Şimdi Ara

Dota2 Juggernaut Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
3.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu gün size en çok oynadığım ve en çok sevdiğim heronun rehberini sunacağım
     Dota2 Juggernaut Rehberi

öncelikle heronun + ları ve - lerinden başlayacağım
    +Early gamei çok kuvvetli stuncu yavaşlatması olan hero olursa yanında çok rahat fb alır
    +Hit-Point fullemesine yardımcı olan bir skilli var.
    +Ultisiyle direk öldürebilme şansı var.
    +Teke tek de çok etkili bir hero.
    - leri
    -oyun başında manası ve sağlık puanı sıkıntısı var
    -Iteme bağımlı bir hero
    -Ultisi görünmezliklere karşı boşa gidiyor

İtem build:

Oyuna başlayacağımız itemler:
     Dota2 Juggernaut Rehberi
    quelling blade: Last hit almamıza çok yardım eder ancak lanede sizi harasslayan herolar olursa
     Dota2 Juggernaut Rehberi
    stout shield alıp harassı azaltabiliriz ardından yanımıza

Dota2 Juggernaut Rehberi
    alarak lanede uzun süre kalmamıza yardım edecek
     Dota2 Juggernaut Rehberi
    bu healing salvede iyi hp yenileme sağlar bundanda alıyoruz ardından 2 tane
     Dota2 Juggernaut Rehberi
    ıron branch alıyoruz oyun başlarında omnislash+blade fury combomuzu yapmamıza çok yardım edecek oyun başı bu itemlerle idare ediyoruz sonra ıron branchleri
     Dota2 Juggernaut Rehberi
    magic wand yapıyoruz daha fazla uzatmadan ana itemelre geçiyorum

Dota2 Juggernaut Rehberi
    aghanim's scepter muhteşem bir item muhakkak bence ilk item olmalı 70 saniyede bir ulti= 70 saniyede 1 kill oyunun başlarında alınmış bir scepter ile rahatlıkla kill alabilirsiniz not: bu itemi en geç 20. dakikaya çıkmanızı öneririm

Dota2 Juggernaut Rehberi
    ilk item olarak alanlar bence almayın tamam rahat farmlarınız ama oyun başı size scepter kadar faydası olmaz
     Dota2 Juggernaut Rehberi
    2. item olarak alabilirsiniz rakibin zırhını deler attığınız ulti daha şiddetli olur ve 4100 fiyatında ucuz+iyi bir item
     Dota2 Juggernaut Rehberi
    3. item olarak butterfly alabilirsiniz çeviklik+savuşturma+hasar+saldırı hızı çeviklik heroları için muhteşem bir item
     Dota2 Juggernaut Rehberi
    hasar açığınızı kapatabilir ancak pahalı bir item

Dota2 Juggernaut Rehberi
    benim kastığım itemlerden karşı takım carryleri butterfly kastığından + miss vuruşu engellediğinden çok işe yarayan bir item
     Dota2 Juggernaut Rehberi
    bu itemi karşıya göre çıkabilirsiniz axe vb tank herolar varsa desaltor + assault zırh azaltması sayesinde rahatça öldürülebilirken takım arkadaşlarına zırh vermesi ve saldırı hızı ile ultimizide güçlendirebiliriz

Dota2 Juggernaut Rehberi
    ölümsüzlük sağlayan bir item ancak çok pahalı onun yerine abyssal blade alırsanız daha iyi.

gelelim ayakkabıya kesinlikle
     Dota2 Juggernaut Rehberi
    phase bot kasın oyun başlarında blade fury atarken adamlar sizden kaçacaklardır onları yakalamak için kullanıcaz NOT: sakın blade fury atmadan önce açmayın blade fury atarken açın blade fury açmadan açarsanız boşa gider yok olur Late gamede ise
     Dota2 Juggernaut Rehberi
    kasın ışınlanma + hareket hızı

Benim item buildim:
     Dota2 Juggernaut Rehberi
     Dota2 Juggernaut Rehberi
     Dota2 Juggernaut Rehberi
     Dota2 Juggernaut Rehberi
     Dota2 Juggernaut Rehberi
     Dota2 Juggernaut Rehberi

Karşıda stuncu herolar varsa Bkb alabilirsiniz ancak ben blade fury yeteneği yüzünden fazla almıyorum bkb
    Gelelim skillerimize
     Dota2 Juggernaut Rehberi
    Blade Fury: Bu yeteneği juggernautu early gamede çok etkili kılıyor yanında stuncu hero varsa rahatlıkla fb alabilir HASAR: 80 / 100 / 120 / 140 Süre 5 saniye
     Dota2 Juggernaut Rehberi
    Healing Ward: Bu yetenek kule yıkmak 2vs1 lanede daha uzun kalma gibi şeylere işe yarar size tavsiyem earyl gamede açmak yerine stat vermek daha faydalı omnislash+badle fury kombosu için SANİYE BAŞINA MAKS SAĞLIK: %2 / %3 / %4 / %5
     Dota2 Juggernaut Rehberi
    Blade Dance: Jugegrnautu late gamede taşıyan skillerden birisi iyi damage sahibi bi juggernaut bu yetenek ile 2x vurduğundan kolaylıkla karşı carryi eritebilir ancak earlyde açmaya gerek yok 7 levelde açmak mantıklı geliyor

Dota2 Juggernaut Rehberi
    Ve gelelim oyundaki en muhteşem ultilerden birisi olan oyun boyunca hiç etkisini kaybetmeyen 1vs1 de en güçlü ultilerden birisi olan OMNİSLASH bu ulti bizim herşeyimiz gerçekten muhteşem bu yeteneği screpter alarak 3 kere daha fazla sekmek ve 70 saniyede bir atmak muhteşem oyun başlarında 6 levelde omnislash + blade fury yeteneği ile rahatlıkla support carry alabilirsiniz SEKME: 3 / 6 / 9
    SIÇRAMA YARIÇAPI: 425
    SCEPTER’LI DOLUM SÜRESİ: 70
    SCEPTER’LI SEKME: 6 / 9 / 12

Gelelim oyun aşamalarında yapacaklarımıza: Oyun başlarında agresif oynamalıyız yanımıza shadow shaman cm gibi supportlar alırsak lanede rahatça kasabiliriz earlyde 2 3 kill alırsak ve raht last hit alırsanız oyunu büyük ihtimal kazanırsınız

Mid Game: Screpter aldığımızdan dolayı artık çok rahat şekilde kill peşinde koşacağız karşıda jungle hero varsa sık sık ziyaret edip ulti ile kesin lanelerde yalnız gezenler adamları creepleri ölene kadar bekelyin ulti çakın tflere girin bol bol ks atın
    Late Game: artık çoğu itemimizi bitirdik ve kafamız çok rahat istediğimizi yaparız

Kesinlikle oyun başlarında kötü giderseniz üzülmeyin screpter aldıktan sonra kendinizi toplayabilirsiniz ve rehber bitmeden önce şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim
    http://www.youtube.com/watch?v=yhH4NdB2JxE bu arada unutmuşum bunuda ekleyeyim

DostLarı
    Vengeful Spirit : Yer Deiştirerek Adamı Yanınıza Çekmesi ve Sizn de ultiyi Gömmeniz
    Pudge : Pudge adamı kuytu köşeye bir yere çektiğinde yurnero ultiyi patlatır
    Axe : Battle Hunger ile milletin canını azaltması
    Omniknight : Aurası
    Enigma : Ultisi Ve sizin Ultiniz
    Tüm Stuncılar : nedeni Meçhul

Düşmanları
    En Büyük Düşmanı ve Antisi
    Abbadon : Ultiyi yalan eder Abadona veya Takım arkadaşlarına atılan ultiyi yalan eder sürekli heal basar kalkan atar deli eder
    Anti Mage : Zaten az olan mananızı siler ve ulti atmanızı engeller

Bratum : Çok hızlı Olması ve adamı ağaçlara sokması
    Darkteror ve Slardar : Stun changeleri ve Ultileri
    R2 gibi invis Herolar

Rehberi zamanla düzenleyeceğim eksiklerimi söyleyin ama çokta sert olasmın lütfen
    NOT: ARKADAŞLAR BAZI ALINTILARIM OLDU SÖYLÜYORUM SONRA ALINTI YERLER VAR DİYE BURALAR KİRLENMESİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeunes Turc -- 25 Şubat 2014; 17:38:09 >

• -ultisi görünmezlere karşı boşa gitmiyor, alacağınız bir dust veya ward ile takımdan ayrı tek başına gezen invisible herolar için tam tersine direk ölüm anlamına geliyor. yapılması gereken tek şey dust almak...
    -last hit bakımından çok iyi bir atack animasyonu olduğundan dolayı pek zorlanmayan bir karakter, karşıda last hit almanıza engel olacak zorlaştıracak birisi yoksa quelling blade gereksiz, onun yerine 2 iron branch alman daha iyi.
    -blade furynin daha rahat biçimde kullanılması için orb of venom alabilirsin..
    -blade fury bkb mantığında kullanılırken skillerden kaçmak, combata girmek veya çıkmak için kullanılıyor, bkb ise combat sırasında disablelardan kurtulup atack yapmak için kullanılıyor, ikisi tam olarak aynı mantığa sahip değil..

lanede uyumlu olabilecek herolar :
    Crystal Maiden ve Venomancer birinci öncelik
    ardından shadow shaman veya lion gibi disableları uzun süren herolar söylenebilir
    bunlar dışındada olabilecek çoğu stun, slow ve nuker karakterle uyumlu bir lane oluşturabilir.
    Clock için alınabilecek en iyi counterlardan birisidir juggernaut, Cog açtığında blade fury ile battery assault boşa gidiyor.

Barat kesinlikle juggernaut counteri olamayacak bir hero, faceless ulti olarak düşündüğünde her heroya counter olabilir fakat genel anlamda juggernaut için bir counter değil, Qsu blink gibi olmadığı için juggernautın ultisinden kurtaramıyor.
    riki için counterlayabilirse sadece smoke açıp ulti atmadan öldürmesi ile counterlayabilir, aksi halde dust + ulti ile hayatta kalma imkani yok, diff kasmışsa ward + ulti...

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackVnM

-ultisi görünmezlere karşı boşa gitmiyor, alacağınız bir dust veya ward ile takımdan ayrı tek başına gezen invisible herolar için tam tersine direk ölüm anlamına geliyor. yapılması gereken tek şey dust almak...
    -last hit bakımından çok iyi bir atack animasyonu olduğundan dolayı pek zorlanmayan bir karakter, karşıda last hit almanıza engel olacak zorlaştıracak birisi yoksa quelling blade gereksiz, onun yerine 2 iron branch alman daha iyi.
    -blade furynin daha rahat biçimde kullanılması için orb of venom alabilirsin..
    -blade fury bkb mantığında kullanılırken skillerden kaçmak, combata girmek veya çıkmak için kullanılıyor, bkb ise combat sırasında disablelardan kurtulup atack yapmak için kullanılıyor, ikisi tam olarak aynı mantığa sahip değil..

lanede uyumlu olabilecek herolar :
    Crystal Maiden ve Venomancer birinci öncelik
    ardından shadow shaman veya lion gibi disableları uzun süren herolar söylenebilir
    bunlar dışındada olabilecek çoğu stun, slow ve nuker karakterle uyumlu bir lane oluşturabilir.
    Clock için alınabilecek en iyi counterlardan birisidir juggernaut, Cog açtığında blade fury ile battery assault boşa gidiyor.

Barat kesinlikle juggernaut counteri olamayacak bir hero, faceless ulti olarak düşündüğünde her heroya counter olabilir fakat genel anlamda juggernaut için bir counter değil, Qsu blink gibi olmadığı için juggernautın ultisinden kurtaramıyor.
    riki için counterlayabilirse sadece smoke açıp ulti atmadan öldürmesi ile counterlayabilir, aksi halde dust + ulti ile hayatta kalma imkani yok, diff kasmışsa ward + ulti...

sonuç olarak nasıl ilk rehberim

• Oyun late game e gittiyse bkb yapmaktan çekinmeyin. Butterfly da kastıysanız son tf da 8-10 saniyelik bkb ile can yakarsınız.

Önerilen item kısmında mjöllnir göremedim, battle fury den daha mantıklı bir seçim gibi geliyor bana. Invis herolar pek counter değil, dust 180 gold paraya kıyın azıcık

Bunun dışında oyun başı rününü bekleyip illizyon ve regen dışında bir şey çıkarsa fb deneyin yanınızda ki hero maiden, lion falansa yüzde 99 başarılı olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Hidden One

Oyun late game e gittiyse bkb yapmaktan çekinmeyin. Butterfly da kastıysanız son tf da 8-10 saniyelik bkb ile can yakarsınız.

Önerilen item kısmında mjöllnir göremedim, battle fury den daha mantıklı bir seçim gibi geliyor bana. Invis herolar pek counter değil, dust 180 gold paraya kıyın azıcık

Bunun dışında oyun başı rününü bekleyip illizyon ve regen dışında bir şey çıkarsa fb deneyin yanınızda ki hero maiden, lion falansa yüzde 99 başarılı olursunuz.

ben açıkca battlefury kasmıyorum bana gereksiz geliyor oynarken ben bu hero ile farm değil hero peşinde koşuyorum battlefury yerine desaltor alıyorum mjöllnir de kasmıyorum saldırı hızı ve aktif olunca verdiği damage iyi ama onun parasına assault kasarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeunes Turc -- 25 Şubat 2014; 22:43:43 >

• arkadaşım last hit biliyosan oyun başında 48-50 dmg de rahatca last hit yaparsın bence başlangıç itemleri

stout shield - 250
    iron branch x2 - 100
    slippers of agility - 150
    tango - 125

bundan sonra güzel farm varsa direk olarak battlefury gidin tabi iyi farmlıyorsanız
    diyosanız ki ben 25 - 30 dk jungleden çıkmayıp farmlamak istiyorum direk jungle girip deso aghanim vanguard çıkın tf girin direk ulti atınca zaten karşı takım biticektir.
    karşıda çok disabler varsa deso aghanim bkb kasın. 35 dk olmadan butterfly başlamayın ki 30 da başlarsanız 40 dk ya kadar bütün tfleri kaçırcaksınız.30. dkya deso aghanim bkb bitirirseniz tf koşun.

eğer güzel farm yapamıyorsanız soul ring alın oyun başında healing wardı 2-3 seviye yapın harass seviyesine göre.power treads kasın ptyi str'ye alın.
    drum of endurance kasın.drumdan sonra isterseniz mjollnirin 2700 lük parçasını alabilirsiniz ulti attınızda çalışacaktır sonra mjo tamamlayabilirsiniz ama olmuyo derseniz direk jungle girip vlad-vanguard-deso bitirin çıkın jugg q skili ve vanguardın 40 hasar engellemesiyle çok rahat '' Q-tp '' combosu yapabilir.

heroyu oynarken kendinizi fazla kasmayın creeplerin olduğu yerde gezmeyin her zaman yanınızda smoke of deceit ve sentry ward bulunsun yoksa rakibin invisiyle ultiniz boka gider smoke of deceitide basıp rakibin jungle girin adam ordaysa kesin değilse creep kesin.vlad kasınca takımdaki medallion kasmış biriyle healing ward'lı rosha girebilirsiniz size kalmış.

bu heronun en kolay yöntemiyse oyun başında 15 dk içinde sange yasha çekip rakibi kovalamaktır.

bu heroyu oynamayı bilmiyen salaklar için antisi kesinlikle bkb kasmış lunadır.bok gibi oynayan bir jugg direk üstünüze fedai gibi atılacak , juggun ultisi de üstüne atılınca manta açarsa jugg yalan olacaktır.üstüne şappır şuppur yer juggu.
    daha doğrusu juggu yatırmak için fiziksel hasarı fazla olan herolar lazım slardar bu görevi görür fazlasıyla ultisiyle birlikte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DotacıKURABİYE -- 5 Haziran 2014; 16:57:50 >

• Ne saçma rehber la early q ghost late yalnız hedefe r basit atack bitti işte tutup bir de rehber yapmışlar sanki zor heroymuş gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: junmet

Ne saçma rehber la early q ghost late yalnız hedefe r basit atack bitti işte tutup bir de rehber yapmışlar sanki zor heroymuş gibi

Juggernaut kolay heromu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elzora666666

quote:

Ne saçma rehber la early q ghost late yalnız hedefe r basit atack bitti işte tutup bir de rehber yapmışlar sanki zor heroymuş gibi

Zor mu ?
  • quote:

quote:

quote:

Zor mu ?

yeni başlayanlar için o kadarda uygun değil ve bence oynamasıda biraz zor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Zor mu ?

Kombosu yok birşeyi yok zaten 2 tane skilli var counterlanmamaya da dikkat et bari yoksa oyunu sil yani. çok daha zor herolar var useless rehber anlayacağın .

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Zor mu ?

Kombosu yok birşeyi yok zaten 2 tane skilli var counterlanmamaya da dikkat et bari yoksa oyunu sil yani. çok daha zor herolar var useless rehber anlayacağın .

senden rehber bekliyoruz usta yodam kolaymış sen item kasamassan aten ulti vek ombosuda işe yaramıyor lütfen daha fazla rehberi kirletme

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Zor mu ?

senden rehber bekliyoruz usta yodam kolaymış sen item kasamassan aten ulti vek ombosuda işe yaramıyor lütfen daha fazla rehberi kirletme

Senin gibi %45 win rateim olan heroya rehber yapmam zaten kafan güzelmiş kardeş güle güle kullan

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Zor mu ?

Senin gibi %45 win rateim olan heroya rehber yapmam zaten kafan güzelmiş kardeş güle güle kullan

ben oyunlarımda gayet iyi oynadığımı düşünüyorum tamam oyuna ilk başladığımda acemi olduğumdan win alamazdık adam gibi ama artık takımım aptal olmadıkça alıyorum ayrıca sen şimdi niye çattın bana ? burda bi emek var rehberde farkındaysan bari ona saygı göster ? senin kafan çok iyi kardeş az verde kullanak yav

• %45 win rate li oynadığın heroya rehber yapmak doğru mu sence bilsen taşırdın yani .İtem kasamazsan işe yaramaz yazmışsın item kasma yollarını mı anlatmışsın ?yanınıza support alın kill alın ks atın artık hazırsınız diye yazmışsın olmamış canım çalış biraz daha
  • quote:

%45 win rate li oynadığın heroya rehber yapmak doğru mu sence bilsen taşırdın yani .İtem kasamazsan işe yaramaz yazmışsın item kasma yollarını mı anlatmışsın ?yanınıza support alın kill alın ks atın artık hazırsınız diye yazmışsın olmamış canım çalış biraz daha

Dota2 Juggernaut Rehberi
    rehberi tam okumamışsın galiba devamını yazıcam dedim ? ayrıca bi sen hazırlarmısın lütfen senin rehberinede bakalım lütfen daha fazla konuyu kirletme sende rehber hazırla öyle tartışalım

• Sen win-rate ini 60 lara çıkarda öyle tartışalım asıl attığın ss de %45 le rehber yapan adama tam uyuyor
  • quote:

Sen win-rate ini 60 lara çıkarda öyle tartışalım asıl attığın ss de %45 le rehber yapan adama tam uyuyor

oynayışımı gördünmü bu heroyu ? sanane hem istersem %0 win rate ile olan hero ile rehber yaparım ayrıca bu rehberin neyi kötü anlatırmısın bana ?
  • quote:

quote:

Sen win-rate ini 60 lara çıkarda öyle tartışalım asıl attığın ss de %45 le rehber yapan adama tam uyuyor

oynayışımı gördünmü bu heroyu ? sanane hem istersem %0 win rate ile olan hero ile rehber yaparım ayrıca bu rehberin neyi kötü anlatırmısın bana ?

Kardeşim anlama özürlüsü müsün ?Ha sen biliyorsun da uygulayamıyor musun yoksa eksik useless item yorumları dışında birşey yok olsada rehber seni başarıya ulaştırmamış okuyanı mı başarıya ulaştıracak ?ayrıca her önüne gelenin bu heronun rehberini yapmasından belli ne kadar kolay olduğu yiyosa meepo ya invoker a yap gerçi onlarla oyun bile kazanamamışsındır sen bu zekayla

• quote:

quote:

quote:

Kardeşim anlama özürlüsü müsün ?Ha sen biliyorsun da uygulayamıyor musun yoksa eksik useless item yorumları dışında birşey yok olsada rehber seni başarıya ulaştırmamış okuyanı mı başarıya ulaştıracak ?ayrıca her önüne gelenin bu heronun rehberini yapmasından belli ne kadar kolay olduğu yiyosa meepo ya invoker a yap gerçi onlarla oyun bile kazanamamışsındır sen bu zekayla

meepo ile oyun kazananamışmı istersen boş zamanımda meepo rehberi hazırlayabilirim meepoyuda iyi oynarım ayrıca anlama özürlümüsün demişsin yukarıda yazdğımı tekrar yazıyorum REHBERE EKLEMELER YAPICAM DAHA TAM BİTMEDİ şimdi büyük yazıyorum belki anlamazsın diye...
     Dota2 Juggernaut Rehberi

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.