm anneannemin makinesi ariston kazanın bir kısmında ek yer var orası sürtünüp ayrılmış demekki.

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

1466 Mesaj
23 Mayıs 2011; 23:16:47 

quote:

Orijinalden alıntı: antares07

merhaba arkadaşlar

10 yıldır sorunsuz kullandığımız ariston marka çamaşır makinası ilk arızasını verdi.servis 100 tl fiyat çıkardı,artık ömrünü tamamladığını düşündüğüm için yenisini almayı düşünüyorum.çok fazla bilgi sahibi değilim konu hakkında.bana pahalı olmayan,sorun çıkarmayacak makina önerirmisiniz?fiyat 1000 tl yi geçmesin.

cevap verecek yokmu arkadaşlar?

Parayı Lidya'lılar, para üstünü sakızla ödemeyi Türk'ler, para üstüyle villa almayı B.E.bulmuştur !

402 Mesaj
23 Mayıs 2011; 23:22:58 

candoğan bey çok daha iyi cevap verebilir bu soruya ama ben kendi favorimi göstereyim size, fiyat 1150 sizin istediğinizden biraz fazla ama çok önerilen bi makine ve dün mağazada baktım tasarımı da çok güzel
http://www.hizlial.com/...si_04.006.1165.0011.htm

11882 Mesaj
23 Mayıs 2011; 23:29:16 

quote:

cevap verecek yokmu arkadaşlar?

1000TL'yi geçme şansınız yoksa 950TL'ye Almanya üretimi 8kg A++ enerji sınıfı Profilo CM1000PTR modelini öneririm.

402 Mesaj
23 Mayıs 2011; 23:42:58 

aslında lg f1247 alacağım büyük ihtimalle ama aklım şu makineye de gitmiyor değil ama fazla da yorum bulamadım hakkında, ne dersiniz nasıl bir makine, 1247ye göre fiyatına değermi?
http://www.hizlial.com/....006.1165.0022.htm#tabs

1466 Mesaj
23 Mayıs 2011; 23:54:48 

candogan62

hocam siz bu işten anlıyorsunuz.elimdeki makina ariston.rulman grubu değişmesi gerekiyormuş,100 tl.rulman grubu değiştirip kullanmaya devam edeyimmi?10 yıllık makina sonuçta,ama bugüne kadar sıfır sorun ile çalıştı.
birde deniyorki,yeni nesil makinalar eskisi kadar dayanıklı ve kaliteli değil.

Parayı Lidya'lılar, para üstünü sakızla ödemeyi Türk'ler, para üstüyle villa almayı B.E.bulmuştur !

224 Mesaj
24 Mayıs 2011; 0:30:10 

candogan62

candogan62 bey size daha önce soru sormus ve sizden cevabı almıştım. çamaşır makınesı olarak ELECTROLUX mü yoksa LG mi diye sizde LG demiştiniz ama malesef benım ugraşlarıma ragmen aile bireyleri malesef LG ye guvenmıyor ve tercıh yonlerı ELECTROLUX olacak. son defa sormak istıyorum ELECTROLUX ewn148640w modelini almak bir hata olur mu? Lütfen acil olarak cevaplarsanız cok sevınırım.

11882 Mesaj
24 Mayıs 2011; 1:45:10 

quote:

candogan62

candogan62 bey size daha önce soru sormus ve sizden cevabı almıştım. çamaşır makınesı olarak ELECTROLUX mü yoksa LG mi diye sizde LG demiştiniz ama malesef benım ugraşlarıma ragmen aile bireyleri malesef LG ye guvenmıyor ve tercıh yonlerı ELECTROLUX olacak. son defa sormak istıyorum ELECTROLUX ewn148640w modelini almak bir hata olur mu? Lütfen acil olarak cevaplarsanız cok sevınırım.

Daha evvel dediğim gibi bu cihazda ses problemi var. Bunun dışında sağlam ve kullanışlı bir ürün.

113 Mesaj
24 Mayıs 2011; 11:23:19 

quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

Candogan bey veya onun gibi tucrubeli kişiker varsa herkese faydalı olcak soyle bırsey ıstesek nasıl olur ?

mesela 4 kategoride çamaşır makinesi 1_ 700-800 tl =

2_ 1100-1200 tl =

3_1400-1500 tl =

4_1500 + =

bulaşık makinesi 1_ 700-800 tl =

2_ 1100-1200 tl =

3_1400-1500 tl =

4_1500 + =

buzdolabı 1_ 1100-1300 tl =

2_ 1600-1800 tl =

3_2200-2400 tl =

4_2400 + =

veya farklı bir fiyat aralığında nasıl daha mantıklıysa ona göre bir tavsiye listesi oluştursanız nasıl olur ?

Çünkü bu konuda biligsi olmayan insanlar tüm yazılanlardan açıkçası bıraz kafası karışıyor. Bu şekilde faydalı bır pratık lıste olması sizcede iyi olmazmı ?

bunu güncelleyelim candoğan hocam gömedi sanırım. belki yanıt gelir. uzman arkadaşlar da görüşlerini yazarsa seviniriz..

HONDA CIVIC ES OTM. 2004

559 Mesaj
24 Mayıs 2011; 11:46:15 

quote:

0

0

0

0

tamburu kağıt gibi kıvrılmış jilet misali korkulur böyle makineden..banyoda çamaşır makinesiyle testere filmi çekilir artık...

Ne Mutlu Türküm Diyene !

558 Mesaj
24 Mayıs 2011; 12:30:04 

quote:

Orijinalden alıntı: iyuksel78

bunu güncelleyelim candoğan hocam gömedi sanırım. belki yanıt gelir. uzman arkadaşlar da görüşlerini yazarsa seviniriz..

Boyle bir tablo gercekten cok ama cok ise yarar.

Pioneer LX5090, WD HD Media Player, PS3 80 GB, Xbox 360 Elite, Wii
Intel i7 2600k, Asus P8Z68-V Pro, Dual 2x4GB G.Skill RipjawsX 1600 Mhz, Asus GTX 580 Directcu II 1536 MB, 1 TB WD Caviar Black Sata 3, OCZ Vertex 3 SSD 60 GB, High Power Rocksolid 1200 Watt, Cooler Master Haf X 942, Acer H233, Sennheiser PC350

224 Mesaj
24 Mayıs 2011; 13:46:13 

candogan62

candogan62 bey sizden son ricam şu. aklıma takıldı bosch ve siemensin dokunmatik tuşlarını sıze sormak ıstıyorum.sizce bosch ve siemensin dokunmatik tuşları kullanışlımı - değilmi ve çabuk bozulur mu? yoksa bu dokunmatik tuşlar gonul rahatlığıyla kullanılabılırmı? bundan oncekı cevaplarınız ve bu soruma verecegınız cevabınız ıcın sımdıden teşekkurler.

1466 Mesaj
24 Mayıs 2011; 14:43:30 

quote:

candogan62

hocam siz bu işten anlıyorsunuz.elimdeki makina ariston.rulman grubu değişmesi gerekiyormuş,100 tl.rulman grubu değiştirip kullanmaya devam edeyimmi?10 yıllık makina sonuçta,ama bugüne kadar sıfır sorun ile çalıştı.
birde deniyorki,yeni nesil makinalar eskisi kadar dayanıklı ve kaliteli değil.

hocam ne diyorsun?makinayı emekli edelimmi,etmeyelimmi?

11882 Mesaj
24 Mayıs 2011; 15:15:55 

quote:

Ben size cevap yazmıştım ama cevabımı bulamadım şimdi :S

Makineniz Margherita2000 serisindense bence masraf yapmaya değmez.
Ancak AL1056TX, AL846TX modellerinden biriyse(mekaniklerden) cihazın iyi olması durumunda masrafa değer.

11882 Mesaj
24 Mayıs 2011; 15:17:57 

quote:

candogan62

candogan62 bey sizden son ricam şu. aklıma takıldı bosch ve siemensin dokunmatik tuşlarını sıze sormak ıstıyorum.sizce bosch ve siemensin dokunmatik tuşları kullanışlımı - değilmi ve çabuk bozulur mu? yoksa bu dokunmatik tuşlar gonul rahatlığıyla kullanılabılırmı? bundan oncekı cevaplarınız ve bu soruma verecegınız cevabınız ıcın sımdıden teşekkurler.

Bence kullanışlı, şimdilik sorun yaptığını çevremde görmedim. Sadece sikayetvar.com'da bununla ilgili bir şikayet vardı.

Genel anlamda çamaşır makinelerinin banyoda kullanılmasına karşıyım. Cihaz olumsuz şartlar altında kullanılmazsa bence problem olmaz.

1613 Mesaj
24 Mayıs 2011; 15:33:18 

Candoğan Bey,

Aşağıdaki ürünleri almayı düşünüyorum. Kesinlikle bulaşma dediğiniz yada o fiyat aralıklarında bu model daha iyi dediğiniz bir var mıdır? Başka markalar önerecekseniz servis durumlarıda çok önemli benim için. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Bu hafta bu beyaz eşya işini halletmek istiyorum.

Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Elhamdülilah Müslümanız,
Ölümüne ATATÜRKçüyüz.

1517 Mesaj
24 Mayıs 2011; 17:11:19 

Candogan 62 bey ve diğer arkadaşlar peki acaba şu olabilirmi Phılıps FC9262/01 mi yoksa Miele S 5281 MedicAir +Turbo Fırça peki bunlardan hangisi yardımcı olursanız sevinirim.

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

1517 Mesaj
24 Mayıs 2011; 17:25:49 

quote:

Bence değiştir kardeşim.Çünkü emeklilik süresi çoktan gelmiş.Tamir ettirsen bile ileride tekrar arıza çıkarma oranı yüksek.

Bence senin için en uygun model Profilo 1000 PTR.Orjinal alman üretimidir ve yıllarca çalışır.8kg geniş iç haçmi vardır.Motoru klasik olduğundan ses azda olsa çıkarır fakat asla vuruntu yapmaz.Anti vibration yan duvarları dengeyi artırır.Bence 944 - 1000 tl arasında alınabilicek en kaliteli ürünler birisi

12 Mesaj
24 Mayıs 2011; 22:05:49 

Sayın candogan62
Şimdiye kadar vermiş olduğunuz çok yararlı bir kaç bilgiyi okudum. Bilgi ve tecrubelerinize dayanarak size 1-2 soru sormak istiyorum.

Çamaşır makinamız dün itibari ile bozuldu. Makina çalıştırılınca su alıyor fakat yıkamaya bir türlü geçmiyor. Sanki motor başlayamıyor gibi içinden bir kaç saniyede bir bir "çıt" "çıt" diye ses geliyor.

Su boşaltma yapıyor. Kurutma yapıyor. Kurutma esnasında motor çalışıyor ve çamaşır kazanıda dönüyor. Ama bir türlü yıkama yapmıyor.

Servisi aradım.Sağolsunlar daha bakmadan motoru bozulmuştur 150 lira. Ama bizce motoru değiştirmeyin yenisini alın dediler. Diğer servisi aradım aşağı yukarı aynı şeyleri söyledi. Gelin bakın diye ısrar ettim. En sonunda gelip tamamen aynı şeyleri söyleyip gittiler.

Makine Arçelik 3340S. 7-8 yılı biraz geçmiştir alınalı.

Zaman ayırıp cevap verirseniz çok memnun olurum. Şimdiden çok teşekkürler. İyi çalışmalar

11882 Mesaj
25 Mayıs 2011; 0:27:06 

Motor kontrol kartı (modül) değişmesi lazım. Yetkili servisten 15-20TL civarına temin edebilirsiniz.

12 Mesaj
25 Mayıs 2011; 10:15:41 

Sayın candoğan62,

Cevabınız için teşekkür ederim.

Sizin verdiğiniz cevabı (modül değişmesi gerektiği) servise ilettim. Bana zaten motorla beraber modülüde değiştireceklerini söylediler. Ben sadece modül değişsin o zaman dedim. "Onlarda motor eski, modülü bozmuş . Bu motor bozuk olduğuna göre yeni takılan modülüde bozar. O yüzden ikisine birlikte değiştirmek lazım. Fakat yine de başka malzemelerle sorun çıkabilir " diyorlar.(Sanki bana fazla masraf çıkartıp yenisine yönlendirmeye çalışıyorlar.)

Sizce bu durumda motoruda mı değişmek gerekiyor? Eğer sadece modül yeterli diyorsanız bunu kendim değiştirebilir miyim? Malum bu kadar konuşmadan sonra servis bana kızıp biz değiştirmiyoruz modülü diyebilir...

6143 Mesaj
25 Mayıs 2011; 20:00:50 

sayın candoğan62 by,
iki gündür sizin yazdıklarınızı okuyarak önerilerinize göre karar vermeye çalışıyorum ama tam netleştiremedim, tavsiye edebileceğiniz bir iki marka beni bu sıkıntıdan kurtaracaktır şimdiden çok teşekkürler, benim makinem bozuldu ve çok acil çamaşı rmakinesi almam gerekiyor bütcem 1000-1200 makinede en çok aradığım özellik cok temiz yıkaması tasarrufu ve sağlamlığı ,aslında hem kurutmalıya hemde yıkamalya ihtiyacım var ama sanırım önermiyorsunz bunları göz önünde bulundurarak, kurutmayı erteleme kararı aldım.

19 Mesaj
25 Mayıs 2011; 20:53:45 

candoğan bey ben de çamaşır makinesi almak istiyorum.
yüksek kapasiteli olanlardan düşünüyorum. bunların ne gibi dezavantajları olabilir? ağırlık sensörü sayesinde az miktarda çamaşır yıkandığında daha tasarruflu olur mu? bir de devir sayısı ne olmalı. yüksek devir çamaşırları daha çok yıpratır mı?
lg nin F1443KDS7 nasıl bir modeldir? ya da sizin önerebileceğiniz başka birşey var mı?

1613 Mesaj
25 Mayıs 2011; 22:02:59 

quote:

Orijinalden alıntı: GOXIN

Candoğan Bey,

Aşağıdaki ürünleri almayı düşünüyorum. Kesinlikle bulaşma dediğiniz yada o fiyat aralıklarında bu model daha iyi dediğiniz bir var mıdır? Başka markalar önerecekseniz servis durumlarıda çok önemli benim için. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Bu hafta bu beyaz eşya işini halletmek istiyorum.

Saygılar.

Aaaa sımdı tekrar okurken farkettım lınkler cıkmamıs

Buzdolabı : Bosch KGN57P01NE
Camasır : Bosch WAE16463TR
Bulasık : Bosch SMS58M82TR

Elhamdülilah Müslümanız,
Ölümüne ATATÜRKçüyüz.

274 Mesaj
25 Mayıs 2011; 23:33:23 

Merhaba candogan62;

Yakin bir zamanda dugunumuz var ve ben beyaz esyalari bu hafta sonu almayi planliyorum. Daha bugun bir Samsung bayisine gidip 9kg kapasiteli ve air wash teknolojisine sahip bir camasir makinesi, bir buzdolabi ve tek cesit olan bulasik makinesinden almayi kafaya koymusken forumda bu bolumu farkettim ve size danismaya karar verdim. Surekli takim elbise giydigimden airwash`u kuru temizleme niyetine kullanmayi planliyordum. Acikcasi tam olarak bu isi gorur mu bilemiyorum.

Butcem camasir makinesi, bulasik makinesi ve buzdolabi icin 4000 lira. Camasir makinesi mumkunse yorgan battaniye yikayacak buyuklukte olmali yani 8-9 kg. Bulasik makinesinin acikcasi program sayisi hic onemli degil, iyi yikasin; program olarak normal yikama, ekonomik yikama yikama olsun yeter. Buzdolabi ise cok buyuk veya cok kucuk olmamali 70-75 cm genisliginde olsa gayet iyi olur.

Media Markt Saturn gibi magazalarda onlarca model olunca insanin cok kafasi karisiyor, butcem dahilinde bana tavsiye vermenizi istiyorum. Direkt model vermek istemezseniz de en azindan seri soylerseniz memnun kalacagim.

Cumartesi veya pazar tavsiyeleriniz uzerine alacagim, erken soylerseniz magazalardan fiyatlari karsilastirabilirim.

274 Mesaj
26 Mayıs 2011; 20:31:50 

Ustad cevabini bekloyorum

11882 Mesaj
26 Mayıs 2011; 21:55:12 

quote:

Orijinalden alıntı: GOXIN

Aaaa sımdı tekrar okurken farkettım lınkler cıkmamıs

Buzdolabı : Bosch KGN57P01NE
Camasır : Bosch WAE16463TR
Bulasık : Bosch SMS58M82TR

Buzdolabında bütçeni müsaitse RL62ZBSW modeline bakmanızı öneririm.
Buzdolabından artan parayı çamaşır makinesine ekleyerek sırasıyla Bosch WAS20461TR (1350TL), LG F1247TD (1150TL) ve Profilo CM1000PTR (950TL) modellerine bakabilirseniz daha iyi olur.
Bulaşık makinesin gayet iyi.

1613 Mesaj
27 Mayıs 2011; 11:11:01 

quote:

Buzdolabında bütçeni müsaitse RL62ZBSW modeline bakmanızı öneririm.
Buzdolabından artan parayı çamaşır makinesine ekleyerek sırasıyla Bosch WAS20461TR (1350TL), LG F1247TD (1150TL) ve Profilo CM1000PTR (950TL) modellerine bakabilirseniz daha iyi olur.
Bulaşık makinesin gayet iyi.

İlginiz için teşekkür ederim. Buzdolabı için vermıs oldugunuz modelı yakından gordum fakat boyutları(Yukseklıgı kısa , Genisliği fazla) mutfak dolabına uymuyor :(
Camasır makınası konusunda ıse vermıs oldugunuz modelın fıyatı hangı fırmadan alınmıs? Cunku bosch bayılerınde 1.500 sevıyesınde,Zaten benım alacagım modelde 1.160TL eger bayı fıyatı ıse o fıyata rahatca cıkabılırım. Pekı camasır makınasındakı degısımı neden onerıyorsunuz? Kg farkından dolayı mı yoksa baska cıddı ozellık farkları var mıdır?

Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Elhamdülilah Müslümanız,
Ölümüne ATATÜRKçüyüz.

174 Mesaj
27 Mayıs 2011; 15:25:21 

candogan62 bey ve diğer tecrübeli arkadaşlar

üç gün içinde bulaşık ve çamaşır makinesi alacağım ve aklımda belirlediğim iki adet model var. Çamaşır makinesinde yük sensörü olması ve 7-8 kg kapasiteye sahip olması önemli.

Bulaşık Makinesi - > Electrolux ESF65040X

Çamaşır Makinesi - > Samsung WF0800NCE

bu modelleri tavsiye eder misiniz, yerine önerebileceğiniz modeller nelerdir. Fikirlerini esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkürler.

Son olarak merak ettiğim LG F1247TD çamaşır makinesinde yük sensörü var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetfatih -- 27 Mayıs 2011; 15:39:26 >

11882 Mesaj
27 Mayıs 2011; 15:40:41 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetfatih

candogan62 ve diğer tecrübeli arkadaşlar

üç gün içinde bulaşık ve çamaşır makinesi alacağım ve aklımda belirlediğim iki adet model var. Çamaşır makinesinde yük sensörü olması ve 7-8 kg kapasiteye sahip olması önemli.

Bulaşık Makinesi - > Electrolux ESF65040X

Çamaşır Makinesi - > Samsung WF0800NCE

bu modelleri tavsiye eder misiniz, yerine önerebileceğiniz modeller nelerdir. Fikirlerini esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkürler.

Çamaşır makinesini kesinlikle tavsiye etmem. Samsung'un en başarısız serisi. Yakın bütçeyle gerçek 8kg tamburlu Almanya üretimi Profilo CM1000PTR modeli olabilir.
Bulaşık makinesinde bu modeldense Profilo BM6284(950TL) veya Bosch SMS58M48TR(1000-1050TL civarında) modelleri daha donanımlı ve kalitelidir.

174 Mesaj
27 Mayıs 2011; 16:15:37 

quote:

Çamaşır makinesini kesinlikle tavsiye etmem. Samsung'un en başarısız serisi. Yakın bütçeyle gerçek 8kg tamburlu Almanya üretimi Profilo CM1000PTR modeli olabilir.
Bulaşık makinesinde bu modeldense Profilo BM6284(950TL) veya Bosch SMS58M48TR(1000-1050TL civarında) modelleri daha donanımlı ve kalitelidir.

peki candogan62 bey LG F1247TD model çamaşır makinesi hakkındaki düşünceniz nedir tavsiye eder misiniz ?

19 Mesaj
27 Mayıs 2011; 18:09:44 

candogan bey müsaitseniz benim modele de bir bakabilr misiniz?

quote:

Orijinalden alıntı: cobrasione

candoğan bey ben de çamaşır makinesi almak istiyorum.
yüksek kapasiteli olanlardan düşünüyorum. bunların ne gibi dezavantajları olabilir? ağırlık sensörü sayesinde az miktarda çamaşır yıkandığında daha tasarruflu olur mu? bir de devir sayısı ne olmalı. yüksek devir çamaşırları daha çok yıpratır mı?
lg nin F1443KDS7 nasıl bir modeldir? ya da sizin önerebileceğiniz başka birşey var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobrasione -- 27 Mayıs 2011; 18:12:04 >

70 Mesaj
29 Mayıs 2011; 21:14:07 

LG F1247TD 8 kg ile battaniye yıkamam sorun teşkil eder mi? battaniye tam olarak sığıyor , ama çamaşır makinasını zorlar mı acaba diye tereddütteyim.

Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim..

cutting-edge

2167 Mesaj
30 Mayıs 2011; 9:29:43 

600-900 tl arası uzun ömürlü çamaşır makinesi önerebilecek bi arkadaş varmı acaba.?

KÖTÜ GÜNDE DE KÖRFEZ.!

66 Mesaj
30 Mayıs 2011; 14:50:18 

Candoğan bey belki daha önce defalarca sorulmuştur ama profilo marka çamaşır makinesi almak istiyorum tek başıma kullanacağım 5 kg 600-700 devir olanlar işimi görür bekarım pek fazlada kullanmayacağım aleti. Forumu uzun zamandır takip ediyorum profilo alırken c serisi yada s olması farkedermi alman yapımı türk yapımı? İnternetten almamın bir sakıncası olurmu teşekkürler saygılar...

1089 Mesaj
30 Mayıs 2011; 15:50:25 

quote:

Orijinalden alıntı: okn_dmn

LG F1247TD 8 kg ile battaniye yıkamam sorun teşkil eder mi? battaniye tam olarak sığıyor , ama çamaşır makinasını zorlar mı acaba diye tereddütteyim.

Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim..

Offfffffffffffffffff
Biz daha dün yıkadık Bosch makinada. Şimdi detaylı mesaj yazdım bağalntı koptu gönderirken yazdıklarım gitti. Vaktim yok işten çıkacağım için. Artık sonra atarım. Bence belki zorlanabilir ama yıkanır

Asıl yetimler anadan babadan değil, ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır. Hz. ALİ

402 Mesaj
30 Mayıs 2011; 16:29:02 

benim de candoğan beye bi sorum olacak, tabi bilgisi olan başka arkadaşlar da fikirlerini esirgemesinler, lg f1406tdsp6 çin malımı kore malımı, makine yeni geldi kutusunda duruyo, üstünde nerede üretildiği yazılmamış, ürün çin malımıdır, çin malı olursa sıkıntı yaratırmı??

17 Mesaj
30 Mayıs 2011; 17:54:26 

evimde çamaşırları kurutacak balkon sıkıntısı var o nedenle araştırdım piyasada zaten yıkama/kurutma özelliği olan çok az model var (nedense???) ve bosch aldım. Herkes dedi çok elektrik yakar pişman olursun diye ama hiç öyle olmadı. Yani kesinlikle tavsiye ediyorum, kullanıyorum ve çok memnunum

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

2167 Mesaj
30 Mayıs 2011; 21:24:00 

Arkadaşlar bu iki makineden hangisini almalıyım.

LG F1056QD ve PROFİLO CM1001CTR ????

KÖTÜ GÜNDE DE KÖRFEZ.!

168 Mesaj
30 Mayıs 2011; 23:40:24 

herkese ii geceler öncelikle...
okuyup arastırdığım kadarı ile az biraz fikir edindim ama beyaz esya cok cok yabancı olduğum bir konu...

basta bu işi bildiği fikrini edindiğim candoğan62 arkadasımız olmak üzere konu ile ilgili olan tüm arkadaslarımıza danısmak isityorum..

aradığım en büyük özellik (bu yorgan yıkama mevzusu için 9 kilo olması önerilen ) 9 kg olması hatta bir tekno marketteki arkadas 9kg yıkmaz 12 kg olcak dedi... bugun biraz baktım dolaştım, aynı yerde üretim yapan simens ve bosch makinalarının 9 kg lık olanı yokmus... samsung ve lg kafamı kurcalayan markalar... fiyat cok cok önemli olmamakla beraber 1500 TL civarı...

** çamasır mak. ve bulasık mak BOSCH buzdolabı samsung deiler
** çift kişilik battal boy 200*200 yorgan ve battaniye yıkayabilmke için makine

lütfen bu sartlara uyabilecek tavsiyelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim... şimdiden teşekkürler

baktığım model ise samsung wf9904rwe

149 Mesaj
31 Mayıs 2011; 0:53:07 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanoztuna06

Offfffffffffffffffff
Biz daha dün yıkadık Bosch makinada. Şimdi detaylı mesaj yazdım bağalntı koptu gönderirken yazdıklarım gitti. Vaktim yok işten çıkacağım için. Artık sonra atarım. Bence belki zorlanabilir ama yıkanır

ben bir kaç defa sıemens 12S763 de yıkadım hiç zorlanmadı makina gayet rahat yıkadı sadece köpük algıladı ve iki durulama fazla yaptı,sıvı deterjanla daha iyi sonuç aldım(sentetik programda)

368 Mesaj
31 Mayıs 2011; 1:30:28