Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (601. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 599600601602603
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekkür ederim hocam. Sağolun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliersan

Arkadaşlar;

Electrolux EWF1497CDW2 ile Electrolux EWF1497HDW2 arasındaki fark nedir?
    Ürün karşılaştırmada aydınlatıcı bilgi yok.
    Yoğun bir şekilde tavsiye edilen Electrolux EWF1497CDW2 sanırım. O da neredeyse hiçbir mağazada yok,sadece internet satışı var sanırım.
    Görmeden almakta çok haz etmediğim birşey..

İki cihaz tip olarak aynı. CDW modelinin farkı deterjan ile suyu karıştırıp çözen ve ardından çamaşırların ortasına püskürten Ultramix yıkama sistemine sahip olması. Bu sistemle makine A+++ olan bir makinenin yarısı kadar enerji harcıyor. HDW'de Inverter, CDW'de Eco Inverter motor teknolojisi var.

Kısacası motor teknolojisi, yıkama sistemi ve enerji tüketimi farkları var. Tipi HDW ile aynı. HDW dediğiniz gibi daha yaygın; Mediamarkt, Bimeks gibi teknoloji mağazarında görebilirsiniz.

Bence CDW mükemmel bir makine, 2000TL çıtasında favorim. HDW'ye kıyasla fark vermeye değer. Özellikle yıkama sistemi konusunda öne çıkıyor.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Çok açıklayıcı oldu,teşekkürler hocam.
    Bu sitelerden alışveriş konusunda hiç tecrübem yok, buradan da alsam kurulumu yetkili servis yapar ve electrolux garantisi olur değil mi?
    Happy, n11, Bedavacım, buymoni, Gittigidiyor vb. hangisi daha güvenilirdir?
    Zaten bir anlayış var ya beyaz eşya şans işi diye, bir de görmeden alıp işi kısmete bırakmak hiç hoşuma gitmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliersan

Çok açıklayıcı oldu,teşekkürler hocam.
    Bu sitelerden alışveriş konusunda hiç tecrübem yok, buradan da alsam kurulumu yetkili servis yapar ve electrolux garantisi olur değil mi?
    Happy, n11, Bedavacım, buymoni, Gittigidiyor vb. hangisi daha güvenilirdir?
    Zaten bir anlayış var ya beyaz eşya şans işi diye, bir de görmeden alıp işi kısmete bırakmak hiç hoşuma gitmiyor

Hocam diğer siteleri bilmem ama gittigidiyor ve N11 gibi sitelerdenalışveriş yaparken satıcıya yapılan yorumları okumanızı tavsiye ederim. Ben öyle yaparım şahsen. Güven konusuna gelince Gittigidiyor'dan çok alışverişim oldu, hiç sorun yaşamadım. N11'den ben alışveriş yapmadım ama yapan bir sürü arkadaşım alışverişlerinden memnun kaldı. Garanti ve kurulum ürünü aynı mağazadan almışsınız gibi geçerlidir. Servis ücretsizmiş okuduğum kadarıyla.

• Ürün ambalajlı ve faturalı ise garanti konusunda bir sorun olmaz.

En iyisi hepsiburada vb. tarzı kurumsal yerden almak. Ya da n11'den Electrolux yetkili satıcısı olduğunu belirten kişilerden alırsanız sorun olmaz diye düşünüyorum. Bir de ürünü teslim alırken ambalaj sağlamlığına dikkat edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Ürün ambalajlı ve faturalı ise garanti konusunda bir sorun olmaz.

En iyisi hepsiburada vb. tarzı kurumsal yerden almak. Ya da n11'den Electrolux yetkili satıcısı olduğunu belirten kişilerden alırsanız sorun olmaz diye düşünüyorum. Bir de ürünü teslim alırken ambalaj sağlamlığına dikkat edin.

Hocam Electrolux 1486 aldık, henüz 1 ay olmadı ama sanki sıkarken sorun var gibi; lak lak lak lak diye ses yapıyor. Yıkama esnasında hiç ses yapmıyor. Sizce sorun ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadir Kaan -- 3 Şubat 2016; 21:34:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kadir Kaan kullanıcısına yanıt
    Evimde iki tane çamaşır makinesi var. Birisi Electrolux EWF1408WDL. Bu makinede sıkmada bahsettiğiniz gibi tambur düşük devirlerde aşağı yukarı esnerken çok garip sesler çıkıyor. AEG-Electrolux ler de bu problem var.
  • aliersan A kullanıcısına yanıt
    Ben her iki siteden de alışveriş yaparım. Gittigidiyordan daha çok yaptım. Çünkü bazen gerçekten çok ekonomik fiyatlar çıkıyor. Bu iki siteninde normal internet sitelerinden farkı, siz onay verinceye kadar paranızın satıcıya ulaşmaması. Böyle olunca ürün sorunlu çıkınca yönetime bildiriyorsunuz ve sizin paranız satıcıya aktarılmıyor. Bu da çok büyük bir avantaj. Bu yüzden, başka sitelerde yapılan bazı yolsuzluklar burada yapılamıyor... Sadece bir kaç şeye dikkat etmeniz gerekiyor:
    1. Kargodan ürünü alırken sağlamlığa dikkat etmeniz ki bu her yerden alırken geçerli,
    2. Mutlaka üç gün içinde, yani size verilen süre içinde ürünü kontrol etmeniz... O kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rutan -- 4 Şubat 2016; 3:10:33 >
  • Herkese selamlar,

yaklaşık 7 yıldır kullandığımız Arçelik 8124 SJS çamaşır makinemiz çok sorun çıkarttı. Artık "yıkamıyor" diyecek noktaya geldik.

Yeni makine bakıyorum. Bütçemin tavanı 2.300 TL. Bosch WAS247B3TR almaya niyetlendim ben aslında, ama tüketimi hiç de az değil. (216 Kwh)

Electrolux EWF1497CDW çok önerilmiş. Bu bütçe için, önerilebilecek en iyi makine hangisidir?

Benim için önemli olan düşük tüketim, sağlamlık, teknolojik olarak yeni olması ve servis sorunu yaşatmaması. (Rengi de inox ya da siyah olsa tadından yenmez)

Bu bilgiler ışığında, tavsiye edeceğiniz iki model sorsam, hangilerini önerirsiniz?
  • Discotronic D kullanıcısına yanıt
    Listenizde yok ama Bosch WAW28560TR 9kg 1400 devir öneririm.
    Fiyat aralığınıza uyuyor. Almanya üretimi cihaz. Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sseker

Listenizde yok ama Bosch WAW28560TR 9kg 1400 devir öneririm.
    Fiyat aralığınıza uyuyor. Almanya üretimi cihaz. Tavsiye ederim.
    Tavsiyeniz için teşekkürker. Bu ürüne de baktım. Tambur hacmi ve enerji tüketiminde fena değil, fakat yine de electrolux'un gerisinde kalıyor gibi. (CDW'nin Tambur hacmi 69, tüketimi 105 kwh görünüyor)

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

1900-2100 TL FİYATIYLA A-80% EKOİNVERTER MOTORLU 1497CDW2 MODELİ ÇOK İYİ.
    http://www.akakce.com/camasir-makinasi/en-ucuz-electrolux-ewf1497cdw2-fiyati,5564300.html
    http://www.yasamvitrini.com/Bosch-WAY24760TR-A-Enerji-Sinifi-8-Kg-1200-Devir-Camasir-Makiansi,PR-26.html?
    http://www.aynigunkargo.com/bosch-was247b3tr-a-logixx-9kg-camasir-makinesi?ref=akakce-teklifli&v=1.77.6

Tavsiyeler için teşekkür ederim. Dün neredeyse Bosch WAS247B3TR modelini satın alıyordum.
    Fakat sonradan enerji tüketiminin bir hayli fazla olduğunu farkettim. (216 Kwh)

Sanırım CDW2 alacağım. Hem yeni nesil motora sahip olması, hem de %50 verimli çalışması çok cazip geliyor şu anda bana. Fiyatı da gayet makul bu özelliklere göre sanırım.

• Discotronic D kullanıcısına yanıt
    Ben de başta Electrolux'e yoğunlaşmıştım. Ancak İzmir'de servislerinin kısıtlı olması nedeniyle vazgeçtim.
    Fabrika servisi olmaması, güvensizliğe yol açtı açıkçası.

Geçen sene Tedaş kaynaklı bir sıkıntıdan dolayı Bosch buzdolabımızın kontrol kartı yanmıştı.
    Pazar gecesi servis gelip değiştirmişti. (Nöbetçi servisleri varmış Fabrikanın)

Bosch WAW28560TR sessizlik konusunda çok iyi. Enerji tüketimini bilemiyorum, ölçmedim.

Tercih sizin tabi.
    Şimdiden güle güle kullanın alacağınız ürünü.
    Selamlar.
  • sseker S kullanıcısına yanıt
    İzmir de ; konak, karabağlar, balçova, urla, ödemiş ve bornova da servis bulunuyor.
    Buzdolabı için gece servisine ihtiyaç olabilir ama Çamaşır makinesi için ertesi gün gündüz gelseler sorun olmaz sanırım.
    http://www.electrolux.com.tr/Support/Service-Centers/

Gerçi bizim 3 yıldır servis ihtiyacımız olmadı, nazar değmesin inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 5 Şubat 2016; 20:50:31 >
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Servis derken fabrika servisinden bahsetmiştim hocam. Electroluxun servisleri var ancak hepsi de kişilerin çalıştırdığı dükkân tarzı yerler. Dükkânın sahibi düzgün biriyse sanslisiniz, değilse uğraşır durursunuz. Ya da adam yarın arçelik servisi olmaya karar verirse boşta kalırsınız. Ama Bosch'ta fabrikanın sahip olduğu servis verir hizmeti. Çalışanlar fabrikanın çalışanlarıdır. Daha kurumsal yanı.
    Tercih meselesi tabi, herkes cihazlarından hayır gorsun, arıza yaşamasın.
    Selamlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı günler, beyaz eşya alacağım nasipse, çamaşır makinesi olarak bosch wae2856xtr (inox) düşünüyorum. Kullanan veya bilgi sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. En son 2200tl ye buldum.

• Evimizde ariston var hiç memnun değiliz, Anneannem ve teyzeme internetten LG'nin yeni modellerinden aldım 2 sene önce çok memnunlar zaten 2.sini memnunlar diye aldık.tavsiye ederim.çok sessiz ve temiz.evde makina varmı yok mu belli değil
  • Waw2856xtr modelinden bahsediyorsunuz sanırım. Biz kullanıyoruz oldukça memnunuz. Merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

• Evet hocam kusura bakmayın yanlış yazmışım. Öncelikli olarak performansı nasıl? Sessizliği nasıl? Kasası paslanmaz çelik sanırım. Birde fiyat olarak 2200tl ye buldum. Sizce iyimi

• 
Sayfa: önceki 599600601602603
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.