Şimdi Ara

bisiklet ve tayt ilişkisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    biri yarış bisikletlerindeki gibi ince ve uzun diğeri koltuk gibi
    20 km nin üzerinde yol gittiğimde ince olanla kasıklarım çok ağrıyor.
    acaba yarış yaparken giyilen taytların popo kısmında sünger falan mı var,
    o kadar km yol gidebiliyorlar yarışlarda

• Evet taytın içinde ped var sürüş sonrası ağrı yaşamamak için. Fikrimce tayt daha rahat pedal çevirmeye de yarıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tayt hem rahattır hem aerodinamiktir. Taytı ters çevirdiğin zaman içinde şöyle bir jelli ped bulunmaktadır :

• noktape, peki hangi tür pedleri önerirsin? Slikon/kauçuk gibi plastik materyallerden olanları mı yoksa süngerimsi dokuda üretilenleri mi?

Şahsen elimde her ikisinden de var, slikonlu diye adlandırdığım taytta daha rahat ediyorum gibi ama bir yandan kilo alınca doğal olarak o küçük gelmeye başladı. Decathlon'dan aldığım taytlarda ise süngerimsi bir ped uygulaması var ki ondan da pek verim alamadım açıkçası. İdeal olanı hangisi sence?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fefa

noktape, peki hangi tür pedleri önerirsin? Slikon/kauçuk gibi plastik materyallerden olanları mı yoksa süngerimsi dokuda üretilenleri mi?

Şahsen elimde her ikisinden de var, slikonlu diye adlandırdığım taytta daha rahat ediyorum gibi ama bir yandan kilo alınca doğal olarak o küçük gelmeye başladı. Decathlon'dan aldığım taytlarda ise süngerimsi bir ped uygulaması var ki ondan da pek verim alamadım açıkçası. İdeal olanı hangisi sence?

silikon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

noktape, peki hangi tür pedleri önerirsin? Slikon/kauçuk gibi plastik materyallerden olanları mı yoksa süngerimsi dokuda üretilenleri mi?

Jelli olanlar iyi olanları. Slikon sadece kaymasın diye üst yüzeyine koyuyorlar içinde jel var onların. Decathlondaki ürünlerde şöyle bir sınıflandırma var. Mavi renk olan ürünler alt seviye, kırmızı olanları orta, turuncu olanları üst seviye modellerdir. Sünger olanları alma onlar pek bir işe yaramıyor. Bir de taytın fazla sıkmaması gerekir. Çok sıkan tayt bacaktaki damarları kıstığı için kan akışını bozar. Çok fazla küçük geliyorsa değiştir taytını.

İdeal tayt olarak tanımlarsak eğer pedi yaklaşık 1.5-2 cm kalınlığında jeli/slikonu olmalı. Bacak kısımlarında slikon tutacağı olmalı. Bir de askılı olmalı. Sürüş esnasında belden rüzgar girmemesi için.

• Zaten slikonlu olanı kullanamıyorum, baldırlarım geniş olduğundan komik bir görüntü oluşuyor. Decathlon'dan aldığım kırmızılı tayt, slikonlunun konforunu vermeyince ikileme düştüm doğal olarak "acaba olması gereken hangisi?" şeklinde.

Önerebileceğin bir tayt (ya da alabileceğim bir site) var mı peki? Yurt içi/dışı olması fark etmez.
  • quote:

Zaten slikonlu olanı kullanamıyorum, baldırlarım geniş olduğundan komik bir görüntü oluşuyor. Decathlon'dan aldığım kırmızılı tayt, slikonlunun konforunu vermeyince ikileme düştüm doğal olarak "acaba olması gereken hangisi?" şeklinde.

Önerebileceğin bir tayt (ya da alabileceğim bir site) var mı peki? Yurt içi/dışı olması fark etmez.

Bendeki tayt btwin 5 diye kırmızı olan modelinden ben memnunum. Sanırım seninkinin aynısından.

Decathlonda XC taytlar var. 120 TL civarında. Onlar baya iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: noktape

Tayt hem rahattır hem aerodinamiktir. Taytı ters çevirdiğin zaman içinde şöyle bir jelli ped bulunmaktadır :

her taytta yok bisiklet taytı aldım geçen acayip sıkıyor nasıl gıyıyorsunuz bırde pedli olan gıysem artık 5 dakıka dayanamam çıkarırım acayıp sıkıyor bunlar hayır en buyuk boyunu aldım yıne her yerden sıkıyor nasıl rahatsız olmadan gıyıyorlar anlamıyorum

• Peki bu pedli taytları günlük ulaşımda okulda dersanede falan pantolon altına giysek nasıl olur? Dışarıdan belli olur mu ya da rahatsız eder mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.decathlon.com.tr/bisiklet-jel-sele-klf-s-id_8247217.html

Şu kılıflardan deneyen oldumu ?

Tayt pek giymek istemiyorum. Gerçi günlük kullanımda jelsizde rahatsız olmuyorum da artık. Biraz uzun yol yapsam rahatsız edecek gibi sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercnkrkt

Peki bu pedli taytları günlük ulaşımda okulda dersanede falan pantolon altına giysek nasıl olur? Dışarıdan belli olur mu ya da rahatsız eder mi?

üstüne altına birşey giyemezsin giyersen aşırı rahatsız eder bugun ustune kot gıydım yarı yolda kotu çıkardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reahax

http://www.decathlon.com.tr/bisiklet-jel-sele-klf-s-id_8247217.html

Şu kılıflardan deneyen oldumu ?

Tayt pek giymek istemiyorum. Gerçi günlük kullanımda jelsizde rahatsız olmuyorum da artık. Biraz uzun yol yapsam rahatsız edecek gibi sanki.

Bu kılıftan ben aldım , hatta güzelce diktim seleye , gayet başarılı şu an. Tayt hiç kullanmadım ama benimde aynı sıkıntım , 2 saat sürüşten sonra resmen popom ile sele bütünleşiyor.

Bunun bir çözümü olmalı. :) hatta bisikletten indikten sonra bile selede oturuyormuş gibiyim :=)

silikonlu tayt (100 kilo olduğumdan bedeni olan ) önerir misiniz ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.