Şimdi Ara

Bugün önümde olan trafik kazası videosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
246
Cevap
6
Favori
8.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şile otobanı BJK nevzat demir tesisleri önündeki kaza anı benim araç kamerası ile kayıt ettim.
    Yavaş yazan yerde lütfen yavaş gidin!!!

Youtube linki
    http://youtu.be/50ajXENqWZE

Kazaya karışan araçların plakaları:
    34VU5075 Gri Renault Fluence
    34US2999 Kırmızı Hyundai
    34VU9677 Beyaz Fiat Linea
    34HB6475 Siyah Audi

Olay:
    Gri Fluence ile aramda baya bir mesafe olmasına rağmen ilerideki Siyah Audi'nin frene bastığını gördüm, fakat Fluence frene basmadı. Ben eninde sonunda yolun ilerde yavaşladığını gördüğüm için frene çok hafif basıp takip mesafemi korudum. Fluence orda Audi'nin adeta rüzgar tünelinden faydalanarak gittiği için yolu göremiyordu. Aniden Audi frene daha çok basında olaylar gelişti.
    Diğer Taraftan Kırmızı Hyundai aslında diğer araçlara göre hızlı değildi, soldaki araçlar frene bastığı için kendinin hızı göreceli olarak hızlı oldu. Onun suçu aslında yolu okumamaktı. Sol şerit tıkandıysa bilki biri senin önüne atlıyacaktır. Önün boş diye gaza basamassın. YOLU OKUMAK GEREKİR. Birde ESP'siz araç kullanmayın. manevra yapan ilk iki araçta ESP olduğu için savrulmuyor fakat Hyundai'de ESP olmadığı için savruluyor.

Edit2: Kameramın markasını özelden soruyorlar. Linki gönderiyorum. Ebay'den GPS'li modelini 110 dolara almıştım. Önce 40dolarlık'lardan almıştım ama ucuzların görüntü kalitesi iyi değil.
    Aynı video kameranın birde 40 dolarlık versiyonu var karıştırmayın. Benim kullandığım Ambarella A2S60 built in GPS var. fiyatı 100 dolardan aşağı değil.
    Aşağıdaki video'da incelemesi var.

Mini DVR 0801 1080p LCD Car Dash Cam Ambarella A2S60
    http://www.youtube.com/watch?v=ZdPHXv8Hzj8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi online1 -- 11 Şubat 2014; 22:48:12 >

• Youtube olsaydı iyiydi. Mobilden de izledik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • audi aniden duruyor ..megane sağa kırıyor ve olan oluyor...özeti
  • beyaz linea hemen kaçmış
    suc tamamen takıp mesafesını korumayıp trafık sıkıstıgında onundekı arabaya vurmamak için kaçan gri fluence da
    zaten donup dolasıp arabasına sucsuz bir arac vuruyor o ayrı bir hesap...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARNİNG -- 9 Şubat 2014; 18:10:17 >
  • kameranın markası neydi?
  • Bu yolu hergün gidip geliyorum.Orda neden öyle yavaşladılar ki normal bir yavaşlama değil o.

Kazanın oluş biçimide çok enterasan olmuş.
  • Kameram şundan tavsiye ederim
    Mini DVR 0801 1080p LCD Car Dash Cam Ambarella A2S60
    http://www.youtube.com/watch?v=ZdPHXv8Hzj8
  • Demage kullanıcısına yanıt
    nevzat demirin önünde eli bayraklı insanlar vardı. büyük ihtimalle karşı şertten onları izlediler. ani yavaşlamanın nedeni o olabilir.
  • Fluence sahibi şirket aracı belli. Adamların ne altlarında ki araçla bir bağları, ne başkasının canına malına saygıları var.

taksirle adam öldürmeye teşebbüsten atacaksın bunları içeri bak bir daha artistik yapabiliyorlar mı

• Su videoyu keske adamlara verseniz de butun masrafi gerizekali Fluence odese. 5 metreden araba takip et sonra ortaligi birbirine kat.
  • Bu arada bir kez daha ESP'nin onemini gorduk. ESP olsa Hyundai toparlardi muhtemelen.
  • Geçmiş olsun. Takip mesafesinin önemi burada ortaya çıkmış.

Ne Fluence Audi'yi ne de Linea Fluence'ı iyi takip edememiş.

Takip mesafesi sadece ön tarafta bir olay olduğunda durulabilecek güvenli mesafeyi değil,sağ solda bir hareket olduğunda da düzgün takip etmeyi gerektirir.

Forumdan bir abimiz de yazmıştı önceden (kim olduğunu hatırlamıyorum)

''Trafikte araç kullanmak sadece kendi aracını kullanmak değil.Önündeki,arkasındaki,sağındaki,solundaki aracı takip edip,kendi aracını kullanmaktır.''

Hayırlı akşamlar,
    Emre.

@Xeon Vision @jac0B0
  • Valla en azindan kirmizi araba sucsuzken giderken yaninda olayin sorumlusunu fluansida goturmus.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • online1 O kullanıcısına yanıt
    Sorun gümüş gri röno fluans ta babasının çiftliğinde kullandığnı sanıyor zannımca.
  • aslında bu video ilgili yerlere verseniz tüm masraflar fluence'dan tahsil edilebilir. emin değilim tabii ama aniden şerit değiştirip trafikte kazaya neden olmuş. lakin büyük talihsizlik hyundai sakin sakin dururken neden gaza birden yüklenmiş 2. neden orada.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizin araç ne hocam??
  • Konuyu açan arkadaştan bir ricam daha var, videonun devamını da yükler misiniz?

Kazadan sonra kaza videosunu kazazedeler ile paylaştınız mı?

Teşekkürler
  • Orada sürekli aracın dibine kadar girip araç sürülüyor takip mesafesi nerdeee sürekli kaza olan bir yer orada bir ekip aracı sürekli olmalı

• Her şey takip mesafesinde bitiyor;linea"nın suçu yok.Sol şeritte giden audi ani firen yapınca arkasındaki araçta ona çarpmamak için sağa kırdı;sağa kırınca linea"da mecbur çarpmamak için sağ dikinz aynasına bakma zamanı olmadan oda sağa gitti ama kaza kaçınılmaz oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Konuyu açan arkadaştan bir ricam daha var, videonun devamını da yükler misiniz?

Kazadan sonra kaza videosunu kazazedeler ile paylaştınız mı?

Teşekkürler

Aynı fikirdeyim.

Fluence, ahh fluence..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.