Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim tavsiyem lg ürünleri kalitelidir ancak servis ve desteği malesef şu an için kötü.satış sonrası destek konusunda bsh grubu (bosch-siemens-profilo-gaggenau) ülkemizde oldukça iyi konumdadır.lg ve samsungta ise servis ve ürün değişimi konularında sıkıntılar yaşayabilirsiniz.benim tercihim bosch-siemensin alman üretimi modellerini almanız yönünde olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zifers

Merhaba Candoğan Bey, aldığımdan beri hiç memnun olmadığım bosch wfk2031 çamaşır makinesini değiştirmek istiyorum ve Bosch WAS28763TR veya LG F1402FDS5 modellerini inceledim, bu modeller de benim önceki bosch gibi kazanı yukarıdan yaylı olup olmadığını merak ediyorum (mevcut bosch wfk2031 üstten yaylı zannederim). Sizin tavsiyeniz bu iki marka veya bunlardan daha iyi olur dediğiniz başka ürün tavsiyesi olabilir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkürler...

Bosch WAS28763TR rahatlıkla alabileceğiniz almanya üretimi son derece kaliteli bir makinadır.
  • 25 senelik o meşhur eski arçeliklerden olan makinanın artık değiştirilme vakti geldi. Geçen gün dolaşırken, samsung bayisinde uygun fiyatlı bir makina gördüm. WF9700NSW model adı, ve indirimli haliyle 850tl'ye satılıyor. 7kg, a+ enerji sınıfı, elmas kazan, seramik rezistans gibi özellikleri var, ancak samsung marka çamaşır makineleri ne kadar uzun ömürlü olur bilmiyorum. Makina hakkında bir fikri olan var mı, ya da kullananlar bilgi verebilirmi?
  • İyi günler arkadaşlar, Kaynanama çamaşır makinası alacağız.Benden yardım istedi.Fiyatı çok önemli değil.Ben arçelik makina düşünüyordum.Acaba Arçelik çamaşır makinalarından hangi modeli önerirsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: f34rl3ss18

Arkadaşlar merhaba;
    yaklaşık 19-20 yıllık vestel çamaşır makinamızı değiştirmek istiyoruz. Yanına bir tane de kurutma makinası alacağız.
    3 kişilik bir aileyiz, yılda 1 kere perde, koltuk örtüsü, elyaf yastık, silikon yastık ve birkaç battaniye yıkayabiliriz.
    Bütçemiz 3.000TL (çamaşır + kurutma makinası için)
    Marka tercihimiz: Bosch
    Birde internetten hangi sitelerden güvenilir bir şekilde sipariş verebiliriz.
    Teşekkürler

• quote:

Arkadaşlar merhaba;
    yaklaşık 19-20 yıllık vestel çamaşır makinamızı değiştirmek istiyoruz. Yanına bir tane de kurutma makinası alacağız.
    3 kişilik bir aileyiz, yılda 1 kere perde, koltuk örtüsü, elyaf yastık, silikon yastık ve birkaç battaniye yıkayabiliriz.
    Teşekkürler

Size çamaşır makinesi olarak;
    Bosch WAS28763TR
    LG F1402FDS
    Gorenje WA65205

Kurutma makinesi olarak ise;
    Bosch WTW86561TR
    Bosch WTW84360BY

Modellerini öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zühtü29071987

25 senelik o meşhur eski arçeliklerden olan makinanın artık değiştirilme vakti geldi. Geçen gün dolaşırken, samsung bayisinde uygun fiyatlı bir makina gördüm. WF9700NSW model adı, ve indirimli haliyle 850tl'ye satılıyor. 7kg, a+ enerji sınıfı, elmas kazan, seramik rezistans gibi özellikleri var, ancak samsung marka çamaşır makineleri ne kadar uzun ömürlü olur bilmiyorum. Makina hakkında bir fikri olan var mı, ya da kullananlar bilgi verebilirmi?

Samsung'un alt seri ürünleri çok iyi değil. 850TL'den fazla para verme şansınız yoksa Profilo CM1001CTR modeli iyidir.

Biraz daha çıkabilme şansınız varsa LFF1247TD modelini tavsiye ederim.

quote:

İyi günler arkadaşlar, Kaynanama çamaşır makinası alacağız.Benden yardım istedi.Fiyatı çok önemli değil.Ben arçelik makina düşünüyordum.Acaba Arçelik çamaşır makinalarından hangi modeli önerirsiniz ?

Bence Arçelik'i düşünmeyin. Bütçeniz aşağı yukarı ne kadar?

• quote:

Orijinalden alıntı: zifers

Merhaba Candoğan Bey, aldığımdan beri hiç memnun olmadığım bosch wfk2031 çamaşır makinesini değiştirmek istiyorum ve Bosch WAS28763TR veya LG F1402FDS5 modellerini inceledim, bu modeller de benim önceki bosch gibi kazanı yukarıdan yaylı olup olmadığını merak ediyorum (mevcut bosch wfk2031 üstten yaylı zannederim). Sizin tavsiyeniz bu iki marka veya bunlardan daha iyi olur dediğiniz başka ürün tavsiyesi olabilir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkürler...

WFK2031 makinenizden şikayetiniz nedir? Memnun olmamanıza şaşırdım çünkü WFK verisi Bosch'un en sağlam serilerinden biridir, yıkama performansı da güzeldir.

Kazan askı yayı olmayan makine bulmanız biraz zor. WFK2031 modelinde yayla ilgili bir sıkıntınız mı oldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Arkadaşlar merhaba;
    Teşekkürler

Size çamaşır makinesi olarak;
    Bosch WAS28763TR
    LG F1402FDS
    Gorenje WA65205

Kurutma makinesi olarak ise;
    Bosch WTW86561TR
    Bosch WTW84360BY

Modellerini öneririm.

Teşekkür ederim, birde online sipariş verebileceğim güvenilir bir site önerebilir misiniz ?

• Anneannemlerin çamaşır makinesi bozuldu.Zaten dandikti.(Ariston)Kalabalık oldukları için yedi kiloluk bi makine arıyoruz.öneriniz var mı???
  • Arçelik vakti zamanında LG'nin lisansı ile mi üretim yapmış. Bu makinenin benzeri Arçelik'te de vardı.

http://annunci.corriere.it/annuncio/casa-arredamento/lavatrice-lg/dalmine/9427062.htm
  • yıllarca bsh grubunun ürünlerini kullandık evimizde.son olarak 4 yıl önce aldığımız siemens bulaşık makinesine 2 yılda 13 kez servis geldi .makine doğru dürüst yıkamıyodu bi türlü .en son servis bu seri böyle abi diyerek çekip gittikten sonra döneminin en pahalı makinalarından biri olan makinayı kaldırıp attık.o kadar sinirlendim ki makinayı gidip çöp konteylerinin yanına bi arkadaşımla götürdük bıraktık.gittim sinirimden altus aldım.2 senedir de sorunsuz çalışıyo.ha bu demek mi bosch siemens bitti alınmaz tabi ki değil hala çok güzel ürünler yapıyolar ama bu olay beni yeni markaları denemeye itti.önceki mesajımda bahsettiğim gibi bunun ilk örneği halamlara samsung aldık çamaşır mak. olarak .onu da denedik gördük ki tv leri telefonları(gemilerini,kamyonlarını ,ekskavatörlerini ... deneme fırsatı henüz bulamadım)gibi kaliteli ve arıza yönünden sorunsuz(bkz.japon arabası gibi).servis konusuna da büyük bi şehirde yaşıyosanız bence bu kadar takıntı yapmaya gerek yok her zaman derim bu işler biraz şans işi.bu bulaşık çamaşır makinası farketmez bazı arkadaşlar çamaşır makinalarından bahsediyoruz diyebilirler sonuçta beyaz eşya.bi örnek daha yıl 93 çamaşır makinası alıyoruz tokattayız.o zamanlar bizimkilerde arçelik düşkünü .gezerken çarşıda bi yere girdik zanussi çamaşır makinası satıyo.fiyat uygun geldi aldık güp diye geldi eve .neyse hemen yukardaki komşu makinayı görmüş (kendisi dsi de çalışan muhter(Ş)em zat) daha makina yerine konmadan abi bunu niye aldınız bu makina kalitesiz hem servisi de yok diye ilk dakikadan moralimizi bozmuştu.ne oldu?makina 2006 ya kadar tık demedi .sadece üstündeki boyalar döküldü tuttuk biz de bi ihtiyacı olan bi tanıdığa verdik.sonuçta önümdeki 3-5 senede ilk alacağım markalar lg - samsung olacak o kesin.sonra da slovenlerin gorenjesini deneyip görmek istiyorum.tabi bu başkalarında olanları gözlemlemekle de olabilir.ha bi de electrolüxü çok merak ediyorum.bu arada da marka fanatiği olmamaya çalışıyorum .unutmadan zanussi den sonra vestel aldık o da 5 senedir arıza yapmadı ama ara sıra mutfakta gezintiye çıkmıyo değil....ve çıkardığım bi ders.şunun dediğini aldık bunun dediğini aldık şöle oldu böle oldu demektense kendi öz fikrimle karar verip almak ,arıza yaparsa da ulan kendin aldın kendin gördün demek bana kalırsa en iyisi.

• doğru söze ne denir, son sözüne özellikle katılıyorum ama kararı bana bırakmıyolar hemen. bikaç gün içinde beyaz eşya alıcam modelleri seçtim, 3 beyaz eşya üçüde farklı marka ama gel görki bayanların "hepsi aynı marka olsun" tripleri yokmu deli oluyorum. biri bana hepsinin aynı marka olmasının mantıklı tek bir sebebini söylese tamam dicem ama yok. beyaz eşya seçerken denerken bir de böyle bi problem var işte

quote:

Orijinalden alıntı: kasparss

yıllarca bsh grubunun ürünlerini kullandık evimizde.son olarak 4 yıl önce aldığımız siemens bulaşık makinesine 2 yılda 13 kez servis geldi .makine doğru dürüst yıkamıyodu bi türlü .en son servis bu seri böyle abi diyerek çekip gittikten sonra döneminin en pahalı makinalarından biri olan makinayı kaldırıp attık.o kadar sinirlendim ki makinayı gidip çöp konteylerinin yanına bi arkadaşımla götürdük bıraktık.gittim sinirimden altus aldım.2 senedir de sorunsuz çalışıyo.ha bu demek mi bosch siemens bitti alınmaz tabi ki değil hala çok güzel ürünler yapıyolar ama bu olay beni yeni markaları denemeye itti.önceki mesajımda bahsettiğim gibi bunun ilk örneği halamlara samsung aldık çamaşır mak. olarak .onu da denedik gördük ki tv leri telefonları(gemilerini,kamyonlarını ,ekskavatörlerini ... deneme fırsatı henüz bulamadım)gibi kaliteli ve arıza yönünden sorunsuz(bkz.japon arabası gibi).servis konusuna da büyük bi şehirde yaşıyosanız bence bu kadar takıntı yapmaya gerek yok her zaman derim bu işler biraz şans işi.bu bulaşık çamaşır makinası farketmez bazı arkadaşlar çamaşır makinalarından bahsediyoruz diyebilirler sonuçta beyaz eşya.bi örnek daha yıl 93 çamaşır makinası alıyoruz tokattayız.o zamanlar bizimkilerde arçelik düşkünü .gezerken çarşıda bi yere girdik zanussi çamaşır makinası satıyo.fiyat uygun geldi aldık güp diye geldi eve .neyse hemen yukardaki komşu makinayı görmüş (kendisi dsi de çalışan muhter(Ş)em zat) daha makina yerine konmadan abi bunu niye aldınız bu makina kalitesiz hem servisi de yok diye ilk dakikadan moralimizi bozmuştu.ne oldu?makina 2006 ya kadar tık demedi .sadece üstündeki boyalar döküldü tuttuk biz de bi ihtiyacı olan bi tanıdığa verdik.sonuçta önümdeki 3-5 senede ilk alacağım markalar lg - samsung olacak o kesin.sonra da slovenlerin gorenjesini deneyip görmek istiyorum.tabi bu başkalarında olanları gözlemlemekle de olabilir.ha bi de electrolüxü çok merak ediyorum.bu arada da marka fanatiği olmamaya çalışıyorum .unutmadan zanussi den sonra vestel aldık o da 5 senedir arıza yapmadı ama ara sıra mutfakta gezintiye çıkmıyo değil....ve çıkardığım bi ders.şunun dediğini aldık bunun dediğini aldık şöle oldu böle oldu demektense kendi öz fikrimle karar verip almak ,arıza yaparsa da ulan kendin aldın kendin gördün demek bana kalırsa en iyisi.

• merhabalar ,

öncelikle cevap veran konunun hakimi arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Çamaşır makinemizi değiştirmek istiyorum ve kurutmalı bir model almak istiyorum ayrı ayrı alamam çünki yer problemim var.

Çok pahalıda bir model alamam nakit problemi de var .

3 tane cihaz yazıcam iyisi ile kötüsüylr bilgi verirseniz çok sevinirim.

General Electric GEWD 14 Kurutmalı Çamaşır Makinesi
    Hoover WDYN 9646 PG - 30S Kurutmalı Çamaşır Makinesi
    samsung-wd8704djf

teşekkür ederim...
  • Üçünün içinden kesinlikle Samsung. Diğer ikisini hiç düşünmeyin bile çünkü çok kalitesiz cihazlar.
  • quote:

WFK2031 makinenizden şikayetiniz nedir? Memnun olmamanıza şaşırdım çünkü WFK verisi Bosch'un en sağlam serilerinden biridir, yıkama performansı da güzeldir.

Kazan askı yayı olmayan makine bulmanız biraz zor. WFK2031 modelinde yayla ilgili bir sıkıntınız mı oldu?

Merhaba Candoğan Bey, bu model orjinal Alman üretimi ama kıyaslamak gibi olmasa da annemin abartmasız 20 seneden fazla kullandığı (yeni alınan Miele 2 senedir bu makinenin bozulmasını bekliyor satıcının deposunda) Beko bu makineden bin kat daha iyi diyebilirim. Benim beklentim bu kadar uzun süre kullanmak değil ama en azından kullanıldığı sürede verilen paranın hakkını veren bir performans vermesidir. Tam bilmiyorum ama bu modelin kazanını üstteki yaylar tutuyor ve amortisör yok zannederim, annemin makinesinde bile hiç korkusuzca yıkayabildiğimiz yorganı bu makinede bir kez yıkadıktan sonra bu yaylar kazanı tutamaz oldu herhalde ki artık kazan ne zaman yerinde çıkıp salona gelecek diye eşim korkuyla çamaşır yıkar oldu. Daha da kötüsü sürekli küçük çorap vb çamaşırlar kazanın arasından girip boşaltma pompasına takılıp sürekli sorun çıkartmakta. Başlarda belki biraz iyi yıkıyordu çamaşırı ama artık kafasına göre takılıyor diyebilirim. Annemin Beko'sunda bu zamana kadar bir kez su alma ünitesi, ön kapak kilidi ve amortisörler değişti (bunlar da çok ucuzdu) Bu makinenin üst yaylarının fiyatı oldukça pahalı gözüküyor. Belki bu açıklamanızdan sonra saçma olacak ama bu makineler de kazanı üstten yaylı mı (yani kazanı amortisörsüz mü? yoksa hem kazanı yaylı hem de amortisörlü mü?) BOSCH WAS28763TR, LG F1402FDS, AEG LAVAMAT 84950 A3 Silence. Aslında kazan amortisör takıntım yok fakat daha sağlam olduklarını düşünüyorum. Cevabınız için tekrar teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zifers -- 21 Mayıs 2011; 2:40:05 >

• WFK2031 modelinde de amortisör mevcuttur. Sanırım cihazınızın amortisörleri arızalı. Bosch'ta pahalı olarak görünse de sözkonusu amortisörleri ucuza temin edip değiştirebilirsiniz. Annenizdeki Beko'da olan kazan ve amortisörler de zaten Bosch'a aittir. Kısacası tek problem kazanın sallanması ve şaseye çarpması ise amortisörler değiştirildiğinde makine eski haline dönebilir. Çorap kaçırma durumu da bu seride normalde olmaz, ancak kazan çarpmalarının etkisiyle tambur ağzı veya körükte hasar olmuşmuş olabilir. Bu durumda çoraplar içe kaçar. Sorununuzdan daha erken haberim olsa cihaz daha kolay düzeltilebilirdi. Yine de siz değiştirirseniz hurdacıya vermeyin yazık olur :)

Seçtiğiniz üç model arasında Bosch>LG>AEG şeklinde sıralama yapabilirim. AEG'de vuruntu sesi ve dengesiz yük algı zayıflığı durumu var. Bunun dışında program açısından zengin ve güzel bir cihazdır. Tercihinizi Bosch ve LG arasında yapmanız en doğrusu olur.

• Merhaba

7 aylık evliyim ve evimin eşyalarını alırken sürekli buradan bilgiler aldım ve bu yönde alımlar yaptım :)) Buzdolabımı, çamaşır mak. ve bulaşık mak. siemens aldım. Çok memnunum..

Buzdolabı: Buzluğu altta olan modelden aldım. Modeli KG57NP72NE - inox easyClean.. Gerçekten soğutucu özelliği harika, içide gayet geniş ve kullanım alanı fazla.

Bulaşık Makinesi: Modeli SN25M888EU - 60 cm - Solo - paslanmaz çelik .. Bulaşık makinemiz en sevdiğimiz beyaz eşyamız diyebiliriz. Çünkü hiç sesi çıkmıyor :)) Gece yarısı bile çalıştırsanız hiç farkedilmiyor. Misafirleri şaşırtıyor :)) Vario speed özelliği var. Yarım zaman daha kısa yıkıyor pek kullanmadık ama olması gerekli sanki. Normalde 2.5 saatte yıkıyor bence fazla bir süre ama tükettiği elektrik ve su gereçekten az.

Çamaşır Makinesi: Modeli: WM12E463TR - E 12.46 varioPerfect.. Bulaşık makinesi için dediğim sessizlik öğütlerini maalesef burda söyleyemeyeceğim :)) Sesli çalışan bir makine abartı bir ses değil diycem ama tabii göreceli bir kavram oldu şimdi :)) Mağazada dinlediğimizde çok sessiz gelmişti ama o kadar gürültüde makinenin sesini ister istemez duymadık :)) Sesi biraz fazla olsada işlevi güzel bir makine. Koyduğun çamaşır kadar su kullanıyor diye hatırlıyorum. Geçenlerde kurumuş kan lekesi olan gömleğimi (2 gün kadar bekledi sanırım) kan lekesi programını seçince yıkadıktan sonra tertemiz görmek bizi mutlu etti.

Makinelerden buzdolabım ve bulaşık makinem Avrupa üretimli çamaşır makinem Çerkezköy üretimli. İnşallah herhangi bir sorunla karşılaşmam. Eğer başka marka ne dersenizde. Electrolux alınabilir derim. Hoover'da iyi marka diye duydum. Arkadaşım Samsung aldı. Benim aldıklarımın yarı fiyatına nerdeyse, zamanla görücez bakalım.. Forumu iyice okuyup araştırdıktan sonra alın eşyanızı derim. Yüzlerce insan tecrübesini yazıyor kulak vermek lazım..

• quote:

Yazınızdan alıntı yaparak linki aldım :)

Makine dağıtma devrinde Direct Drive motorun yapısından ötürü sözkonusu sesi yapıyor. Yani direct drive yıkama devirleri ile 400 devir arasında çok sessiz bir performans sergileyemiyor. Yapısı gereği böyle, cihazınız normal.

Banyoda kullanılmaması elbette en doğrusu, mutfakta uygun yeriniz varsa oraya almanızı tavsiye ederim. Nem çamaşır makinelerinin en büyük düşmanlarından biridir.

Gerçi LG'nin elektronik kartları silikon kaplı olduğundan neme karşı daha dayanıklı.

daha yeni foruma girme fırsatım oldu... öncelikle teşekkür ediyorum candoğan bey
    video yüklemek için yanlış yaptığım bir şey yok sanki ama da yine görünmüyor
    zekice bir çözüm olmuş
    teşekkür ediyorum ayrıca içimi rahatlattınız.
    mecburen banyoda kullanacağım ne yazıkki en uygun yer orası... artık mecburen kabinle, örtüyle uğraşacağım...

bir de yukarıda sormuştum gökoş arkadaşımız da kısaca cevap vermiş teşekkür ediyorum ona da. ama sizin de bilginiz varsa lütfen esirgemeyin;
    lg nin program süreleri ve tüketim değerleri ile ilgili bilginiz var mı? hangi programı kullanmak daha mantıklı?
    bosch için söyledikleriniz lg için de geçerli mi? yani hızlı program daha çok mu enerji harcar?
    yük sensörü miktar otomatiği gibi özellikler lg'de var mıdır, yoksa yerine lg'de ne vardır? (suyu birden almıyor çamaşıra göre alıyor sanki)
    kusuruma bakmayın kılavuz biraz uyduruk pek biilgi yok bunlarla ilgili...

• merhaba arkadaşlar

10 yıldır sorunsuz kullandığımız ariston marka çamaşır makinası ilk arızasını verdi.servis 100 tl fiyat çıkardı,artık ömrünü tamamladığını düşündüğüm için yenisini almayı düşünüyorum.çok fazla bilgi sahibi değilim konu hakkında.bana pahalı olmayan,sorun çıkarmayacak makina önerirmisiniz?fiyat 1000 tl yi geçmesin.
  • 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.