Şimdi Ara

♩♬♫ Klasik Müzik Paylaşım-Sohbet Konusu ♫♬♩ (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
29
Favori
7.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ShaG

quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

"KLASİK Müzik Paylaşım - Sohbet Konusu", başlık oldukça açık ama, dubstep gibi garip bir müzik paylaşmanın amacı nedir?

hocam çok pardon ben klasik derken konu bakımından klasik anladım
    anlatabildim mi hocam kirlilik yaptıysam affola buyrun
    http://www.youtube.com/watch?v=df-eLzao63I&list=PLE711585E6AA218A6

Sorun değil hocam, bir de rica etsem o dubstepi kaldırabilir misiniz? Kirlilik etmesin.

TAMAMDIR

• bütün iyi klasıklerı koyarsında antonı dvorjak 9. senfonıyı nasıl atlarsın kardes en ıyılerdendır buyrun burdan dınleyın https://www.youtube.com/watch?v=S5sB4B2lCaQ
  • Hem konuya up olsun, hem de Bach'ın The Art of Fugue eserinin (BWV 1080) "Canon per Augmentationem in Contrario Motu" bölümünün (Bir önceki sayfada paylaştığım klavsen versiyonunun 23:35'inci dakikasında dinleyebilirsiniz) açıklamasını yapıyor Mahan Esfahani. İzlemenizi tavsiye ediyorum, oldukça güzel bir açıklama.

• Müthiş bir Aria, dinlemenizi öneririm.

Bach- Sheep May Safely Graze - BWV 208

• Farklı ve güzel.. bilinenler zaten paylaşılmış tam olarak klasik sayılmasa da David'i başarılı buluyorum

• Chris Thile adlı arkadaş Bach'ın 1 nolu keman sonatını çok güzel yorumlamış.

Bach - Sonata I in G Minor - BWV 1001

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaG -- 27 Aralık 2014; 19:24:43 >

• Çok J.S Bach paylaştık, biraz da oğlu C.P.E'den paylaşalım, güzel bir flüt konçertosu.

C.Ph.E Bach Flute Concerto in D minor, Wq. 22

• http://forum.donanimhaber.com/m_98609874/f_//tm.htm#98609874

klasik müzik paylaşımları yapmıştım belki bizim kulüpte ilginizi çekenler olur , katılmak isteyen olursa kapımız herkese açık :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: pixelist

http://forum.donanimhaber.com/m_98609874/f_//tm.htm#98609874

klasik müzik paylaşımları yapmıştım belki bizim kulüpte ilginizi çekenler olur , katılmak isteyen olursa kapımız herkese açık :D

Bana diyorsan ben katıldım hocam, 8. kişi benim. :) Başkasına diyorsan, o ayrı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pixelist

http://forum.donanimhaber.com/m_98609874/f_//tm.htm#98609874

Bana diyorsan ben katıldım hocam, 8. kişi benim. :) Başkasına diyorsan, o ayrı.

hocam genelleme söylemiştim ben farketmiştim sizi zaten

• Handel paylaşalım bir tane de. Genelde insanların Barry Lyndon'ın Sarabande teması olarak tanıdığı parçayı da içinde bulunduran güzel bir klavsen süiti, 4 numaralı Re minör süit. Ne yazık ki insanlara Handel'ın Sarabande'sini çok seviyorum desen "Aynen ya güzel" falan derler, o süitin Corrante'si de güzel desen "ha?!'^" gibi bir tepki gelir. Tabi bu Sarabande'ın da Corelli'nin La Follia'sının (Aslında bu tema Corelli'ye de ait değil, anonim bir tema sanıyorum, ama yazılı olarak ilk Corelli kullanıyor.) temasının bir çeşitlemesi olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Handel - Harpsichord Suite No.4 in D minor, HWV 437

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaG -- 1 Şubat 2015; 1:31:36 >

• Vengerov'un yorumuyla iki süper parça. İkisini de dinlemenizi tavsiye ederim. (Dinlerken videoyu da izlemenizi tavsiye ederim, yani backgroundda çaldırmayın. Özellikle ikinci parçayı çalarlarken izleyin. )

Bazzini - La Ronde Des Lutins , Khachaturian - Danse du Sabre
    )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaG -- 20 Kasım 2014; 21:58:15 >

• Barok severlere gelsin.

Couperin'den Eserler, Pierre Hantai

Couperin - La Forqueray, Gustav Leonhardt

Dephly - La Forqueray, Gustav Leonhardt

Rameau - 3 Tambourins, Pierre Hantai, Skip Sempé

• ekleme:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bladeGny -- 20 Aralık 2014; 12:44:05 >

• Bunu paylaşmayı nasıl unuttum yahu, özellikle 1:25'te başlayan Allamande bölümünü ve 6:21'de başlayan Sarabande bölümünü dinleyin.

Purcell - Klavsen için Sol minör Süit, Z. 661

• Bach'ın birkaç solo keman eserlerini paylaşıyorum, dinleyin derim arkadaşlar. Ayrıca yukarıda Chris Thile'ın, 1. Sonat'ı mandolinle yorumladığı videoyu paylaşmıştım, şimdi de Partita 1'i çaldığı videoyu paylaşıyorum, o da neredeyse kemanla çalındığı kadar güzel.

Back - Solo Keman Partita I - BWV 1002

Bach - Solo Keman Sonat I - BWV 1001

Bach - Solo Keman Partita II - Sonat III ve Partita III - BWV 1004 - 1005 - 1006

Bach - Solo Keman Partita I (Mandolin) - BWV 1002 - Chris Thile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaG -- 13 Ocak 2015; 18:38:32 >

• Çok barok paylaştık, bir tane de romantik paylaşalım. Rimsky-Korsakov'dan Binbir Gece Masalları'ndan esinlenerek yazılmış çok güzel bir süit, Şehrazad. Özellikle ikinci muvman beni benden alır, dinleyin, dinletin arkadaşlar. (İkinci muvman 10:20'de başlıyor, eseri bölmeden dinlemeyi tavsiye ederim ama tamamına zamanı olmayanlar hiç olmazsa II'yi dinlesin. )

Rimsky-Korsakov - Şehrazad op.35 - Gimnazija Kranj Senfoni Orkestrası

• quote:

Çok barok paylaştık, bir tane de romantik paylaşalım. Rimsky-Korsakov'dan Binbir Gece Masalları'ndan esinlenerek yazılmış çok güzel bir süit, Şehrazad. Özellikle ikinci muvman beni benden alır, dinleyin, dinletin arkadaşlar. (İkinci muvman 10:20'de başlıyor, eseri bölmeden dinlemeyi tavsiye ederim ama tamamına zamanı olmayanlar hiç olmazsa II'yi dinlesin. )

Usta yıllardır sadece klasik müzik dinliyorum ama hep Mozart,Bach,Vivaldi,Beethoven ve Handel'in Sarabende'si, Ravel'in Bolero'su ile Carl Off'un Carmina Bura'sı.

Yani kulağım yatkınlık kazanmasına rağmen pek bir sey bilmiyorum. Bu dönemleri filan nerden öğreneceğiz bir site var mı basitçe öğreten?

Bir de çok uzun süren eserleri dinleyemiyorum. Yakınlarda Matheus Passion'un 2.5 saatlik versiyonunu dinlemeni düşünüyorum (hayatımda 15 dakikayı geçkin bir müzik dinlememiş biri olarak)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: DeathLost

quote:

Çok barok paylaştık, bir tane de romantik paylaşalım. Rimsky-Korsakov'dan Binbir Gece Masalları'ndan esinlenerek yazılmış çok güzel bir süit, Şehrazad. Özellikle ikinci muvman beni benden alır, dinleyin, dinletin arkadaşlar. (İkinci muvman 10:20'de başlıyor, eseri bölmeden dinlemeyi tavsiye ederim ama tamamına zamanı olmayanlar hiç olmazsa II'yi dinlesin. )

Usta yıllardır sadece klasik müzik dinliyorum ama hep Mozart,Bach,Vivaldi,Beethoven ve Handel'in Sarabende'si, Ravel'in Bolero'su ile Carl Off'un Carmina Bura'sı.

Yani kulağım yatkınlık kazanmasına rağmen pek bir sey bilmiyorum. Bu dönemleri filan nerden öğreneceğiz bir site var mı basitçe öğreten?

Bir de çok uzun süren eserleri dinleyemiyorum. Yakınlarda Matheus Passion'un 2.5 saatlik versiyonunu dinlemeni düşünüyorum (hayatımda 15 dakikayı geçkin bir müzik dinlememiş biri olarak)

Vikipediden, yabancı forumlardan vs. hocam. Yeni yeni besteciler dinlemeye, yeni müzikler tanımaya başlayınca bu romantik, barok, klasik, modern dönemleri de tanımaya başlayacaksın zaten. Bir de uzun yıllar klasik müzik dinleyip Matthaus'u dinlemediysen büyük kayıp hocam. Yekten tamamını dinlemek zor, ama parça parça da olsa muhakkak dinlenmesi gereken bir eser.(Bach'ın bütün eserlerini dinlemek lazım, orası ayrı. )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.