Şimdi Ara

Canon'un Yeni Ufaklığı EOS-M [ İNCELEME ] (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
867
Cevap
17
Favori
36.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın
  • 600D almamış olsaydım kesinlikle bu ufaklığı alırdım. Portatif olması ciddi anlamda iyi işler çıkmaya yardım eder.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende aranıza katıldım arkadaşlar.

Kısaca;
    Uzun zamandır iyi bir makine düşünmekteydim,
    araştırdım soruşturdum,
    sonuçta SLR bir makine seçeyim dedim.
    Arkadaşlarım Canon ve Nikon al dediler, ilerde takas veya satış kolay olur, diğer sony, Panasonic vs kanma.

SLR de ise aynasızmı aynalımı derken Eos M modeli öne geçti.

Araştırdım, Vatanda buldum,
    EX90 flaş ve 18x55 lensli 799 tl,
    EX90 + 18x55 + 22mm 1099 tl.
    ben 799 seçtim şimdilik makinaya alışıncaya kadar idere ederim dedim,
    ama bu konuyu okuyunca anladım ki 22mm olmayacak.
    hemen araştırdım,
    ebay de 22mm orj canon lensi 205 tl paypal ödemeli siparişi verdim.

aslında EF-EOS M adaptör alıp EF ve EF-S lens telefoto alacaktım ama,
    çinde ucuz 56usd muadilini buldum. içim rahat etmedi sorun çıkarmasın dedim ve orj aldım.
    yine de buradaki fiyata göre 100 tl kar etmiş olacağım.

ayrıca;
    çinden alacağım aparatlar bunlar.

RC-6 uzaktan kumanada; 2.85 usd
     Canon'un Yeni Ufaklığı EOS-M [ İNCELEME ]

LP-E112 batarya, doğruysa 2200mah ; 8.44 usd

Şarz cihazı ; 6.67 usd

Güneş altında kullanmak için vizör çerçevesi; 16.18usd

Bunlardan sonra düşündüğüm aksesuarlar var ama şimdilik beklemede;
    Eye-fi wifi hafıza kartı; fotoyu anında bir ios/android, telefon/tablete atıyor
    Birde Ebay de Eos M için 55x200 orijinal telefoto var, 408 usd.

şimdi kitabını okumak ve notlar alarak özelliklerini öğrenme aşamasındayım.

deneme çekimleri yaparsam, ilerki günlerde paylaşırım

iyi forumlar

• Ben eos m almayı düşünüyorum.Elimde 450d var kullandığım.Şimdi vizörsüz bir makine kullanmak gerçekten tuhaf gelecek bana.Tabi bir de o sağlam tutuş hissiyatı da gidecek slr'den sonra.

Benim asıl sorum eos m'nin ekranı ile alakalı.Fotoğraf çekerken ekrana güvenebilir miyiz?Mesela fotoğrafa ıps panelde bakarken veya fotoyu karta bastırdığımızda hayal kırıklığı yaşar mıyız?

Renkleri doğru verebiliyor mu?

Kullanan diğer arkadaşlardan da fikir almak isterim.
  • İnadına Yaşamak İ kullanıcısına yanıt
    bana göre makinenin ekranı gerçeğinden daha güzel gösteriyor. Bana biraz mat gibi geliyor ekranda renkler fakat, ekranı kullandığınız monitörün renk ayarlarına yakın bir doygunluk değerine getirirsiniz o zaman sorun olmaz diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@sToR

bana göre makinenin ekranı gerçeğinden daha güzel gösteriyor. Bana biraz mat gibi geliyor ekranda renkler fakat, ekranı kullandığınız monitörün renk ayarlarına yakın bir doygunluk değerine getirirsiniz o zaman sorun olmaz diye düşünüyorum.

Peki karta bastırıp denediniz mi?
    Bir de harici elektronik vizör takılabiliyor mu?
    hiç çıktı almadım fakat d650 d700 ne ise eos m'de imaj kalitesi olarak odur, sıkıntınızın olacağını sanmıyorum. Canon tarafından ya da 3. parti bildiğim herhangi bir elektronik vizör yok.
    Benim ekrandan yana yaşadığım tek sıkıntı beyaz dengesi/pozlama oluyor. Fotoğrafı ekrana göre ayarlıyorum çok güzel oluyor ama pcye attığımda beyazlar bira daha beyaz oluyor ama bu bi sorun değil. RAW çektiğim için pozlamayı istediğim gibi pcde ayarlıyorum. Onun dışında çok kaliteli bir ekranı var zaten 1milyon piksellik bir ekran. Bu fiyat seviyesinde bu ekran kalitesinde bulmak çok zor.
  • mimleon kullanıcısına yanıt
    Aman 408 dolara almayın o telefotoyu :D türkiyeden 55-250 IS II lens + EF-M Mount Adapter devam 600 Tl yakın bi fiyat :) Bir de şu vizörü merak ediyorum mutlaka gelince bir inceleme/bilgilendirme yaparsanız sevinirim.
  • iSpeedy kullanıcısına yanıt
    lens ve adaptör 600?

nerede azarsan yarın siparişi veririm.

sadece adaptör 368 tl
    lens ise en az bir o kadardır.

ben orjinal canondan yanayım
    sorun çıkarmasın uyum sorunu olmasın.

çinde satılan adaptör ve ucuz lensler hakkındaki yorumları okudum
    gevşek sıkma, sıkışma vs....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    dostum konuya çok sağlam geliyorsun gibi bir izlenime kapıldım. Hayırlı olsun şimdiden :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: iSpeedy

Benim ekrandan yana yaşadığım tek sıkıntı beyaz dengesi/pozlama oluyor. Fotoğrafı ekrana göre ayarlıyorum çok güzel oluyor ama pcye attığımda beyazlar bira daha beyaz oluyor ama bu bi sorun değil. RAW çektiğim için pozlamayı istediğim gibi pcde ayarlıyorum. Onun dışında çok kaliteli bir ekranı var zaten 1milyon piksellik bir ekran. Bu fiyat seviyesinde bu ekran kalitesinde bulmak çok zor.

Anşadım hocam jpeg çektiğim için pozlama önemli benim için.

Fiyatına göre her yönüyle iyi bir ürün orası gerçek ama slr'den geçiş yaptığıma umarım pişman olmam.

Siz daha eos m den önce ne kullandınız?Eğer aynalı kullandıysanız kıyaslar mısınız?Fotoğraf çekmek yine keyifli mi?
    Lens :http://www.n11.com/canon-ef-s-55-250mm-f4-56-is-ii-yaprak-tip-parasoleyuv-filtre-P13231978?cid=700501_canon-ef-s-55-250mm-f4-56-is-ii-yaprak-tip-parasoleyuv-filtre-P13231978&cid=700504_teklifli&v=1.56.8

Adaptör (Set halinde satılan kutulardan çıkan orj ürünler) :http://www.ebay.com/itm/Original-Canon-EOS-M-EF-M-Mount-Adapter-for-EF-Lens-White-Box-060522-/271314705162?pt=AU_Cameras_Photographic_Accessories&hash=item3f2b9ddb0a

Adaptör + 22mm f2.0 :http://www.ebay.com/itm/Canon-EF-M-22mm-F-2-STM-Wide-Angle-Lens-Bundle-Canon-EF-EOS-M-Mount-Adapter-Ring-/121293424444?pt=Camera_Lenses&hash=item1c3da6c73c

http://www.ebay.com/itm/Canon-EF-EOS-M-Mount-Adapter-Ring-Bundle-Canon-EF-M-22mm-F-2-STM-Wide-Angle-Lens-/121293439439?pt=US_Lens_Adapters_Mounts_Tubes&hash=item1c3da701cf

Kısacası 180 + 430 = 610 Tl gibi bişey

Ben 55-250 IS II lensi çok araştırdım. Bu fiyata alınıcak ve genel canon ürünleri arasında en iyi yerde olan bir ürün. Telefoto lens listesinde profların tercihleri arasında ilk 3 ya da 4de diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iSpeedy -- 24 Ekim 2014; 20:57:37 >

Ben cep telefonundan direk eos m'e geçtim. Hiç makine kullanmadım desem yeridir daha önce :D
  • iSpeedy kullanıcısına yanıt
    verdiğin linklerin hepsine bakmıştım,
    aynı şeyden bahsediyoruz.

bende sabah 22mm sipariş ettim, 88usd
    böylece adaptöre ihtiyaç kalmıyor,
    sadece 55 üzeri telefoto için ihtiyaç kalıyor,
    onun çözümüde direk 55-200 almak.

yoksa muadil ef adaptör ve muadil telefoto aynı ğaraya gelir.

gerek yok şimdilik 2 lens yeter,
    biraz da filtre falan bakarım,
    birazda aksesuar ucuzundan.

el alışır, keyif yerine gelirse o zaman yeniden satınalma başlar.

bende iphone dan geçtim,
    aslında lisede karanlık oda yapıp amatörce uğraşmıştım,
    ama aradan 40 yıl geçti,
    zenit makina hala büroda duruyor.

kastor arkadaşıma,
    evet biraz sağlam girmeye niyetim var,
    çünkü bir hobi edinmek insana yaşama ve keyif alma sürecini sağlıyor.
    Quadcopter uçurma işine girmiştim,
    hem yorucu hem daha masraflı,
    üstelik helikopteri denize düşürdüm,
    keyfim kaçtı,
    şimdi bu foto işi sardı beni.

yarın bir kaç örnek koyarım,
    ama unutmayın,
    hala amatör çekiyorum,
    kitabın daha yarısına gelmedim.

kolay gelsin

Size tavsiyem 408 $ + 74$( %18 ) = 1074 TL + kargo ile 55-200 alıcağına dediğim konfigürasyon ile 650 TL ye 55-250 alman çok mantıklı. çünkü EOS M'e fazla yatırım yapmanı tavsiye etmiyorum. 650D ya da daha iyi bi makineye geçmek isticeksiniz odan yavaşlığı yüzünden :) zira ben istiyorum o makineleri görüp tuttuğum da :)
  • hesabında bir hata var sanırım,
    paypal ödemesindeki kur bugün için 2.3tl
    haliyle 151usdx2.3=347 tl yapar.
    430 da ef lens, toplamda 777 tl,
    sonuçta 2 lens ve bir adaptör......

408 usd çin fiyatı, kargo yok, %20 gümrük vergisinden yırtmam mümkün olabilir, fatura düşük yolluyorlar.
    adaptör tak çıkar işi beni yorar, tercihim sade ve kolay çekim oldu.

ayrıca,
    D650 dediğin bu makina ile aynı özelliklere sahip,
    dün prof bir kameracı ile görüştüm,
    odak sorunu yok, sadece biraz gecikmeli, o da %50 kadarmış.
    M den sonra geçersem anca 60-70 serisine geçerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 25 Ekim 2014; 17:56:47 >
  • aynasız slt makinalar hakkındaki şu yazıyı paylaşayım istedim.

Canon M için cuk oturuyor anlatım.

Aynasız Fotoğraf Makinelerinin Avantajları ve Dezavantajları

Avantajları:

Boyut: Aynasız fotoğraf makineleri af sensörü , penta prizma ve ayna bulundurmadıkları için daha küçük ve hafif gövdelere sahip.
    Sensör: Aynasız fotoğraf makineleri de bazı Dslr modelleri gibi Apsc sensor kullanmaktadırlar.
    Dslr fotoğraf makineleriyle aynı kalitede fotoğraf ve video üretebilmektedirler.
    Hız: Dslr’e fotoğraf makinelerin de bulunan ayna sistemi fotoğraf çekerken hareket ettiği için nispeten daha yavaştırlar. Aynasız fotoğraf makinelerinde ayna sistemi bulunmadığı için daha hızlı fotoğraf çekebilmektedir.
    Sürekli Canlı Ön İzleme: Dslr’e fotoğraf makinelerinde canlı ön izleme ayna sisteminin kalkmasıyla gerçekleşiyor. Aynasız modellerde ise hem fotoğraf hem de video çekerken sürekli olarak canlı ön izleme yapmak mümkündür.

Dezavantajları:

Lens: Aynasız fotoğraf makineleri Dslre fotoğraf makinelerinden farklı bayonet kullandıkları için Dslr’e fotoğraf makineleri için üretilen lensleri aynasız sistem kullanan makinelerde kullanmak mümkün değildir. Şimdilik çok fazla lens çeşidi bulunmasa da çok yakında bu sorunda ortadan kalkacaktır.
    Af:Aynalı sistemler auto focus, odaklanma özelliklerini Phase Detection ile yapılırken Aynasız fotoğraf makinelerinin bazı modellerinde Kontrast Detection adı verilen bir sistem kullandığı için Dslr’e modellere göre kontrast detection Af sistemi daha yavaştır..
    Birkarefotoğraf olarak aynasız fotoğraf makineler konusunda son sözümüz eğer Dslr’e kalitesinde fotoğraflar ve videolar istiyorsanız ancak makinem çok ağır olmasın ve kullanışlı olsun diyorsanız bu modellere yönelmeniz yararınıza olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 25 Ekim 2014; 17:47:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

408 usd çin fiyatı, kargo yok, %20 gümrük vergisinden yırtmam mümkün olabilir, fatura düşük yolluyorlar.

ayrıca,
    D650 dediğin bu makina ile aynı özelliklere sahip,
    dün prof bir kameracı ile görüştüm,
    odak sorunu yok, sadece biraz gecikmeli, o da %50 kadarmış.
    M den sonra geçersem anca 60-70 serisine geçerim.

Heh, Neyse ben diyeceğimi dedim, para sizin keyif sizin istediğinizi alırsınız. Siz daha yeni aldınız sanırsam biraz zaman geçirin makineyle.

Bu arada ben makineyi alırken de yoldan geçerken "aaa ben şu makineyi alayım " demedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iSpeedy -- 25 Ekim 2014; 17:53:01 >
  • kitabı baştan sona okudum,
    ama anlatım karışık,
    onun yerine şu site çok yardımcı oldu.
    özellikle çekim teknikleri ve digital ayarlar konusunda.

http://www.fotobelgesel.net

bakmanızda fayda var.

2 gün makina ile çalıştım, bu siteyi okumadan yanlış ayarlar kullanmışım,
    şimdi doğru çekimlere başladım.

yakında bir kaç foto koyarım.

kolay gelsin.

ek; Taiwan dan istediğim 22mm yola çıkmış, merakla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 27 Ekim 2014; 9:44:17 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.