Şimdi Ara

Superonline DNS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
5
Favori
54.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sabahten beri bu sorunla uğraşıyorum.Superonline 20 mbps limitsiz internet kullanıyorum.Hız testinde de ölçtüm 21 mbps çıktı.Ama internet çok yavaş.
    DNS ayarlarından 8.8.8.8 / 8.8.4.4 yaptım ama yine olmadı.Otomatik olarak yaptım yine çözülmedi.Superonline'nin dns adresini bilen varsa lütfen yardımcı olsun.Kafayı yiyeceğim.İnternette bu sorunu araştım ancak net bir cevap bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxidane -- 6 Şubat 2014; 11:53:57 >

• speedtest.net gibi sitelerden yapacağınız hız testlerinin DNS ile alakası yoktur. DNS sadece girdiğiniz sitelerin alan adının hangi IP adresine gittiğini söyleyen bir sistemdir.

Mesela sizwww.donanimhaber.com yazdığınızda, tarayıcınız belirttiğiniz DNS'e gidipwww.donanimhaber.com un IP adresini öğrenir ve cevap olarak geri gelen IP adresine bağlanıp siteyi gösterir. Hızlı cevap veren bir DNS kullanırsanız, site adresini yazıp entera bastıktan sonraki an ile sitenin görünmeye başladığı ilk an arasındaki zamanı en kısa süreye indirmiş olursunuz.

Dolayısıyla kullandığınız DNS hiç bir zaman bant genişliği ölçen hız testlerinizi ve YouTube dan video izleme gibi tecrübelerinizin hızını etkilemeyecektir.
  • s.a oxidane hızın dns ayarları ile alakası varmıdır ki
  • A.S Derya 78.Evet alakası vardır ve sonunda istediğim dnsyi buldum.Eğer benim gibi bu sorunu yaşayan olursa dns ayarları;
    Dns1= 212.252.114.8
    Dns2= 85.29.26.8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxidane -- 5 Şubat 2014; 13:58:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oxidane

A.S Derya 78.Evet alakası vardır ve sonunda istediğim dnsyi buldum.Eğer benim gibi bu sorunu yaşayan olursa dns ayarları;
    Dns1= 212.252.114.8
    Dns2= 85.29.26.8

s.a hocam dns ayarını bu şekilde ayarlarsam hızım artıyormu

ben 25 mbps hızında fiber internet kullanıyorum kablosuz hızım 15 / 18 mbps arasında hiçbir zaman 25 göremedim kablosuz olarak bu dns ayarlarsam hzıımda artar mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derya78 -- 5 Şubat 2014; 14:26:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oxidane

Arkadaşlar sabahten beri bu sorunla uğraşıyorum.Superonline 20 mbps limitsiz internet kullanıyorum.Hız testinde de ölçtüm 21 mbps çıktı.Ama internet çok yavaş.
    DNS ayarlarından 8.8.8.8 / 8.8.4.4 yaptım ama yine olmadı.Otomatik olarak yaptım yine çözülmedi.Superonline'nin dns adresini bilen varsa lütfen yardımcı olsun.Kafayı yiyeceğim.İnternette bu sorunu araştım ancak net bir cevap bulamadım.

sa oxidane hocam sen 20 mbps kullanıyorsun 21 mbps hız çıkıyorsa kablolu mu çıkıyor kablosuz mu çıkıyor bu 21 mbps hızın
  • Hocam ben kablosuz kullanıyorum.Ancak hızımı ölçtüğüm zaman 21 mbps çıkıyordu ancak bir google,youtube gibi sitelere 2-3 dakikada ancak giriyordu.Birde kullandığınız bilgisayar modeme uzak mı ? Benim laptopun hemen altında modem
  • speedtest.net gibi sitelerden yapacağınız hız testlerinin DNS ile alakası yoktur. DNS sadece girdiğiniz sitelerin alan adının hangi IP adresine gittiğini söyleyen bir sistemdir.

Mesela sizwww.donanimhaber.com yazdığınızda, tarayıcınız belirttiğiniz DNS'e gidipwww.donanimhaber.com un IP adresini öğrenir ve cevap olarak geri gelen IP adresine bağlanıp siteyi gösterir. Hızlı cevap veren bir DNS kullanırsanız, site adresini yazıp entera bastıktan sonraki an ile sitenin görünmeye başladığı ilk an arasındaki zamanı en kısa süreye indirmiş olursunuz.

Dolayısıyla kullandığınız DNS hiç bir zaman bant genişliği ölçen hız testlerinizi ve YouTube dan video izleme gibi tecrübelerinizin hızını etkilemeyecektir.

• Fibernette dns ayarını değiştirdimmi belli bir süre sonra internet gidiyor otomatiğe alınca tekrar geliyor. Bir engelleme var dns de.
  • süperonline dns numaraları kaç arkadaşlar
  • Superonlinede youtubea sitedeki yöntemlen giriyorum ama diğer sitelerde sorun çıkıyor. çalışan dns var mı zira dns yazınca net gidiyor.
  • An itibariyle hotspot shield ile de dns ile girdiğim sitelere giremiyorum superonlinede. varmıdır bir yolu ? dns yazınca ya da hotspot ile net gidiyor.
  • Yandex DNS
    77.88.8.8
    77.88.8.1
  • Fiberde google ve open dns'leri yanıt vermiyor. Comodo veya yandex dns kullanabilirsiniz.
    http://www.comodo.com/secure-dns/
    http://dns.yandex.com/
  • komple kapatsalarda rahatlasak bari.yakında engelleri kaldırıp internet hızını 256 kbps'ye çekmelerini bekliyorum.
  • En kisa zamanda tum DNSler bloke edilecek. Auto-DNS almadan kendi uzerinden gecirmeden baglanmak istediginiz takdirde internet erisimini tamamen engelleyecekler.

Bu dupeduz alcaklik ve karaktersizliktir. Bu gece yarisi itibari ile malesef boyle bir karar uygulamaya konulmus.

Superonline yetkilileri Allah belanizi versin. Ailenize goturdugunuz ekmek haram olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrkmAdr

En kisa zamanda tum DNSler bloke edilecek. Auto-DNS almadan kendi uzerinden gecirmeden baglanmak istediginiz takdirde internet erisimini tamamen engelleyecekler.

Bu dupeduz alcaklik ve karaktersizliktir. Bu gece yarisi itibari ile malesef boyle bir karar uygulamaya konulmus.

Superonline yetkilileri Allah belanizi versin. Ailenize goturdugunuz ekmek haram olsun.

Bu nedenle mi geceden beri internete giremiyorum? Yani mobil internet üzerinden çare arıyorum saatlerdir. Arızadır diyordum , başka yerdeymiş arıza!

• Sadece modemdeki dns numaralarını kaldırarak internet erişimi yapabildim. Hasta bu zihniyet iyileşmez.

• bu yasakçı zihniyet herşeyi yasaklıyor.özgürlük kalmadı.tarayıcı olarak chrome kullananlar zenmate eklentisiyle istedikleri sitelere girebilirler
  • gewa G kullanıcısına yanıt
    Hay kardeşim sen çok yaşa ya. Kaç gündür torrente giremiyorrdum.
    Acaba süperonlineyi arayıp madem sitelerin yarına giremiyorum bundan böyle 25 lira verecem lan diyeceğim.
  • zenmate ile de giremedim

209.244.0.3
    209.244.0.4

bunlar ile sorun yok
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.