EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
9893 Cevap879762 Görüntüleme61 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     100 [102] 104 105 106 107 108 109      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1843 Mesaj
10 Aralık 2011; 0:09:22 

bu forumda, birçok forumda ve yabancı sitelerde uzun araştırmalarım sonucu 1100-1500tl lik bütçe aralığında PROFİLO CM1000PTR 'de karar kıldım ve aldım
alalı yaklaşık 2 ay oldu
kimsenin parasının boşa gitmesini ya da reklama gitmesini istemem
araştırdığım fiyat aralığında bosch'un avrupa üretimi 8kg lık çamaşır makinaları liste başını oynuyordu
olumlu müşteri yorumları ve ürün kalitesi beni tam anlamıyla bosch'a yöneltti
ne var ki bunda, bilinen birşey zaten bu diyeceksiniz...

ama kıyıda köşede sıkışan bilgi, işin içinde olan kişilerin(esnaf değil; mühendis, tekniker vb.) kesin ve net konuşmaları sonucu cm 1000 ptr yi listeme kattım

çoğu kişinin bilmediği, benim de doğal olarak işin başında bilmediğim aynı üretim bandından, aynı ürünlerin, panel değiştirilerek marka rekabeti için piyasaya sürülmesi sonucu istemeden de olsa tuzağa düştüğümüzü öğrendim

alman üretimi 8kg lık bazı bosch modeller(modellerini ezbere bilmiyorum) ile profilonun avrupa üretimi bu modelinin aynı banttan çıktığını, sadece panel değişikliği sonucunda fiyat değişimine uğradığını öğrendim..
b/s/h group adı altında birleşen bu markalar aynı segmentteki ve farklı fiyattaki makinaları sadece etiket değişiminden ötürü farklı fiyata satılıyor..

yani sonuç olarak ben bu fiyat aralığında araştırdım, eşdeğer(yani aynı) ürün olan bosch ile(yaklaşık 1650tl) profilo cm1000ptr(1200tl) arasında doğal olarak ucuz olanı seçtim

bu tarz ürünler alırken mümkün olduğunca çok kaynaktan araştırma yapıp, okuyup, sorup sonuca bağlamak lazım. yoksa ekstradan paranın markaya verilmesi içten bile değil

3418 Mesaj
10 Aralık 2011; 11:02:00 

enucuzbeyazeşyam.com...........799 tl.
AEG LAVAMAT 50840 ÇAMAŞIR MAKİNESİ. 1000 devir- 6 kg - A+

Teknik Özellikler: Kapasite (kg) : 6 Sıkma Devri (d/dk) : 1000 Enerji Tüketimi 60°C yıkama (kWh) : 1,02 Su Tüketimi (60°C yıkama) (lt) : 46 Enerji Sınıfı : A+ Boyutlar (YxGxD) (mm) : 850x600x600

Elektronik kontrol LED'li fonksiyon göstergeleri: LED'li fonksiyon göstergeleri sayesinde sıcaklık seçme, ön yıkama, ekonomi, hızlı yıkama, ekstra durulama, gecikmeli başlatma ve program aşamaları seçeneklerinin görüntülenmesi

Eco Valve Yıkama: Sistemi Kazan altında kapanan valf sayesinde yalnızca kazan içindeki su ısınır; deterjan yıkama sürecinde pompa ve borulardan dışarı atılmaz. Mükemmel yıkama ve durulama, enerji tasarrufu ve deterjanın %100 verimli kullanımı sağlanır. Köpük önleme sistemi Köpük fazlalığı durumunda makinenin otomatik olarak durulamaya geçmesini sağlayan sistem Gecikmeli başlatma fonksiyonu - Makinenizin çalışmasını istediğiniz gibi planlayabilirsiniz: 3sa / 6sa / 9sa Yıkama seçenekleri: - Leke Çok lekeli ve kirli çamaşırlar için özel Leke seçeneği. - Suda bekletme Yıkama işlemi tamamlandığında yıkanan çamaşırlar makineden hemen boşaltılmayacaksa, geçen zaman içinde kırışabilirler. Suda bekletme, bu tür durumlarda önem taşır. Bu fonksiyon, çamaşırların minimum kırışıklıkla ütüye hazır olmasını sağlar. - Hızlı yıkama Az kullanılmış ve hafif kirli çamaşırların yıkama süresini kısaltmak için Hızlı yıkama seçeneği. Program akış göstergesi Yıkama sürecinin hangi aşamada olduğunu takip etme olanağı verir.

Dengesiz yük kontrol sistemi: Yükün kazanda eşit dağılımını sağlayarak makinenin ömrünü uzatan, sabit kalmasını ve sessiz çalışmasını sağlayan Dengesiz Yük Kontrol Sistemi. 'Fuzzy Logic' akıllı sistem Bir çamaşır makinesinin beyni olarak da düşünülen bu özellik, makinenin mantık kontrolünün yapıldığını ve işlemlerin basit hale getirildiğini gösteren bir unsurdur. Makineye konacak çamaşırların tipinin belirlenmesinden hemen sonra makine otomatik olarak harcayacağı su miktarını, tüketeceği elektriği ve yıkama süresini belirler. Taşma emniyeti Makinenin içine alınan su miktarını otomatik olarak kontrol edip su taşmalarının önüne geçer. 30 cm. çaplı kapak %40geniş yükleme alanı ile büyük çamaşırları bile kolay doldurup boşaltmayı sağlayan ekstra geniş kapak

Carboran® kazan: Carboran, Electrolux tarafından geliştirilmiş ve patenti alınmış özel bir sentetik malzemedir. Çevre dostu Carboran, mekanik zorlanmalara dayanıklı, %100 geri dönüşümlüdür. Manuel ayarlanabilir ayaklar

halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...
.
“Evet; ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”

3418 Mesaj
10 Aralık 2011; 11:14:02 

enucuzbeyazeşyam.com..............İNVERTER sessiz motor .PROTEX......1049TL.

AEG LAVAMAT 75270 FL 1200 DEVİR A+%30 , 7 KG İNVERTOR MOTOR
Elektronik kontrol
LCD ekran
Inverter motor
Eco Valve Yıkama Sistemi
Köpük önleme sistemi
Yıkama seçenekleri:
- Leke
- Sıcaklık seçme
- Ekstra durulama
- Zaman kontrolü
Program akış göstergesi
Çocuk kilidi
Aqua Control
'Fuzzy Logic' akıllı sistem
Taşma emniyeti
Carboran® kazan
Kapasite (kg) : 7
Sıkma Devri (d/dk) : 1200
Su Tüketimi (60°C yıkama) (lt) : 49
Enerji Tüketimi (kWh) : 0,91
Enerji Sınıfı : A-%30
Boyutlar (YxGxD) (mm) : 850x600x605

.
“Evet; ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”

66 Mesaj
11 Aralık 2011; 17:14:05 

Selam herkese..
Yeni bir buzdolabı ve çamaşır makinası almak istiyorum. Çamaşır makinasını 7 kg ve 1000 yada 1200 devirli düşünüyorum. Fiyat olarak 1000-1200 TL arasında olabilir. Çamaşır makinasında LG1056QDT modeli ve LG 1247TD modeline baktım. Fiyatları 950-1150 TL gibi. Bu modeller için yorumlarınızı alabilirmiyim. Önerirmisiniz? Varsa başka model tavsiyelerliniz paylaşabilirseniz sevinirim.
Buzdolabıda 1.200 TL ye çıkabilirim. Buzdolabına çok bakamadım ama marka ve model tavsiyeniz varmı? Buzdolabı için genişlik 70-75 cm civarı yer var.

Birde çamaşırları kurtmada yer açısından sorunu yaşayabilirim. Bu nedenle kurutma sistemli çamaşır makinasına da baktım. Kurutma özelliği de olan çamaşır makinası tavsiye edermisiniz? Bu şekilde kurutma kısmından efektif verim alabilirmiyim? Arıza çıkarma ihtimaller nasıldır? LG1480YD modeline baktım. Model hakkında bilgisi olan arkadaşlar tavsiye edermi?

Bunları bu hafta içinde almam lazım. Acil yardımlarınızı rica ederim. Candoğan bey duy sesimi lütfen..

SONY 46W905 - PS3 - SONY BDV-N9100W

66 Mesaj
11 Aralık 2011; 17:25:36 

Selam herkese..
Çamaşır makinası ve buzdolabı almam gerekiyor. Çamaşır makinasında 7-8 kg 1000-1200 devir 1000-1200 TL aralığında makinalar olabilir. LG nin 1056QDT ve 1247TD modellerine baktım. 950-1150 TL arasındalar. Bu modeller hakkında yorumlarınızı alabilirmiyim? Tavsiye edermisniz yada tavsiye edeceğiniz başka ürünler varmı?

Buzdolabı konusunda çok bakamadım ama 1200 TL ye kadar çıkabilirim. yer genişliği 70-75 cm olabilir. Model konusunda yardımcı olabilirmisniz. Şu anda Samsung RT59EMSW modeli var ama yeni yer için daha küçük bişey lazım. Bunun 54 modeli pek kalmamış sanırım.

Çamaşır kurutma konusunda da yer sıkıntısı olacak sanırım. O nedenle kurutma özelliğide olan çamaşır makinası düşündüm. Bu durumda kurutma özelliğini efektif olarak verim alabilirmiyiz? Arıza çıkarma olasılığı nekadar fazladır? LG nin 1480YD modeline baktım. Bu modeli kullanan varsa tavsiye edermi? Fiyatı 2000-2100 TL arasında. F/P açısından bu parayı vermeye değermi? Yoksa ayrı bir kurutma makinası almamı tavsiye edersiniz?(Model de belirtebilirseniz sevinirim)

Bunları bu hafta içinde almam lazım. Acil yardımlarınızı rica ederim. Candoğan bey duy lütfen sesimi..

1499 Mesaj
11 Aralık 2011; 22:51:27 

Makinenin fiyatı 1350 tlymiş ben yanlış anlamışım, umarım elektrik ve su sarfiyatı azalır...

3418 Mesaj
12 Aralık 2011; 9:50:22 

çamaşır makinesi; yeni tip, sessiz, uzun ömürlü, fırçasız motor olsun.
kurutma problemi varsa ; 1200 - 1400 devirden aşağı olmasın.
buzdolabı 1000-1200 liraya kaliteli nofrost bulmak zor.
candoğan62 nin tavsiye ettiği bosch iki kapılı nofrost olmayan buzdolabı 58AW30N olabilir. A++
VEYA 1500-1600 TL civarı 75.5 cm LG Nofrost GN-M602YVX
( lg bu makinenin bir alt modelini bosch için üretmektedir. KDN 60V10 NE , fakat daha pahalı)

Ekteki dosya (1)

.

17 Mesaj
12 Aralık 2011; 20:51:46 

selamlar. profilo 1001ctr peşin olursa 740 tl
0801btr peşin olursa 607 tl.
sizden ricam hangisini tercih edeyim?yoksa aeg'nin lavamat serilerinin kampanyası falan olursa onu mu bekliyeyim? bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum biraz acil.şimdiden teşekkürler.

66 Mesaj
12 Aralık 2011; 23:28:49 

Tşk. ederim lodrford50

Belirttiğim Lg marka çamaşır makinaları hakında bilgisi olan arkadaşlar varsa, tavsiye ederler mi? ya da başka önerileri olur mu?

İyi akşamlar.

11560 Mesaj
12 Aralık 2011; 23:33:45 

quote:

Orijinalden alıntı: kangalkopegim

sizden ricam hangisini tercih edeyim?yoksa aeg'nin lavamat serilerinin kampanyası falan olursa onu mu bekliyeyim? bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum biraz acil.şimdiden teşekkürler.

Ek donanımlarından ötürü 740 vermeye değer. 750TL çıtasındaki Lavamat'lara göre bu modeller daha kaliteli ve donanımlı.

362 Mesaj
13 Aralık 2011; 15:21:06 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: Rear Window

quote:

Orijinalden alıntı: Rear Window

Candogan beye,

Bir arkadaşımız bocsh çamaşır makinesi alacak özellikle eşi bosch alman malı istiyor bunların hangisi alman oluyor acaba,

birde gene profilo almanya montaj söylerseniz seviniriz bütçe 1500 tl.

Candogan bey birde siz bakarsanız.

1500TL bütçeniz varsa;
Bosch WAS24461TR, WAS20763TR ve WAS24763TR modellerine bakmanızı öneririm.
Siemens'teki muadilleri WM10S763TR ve WM12S763TR olarak geçer. Onlar da aynıdır, fiyatını cazip bulabilirseniz Siemens de düşünülebilir.
Profilo 1000TL ve altı bütçelerde iyi ürünlere sahip, 1500TL'lik üst sınıf fırçasız motorlu modeli bulunmuyor.

önerdiğiniz bosch ve siemens modelleri alman montaj ürünlermidir candoğan hocam değilse 1500 tlt civarı başka model önerin varmıdır arkadaşıma bakıyoruz senin tavsiyene göre hareket etmeyi düşünüyoruz

50 Mesaj
13 Aralık 2011; 19:09:21 

bosch'un sadece 8 kilo modelleri alman malı.
Samsung'tan uzak durun. Samsung çamaşır makinesi aldım elden çıkarana kadar bir dünya kıyafet yırttı.

17 Mesaj
13 Aralık 2011; 19:34:32 

quote:

quote:

Ek donanımlarından ötürü 740 vermeye değer. 750TL çıtasındaki Lavamat'lara göre bu modeller daha kaliteli ve donanımlı.

çok teşekkürler cevabın için.

45 Mesaj
17 Aralık 2011; 9:52:18 

quote:

quote:

Candogan Bey,
Evimizde İ-dos makinemiz var,bir türlü istedigim sonucu elde edemiyorum,deterjan olarak omo total kullanıyorum.Dikkat ettigim birşey var,özellik olarak yağ lekesini sectigim zaman camasırlar daha iyi yıkanıyor sanki,bütün camasırlarda bu özelliği acık bırakıp yıkasam enerji sarifyatı cok mu olur,camasırlara zarar verir mi bu,sanırım yağ lekesi secildigi zaman daha cok su alıyor makine öyle degil mi?Tecrübelerinizi merakla bekliyorum.Teşekkürler.

11560 Mesaj
17 Aralık 2011; 10:22:13 

Bence yaşadığınız sıkıntı Omo Total kullanmanızdan kaynaklanıyor.

Beyaz çamaşırlarınız için toz deterjan ile beyazlar/renkliler programını tavsiye ederim. Şu an beyaz çamaşırlar için en az toz deterjan kadar iyi bir sonuç veren bir sıvı deterjan çıkmadı piyasaya maalesef. Marka olarak Omo ve Ariel iyidir.

Bir de girdiğiniz dozaj miktarı doğru mu, ondan da emin olmak lazım.

Bu durumları kontrol ettiğinizde yağ lekesi seçmenize de gerek kalmayacaktır. Elbette özellikle bir leke olduğu zaman menüden seçebilirsiniz.

2251 Mesaj
17 Aralık 2011; 16:20:40 

600-800 tl arası çamaşır makinası hangi marka modeli tavsiye edersiniz?????

Osmanlı ve Türk Tarihi Kulübü
Türk Tarihinin En Büyük Kumandanı Fatih Sultan Mehmet Han

45 Mesaj
18 Aralık 2011; 12:16:36 

quote:

Beyaz çamaşırlarınız için toz deterjan ile beyazlar/renkliler programını tavsiye ederim. Şu an beyaz çamaşırlar için en az toz deterjan kadar iyi bir sonuç veren bir sıvı deterjan çıkmadı piyasaya maalesef. Marka olarak Omo ve Ariel iyidir.

Bu durumları kontrol ettiğinizde yağ lekesi seçmenize de gerek kalmayacaktır. Elbette özellikle bir leke olduğu zaman menüden seçebilirsiniz.

Cevabınız için cok teşekkürler,
Candoğan üstad annem evindeki 22 yıllık emektar 2200 serisi makineyi degisterecegiz ve sizin deneyimlerinizle makine almak istiyoruz.Bütçe olarak 2000-2500 e kadar cıkabiliriz.En önemli kriterlerimiz temiz yıkaması ve dayanıklılık.Bize önerebileceginiz marka model nedir.Paylaşımınızı merakla bekliyorum.Çok teşekkür ederim.

1894 Mesaj
18 Aralık 2011; 12:52:11 

quote:

Orijinalden alıntı: KIZILÖTESİİ

Buna bir bakın isterseniz:

http://www.electroworld...e-camasir-makinesi.aspx

1722 Mesaj
18 Aralık 2011; 12:58:09 

quote:

Orijinalden alıntı: qwertas1

quote:

Cevabınız için cok teşekkürler,
Candoğan üstad annem evindeki 22 yıllık emektar 2200 serisi makineyi degisterecegiz ve sizin deneyimlerinizle makine almak istiyoruz.Bütçe olarak 2000-2500 e kadar cıkabiliriz.En önemli kriterlerimiz temiz yıkaması ve dayanıklılık.Bize önerebileceginiz marka model nedir.Paylaşımınızı merakla bekliyorum.Çok teşekkür ederim.

Ben bi öneride bulunayım, Siemens 8 kg WM14S840TR, Bosch 8 kg; WAS28840TR I-Dos(1400D), WAY28760TR(özel programları var), WAS28764TR(1400D), WAS24763TR(1200D) , WAS20763TR(1000D) 7kg; WAE2041STR
Arçelik 8124 HSE ve 8128 HE Autologic, Electrolux EWN 14991 W Time Manager ICON, AEG LAVAMAT 87480 FL PROTEX PLUS En iyilerini seçtim size fiyatları 1700-2300TL arası..

Yılmaz Holding AŞ Ataşehir Gayrimenkul-Turizm-Emlak

...GkhnYlmz...
..Miele, Başkası Yetinmektir..
8 Çekirdek İşlemci (1,6 GHz Dört Çekirdek + 1,2 GHz Dört Çekirdek) | 2 Gb Ram | Exynos 5 Octa 5410 | HSDPA 42.2 Mbps | Android 4.2.2 Jelly Bean | 2.600 Mah Li-Ion Battery | MicroSd
5 Inc Full HD Super Amoled Display | 1920 x 1080 Çözünürlük | 441 PPI Pixel Rate | 16 Million Colors | Corning Gorilla Glass 3 | 13 Mp Camera | Advanced Level Sensor's

368 Mesaj
18 Aralık 2011; 16:40:39 

Merhabalar, biraz bakındım konuya ama çok uzun olduğu için tam anlamıyla takip edemedim. çok farklı yorumlar bulunuyor. samsungun çamaşır makinaları hakkında genel olarak neler söylersiniz?
mesela bu: http://www.darty.com.tr...SV-p-35127-c-000000.htm
ya da bu: http://www.darty.com.tr...PA-p-19151-c-000000.htm
ürün nasıldır? aslında temelde 2000 tllik ürünle 700 lük arasında nasıl bir fark var ki bu derece fiyat farkı oluşuyor? devir ve kg olayı mı sadece? çok cahilim bu konuda, cevaplarsanız sevinirim.

2251 Mesaj
18 Aralık 2011; 16:41:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

quote:

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNALARI PİYASAYA DAHA YENİ ÇIKTI
BUNLARIN ÇALIŞMASI NASIL SESSİZMİ EKONOMİKMİ ??????

Osmanlı ve Türk Tarihi Kulübü
Türk Tarihinin En Büyük Kumandanı Fatih Sultan Mehmet Han

1894 Mesaj
18 Aralık 2011; 21:09:23 

quote:

quote:

quote:

Samsung bildiğim kadarıyla en az 10-12 yıldır çamaşır makinesi üretiyor. Vestel'in sensor system (6090-6100 model)makinaları Samsung üretimi, teyzem 10 yıldır kullanıyor ve de memnun.Electroworld'ün kataloğuna bakıyordum,ürünü görünce bütçeniz doğrultusunda ilginizi çekebilir diye paylaştım. Samsung'un Quiet drive adlı sessiz motora sahip makinaları var ama onlar 1300-1400 lira civari, bu klasik motorlu. Ses seviyesi çok yüksek midir bilmiyorum, teyzemdeki makina fazla sesli çalışmıyor. Bunun için youtube daki kullanıcı videolarına bakabilirsiniz.

12537 Mesaj
19 Aralık 2011; 1:11:37 

Arçelik Full Automatic 2200 Öğrenci işi.

1268 Mesaj
19 Aralık 2011; 11:54:49 

quote:

quote:

quote:

iki aydır bu makinayı kullanıyoruz fiyatına göre iyi iş yapıyor. bir yakınımın dijital ekranlı arçelik marka makinasından çok daha iyi yıkıyor, modelini bilmiyorum 2 yıl önce 1000 tl almıştı yeni kullanmaya başladı. beyazları tam beyazlatmıyor kullandığımız makina güzel yıkıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levent06y -- 19 Aralık 2011; 11:56:08 >

~ HYUNDAI i30 1.6 GDI 135 HP ELİTE ~

2529 Mesaj
19 Aralık 2011; 19:16:29 

Arkadaşlar kafam da 2 adet makine var. Bence birisi fiyat performans canavarı. LG 1480rds5 2.300 TL :

http://www.lg.com/tr/be...-machines-F1480RDS5.jsp

2. si çok pahalı ama kalite kokan bir model. 5.5 kg yıkama 3 kg kurutma. 1600 devir sıkma ile Miele WT2780 modeli 6.600 TL :

http://www.enplus.com.t...utmali-camasir-makinesi

yarı ağırlıkta yıkayıp, yarı ağırlıkta kurutan ama neredeyse 3 katı fiyatı olan Miele'yi almaya sizce değer mi? Bu parayı verecek gücümüz olsa dahi , teknolojisi neredeyse LG nin daha iyi diyebiliyoruz sanırım. Lg ayrıca buharlı yıkama da yapabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem_hakan -- 19 Aralık 2011; 19:17:52 >

MacBook Pro 6.4 / Honda Silverwing 600- 2008 model/J.costa varyatör / BMW 5.20D 2011/ Canon 70D

3418 Mesaj
19 Aralık 2011; 19:22:03 

quote:

Orijinalden alıntı: AvsaDağ

Şu makine hakkında olumlu olumsuz görüşü olan varmı acaba

NA-140VG3
Tam otomatik çamaşır makinesi

http://www.panasonic.co...view/7422756/index.html

İNVERTER MOTORLU VG MODELLERİ TAVSİYE EDİLEBİLİR.
ALPER2 DEN ALINTIDIR:
13 yıllık Beko C serisi çamaşır makinesini hala çalışır vaziyette emekli ettikten sonra.
Yeni Panasonic NA-148VG3 model makine aldım.
Sizlerle ilk elden fikir ve bilgilerimi paylaşacağım.

Ürünün genel özellikleri ;
1400 devir
Led ekran
Gövde rengi beyaz.
34 cm genişliğnde kapak (kapak dış kısmı plastik içinde cam var).
5 noktadan su jeti.
Farklı kazan tasarımı.
İnverter Kazan sistemi
A+++ enerji verimliliği (yıkama yükü başına 0.68KW/H elektrik, ortalam 50 LT su tüketimi)
Diğer ayrıntılar için Web sitesini inceleyebilirsiniz.
http://www.panasonic.co...dex.html?trackInfo=true

Şimdi gelelim benim incelememe:

Ürün ilk bakışta bence gayet şık ve farklı bir tasarıma sahip.
Genel olarak kaliteli hissi var. (Ancak kapaktaki dış kısım plastik ayrıca kapağın kulbuda plastik).
Ürün Çin'de üretilmiş.
2 yıl genel 10 yıl motor garantisi mevcut.
Geldikten sonra siz genel merkezi arıyorsunuz onlarda servisi size yönlendiriyor.
Kutuda gelen türkçe yazılı tek şey Program panelini ayrıntılı anlatan pvc kaplı bir karton.
Onun harici kullanım klavuzu ve makine üzerinde Türkçe ibare yok.
Ancak programları anlamak ve kullanmak oldukça kolay.

Program panelinde orta kısımda Led ekran, sağda ise program bölümü ve açma kapatma tuşları var.
Program seçim bölümünün bize göre sol tarafındaki hızlı 15 , 15 derece yıkama, hızlı 50 gibi programların sürelerine müdahale edemiyoruz.
Sol taraftaki diğer programların ve Sağ taraftaki ön tanımlı programların süre ve devirlerini biz değiştirebiliyoruz.,
Mesela standart pamuklu yıkama progarmı 40 derece 1200 devirde 109 dakika iken Speed/eko tuşu ile bunu 59 dakikaya düşürebiliyoruz sıcaklığı 30 derece yaparsak süre 49 dakika oluyor. Aynı değerlerde eko modunu seçersek süre 87 dakika oluyor. (8 kg çamaşır için).
eko modu daha az su ve elektirk tüketimi sağlarken program süreleri uzuyor. Hız modu ise zamanı azaltırken tüketimi bir miktar arttırıyor.
Sol taraftaki hızlı 50 yıkama programı 40 derecede 1200 devirde 49 dakikaya ayarlanmış.( 5 kg çamaşır için).
Hızlı 15 ise 30 derecede 800 devirde 15 dakikaya ayarlanmış.( 2 kg çamaşır için).
Yıkama başlangıcında kapağı otomatik kitliyor. Siz çamaşır eklemek isterseniz otomatik kiliit açılıyor.
Program bitince makine otomatik kapanıyor.
Kullanınca eski makineme oranla daha az deterjan eklemem gerektiğini gördüm.
Ses konusuna gelirsek veriler yıkama 53 db sıkma72 db olarak verilmiş.
Yıkama esnasında ses neredeyse yok gibi. Sıkmaya başlarken bir miktar sarsıntı sonrası kazan stabil hale geliyor ve tatminkar derecede sessiz hale geliyor.
Genel olarak şu an doğru terciih yaptığımı düşünüyorum.
Kullandıkça daha fazla veri eklemeye çalışacağım.

Ekteki dosya (1)

.

3418 Mesaj
19 Aralık 2011; 20:04:02 

quote:

Orijinalden alıntı: cem_hakan

Arkadaşlar kafam da 2 adet makine var. Bence birisi fiyat performans canavarı. LG 1480rds5 2.300 TL :

http://www.lg.com/tr/be...-machines-F1480RDS5.jsp

2. si çok pahalı ama kalite kokan bir model. 5.5 kg yıkama 3 kg kurutma. 1600 devir sıkma ile Miele WT2780 modeli 6.600 TL :

http://www.enplus.com.t...utmali-camasir-makinesi

yarı ağırlıkta yıkayıp, yarı ağırlıkta kurutan ama neredeyse 3 katı fiyatı olan Miele'yi almaya sizce değer mi? Bu parayı verecek gücümüz olsa dahi , teknolojisi neredeyse LG nin daha iyi diyebiliyoruz sanırım. Lg ayrıca buharlı yıkama da yapabiliyor.

öncelikle ne istediğinize karar vermeniz lazım. karşılaştırma çok ama çok alakasız olmuş.
9 / 6 ile 8 / 5 karşılaştırabilirsiniz veya
5.5 / 3 ile 7 / 4 karşılaştırılabilir .
kapasite olarak kararınızı verdikten sonra değerlendirme yapmak daha doğru olur.
şahsen benim kullanımıma LG daha mantıklı geliyor.

.

659 Mesaj
19 Aralık 2011; 21:10:18 

Merhaba arkadaşlar çamaşır makinesi alacağım nasipse. Pek araştırmadım ama 1000 TL civarında bir şey olsun istiyorum. Bosch WAE20464TR
http://www.beyazesyam.c...sir-Makinesi_847.html#0

gözüme kestirdim. Kullanan bilen var mı? Bir de bu rakam civarında 7 kiloluk başka ne tavsiye edersiniz. Öle 15 programlı 20 programlı benim için önemli değil, Yıkama temizliği ve arıza yapmaması önemli.Yorumlarınız nelerdir.. ??

Teşekkürler

Sırf Bu Dünya İçin mi Yaratılmışsın ki Tüm Vaktini Ona Sarf Ediyorsun?

22 Mesaj
19 Aralık 2011; 22:04:46 

Merhaba arkadaşlar, evdeki arçelik çamaşır makinası ömrünü doldurmak üzere yenileyeceğiz. Samsung modellerini inceledim. Ecobubble, Quite drive motor(sessiz motor), A+++ olanlar gözüme çarptı. Model olarak WF0804W8E(1.600TL civarı), WF1802WPC olanları inceledim.

Samsung bu model kullanan arkadaşlar varmı?

1178 Mesaj
19 Aralık 2011; 23:13:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Müverrih

Merhaba arkadaşlar çamaşır makinesi alacağım nasipse. Pek araştırmadım ama 1000 TL civarında bir şey olsun istiyorum. Bosch WAE20464TR

gözüme kestirdim. Kullanan bilen var mı? Bir de bu rakam civarında 7 kiloluk başka ne tavsiye edersiniz. Öle 15 programlı 20 programlı benim için önemli değil, Yıkama temizliği ve arıza yapmaması önemli.Yorumlarınız nelerdir.. ??

Teşekkürler

Ya hepsi zaten 1 bardak suyla çamaşır yıkıyor, adamı deli ediyorlar. Kuru kuru saatlerce çevirip duruyorlar. Leke meke de çıkmıyor haliyle. Gidip annemdeki Arçelik 2100'ü getirip kurucam valla ha.

1971

3418 Mesaj
20 Aralık 2011; 10:26:36 

quote:

Teşekkürler

bosch waE serisi yerine waS serisi tercih edilir, fakat 1400-1500 tl dir.
1000-1100 tl civarı 7 kg 1200 devir alınabilecek tek ürün sessiz inverter motorlu AEG L75270FL Protex modelidir.

.

3418 Mesaj
20 Aralık 2011; 10:35:28 

quote:

Orijinalden alıntı: sprite07

Merhaba arkadaşlar, evdeki arçelik çamaşır makinası ömrünü doldurmak üzere yenileyeceğiz. Samsung modellerini inceledim. Ecobubble, Quite drive motor(sessiz motor), A+++ olanlar gözüme çarptı. Model olarak WF0804W8E(1.600TL civarı), WF1802WPC olanları inceledim.

Samsung bu model kullanan arkadaşlar varmı?

samsung dan alınabilecek tek çamaşır makinesi 1300-1400 tl ye WF0804W8E dir.
1500 tl nin üzerinde ise ; bosch- siemens WAS- S serisi modelleri ve AEG Protex Plus modelidir.

.

659 Mesaj
20 Aralık 2011; 13:23:10 

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Teşekkürler

bosch waE serisi yerine waS serisi tercih edilir, fakat 1400-1500 tl dir.
1000-1100 tl civarı 7 kg 1200 devir alınabilecek tek ürün sessiz inverter motorlu AEG L75270FL Protex modelidir.

Cevabınız için teşekkürler,

Neden WAE serisi tercih edilmez? Eksi yönleri nelerdir? WAS serisinin diğerine üstünlüğü hangi konulardadır?

6496 Mesaj
20 Aralık 2011; 13:27:42 

evdeki siemens 10 yıldır sorunsuz çalışıyor.

11560 Mesaj
20 Aralık 2011; 15:34:47 

quote:

FIRSAT
Buroteknik.com da 1370tl;
Siemens Wm 12 S 761 tr 1200 Devir 8 Kg. A%30 Enerji Sınıfı Çamaşır Makinası.
(tek yumurta ikizi :Bosch WaS 24761 dir.)

Onlar 3-4 sene öncesinin modelleri yahu, buzdolabında mı saklamışlar bugüne dek :)
O modellerde fırçalı motor var, bence değmez. WAS20461TR veya WM10S461TR daha mantıklı bence.

11560 Mesaj
20 Aralık 2011; 15:41:39 

quote:

Teşekkürler

Sorduğunuz makine güzel. Göze çarpan en büyük eksisi normal fırçalı tip motor kullanılmış olması. Yani motor sessizliği konusunda iddalı bir makine değildir.

Bunun dışında program alternatifleri, genel sağlamlık bazında önerebilirim.

AEG Lavamat da güzel; ancak bana göre büyük bir eksisi var. Makinenin kazanının 2 parçası birbirine yapıştırma. Bu da olası bir rulman arızasında kazanın komple değişmesini gerektirir. O şekilde de pahalıya geldiğinden makine yok yere hurdaya gider.

Bu da üreticilerin yeni üçkağıtçılık yöntemleri. Olabildiğince araştırma yapıp bu tip yapıştırma kazan kullanılan modelleri afişe edeceğim.

Bu yönü dışında güzel ve kaliteli makine olsalar da bu eksi yönünü bilmeden önerdiğim kişilerden çok özür dilerim. Hakkınızı helal edin.

Gerçi makine illa rulman arızası verecek diye bir kaide de bulunmuyor. Sadece böyle bir arıza olursa tamiri maliyetli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 12 Şubat 2012; 20:57:50 >

11560 Mesaj
20 Aralık 2011; 15:46:07 

quote:

Orijinalden alıntı: AvsaDağ

[font="Arial"]lordford50

Bilgilendirme için teşekkür ederim, ben bugün panasonic merkezi aradım bir söylenti var bazı modeller Türkiyede montaj oluyormuş dedim, telefona çıkan bey asla öyle bir şey yok orjinal japon dedi (burada güldüm) ama asla Türk üretimi değil diyince biraz rahatladım, sonrada izmir egemeni aradım bir bayanla görüştüm bir sürü soru sordum özellikle çamaşır makine üretim yeri hakkında bilginiz varmı dedim bayan kalktı (öyle söyledi) makinenin arkasına bakayım dedi sanırım başarılı olamadı siz bana telefon verin size ben genel bir araştırma yaptıktan sonra döneceğim dedi.
Yaklaşık 35 - 40 dakika sonra egemenden arandım araştırmasına göre Inverter motor olanlar yurt dışı diğerleri yerli montajmış
Panasonic merkezdeki bey orjinal japon diyor, egemendeki bayan bir ora bir bura diyor, bende tekrar panasonic merkezi aradım izmir egemen mağazası Türk montaj oldugunu söylüyor bazı modellerin dedim, telefona çıkan bayan asla dedi bir kısmı fransa gibi avrupa ülkeleri bir kısmı japon dedi.
Şimdi kime inanacağız panasonic merkezde birbirinden habersiz çalışanlaramı egemendeki bayanamı yuh diyorum.
Sizinde yazdığınız gibi en büyük terbiyesizlik kullanma kulavuzsuz makine satmak bu ancak Türk usulü ticaret ahlakına sığar.
Bir ara kendim gidip bakıp karar vereceğim, sizinde bu arada deneyimlerinizi alırsak sevinirim.
Bu arada acaba siemenslerdeki su boşaltma esnasında pompa sesi nasıl insanı rahatsız ediyormu, sokmada santrifüj sesi nasıl.

Panasonic'in inverter modelleri Çin üretimi; ancak orijinal Panasonic ürünü.
Diğer modellerini ise Vestel üretiyor.

Siemens'lerdeki Askoll marka pompa sessizlik konusunda başarılı değil. Anormal bir ses de sözkonusu değil bana göre. Yıkama motoru sessiz çalıştığından pompa sesi ön plana çıkıyor. Youtube'daki videoları izleyerek fikir almanızı öneririm.

3418 Mesaj
20 Aralık 2011; 18:04:31 

quote:

quote:

Teşekkürler

Sorduğunuz makine güzel. Göze çarpan en büyük eksisi normal fırçalı tip motor kullanılmış olması. Yani motor sessizliği konusunda iddalı bir makine değildir.

Bunun dışında program alternatifleri, genel sağlamlık bazında önerebilirim.

AEG Lavamat da güzel; ancak bana göre büyük bir eksisi var. Makinenin kazanının 2 parçası birbirine yapıştırma. Bu da olası bir rulman arızasında kazanın komple değişmesini gerektirir. O şekilde de pahalıya geldiğinden makine yok yere hurdaya gider.

Aynı şekilde Profilo CM1000ETR modeli de öyle.

Bu da üreticilerin yeni üçkağıtçılık yöntemleri. Olabildiğince araştırma yapıp bu tip yapıştırma kazan kullanılan modelleri afişe edeceğim.

Bu yönü dışında güzel ve kaliteli makine olsalar da bu eksi yönünü bilmeden önerdiğim kişilerden çok özür dilerim. Hakkınızı helal edin.

Gerçi makine illa rulman arızası verecek diye bir kaide de bulunmuyor. Sadece böyle bir arıza olursa tamiri maliyetli.

hocam,
bana yine de 75270fl protex mantıklı geliyor. sessizlik - tasarruf %30 , inverter motor , 1200 devir, vs
1000-1100 tl ye başka ne alınabilirki.?
ayrıca;
araştırıp bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz..
bosch WAE seriside yapıştırma kazan mı.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 20 Aralık 2011; 18:07:55 >

.

3418 Mesaj
20 Aralık 2011; 18:16:52 

müverrih:
was da ,
sessiz, tasarruflu %30 ,dayanıklı, ecosilence drive fırçasız motor vardır.
diğer üstünlükleri ise bunun yanın da bana göre teferruattır.

.

11560 Mesaj
20 Aralık 2011; 18:48:48 

quote:

quote:

Aynı şekilde Profilo CM1000ETR modeli de öyle.

hocam,
bana yine de 75270fl protex mantıklı geliyor. sessizlik - tasarruf %30 , inverter motor , 1200 devir, vs
1000-1100 tl ye başka ne alınabilirki.?
ayrıca;
araştırıp bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz..
bosch WAE seriside yapıştırma kazan mı.?

Makinenin tasarımı çok güzel. Sıkmada çok sessiz sayılmasa da fırçalı motorlara kıyasla daha sessiz çalışıyor. (73dB idi yanlış hatırlamıyorsam)
Bir şanssızlık eseri makinede rulman arızası çıkarsa 20TL'lik rulmana kazanı söküp ulaşamadığınızdan makineyle vedalaşmak zorunda kalacaksınız.
Maalesef dayanıklı ve kaliteli ürünler her geçen gün daha da azalıyor. Piyasada onlarca model olmasına karşılık seçilebilecek bir avuç ürün kaldı.
Eskiden bir ürüne harika diyebiliyorken artık eksilerinin azlığına göre karar vermek durumundayız.

Bosch E serisindeki kazan vidalı.

AEG yine tercih edilebilir ama alacak kişiler bu durumu bilmeliler.

3418 Mesaj
20 Aralık 2011; 22:31:17 

teşekkürler candoğan bey;
DEMEKKİ AEG Yİ EK GARANTİ YAPTIRMAK ŞART OLDU.
İLK 7 YIL İÇİNDE ARIZA VERİNCE DEMEKKİ MAKİNEYİ SIFIRLAMAK ZORUNDA KALACAK SERVİS.
NEYSE KENDİLERİ DÜŞÜNSÜNLER. BİZ 1000 LİRAYLA 7 YIL SEFASINI SÜRELİM, İNVERTER MOTORUN.

87480FL de mi aynı durumda?
AYRICA
SİZE SIKINTI OLMAZSA ;
500-750TL
750-1000TL
1000-1500TL
1500-2000 TL
ARALIKLARINDAKİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYELERİNİZİ GÜNCELLERMİSİNİZ.
(1000 liranın üzerinde fırçalı motor tavsiye etmezseniz seviniriz.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 20 Aralık 2011; 22:59:13 >

.

3418 Mesaj
21 Aralık 2011; 14:02:51 

candoğan bey
Panasonic NA-148VG3 tamdur bağlantısı nasıldır. yapıştırma mı .?
0.68 kw doğrumudur.? 6.3 lt/kg. çok az değilmi? duş meme sayısı S serisinde kaçtır ki?
...........................
Yük Kapasitesi 8kg
Santrifüj Hız seçenekleri 5 (500 -1400)
Sıcaklık Opsiyonları Soğuktan 90 °C'ye
Yıllık su tüketimi (AB etiketi) 9 750 L / yıl
Her yıkama yükü için su tüketimi (L) 50L
Water consumption per kg load 6,3L
Su Sızıntı Koruması Su Koruma Sistemi
Yıkama Teknolojisi 3D Sensörlü Yıkama
Otomatik Yük Sensörü Perfect Sense
Tambur Tasarımı Var
Duş Meme Sayısı 5 : " HydroActive +"
Derinlik 625 mm
Ağırlık 74 kg
Motor İnverter Motor
Tambur kapasitesi : 70 L
Gürültü seviyesi: Yıkama :53 db
Gürültü Düzeyi; Santrifüj :72 db
Tambur Boyutu(cm) : 50 cm
Tampon Tasarımı :Yeni
Sessiz Kemer gövde :Var
Pencere boyutu (cm) :34 cm
Enerji Verimliliği A+++
Yıkama Performansı A
Santrifüj Performansı B
Yıllık enerji tüketimi (AB etiketi) 150 kWh / Yıl
Yıkama yükü başına enerji tüketimi (kwh) 0.68kWh

.

3418 Mesaj
21 Aralık 2011; 14:19:12 

Print this page NA-140VG3 NA-148VG3 -168VG3 NA-127VB3 NA--147VB3 NA--148VB3
General Information
Load Capacity 10kg 8kg 8kg 8kg 7kg 7kg
Spin Speed 1400 rpm 1600 rpm 1400 rpm 1400 rpm 1400 rpm 1200 rpm
Noise Level Washing 53dB 53dB 53dB 58dB 58dB 58dB
Noise Level Spinning 71dB 71dB 71dB 76dB 75dB 74dB
Energy Efficiency A+++ A+++ A+++ A+++ A+++ A+++
Energy Consumption 200- 200- 155- 162- 162 - 162 kWh/annum
Energy Consumption (/kg)0.095 - 0.085- 0.085 - 0.095 - 0.114 - 0.114 kwh / kg
Energy Label Performance
Energy Efficiency A+++ A+++ A+++ A+++ A+++ A+++
Washing Performance A A A A A A
Spin Performance B A A B B B
Water Consumption* 12,400 - 9,750- 9,750 - 9,900- 9,240- 9,240
L / annum
Water Consumption (/kg) 6.3 L / kg.6.25 L / kg. 6.25 L / kg 6 L / kg 5 L / kg 5 L / kg
Other Features

.

659 Mesaj
21 Aralık 2011; 15:31:09 

Sn. candoğan ve lordford,

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Fırçasız motor olması hasebiyle aeg almak daha ağır basıyor şu an itibarıyla. Söylediğiniz yapıştırma kazan meselesi ise kritik bir bilgi çok teşekkür ederim. Şöyle düşünüyorum şimdi 1000 lira verip 7 -8 yıl sessiz sorunsuz kullansam bana yeter. Rulman arızaları genelde aşınmadan kaynaklandığı için 7-8 yıldan önce rulmandan kaynaklanan bir arıza vereceğini sanmıyorum, şayet çok dandik bir rulman ve yataklama değilse..!

Siz olsanız aeg yimi yoksa bosch wae yimi tercih edersiniz? ya da ben olsa o paraya şu sebeplerden ötürü şunu alırdım diyebleceğiniz makine ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Müverrih -- 21 Aralık 2011; 15:32:31 >

3418 Mesaj
21 Aralık 2011; 15:54:03 

WAE yerine tabiki AEG protex alırdım. fakat ek garanti yaptırmak şartıyla.
imkanınız varsa 1350-1400 tl ye Siemens WM10S461TR veya Bosch WAS20461TR alabilirsiniz.

.

290 Mesaj
21 Aralık 2011; 23:16:24 

Candoğan bey merhaba 7 kg lık çam. mak. ile 8 kg lık çam. mak arasında yeni evli çiftler için 8 kg ın daha çabuk bozulma ihtimali var mıdır?
Çünkü haftada en az 2 kez makine çalışırsa kapasitesinin altında çok çalıştırılması ileride titremelere çabuk deformasyona neden olur mu?

Bosch WAE20464TR gürültü konusunda sizce çok mu kafamızı ağrıtır yoksa 8 kg derseniz WAS 2xxxx serisi mi?

Sizce 7 kg/8 Kg hangisi tavsiye olunur? Bütçe max:1500-2000 TL
Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi conq_34 -- 21 Aralık 2011; 23:22:34 >

3418 Mesaj
21 Aralık 2011; 23:37:15 

WAS alınır.

.

3418 Mesaj
22 Aralık 2011; 9:59:46 

malesef bosch da UZUN ÖMÜRLÜ sessiz ECOSİLENCE DRİVE fırçasız motor sadece 8 kg S SERİSİNDE var. 1400 tl civarında.
1100 tl civarında 7 KG istiyorsanız; LG F1248QDP Çamaşır Makinası..

.

3418 Mesaj
22 Aralık 2011; 10:03:07 

-6 Motion Direct Drive- (LG F1248QDP 7Kg )
*Çitileme:
Tambura su dolarken dalgalandırma kolu suyun dalgalanmasını sağlar. Bu sayede toz deterjan daha hızlı ve etkili çözünür.
*Filtreleme:
Tambur hızla dönerken çamaşırlar tamburun çeperine yapışır ve su, tambur içine su sirkülasyon sistemi ile püskürtülür. Bu sayede çamaşırlar en hızlı şekilde eşit olarak ıslatılarak yıkanır. Bu da daha iyi yıkama performansı sağlar.
*Hassas Çevirme:
Çamaşırlar su seviyesinin altında döndürülür. Bu nedenle hiçbir şekilde ses duyulmaz. Çamaşırlar su içinde ovulur gibi yıkandığından mükemmel çamaşır yıkama performansı sağlanır.
*Döndürme:
Çamaşırlar klasik tambur hareketi ile döndürülerek yıkanır. Normal yıkama ve dağıtım işlemleri gerçekleştirilir.
*Dövme:
Çamaşırlar kazanın tepesinden aşağı sert bir şekilde çarpılarak kırışıklıklar azaltılır.
*Çalkalama:
Hassas çamaşırlar su seviyesinin altında nazikçe elde yıkar gibi yıkanır.

.

659 Mesaj
22 Aralık 2011; 16:00:05 

Peki bu LG de kazan durumu nedir? Yapıştırmalı mı aeg deki gibi? Hiç LG beyaz eşya kullanan yok etrafımda tv de filan iyi ama çamaşır makinası nasıldır?

3418 Mesaj
22 Aralık 2011; 16:50:17 

bilemiyorum ama 7 yıl garanti yaptırıp kullanmak lazım.
1400 tl ye bosch WAS serisi alınamıyorsa;
1100 tl ye en mantıklısı AEG 75270FL protex 7 kg veya LG F1248QDP 7Kg .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 22 Aralık 2011; 17:30:32 >

.

3418 Mesaj
22 Aralık 2011; 17:00:18 

lg kalitelidir.
cep telefonu ve lcd tv kullanıyoruz memnunuz.
bosch un en kaliteli xxl buzdolaplarınıda lg üretiyor.
ayrıca sadece aeg nin ki yapıştırma değil, profilo etr de dahil olmak üzere bir çok firmanın ki yapıştırmadır.
ek garanti yaptırıp kullanmak lazım, bizimle mezara mı gidecek.
hem belki yapıştırma olmayan makinede başka yerden patlak verecek..kaliteli çamaşır makinesi bulmak zorlaştı.

.

52 Mesaj
22 Aralık 2011; 17:15:01 

hocam acaba was 24763 kazanında durum ne en son hanım onu begendi yoksa başka bir modelemi bakalım.

290 Mesaj
22 Aralık 2011; 21:55:12 

quote:

malesef bosch da UZUN ÖMÜRLÜ sessiz ECOSİLENCE DRİVE fırçasız motor sadece 8 kg S SERİSİNDE var. 1400 tl civarında.
1100 tl civarında 7 KG istiyorsanız; LG F1248QDP Çamaşır Makinası..

teşekkürler
artık şubat gibi alım yapmayı düşündüğüm için inşallah o zamana daha da ucuzlar S serisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi conq_34 -- 22 Aralık 2011; 21:56:20 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Aralık 2011; 22:55:20 

Arkadaşlar acil 10 - 11 kiloluk çamaşır makinesi lazım, iş yerimizde kullanacağız, öğrencilere yakın bir yerde terzi, çamaşır yıkama yeri açtık işimizi görecek bir ürün arıyoruz, elimizdeki vestel iş görmüyor.
Müşteri battaniye, yorgan getiriyor 5,5 kiloluk makine iş görmüyor, LG 11 kiloluk ilgimizi çekti buhar olayı falan.

6 Mesaj
23 Aralık 2011; 14:46:53 

Herkese selam. Özellikle candoğan62 ve diğer tavsiye lere ihtiyacım var.
Neredeyse 15 yıldır kullandığım babadan kalma Arçelik çamaşır makinemle vedalaşmak üzereyim. Almışken iyisini alayım diyorum. 8-9 kg ve 1200-1400 devir makine almak istiyorum. Siemens WM12S7X2TR, WM14S840TR, WM14S764TR, WM12S763TR aralarında karar veremedim. Benim için önemli olan narin ve gömlekleri yıpratmadan yıkaması ve belkide direk ütü yapılabilmesi. Yer ve kurutma problemi de olduğundan yüksek devir olsun istiyorum. LG F1479FDS5 9kg 1400 devir de seçek olabilir mi? Yada aslında bunları bırakıp Siemens yada Elektrolux kurutmalı model mi alsam karar veremedim.
Şimdiden teşekkürler..

2961 Mesaj
23 Aralık 2011; 14:51:00 

http://www.akakce.com/c...nasi-fiyati,545737.html

Bu linkteki makine için ne düşünüyorsunuz? Samsung wf1124xac

21 Mesaj