EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
10117 Cevap936445 Görüntüleme66 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     76 [78] 80 81 82 83 84 85      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1773 Mesaj
15 Şubat 2011; 12:20:55 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62
Elimde kullanılmış bir Pacific Electron resmi yok, ancak merak eden arkadaşlar için muadili olan AEG Lavamat Electronic LV64'ün resmini koyuyorum. Profilo'nun farkı da panonun tepesindeki çizgi rengi ve yazılar zaten. Bu cihazı Profilo 5500E'ye rakip olsun diye çıkarmıştı. Bir nevi çakma 5500E

5500E'nin ekranında sıcaklığı görebilirken bunda kalan sürey görüyorsunuz. Ancak kalan süreye su alma ve ısıtma süreleri dahil değil Su alma ve ısıtma aşamalarında süre sabit kalıyor, değişkenlikleri uyarlaymamışlar. Pamuklu 95'C 60 küsürlü bir dakikayı gösteriyor örneğin. Tuhaf bir makine

0

Cihaz 1300 devirlidir. Bu makine çok az satıldığından test programına girişini bilmiyorum, kurcalama şansım da olmadı. Cihazda normal programları açarsanız makine sıcaklık ve sıkma devrine müdahale yaptırmaz. Özel programlar tuşuna basmanız gerekir, bu durumda sıcaklık ve sıkma devrini değiştirebilrisiniz. Makine tuşları algılamıyorsa panoyu söküp tuş arkalarını kontrol edebilirsiniz. En son ihtimal de kart arızası, cihaz banyo gibi nemli bir yerdeyse olabilir.

Bütçeniz 950-1100TL arasındaysa CM1000PTR olabilir, ancak daha yüksek bütçeniz varsa Bosch WAS20461TR daha iyi bir tercih olur.

Bu orijinali galiba...

0

Candoğan bey bu makineyi ve Profilo olan modelini gördüm Yenibosna'da 2.El alım-satım yapan hurda alan bir dükkan var onun önünde gördüm üstünde baya tuş var ancak pek çalışacak durumda değil gibi kapağı yok, detejan kutusu kırık, program panosu çıkmış makinenin üstünde duruyor, bol bol tuşlu, kenarlarında-köşelerinde çok fazla paslanma ve çürüme var galiba banyoda kullanılmış, çalışırmı bilmiyorum ancak tam bir hurdaya dönmüş fotoğrafını çekme fırsatım olursa çekip koyarım. Ayrıca AEG'nin kapaklı olan modelide var Lavamat Delüxe'ye benziyor ancak değil çünkü program düğmesi, sıcaklık ayar düğmesi ve bolca fonksiyon tuşu var Lavamat 6??'lü bişey..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
11 gün 7 sa. 46 dk. kadarı kaldı.
15 Şubat 2011; 14:09:59 

quote:

Orijinalden alıntı: canturkkara

sayın candogan62 yeri gelmişken ben bir soru sorayım o zaman banada acilen çamaşır makinası lazım

limitim maksimum 1500 tl gerçi o bile çok ya neyse

1-LG F1406TDSP6 8Kg 1400 hizlialda 1472 tl taksitle (servis olayı korkutuyor beni)bu parayı hak ediyormu?
2-Profilo cm 1000 ptr 1050 TL'ye buldum taksitle
3-Bu şartlarda benzeri sizin önerebileceğiniz bir ürün tavsiyeside olur

alacağım makinada extra bir özellik aramıyorum dayanıklılık ve 8 kg olması yeterli ÜstadımDeğerli yorumlarınızı ve forumdaki emeğiniz içinde ayrıca teşekkürler

En altta yazdıklarınız profilo'yu işaret ediyor.

44 Mesaj
15 Şubat 2011; 20:18:54 

quote:

Orijinalden alıntı: environment

herkese merhaba;
arkadaşlar evimizde Beko 2418 BZ model makinemiz var ama hiç memnun değiliz .çamaşırları en az 2 kez yıkamamıza rağmen kirler çıkmıyor.beyazlar grileşip gidiyor.
özetle yeni bir makine arayışındayız.yukrda belirttiklerimizi yaşamayacağımız 4 kişilik bir aile için hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz.

Beko'nun bu modelini yakından tanırım. Makineniz su ısıtıyor mu? Kötü yıkamadan evvelki halinden memnunsanız arızasını çözerek birkaç sene daha kullanmanız için yardımcı olabilirim.

Size model olarak önerebileceklerim;

LG F1247TD
Bosch WAS20461TR modellerini önerebilirim.

sayın candoğan62 biraz geç oldu ama kusura bakmayın .
evet makinemiz suyu ısıtıyor. ve neredeyse ilk günden buyana sorunumuz devam ediyor.Servisede göstermiştik.
önerebileceğiniz bir çözüm var ise sevinirim...şimdiden teşekkür ederim..

11880 Mesaj
15 Şubat 2011; 20:45:49 

Ariston'un deterjan çekmecesi tasarımı hatalı dediğimde beni marka düşmanlığı ile suçlayan arkadaşlara bu resim hediyem olsun :)
0

Not:Dikkat ederseniz makine nemli ortamda kullanılmamış, gövdenin alt kısımlarında paslanma yok.

6 Mesaj
15 Şubat 2011; 21:14:24 

ark. merhaba
acil tarafından bir makina almak durumundayım ama imkanlarımda kısıtlı. 1000 tl civarı limitli min. 6-7 kg lık fiyat performans ve kalite olarak önerebileceğiniz makinalar/modeller nelerdir.
forumun uzun bir bölümünü okumaya çalıştıysamda hepsini okuyamadım malum konu bayaa bi derin. neyse uzatmayayım...
makinada kısa yıkama özelliği olması extra olarak aradığım özellik diyebilirim ama tabii extra extralarda olursa hayır demem :)
sıkılmadan ve bıkmadan buraya vakit ayırdığı için başta candogan bey ve diğer ark.lara teşekkür ederek yardımlarınızı bekliyorum

6 Mesaj
15 Şubat 2011; 21:21:22 

bişi daha var annem için 2009 sonlarında samsung WF7600NAV (NAV dı sanırım) almıştım. birçok modele göre alırken ekonomik bir makina üstelik ses yönünden, programları ve kullanım ergonomisi olarak gayet güzel ama forumu okuyunca acaba dedim ???

11880 Mesaj
15 Şubat 2011; 21:22:05 

quote:

Orijinalden alıntı: environment

Beko'nun bu modelini yakından tanırım. Makineniz su ısıtıyor mu? Kötü yıkamadan evvelki halinden memnunsanız arızasını çözerek birkaç sene daha kullanmanız için yardımcı olabilirim.

Size model olarak önerebileceklerim;

LG F1247TD
Bosch WAS20461TR modellerini önerebilirim.

sayın candoğan62 biraz geç oldu ama kusura bakmayın .
evet makinemiz suyu ısıtıyor. ve neredeyse ilk günden buyana sorunumuz devam ediyor.Servisede göstermiştik.
önerebileceğiniz bir çözüm var ise sevinirim...şimdiden teşekkür ederim..

Öncelikle bu makine zaten güzel yıkamaz. Ben ilk günlerde memnundunuz da sonradan yıkamama sorunu oldu diye düşündüm. Bu yüzden suyun ısınmadığını sormak istedim.

Bu sorun baştan beri varsa maalesef yapacak bir şey yok. Demek ki sizin de yıkama konusunda beklentileriniz yüksek ve bu cihazın karşılaması sor. Enerji sınıfı etiketinde dahi B sınıfı yıkama olarak geçer. Ön yıkamadan sonra sıkma yapmaz.

Makineyi görmeden direkt teşhis koymak zor oluyor haliyle. Örneği sizin iyi yıkamama olarak değerlendirdiğiniz problemler neler? Mesela yaka veya iç çamaşırındaki ter lekeleri mi çıkmıyor? Kıyafetlerin üzerinde oluşmuş lekeler mi (meyve lekesi gibi) çıkmıyor? Ya da çamaşırlar yıkanıyor da deterjan izleri ile mi karşılaşıyorsunuz? Hangi deterjanı kullanıyorsunuz? (Hangi programı kullanıyorsunuz demeye gerek duymuyorum, çünkü zaten bu makinede program sayısı az) Belki kullanımda bazı eksiklik veya hatalar varsa makinenin performansını yükseltebiliriz.

Bu arada tahliye hortumunu da her ihtimale karşı kontrol etmenizi öneririm. Tahliye hortumu yerden en az 60cm yükseklikten bağlanmalı ve giderin ağzı az miktarda da olsa hava almalıdır.

11880 Mesaj
15 Şubat 2011; 21:29:49 

quote:

Orijinalden alıntı: qweertty

ark. merhaba
acil tarafından bir makina almak durumundayım ama imkanlarımda kısıtlı. 1000 tl civarı limitli min. 6-7 kg lık fiyat performans ve kalite olarak önerebileceğiniz makinalar/modeller nelerdir.
forumun uzun bir bölümünü okumaya çalıştıysamda hepsini okuyamadım malum konu bayaa bi derin. neyse uzatmayayım...
makinada kısa yıkama özelliği olması extra olarak aradığım özellik diyebilirim ama tabii extra extralarda olursa hayır demem :)
sıkılmadan ve bıkmadan buraya vakit ayırdığı için başta candogan bey ve diğer ark.lara teşekkür ederek yardımlarınızı bekliyorum

Öncelikle burada performans ve kalite oranına göre alınmasını mantıklı bulmadığım ürünlerin tamamı arızalı çıkacak diye bir kaide yok elbette. Cihazdan memnun kalınması beklentilere göre de değişebilir. Ki WF6700NAV modeli şimdiki WF..NCE serisine göre daha kalitelidir.

Sürelerdeki esneklik sizin için önemliyse;

750-800TL için Profilo CM1001CTR
800-1000TL için LG WD12391TDK veya Bosch WAE20463TR (LG sessiz direct drive motoruyla, Bosch ise sürelere olan hakimiyet ve genel kalite olarak daha üstündür)

30 gün cezanın,
15 Şubat 2011; 22:11:10 

quote:

ark. merhaba

Gönül isterki ülkemizin malı Arçelik diyelim, Vestel diyelim vs... Ama bu konuda Bosch, Siemens, LG, Profilo gibi ürünlerin kalite olarak üstünlüğü var.
Diğer markalar kısa vadede sorunsuz gibi gözüksede zamanla sıkıntıları ortaya çıkabiliyor. (bu da kalitesiz olduğundan)
Aradığınız makine Profilo CM1001CTR
Özellik çok. Digital ekran var. 7 kg. Fiyat hesaplı. Makine kaliteli. 3 yıl garanti +4 yıl uzatılabiliyor. Bosch-Siemens grubu üretimi ve bazı modeller tamamen aynı. Servis parça vs aynı.
Alırsanız çok memnun kalırsınız.

En hesaplı örneğin.
www.beyazesyam.com
www.gold.com.tr

gibi adreslerde var.

Bu forunda candogan62 arkadaşımızın önerilerini takip ediyorum. Kalite, fiyat/performans kokan ürünleri paylaşıyor. Takipte olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 15 Şubat 2011; 22:13:18 >

1244 Mesaj
15 Şubat 2011; 22:22:14 

quote:

Ariston'un deterjan çekmecesi tasarımı hatalı dediğimde beni marka düşmanlığı ile suçlayan arkadaşlara bu resim hediyem olsun :)
0

Not:Dikkat ederseniz makine nemli ortamda kullanılmamış, gövdenin alt kısımlarında paslanma yok.

bunu görmüştüm sahibinden.com'da anneme de göstermiştim yüksek sıcaklıkta yıkamadan kaynaklı olarak deterjan çekmecesinin sacı çürümüş dandik marka işte ne beklersin zamanında çok aldırmya çalışmıştım ama bu forum sayesinde ne olduğunu öğrendim:D ariston mu pişirme serisi haricinde kapıdan içeriye sokdurmam

2997 Mesaj
15 Şubat 2011; 22:42:58 

arkadaşlar lg 1236rdse almayı planlıyorum vadeli 2600 e bırakıyorlar. ama bir bayi bu makina çok su harcar üstüne de kuruturken 100 lt daha harcar dedi . kafamı karıştırdı. bir makina bir şeyi kuruturken niye su harcar. cehaletimi hoş görün. bir de bu makina nasıldır f. p. nasıl. yardım ederseniz sevinirim teşekkürler.

1977--Renault 12--1992 Renault spring--2004 megane 2 dinamik--2011 vw passat 1.6 mpi--2012 Toyota Corolla 1.33---2012 golf 1.6 mpi trendline

6 Mesaj
15 Şubat 2011; 23:11:17 

quote:

Öncelikle burada performans ve kalite oranına göre alınmasını mantıklı bulmadığım ürünlerin tamamı arızalı çıkacak diye bir kaide yok elbette. Cihazdan memnun kalınması beklentilere göre de değişebilir. Ki WF6700NAV modeli şimdiki WF..NCE serisine göre daha kalitelidir.

Sürelerdeki esneklik sizin için önemliyse;

750-800TL için Profilo CM1001CTR
800-1000TL için LG WD12391TDK veya Bosch WAE20463TR (LG sessiz direct drive motoruyla, Bosch ise sürelere olan hakimiyet ve genel kalite olarak daha üstündür)

ark.lar ilginize/süratinize teşekkür ediyorum.
önceki msj.dada söylediğim gibi yorumları okuyunca zaten belli bir fikir oluşuyor insanda fakat ben profiloya bir türlü sıcak bakamıyorum.
birçok yorumda gerek alman malı olması gerekse fiyat ve özellik olarak ön plana çıkmış/çıkarılmış olsada bana antipatik geliyor.(hiç kullanmamış olsamda...) yinede teşekkürler yorumarınız için.

birşey daha sormak istiyorum. önceki msjlarınızzda bosch un wae serisinin yerli üretimi olduğu gibi birşey okumuştum sanırım. yani sözü geçen bosch kalitesinden uzakmıdır acaba. yoksa sonuçta bosch mu demeliyiz.
aslında bütçe kısıtlı olduğu için seçeneklerde kısıtlı, fakat kısa süre sonra tekrar servis/yenilemek gibi sorunlar yaşamak istemiyorum.
neyse son tavsiyenizi/yorumunuzu rica ediyorum.

11880 Mesaj
15 Şubat 2011; 23:16:33 

quote:

Orijinalden alıntı: pulpa

arkadaşlar lg 1236rdse almayı planlıyorum vadeli 2600 e bırakıyorlar. ama bir bayi bu makina çok su harcar üstüne de kuruturken 100 lt daha harcar dedi . kafamı karıştırdı. bir makina bir şeyi kuruturken niye su harcar. cehaletimi hoş görün. bir de bu makina nasıldır f. p. nasıl. yardım ederseniz sevinirim teşekkürler.

Ürün B sınıfı yıkama performansına sahiptir.

Kurutmada su harcanmasının sebebi:

Makine rezistansla havayı ısıtır ve fan vasıtasıyla kazan içine yollar. Tambur sağa-sola dönerken sıcak hava çamaşırlara üflenir. Ardından bu sıcak buharlı hava düzenli aralıklarla alınan soğuk suyla çarpıştırılarak yoğuşturulur ve makineden dışarı pompalanır. Bu işlem 10-15sn aralıklarla tekrarlandığından toplamda 100 litreye varan su harcaması yapılır.

Kurutma işi olmazsa olmazınız ise çamaşır ve kurutma makinelerini ayrı olarak alınız. Kondanserli kurutma makineleri su harcamazlar. Ayrıca kapasite kaybı da yaşamazsınız. Çünkü yıkama+kurutma yapmak istediğinizde makineye yaklaşık yarı miktarda çamaşır doldurmanız gerekecektir.

30 gün cezanın,
16 Şubat 2011; 0:14:33 

quote:

ark.lar ilginize/süratinize teşekkür ediyorum.
önceki msj.dada söylediğim gibi yorumları okuyunca zaten belli bir fikir oluşuyor insanda fakat ben profiloya bir türlü sıcak bakamıyorum.
birçok yorumda gerek alman malı olması gerekse fiyat ve özellik olarak ön plana çıkmış/çıkarılmış olsada bana antipatik geliyor.(hiç kullanmamış olsamda...) yinede teşekkürler yorumarınız için.

birşey daha sormak istiyorum. önceki msjlarınızzda bosch un wae serisinin yerli üretimi olduğu gibi birşey okumuştum sanırım. yani sözü geçen bosch kalitesinden uzakmıdır acaba. yoksa sonuçta bosch mu demeliyiz.
aslında bütçe kısıtlı olduğu için seçeneklerde kısıtlı, fakat kısa süre sonra tekrar servis/yenilemek gibi sorunlar yaşamak istemiyorum.
neyse son tavsiyenizi/yorumunuzu rica ediyorum.

Profilo CM1001CTR modeli Siemenste birebir aynısı var diye hatırlıyorum. Ön kapağını değiştiyorsun Siemens ise 1000 lira oluyor. Profilo yazarsan 750 civarı alabiliyorsun. :)
Gelde alma. Ama makinem Profilo yazacak diye üzülüyorsan veya misafirler bakınca şöyle gururlanıyım diyorsa Bosch Siemens alabilirsin.

Bizim evde Arçelik 2100 var. Bozulmuyor bir türlü :) (Siemens patentli üretim) sanırım 15 yıl oldu.

11880 Mesaj
16 Şubat 2011; 0:36:46 

Yerli Bosch yerli Profilo ile eşdeğer kalitededir. İthal Profilo da orijinal Bosch ile aynı kalitededir.

Yani Bosch markasını taşımasıyla yerli modelin ithal ile aynı donanıma sahip olamayacağı gibi alman Profilo da markası yüzünden Bosch'tan geride değildir.

Profilo CM1000PTR-Bosch WAP20361TR-Siemens WM10P361TR tamamiyle aynı cihazlardır.

CM1001CTR 6kg Bosch ve Siemens'in aynısının daha geniş tamburlu (7kg) ve 3 boyutlu duşlama sistemine sahip versiyonudur.

48 Mesaj
16 Şubat 2011; 1:12:21 

quote:

Orijinalden alıntı: canturkkara

sayın candogan62 yeri gelmişken ben bir soru sorayım o zaman banada acilen çamaşır makinası lazım

limitim maksimum 1500 tl gerçi o bile çok ya neyse

1-LG F1406TDSP6 8Kg 1400 hizlialda 1472 tl taksitle (servis olayı korkutuyor beni)bu parayı hak ediyormu?
2-Profilo cm 1000 ptr 1050 TL'ye buldum taksitle
3-Bu şartlarda benzeri sizin önerebileceğiniz bir ürün tavsiyeside olur

alacağım makinada extra bir özellik aramıyorum dayanıklılık ve 8 kg olması yeterli Üstadım
Değerli yorumlarınızı ve forumdaki emeğiniz içinde ayrıca teşekkürler

Arkadaşım senin dediğin LG modeline baktım bende şimdi hızlıal dan. Ama garibime giden birşey var ürün görsel resimlerde cihazı bir evin içinde çekmişler.
Sanki Hızlıal ın bir yakını elden satıyo gibi bir durum oluşmuş. Kısacası sanki işin içinde bir iş var resimlere dikkatli bakarsan anlarsın :)
http://www.hizlial.com/....006.1165.0007.htm#tabs

149 Mesaj
16 Şubat 2011; 2:17:44 

quote:

Orijinalden alıntı: yağmur34

LG F1402FDS1400 devir
SIEMENS WM12S763 TR
SIEMENS WM10P360 TR

evde 4 kişiyiz ama gelen gidenimiz çok olur,kurutma makinemizde yok, teşekkürler cevaplarınız için

seçenekler arasına bosch'udamı eklesem diye düşünüyorum bir cevap bekliyorum acaba candoğan beyin müjdesi nedir onuda merak ediyorum açıkçası

573 Mesaj
16 Şubat 2011; 16:36:49 

quote:

Orijinalden alıntı: magical99

Arkadaşım senin dediğin LG modeline baktım bende şimdi hızlıal dan. Ama garibime giden birşey var ürün görsel resimlerde cihazı bir evin içinde çekmişler.
Sanki Hızlıal ın bir yakını elden satıyo gibi bir durum oluşmuş. Kısacası sanki işin içinde bir iş var resimlere dikkatli bakarsan anlarsın :)
http://www.hizlial.com/....006.1165.0007.htm#tabs

Sayın magical99 o durum benimde dikkatimi çekti var bi gariplik cesaret edemedim zaten almaya kıvranıp duruyorum doğruyu makinayı almak için

Nitromix P24 Kombi

Yalan Zeka İsidir, Dürüstluk ise Cesaret. Eger Zekan Yetmiyorsa Yalan Soylemeye, Cesaretini Kullanip Durust Olmayi Dene..

123 Mesaj
16 Şubat 2011; 19:13:28 

merhabalar...

bende yeni bir camasir makinesi alacagim ancak fazla arastirmaya vaktim yok dogrusu..

aradigim özelliklere gelince:

en az 7 kiloluk olmali,özellikle AAA olmali,kuruturken mümkün oldugunca sessiz olmali,kisa programda yikama olmali sanirim 15-20 dk gibi bir sürede yikama programlari varmis,elektrik tüketimi,iyi yikamasi,az su harcamasi vs..zaten olmasi gereken özellikler..bütce konusunda bir sey belirlemedim,yardimci olabilecek varsa sevinirim,bir kac model önerisi gelirse sevinirim,tesekkürler,birde 1 hafta icinde almak zorundayim.

1773 Mesaj
16 Şubat 2011; 21:47:57 

quote:

Orijinalden alıntı: selsu

merhabalar...

bende yeni bir camasir makinesi alacagim ancak fazla arastirmaya vaktim yok dogrusu..

aradigim özelliklere gelince:

en az 7 kiloluk olmali,özellikle AAA olmali,kuruturken mümkün oldugunca sessiz olmali,kisa programda yikama olmali sanirim 15-20 dk gibi bir sürede yikama programlari varmis,elektrik tüketimi,iyi yikamasi,az su harcamasi vs..zaten olmasi gereken özellikler..bütce konusunda bir sey belirlemedim,yardimci olabilecek varsa sevinirim,bir kac model önerisi gelirse sevinirim,tesekkürler,birde 1 hafta icinde almak zorundayim.

AAA modelleri Türkiye'de bulmanız zor Enerji Tüketimi A/A+/A++, Yıkama A/A+ Cihazlar bulunur ancak A sınıfı sıkma/Kurutma performansı 1600 devir ve üstü modellerde olur Sizin Kritelerinizde Gorenje WA75185AL, Siemens WIQ1633EU ve WIQ1833EU, Hoover DYN10166, Arçelik 5950(Eski), Electrolux EWF 16981 W Tıme Manager ve Mİele modellerine bakabilirsiniz..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3066 Mesaj
17 Şubat 2011; 0:18:37 

quote:

Orijinalden alıntı: perinsu

ALLAHIM ÇILDIRACAĞIM.....yAKLAŞIK 4 AYDIR ARAŞTIRMADIĞIM MARKA MODEL KALMADI.zAMAN DARALDI.hATTA BİTTİ.HALA BİR KARARA VARAMADIM.OKUDUKLARIMDAN HİÇ BİŞEY ANLAMADIM.ŞİMDİ BOSCH MU İYİ LC Mİ,SİMENS Mİ SAMSUNG MU YOKSA 15 YILDAN SONRA ARTIK TEKME VURARAK KAPAĞINI AÇIP KAPATTIĞIM ARÇELİK 5500E Mİ.NE OLUR ROBOTİKA,CANDOĞAN BANA SON BİŞEY AMA KESİN BİŞEY DEYİN.....

İhtiyacınız nedir?

Kaç kg olmalı, kaç kişi kullanacaksınız, bütçeniz nedir, aradığınız özellikler neler?

66 Mesaj
17 Şubat 2011; 3:01:51 

Arkadaşlar LG F1407ADSPA modeli nasıldır bileniniz varmı, ürün 8 kg yıkama / 4 kg kurutma özellikli fakat lg nin sitesinde enerji verimliliği sınıfının C olduğu yazıyor.

bütün yeni makinelerin A/A+ gibi değerlere sahip olduğunu farkettim, emin olamadım iyi midir yoksa kötü mü bilgilendirirseniz sevinirim.

Gigabyte Z77X-D3H Anakart, i5 3570K Cpu, Gskill Ares 16GB (4x4) 1600 MHZ CL9 RAM, 3 GB Sapphire Dual-X R9 280, Sandisk Ultraplus 256 GB SSD, Seagate 500gb 7200.12 hdd, Xigmatek Tauro 600 Watt PSU

745 Mesaj
17 Şubat 2011; 11:39:35 

1000 bütce ile alabileceğim bir makine tavsiye edermisiniz..Arçelik vestel düşünmüyorum sizin buaad yazdıklarına göre

30 gün cezanın,
17 Şubat 2011; 22:23:45 

quote:

Orijinalden alıntı: muratcolak55

1000 bütce ile alabileceğim bir makine tavsiye edermisiniz..Arçelik vestel düşünmüyorum sizin buaad yazdıklarına göre

Profilo CM1001CTR 7 kg 1000 devir. Fiyat/performans/kalite ürünüdür.

745 Mesaj
17 Şubat 2011; 22:39:01 

quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

Profilo CM1001CTR 7 kg 1000 devir. Fiyat/performans/kalite ürünüdür.

bosh olarak bitavsiyede bulunabilirmisiniz..

6 Mesaj
18 Şubat 2011; 1:08:05 

SAYIN GÖKOŞ;

Miele w1912 çamaşır makinesi almayı düşünüyorum, bana bu konu hakkında bilgi ve tavsiye verirseniz sevinirim, mielenin petek kazanlı modelleri içinde fiayat olarak diğer modellere göre nispeten fiyat olarak avatajlı olduğu için bu modelde yoğunlaştım, başkaca bi model (tabi daha yüksek olmamak kaydıyla) mi tavsiye edersiniz ya da. Bi de mielenin eski tip görünüşlü ve kazanlı olanlarının daha iyi olduğu kalmş aklımda niyeyse. Kafam çok karışık, lütfen bilgi, yoksa mieleden vazgeçmelimiyim? Diğer markaların fiyatlarına ve buradaki yorumlara bakınca çok mu yüksek fiyat veriyorum acaba ne dersiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.

MİELE kullanan arkadaşlar , sizlerde yardımcı olursanız sevinirim.

196 Mesaj
18 Şubat 2011; 1:57:50 

bizde beyaz eşyalar bosch eski ürünlerde bosch du gayet memnunum tavsiye ederim.

DONANIM HABER PLAYSTATION 3
ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ

492 Mesaj
18 Şubat 2011; 9:37:32 

[font="Courier New"]Zaten tavsiye edilen 'Profilo CM1001 CTR' Bosch/Siemens üretimidir. Aynı fabrikada üretilen bu markaların sadece ön panelleri farklıdır. Bosch=Siemens=Profilo. Marka imajına para vermemek için Profilo almanızı tavsiye ederim. Bende öyle yaptım. İlla Bosch yada Siemens olsun derseniz aynı paraya bir alt modeli alırsınız demedi demeyin.

2001 volvo s40 1.6 (8lt/100km)

11 Mesaj
18 Şubat 2011; 13:33:49 

Arkadaslar;

Bende evlilik kervanına katılacaklardanım.

İstanbulda Yaşıyorum.

Beyaz Eşya İçin Yüksek Kalite Yüksek Performans Önerilerinizi Bekliyorum.

Hiç Anlamadıgım Bi Konu Oldugu İçin Araştırmak Cok Vakit Alacak Gibi Gözüküo.

Karar Vermek İçin Vaktimde Az.

Çamaşır Makinasında Özel Tercihim Kuru Temizlemeci Derdinden Kurtaran (Çünkü Kuru Temizleme Firmalarının Bu gune Kadar Hiç Birinden Memlun Kalmadım) Bi

Makina (Eger O Teknolojide Bi Makina Varsa Tabi) Tavsiye Ederseniz Sevinirim. Yoksada Yapcak Bişi Yok.

Şimdiden Yardımlarınız İçin Teşekkür Ederim.

745 Mesaj
18 Şubat 2011; 14:06:55 

Profilo CM1221CGTR 1200 Devir 7 kg Çamaşır Makinesi

Bosch WAE2026STR VarioPerfect 6 1000 Devir Çamaşır Makinesi-6 Kg.

Bosch WAS 20360
Siemens WM10E26GTR VarioPerfect

bunlar arasında tereddüte kaldım..sizler ne dersiniz.

buradaki profilo diğerlerine göre üstünmüdür..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratcolak55 -- 18 Şubat 2011; 14:16:27 >

2999 Mesaj
18 Şubat 2011; 18:17:36 

quote:

Orijinalden alıntı: ebrgan
Bi de mielenin eski tip görünüşlü ve kazanlı olanlarının daha iyi olduğu kalmş aklımda niyeyse. Kafam çok karışık, lütfen bilgi, yoksa mieleden vazgeçmelimiyim? Diğer markaların fiyatlarına ve buradaki yorumlara bakınca çok mu yüksek fiyat veriyorum acaba ne dersiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Beklentileri aşırı yüksekltmediğiniz sürece Miele'den memnun kalacağınızı sanıyorum. Montajdan anladığım kadarıyla servisleri de ilgili. Mühendislik analizleri iyi yapılmış, bunu kullandıkça hissediyor insan.

Eski tipli olanlar... Konstrüksiyon açısından piyasadaki en iyi makinalar bence. Daha da eskiden üst tabla da dahil tamamen emaye yaparlardı. Çünkü giriş katlarında, çamaşırhanelerde kullanımı Almanya'da yaygındı. Bu ortamda pas büyük problemdir. Emaye kaplamak bugünkü enerji fiyatlarıyla pahallı bir işlem. Bu günkülerde ama, o kalite yok. Alt gövde eskiden olduğu gibi yekpare tek plakadan bükülmüş değil. Sadece ön panel göstermelik şekilde emaye. Fermuar vs. den çizilmez, rengi yıllarca değişmez yine. Kapak enjeksiyon metal, boyalı plastik değil. Kullanımı zevklidir ama fiyatlarının nedeni sağlam kontrüksiyon diye düşünüyorum. Evcil bir ortamda ihtiyaç var mı tartışılır.

Özellikler veya yıkama performansı bakımından W1912'ye göre önemli artılarının olacağını sanmıyorum, belki eksileri vardır. Eskilerin devirleri daha yüksek olabilir (1600), neticede bu devirler ağır yapı ister. Ama kazan çapları daha küçük olduğundan sıkma performanslarının da çok farklı olacağını sanmıyorum.

Eskiden makinalar çamaşırları yırtar parçalarlardı. Kapak contalarından su akardı. Bazıları ilk sene içinde paslanırdı. Artık farklar azaldı, en kötüsü bile iyi. Ses seviyesi dahil çok büyük farklar beklemek doğru değil. Lavamat veya BSH'ın ucuz bir versiyouyla ekonomi de yapılabilir. Lavamat da mesela 50'lerden beri var ve programlarını oturtmuş, ispatlanmış sistemleri var. İlerde taşınmayı düşünüyorsanız fiyat/perf. makinesi almak daha doğru bence.

3066 Mesaj
18 Şubat 2011; 21:08:08 

quote:

SAYIN GÖKOŞ;

Miele w1912 çamaşır makinesi almayı düşünüyorum, bana bu konu hakkında bilgi ve tavsiye verirseniz sevinirim, mielenin petek kazanlı modelleri içinde fiayat olarak diğer modellere göre nispeten fiyat olarak avatajlı olduğu için bu modelde yoğunlaştım, başkaca bi model (tabi daha yüksek olmamak kaydıyla) mi tavsiye edersiniz ya da. Bi de mielenin eski tip görünüşlü ve kazanlı olanlarının daha iyi olduğu kalmş aklımda niyeyse. Kafam çok karışık, lütfen bilgi, yoksa mieleden vazgeçmelimiyim? Diğer markaların fiyatlarına ve buradaki yorumlara bakınca çok mu yüksek fiyat veriyorum acaba ne dersiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam biz 1754 modelini kullanıyoruz (o serinin 6 kg'lık makinelerinin en yüksek modelidir) ve son derece memnunuz. İstediğiniz model 7 kg olup 1954 modelinden farkı plastik kapak olması ve 1200 devir olması (1954 modeli 1400 devirdir.) Şu an peşin 2.5 milyara satılıyor, uzun süreler sorunsuz kullanabilirsiniz.

Eski mieleler daha da efsanedir ancak piyasada bulmak çok zordur. Ben ikinci el bir kurutmasını bulmuştum, 1 milyar istediler (almanca panel) ancak alamamıştık.

Beklentileri aşırı yüksekltmediğiniz sürece Miele'den memnun kalacağınızı sanıyorum. Montajdan anladığım kadarıyla servisleri de ilgili. Mühendislik analizleri iyi yapılmış, bunu kullandıkça hissediyor insan.

Eski tipli olanlar... Konstrüksiyon açısından piyasadaki en iyi makinalar bence. Daha da eskiden üst tabla da dahil tamamen emaye yaparlardı. Çünkü giriş katlarında, çamaşırhanelerde kullanımı Almanya'da yaygındı. Bu ortamda pas büyük problemdir. Emaye kaplamak bugünkü enerji fiyatlarıyla pahallı bir işlem. Bu günkülerde ama, o kalite yok. Alt gövde eskiden olduğu gibi yekpare tek plakadan bükülmüş değil. Sadece ön panel göstermelik şekilde emaye. Fermuar vs. den çizilmez, rengi yıllarca değişmez yine. Kapak enjeksiyon metal, boyalı plastik değil. Kullanımı zevklidir ama fiyatlarının nedeni sağlam kontrüksiyon diye düşünüyorum. Evcil bir ortamda ihtiyaç var mı tartışılır.

Özellikler veya yıkama performansı bakımından W1912'ye göre önemli artılarının olacağını sanmıyorum, belki eksileri vardır. Eskilerin devirleri daha yüksek olabilir (1600), neticede bu devirler ağır yapı ister. Ama kazan çapları daha küçük olduğundan sıkma performanslarının da çok farklı olacağını sanmıyorum.

Eskiden makinalar çamaşırları yırtar parçalarlardı. Kapak contalarından su akardı. Bazıları ilk sene içinde paslanırdı. Artık farklar azaldı, en kötüsü bile iyi. Ses seviyesi dahil çok büyük farklar beklemek doğru değil. Lavamat veya BSH'ın ucuz bir versiyouyla ekonomi de yapılabilir. Lavamat da mesela 50'lerden beri var ve programlarını oturtmuş, ispatlanmış sistemleri var. İlerde taşınmayı düşünüyorsanız fiyat/perf. makinesi almak daha doğru bence.

Beklentileri aşırı yükseltmemek kısmına katılmıyorum, miele alanlar zaten makineden çok yüksek beklenti içinde olanlardır

Lavamat serileri yine kaliteli ancak eski lavamat ürünleri kadar kalite beklemeyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 18 Şubat 2011; 21:10:38 >

154 Mesaj
18 Şubat 2011; 22:31:44 

arkadaşlar iyi geceler öncelikle anneme çamaşır makinesi alıcagım arçelik te tanıdık arkadas var 1250 lik makineyi 950 ye alıcam o yüzden arçelik tercih ediyorum y6oksa bos alıcakdım ama bos 1250 den asagı inmedi neyse arçeliğin 8103 tek su girişli aynı makinenin bide 8104 çift su girişlisi var hangisini istersem onu verecek çift su girişliyi pek tavsiye etmiyorlar siz ne diyorsunuz 8103 mü 8104 mü yada ikiside 950 lira etmez mi diyorsunuz şimdiden tşkler işte 2 makinenin karşılaştırmalı linki http://www.arcelik.com....ds=1546,1360&lang=tr-TR 950 alacagımıda bi kere daha hatırlatmak isterim :)

492 Mesaj
18 Şubat 2011; 23:00:47 

[font="Arial"]Arçelik, Beko ve Vestelden koşarak kaçmanızı öneririm.

2001 volvo s40 1.6 (8lt/100km)

1773 Mesaj
18 Şubat 2011; 23:38:43 

quote:

SAYIN GÖKOŞ;

Öncelikle iyi bir seçim ancak aynı fiyata eski görünümlü 1500devir olan W3243 modelini alabilirsiniz şuan kampanyada 3400TL yerine 2500TL, yanında T8403C kurutma makinesi alırsanız 2500TL yerine 2200TL ikisini birden alırsanız 5900TL yerine 4700TL. Bence bu kamoanyayı kaçırmayın derim çünkü eski görünümlü çamaşır makineleri bana nedense daha kaliteli ve sağlam görünüyor bende Likit wash modelini alacaktım ancak eski görünümlü olan Medicwash ve Medicdry kardeşleri aldım.Çamaşır ve Kurutma makinesini beraber alırsanız makinelerin modeline göre 300TL ile 1000TL indirim uyguluyorlar kısacası W3243 alın diyorum, sorularınız için PM atabilirsiniz..

745 Mesaj
18 Şubat 2011; 23:39:17 

quote:

Bosch WAS 20360

3066 Mesaj
19 Şubat 2011; 0:01:06 

quote:

Orijinalden alıntı: burak235

arkadaşlar iyi geceler öncelikle anneme çamaşır makinesi alıcagım arçelik te tanıdık arkadas var 1250 lik makineyi 950 ye alıcam o yüzden arçelik tercih ediyorum y6oksa bos alıcakdım ama bos 1250 den asagı inmedi neyse arçeliğin 8103 tek su girişli aynı makinenin bide 8104 çift su girişlisi var hangisini istersem onu verecek çift su girişliyi pek tavsiye etmiyorlar siz ne diyorsunuz 8103 mü 8104 mü yada ikiside 950 lira etmez mi diyorsunuz şimdiden tşkler işte 2 makinenin karşılaştırmalı linki http://www.arcelik.com....ds=1546,1360&lang=tr-TR 950 alacagımıda bi kere daha hatırlatmak isterim :)

Hocam indirim yanıltmasın, o makinenin ederi bırak 950'yi, 750 lira bile değil.

O paraya kaliteli bir profilo al, rahat et.

3066 Mesaj
19 Şubat 2011; 0:08:31 

quote:

Bosch WAE2026STR

11880 Mesaj
19 Şubat 2011; 1:54:55 

quote:

Bosch WAS 20360

Saydığınız Bosch, Siemens ve Profilo gri renkli modeller aynı kasa tipindedir.

Bosch-Siemens birebir aynıdır.

Profilo ise daha üst modeldir; üstünlükleri de:
-55lt tamburla daha fazla kapasite
-Ecoplus programında A++ enerji sınıfı (Siemens-Bosch A+ sınıfıdır)
-3 boyutlu duşlama sistemi
-1200 devir sıkma hızı
-(Bence) daha şık görünüm

1773 Mesaj
19 Şubat 2011; 2:40:16 

Miele Supertronic..

0

Ekteki dosya (1)

1773 Mesaj
19 Şubat 2011; 2:49:57 

Miele Supertronic kurutma makinesi..

0

Ekteki dosya (1)

1773 Mesaj
19 Şubat 2011; 2:55:11 

2 bina sağımızdaki Komşumuzun makinesi..

0

Ekteki dosya (1)

149 Mesaj
19 Şubat 2011; 3:41:28 

http://www.bosch-home.c...siteli)/WAS247B2TR.html

bu makina nasıl bir seçim sizce yardım lütfen

154 Mesaj
19 Şubat 2011; 4:37:01 

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Hocam indirim yanıltmasın, o makinenin ederi bırak 950'yi, 750 lira bile değil.

O paraya kaliteli bir profilo al, rahat et.

tsk ederim peki tek su girişi çift su girişi hangisini tavsiye ediyosunuz onun hakında var mı bi fikriniz :)

11880 Mesaj
19 Şubat 2011; 11:48:49 

quote:

Orijinalden alıntı: yağmur34

http://www.bosch-home.c...siteli)/WAS247B2TR.html

bu makina nasıl bir seçim sizce yardım lütfen

Sağlam, kaliteli, donanımlı ve şık bir ürün. 1800-1900TL civarına temin edilebilir.

@burak235
Makine ilk sıcak suyu çekerken borularda kalmış artık soğuk suyu kullanıyor. Isıtıcıdan(kombi,şofben vs)gelen sıcak su makineye ulaşana kadar zaten makine alacağı suyun yarısından fazlasını almış oluyor.Hele ki kombi makineden uzaktaysa sıcak su belki hiç ulaşamıyor.O zaman soğuk su girişinden farkı kalmıyor.

Çift su girişli makine sadece ısıtıcı cihazınızın makineye yakın konumda olması durumunda işe yarar. Bu duruma göre seçiminizi yaparsınız. Arçelik'i ben de tavsiye etmiyorum. Mekanik aksamı oldukça dayanıksız ve yük dağılımı ile sarsıntı emme konusunda başarılı değil.

259 Mesaj
19 Şubat 2011; 19:45:14 

Bugün Mediamark'ta çeşitli modelleri inceleme fırsatım oldu. Bosch'lar gerçekten 4 / 4 lük ancak beni şaşırtan konu, Profilo 1001CTR'nin kapağını açtığımda karşılaştığım manzaraydı. Küçücük ve bence "ucuz" görünen bir yapısı vardı makinenin... Oysa diğer markaların neredeyse tümü geniş kapaklı ve biraz daha "kaliteli" iç yapıya sahiptiler.
Çok tavsiye edilen 1001CTR'yi görüntü konusunda başarısız buldum. Tabii ki bu makineyi kapağını açıp karşısında oturarak izlemeyeceğiz, önemli olan temiz yıkaması ve ses düzeyidir, ama yine de Bosch'lardan sonra içime sinmedi...

Bir de Hoover gördüm 8 kg yıkama 4 kg kurutma kapasiteliydi sanırım ve 1300 - 1400 TL gibi bir fiyatı vardı, ama forumda tavsiye edilmeyen bir marka :(

1121 Mesaj
19 Şubat 2011; 23:16:07 

quote:

Cihazlarınız hayırlı olsun.

Eşiniz uzun program sürelerinden yakınıyorsa 5kg kadar kirli beyaz/renkli veya 8kg lekesiz günlük giyilmiş beyaz/renkli çamaşırlarınızı speedperfect seçeneği ile yıkayabilirsiniz. Program süresi 1 saate iner. Ancak fazla tasarruf elde etmezsiniz. Bu yüzden acenizin olmadığı durumlarda ecoperfect seçeneğini kullanmanız daha iyi olur. Makinenizde ısınmaya dirençli mıknatıslı motor bulunduğundan uzun süreli çalışmalara dayanıklıdır.

Ben gökoş beyin aksine tüllerinizi sentetik değil; hassas programda yıkamanızı öneririm. Sentetik programda makine ara sıkma yapar ve tüllerinizi kırıştırır.
Tüller için en ideal kullanım hassas programda ön yıkama+speedperfect+kırışık önleme seçenekleri açık olaran 40'C sıcaklık ile 400 devir sıkma hızı ile mümkündür.

Battaniye ve yastık/yorgan gibi hacimli çamaşırlar için sensitive programı daha idealdir. Bu programda makine alerji problemi olan insanlar için özel yüksek su seviyeli yıkama ve durulama yapıp ardından kuvvetli olarak sıkacaktır.

Eşinizin eli speedperfect, normal ve ecoperfect seçimlerine alıştığında sürelere tam anlamıyla hakim olabilecektir.

Bu makinede benim dikkatimi çeken en büyük eksik kısa yıkama programlarında son sıkmanın çok kısa tutulmuş olması. Makinenin en yüksek devirde sadece 1-2sn kalarak hemen durmasıdır. Oysa ki çamaşırın hızlıca yıkanmasını isteyen kullanıcı aynı zamanda hızlı olarak kurumasını da isteyecektir. Bosch'un üreticileri bunu nasıl akıl edememiş insan anlayamıyor. Bu yüzden bu seri cihazlarda ben hızlı programları kullanırken suda bekletme fonksiyonunu seçiyorum; ardından makine bitip çamaşırlar suda kalınca kuvvetli sıkma programını kullanıyorum. Program 7-8 dakika daha uzun oluyor ama en azından amacına uygun olarak güzelce yıkanmış ve sıkılmış oluyor.

Bosch'un VarioPerfect donanımlı makinelerinde beğenmediğim en önemli nokta maalesef bu.

Sn.Candoğan,

Prosedür ve iyi dilekleriniz için çok teşekkürler,
Yıkama süresi 40.dk ya kadar indi, kısıtlı zamanlar için ideal çözüm oldu.
Eşim program dışı herhangi bir ekstra sıkma yapmadığını ve kurutma makinesi için çamaşırların yeterli kurulukta çıktığınıo belirtti.
Tabii normal şartlarda Ekonomik programı kullanıyoruz.
Her iki makinenin bir yıkama ve kurutmada harcadığı toplam tüketim belki de eski 5500e den daha düşük olacaktır(henüz fatura gelmedi) kimbilir?

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miki -- 19 Şubat 2011; 23:19:39 >

573 Mesaj
20 Şubat 2011; 2:14:01 

Bütçeyi zorladık ve siemens 10s461 siparişi verdim kısmetse yakında gelecek.Bu karara değerli üstadların yorumları neticesinde karar verdim kararımın iyi veya kötü olduğunu zaman gösterecek.Şimdilik ne desek boş.
Emektar arçelik 2100 modeli tam yirmi sene kahrımızı çekti geçende beyinde sorun oldu bereket bir beyin buldum 40.00 tlye değiştirdim bu güne kadar geldik gerçi hala çalışıyor.Bu ara elektrik faturası bir hayli kabarık geliyordu bu sebeple
arçeliği kızağa çektik hesapta siemens A+++ ya üç beş kara geçeriz dedim(trakyalıyız ya üç beş demeden olmaz ).
Bayinin elinde Siemens 10s460 vardı ben ille 10s461 isterim diye tutturdum keçilik olsun .Gerçi candogan62 üstad aralarında fark yok dedi bayi fiyat farkıda almayınca ısrarla 10s461 istedim inşallah sonradan 10s460 almadım diye dövünmem.
İlk başta Bosch WAS20461TR alacaktım yazım hatasımıdır yoksa başka bir şeymi var bilemem ama
Bosch WAS20461TR Net ağırlık (kg): 75,00 kg
Siemens 10s460 Net ağırlık (kg) 78,00 kg
ağırlıkta olduklarını okuyunca siemense döndüm ağırsa iyidir psikolojii (ne alakaysa) durum bu arkadaşlar Allah utandırmaz inşallah az para değil düşünsenize sonradan tüh vah çekip arçelik 2100 aradığımı.Durumu siz arkadaşlarla paylaşmak istedim kafam hala o 3 kg'lık farkta birde enerji ve su tasarrufu elde edip edemeyeceğimde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canturkkara -- 20 Şubat 2011; 2:18:01 >

Nitromix P24 Kombi

Yalan Zeka İsidir, Dürüstluk ise Cesaret. Eger Zekan Yetmiyorsa Yalan Soylemeye, Cesaretini Kullanip Durust Olmayi Dene..

123 Mesaj
20 Şubat 2011; 3:33:26 

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

AAA modelleri Türkiye'de bulmanız zor Enerji Tüketimi A/A+/A++, Yıkama A/A+ Cihazlar bulunur ancak A sınıfı sıkma/Kurutma performansı 1600 devir ve üstü modellerde olur Sizin Kritelerinizde Gorenje WA75185AL, Siemens WIQ1633EU ve WIQ1833EU, Hoover DYN10166, Arçelik 5950(Eski), Electrolux EWF 16981 W Tıme Manager ve Mİele modellerine bakabilirsiniz..

cevap icin tesekkürler,ben almanyadayim..gecenlerde samsungun son cikardigi makineyi gördüm,türkiyede hangi kodla bilmiyorum ancak almanya sayfasinda linki verebilirim,samsung acaba camasir makinesinde ne durumda bilemiyorum,ancak diger elektronik esyalarida var evde samsungun ve hepsinden ben memnunum dogrusu.

http://www.samsung.de/d...10724Y8EXEG/detail.aspx

düsündügüm model bu verdigim linkteki,ancak yinede biraz tereddütlerim var,daha bilindik bosch,siemens gibi markalara mi yönelsem kararsizim.

1773 Mesaj
20 Şubat 2011; 11:23:48 

quote:

Orijinalden alıntı: selsu

cevap icin tesekkürler,ben almanyadayim..gecenlerde samsungun son cikardigi makineyi gördüm,türkiyede hangi kodla bilmiyorum ancak almanya sayfasinda linki verebilirim,samsung acaba camasir makinesinde ne durumda bilemiyorum,ancak diger elektronik esyalarida var evde samsungun ve hepsinden ben memnunum dogrusu.

http://www.samsung.de/d...10724Y8EXEG/detail.aspx

düsündügüm model bu verdigim linkteki,ancak yinede biraz tereddütlerim var,daha bilindik bosch,siemens gibi markalara mi yönelsem kararsizim.

Güzel makine ancak daha kaliteli olan miele modellerine bakabilirsiniz, Ayrıca Bosch WAS32893 ve Siemens WM16S893 öneririm güzel makineler ne kadar bütçeniz var ona göre daha iyi öneri yapabilirim..

250 Mesaj
20 Şubat 2011; 11:25:18 

Candoğan bey selamlar. Nasılsınız umarım iyisinizdir. Daha önce sizin tavsiyelerinizle Samsung SRL629 ve Siemens 12s760 makina almıştık ikisinden de çok memnunuz.

Şimdi yeniden iki makine daha almam lazım.

Çamaşır makinesinde Fırçasız Sessiz Motorlu 7kg ve 8 kg olarak en düşük fiyatlı iki modeli söyleyebilir misiniz? Siemens ve profilo olarak muadil üründe.

Bulaşık makinesinde de Alman yapımı, çelik tabanlı, Az programlı en ucuz iki modeli soracam yine. Siemens ve Profilo muadil olarak ( En azından alttan bir rafı katlanabilir olursa iyi olur)

Şimdiden teşekkür ederim size

178 Mesaj
20 Şubat 2011; 21:33:41 

samsung WF600 NCE

600 TL

alınabilir bir makina mıdır?

1121 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:04:36 

quote:

Orijinalden alıntı: aysedeniz

samsung WF600 NCE

600 TL

alınabilir bir makina mıdır?

forumda Samsung un giriş ve orta seviye modelleri değil de , üst sınıfta olan modelleri tavsiye ediliyor.

Ekonomik fiyatı karşısında üstün performans olarak profilo CM1001CTR , çok kullanıcıya karşın az şikayet alan , memnuyet gösterilen çamaşır makinelerinin başında geliyor.

48 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:26:27 

Arkadaşlar şimdi bir arkadaştan geliyoruz. CM 1001 CTR çamaşır makinesini 750 TL ye bıraktı. Ve yarın almaya gidiyorum kısmetse.
Sizde bir ricam CM1000PTR mi almalıyım yoksa CM1001CTR yi mi.
Candoğan arkadaşım bu konuya hemen bir cevap verebilirsen sevinirim. Çünkü yarın akşam almaya gidiyorum. Hangisini almalıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magical99 -- 21 Şubat 2011; 23:02:31 >

52 Mesaj
21 Şubat 2011; 22:46:21 

quote:

Arkadaşlar şimdi bir arkadaştan geliyoruz. CM 1001 CTR çamaşır makinesini 750 TL ye bıraktı. Ve yarın almaya gidiyorum kısmetse.
Sizde bir ricam CM1000STR mi almalıyım yoksa CM1001CTR yi mi.
Candoğan arkadaşım bu konuya hemen bir cevap verebilirsen sevinirim. Çünkü yarın akşam almaya gidiyorum. Hangisini almalıyım.

Ben bugün başka makina aldım ama zamanında bunları çok araştırmıştım bu forumdan. 1000 STR tamamen Alman üretim, fazladan programları da var. Şimdi üretimi durdu, yerine biraz daha düşük özellikli ama uygun fiyatlı 1000 PTR piyasaya sürüldü. CM 1001 CTR 950 TL iken 1000 STR 1350 civarındaydı. Fiyatlar yakın yada aynıysa, cevap da verilmezse diye araya gireyim müsaadenle, hiç düşünmeden STR al.

48 Mesaj
21 Şubat 2011; 23:01:01 

STR piyasada yok. Üretimden kalkmış. Olsa düşünmücem. PTR ise 1000 lira.
o yüzden CM1001 ctr mi yoksa cm1000ptr mi almalıyım diye düşünüyorum.

11880 Mesaj
21 Şubat 2011; 23:03:27 

quote:

Sizde bir ricam CM1000STR mi almalıyım yoksa CM1001CTR yi mi.

STR modeli kaldırıldı, halen temin edebiliyorsanız mutlaka STR derim. Tambur hacmi geniş, Almanya üretimi ve programları son derece kullanışlı bir cihazdır. (anti alerjik nevresim, perde, gömlek, narin iç çamaşırı gibi özel programları vardır) Tabi 1000-1100TL arasındaysa alın, daha pahalıysa mantıklı bir tercih olmaz.

5500E çamaşır makinesi hatırladığım kadarıyla 122,5lt su ve 1,4kw elektrik yakıyor. Bosch kurutmanın ne kadar harcadığı ise kullandığınız programa göre değişmekte. Cihaz hakkındaki soru işaretlerinin giderilmesine sevindim, başka sorunuz varsa seve seve yanıtlarım.

quote:

Candoğan bey selamlar. Nasılsınız umarım iyisinizdir. Daha önce sizin tavsiyelerinizle Samsung SRL629 ve Siemens 12s760 makina almıştık ikisinden de çok memnunuz.

Şimdi yeniden iki makine daha almam lazım.

Çamaşır makinesinde Fırçasız Sessiz Motorlu 7kg ve 8 kg olarak en düşük fiyatlı iki modeli söyleyebilir misiniz? Siemens ve profilo olarak muadil üründe.

Bulaşık makinesinde de Alman yapımı, çelik tabanlı, Az programlı en ucuz iki modeli soracam yine. Siemens ve Profilo muadil olarak ( En azından alttan bir rafı katlanabilir olursa iyi olur)

Şimdiden teşekkür ederim size

Merhabalar. Ürünlerinizden memnun kalmanıza çok sevindim, dilerim yıllarca bu memnuniyetiniz devam eder.

Fırçasız sessiz motor istiyorsanız Bosch ve Siemens'te en ucuz model WM10S461TR ve WAS20461TR modelleridir. 1300-1400TL arasına bulabilirsiniz. Daha uygunu olsun diyorsanız LG'de F1247TD modeli var. 1200 devirli Kore üretimi ve Direct Drive motorlu. Profilo'da fırçasız motorlu model bulunmuyor.

Bulaşık makinesinde ise Bosch SMS58M82EU veya muadili olan Siemens SN26M282EU modelleri en mantıklısıdır. 3 sepetli, A+ enerji sınıfı, 10lt su tüketimli ve XXL geniş sepetli modellerdir. Fiyatları 1100-1200TL civarında. Daha uygununu isterseniz Bosch'un İspanya'daki fabrikasından ithal Profilo BM6224 modelini önerebilirim. Bu model de XXL sepetlidir.