Şimdi Ara

BF4 ve CRYSİS 3de SİSTEM ŞİŞTİ EKRAN KARTI 660tiden 760a YÜKSELTİLDİ 770 ALINDI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
1
Favori
7.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İmzadaki sistem ile BF4 ü ultra ayarlarda, x4 msaa ile (arada bir)22 fps ile genel de 30- 60 fps arası çok az (hemen hemen sıfır ) takılmalarla oynarken (yaklaşık 2-3 saat arası) fps birden 10- 7 -3 -0 oldu windows kitlendi.reset atmak zorunda kaldım. Kasaya dokunduğumda psu nun olduğu yer ateş gibiydi. Sıcaklık epey artmış anlaşılan. Bu arada utorrent download modda

Ekran kartım mı dandik işlemcim mi anakartım mı psu mu anlamadım, hepside "0" 1-2 haftalık parçalar . Bende acaba soğutma mı yetersiz?

(bu arada oyun orjinal değil ,batlefield tarzı oyunları sevmediğim için sırf performansı değerlendirmek için indirdim)

Edit : Ekran kartı Asus Gtx 660 ti'den Asus Gtx 760'a sonrada Asus Gtx 770'e, Bellek ise (Ram) 4GB'dan 8 GB'a yükseltilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BORUBEY06 -- 11 Şubat 2014; 11:00:51 >

• Sorun ısı ısınmadan dolayı anakart parçalar zarar görmesin diye kitlemiştir ısıları bi kontrol edin işlemci çok ısınıyor olabilir hangi soğutucu kullanıyorsunuz? Bide psudan ses geliyor mu? Dediğim gibi bana ısınmadan dolayı gibi geliyor.
  • PSU dan şupheleniyorum işlemci çok isinan işlemci degil eminim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BORUBEY06

Selam Arkadaşlar,

İmzadaki sistem ile BF4 ü ultra ayarlarda, x4 msaa ile (arada bir)22 fps ile genel de 30- 60 fps arası çok az (hemen hemen sıfır ) takılmalarla oynarken (yaklaşık 2-3 saat arası) fps birden 10- 7 -3 -0 oldu windows kitlendi.reset atmak zorunda kaldım. Kasaya dokunduğumda psu nun olduğu yer ateş gibiydi. Sıcaklık epey artmış anlaşılan. Bu arada utorrent download modda

Ekran kartım mı dandik işlemcim mi anakartım mı psu mu anlamadım, hepside "0" 1-2 haftalık parçalar . Bende acaba soğutma mı yetersiz?

(bu arada oyun orjinal değil ,batlefield tarzı oyunları sevmediğim için sırf performansı değerlendirmek için indirdim)

Hocam imzanıza hayran kaldım

İmza kodunu PM atarsanız sevinirim

• Arkadaşlar ısı değerlerim şu şekilde ;
     BF4 ve CRYSİS 3de SİSTEM ŞİŞTİ EKRAN KARTI 660tiden 760a YÜKSELTİLDİ 770 ALINDI BF4 ve CRYSİS 3de SİSTEM ŞİŞTİ EKRAN KARTI 660tiden 760a YÜKSELTİLDİ 770 ALINDI

test sonuçlarını dün aldım. Ama dediğim gibi , psu nun olduğu bölge epey sıcaktı, 550w 80+ yetmiyor mu acaba çözemedim. Psu dan ses gelmiyor ,işlemci fanımda fena değil. Ram mı yetmedi çözemedim bu işi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BORUBEY06 -- 29 Ocak 2014; 22:45:07 >

• tecrübelerime dayanarak,PSU dan oldugunu söylüyorum..yeterli besleyemiyor. 12 V kanalından yeterli amperi veremiyor kanımca.
  • amd ye 550+ yetmeyebilir 600+ alsayın keşke
  • sardemir kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten asıl değeri 460 küsür watt, ama vatandan bu işlemci bu ekran kartını çekermi dedim rahat çeker dediler 80 plus da var. ama ekran kitlendi sonra karardı , kasaya dokundum yani çorabı ıslatıp koysam kurutur o derece ısınmış. Bu psu başıma daha büyük bela açar mı acaba ? değiştirsem mi ne yapsam?
  • BORUBEY06 kullanıcısına yanıt
    Sistemi aldigin yere götür onlar ugrassin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla olmadı 550w yi verip yerine 600w - 650w ile deiştirsemmiki? bu ürün daha yeni yarın içine toz doldukça başıma daha büyük belalar açabilir değil mi?

boşta değerlere de bakıyorum. Çok ilginç BF4 de iyi hoş oynatıyordu.

BF4 ve CRYSİS 3de SİSTEM ŞİŞTİ EKRAN KARTI 660tiden 760a YÜKSELTİLDİ 770 ALINDI

• quote:

Hocam zaten asıl değeri 460 küsür watt, ama vatandan bu işlemci bu ekran kartını çekermi dedim rahat çeker dediler 80 plus da var. ama ekran kitlendi sonra karardı , kasaya dokundum yani çorabı ıslatıp koysam kurutur o derece ısınmış. Bu psu başıma daha büyük bela açar mı acaba ? değiştirsem mi ne yapsam?

vatanın bilgisiz bilgin elemanlarına bakarsan, her daim pişman olursun. onlar malı satana kadar... size tavsiyem bir yerden power temin edip bi test etmeniz.
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    Vatan'dan aldım , psu aşırı ısındığı için sorun psu gibi geldi bana da "aida64" den psu değerlerine nereden bakıldığını bilen var mı fan hızı vs. falan?
  • quote:

Vatan'dan aldım , psu aşırı ısındığı için sorun psu gibi geldi bana da "aida64" den psu değerlerine nereden bakıldığını bilen var mı fan hızı vs. falan?

460W civarı veriyor yanlış bakmadıysam psu 12V kanalından. Tam yükte işlemciyi iyi besleyemiyor olabilir. Ve de imkanınız varsa başka bir diş fırçasıyla deneyin bakalım, sorun onda mı
  • Genel görüş psu diyor ama ekran kartı ve işlemcinin harcayacağı max enerji ne ola ki

Terlikten şüphelenmiyor değilim
  • quote:

Genel görüş psu diyor ama ekran kartı ve işlemcinin harcayacağı max enerji ne ola ki

Terlikten şüphelenmiyor değilim

Sorun olmaması lazım zaten. Siz normal kullanıma devam edin, tekrar aynı problem olursa şartları gözlemleyin bakalım.

Terlikten olsa mavi ekran verirdi direk, donmazdı hiç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8DA7E2B07 -- 29 Ocak 2014; 23:23:40 >

• Bir yandan araştırıyorum,

Amd 6300 serisi işlemcinin max. çekeceği enerji 95 watt yazmış birisi.
    Ekran kartı max. 140 civarı denmiş.
    Anakart ,fan,dvd writer v.s. zaten çok enerji çekmez , 450 ev kullanıcıları için min. ideal watt birimi olarak gösterilmiş. Bendeki birde 550watt. Fakat şu an buz gibi BF4 ultra ayar 4x msaa ,wind mode, nerdeyse kasa eriyecek kadar ısı verdi. Yani zorlanacak , oyunda şişecek bir sistem değil ki benim şu imzadaki sistemim? yanlışmıyım arkadaşlar .
  • Ben powerdan olduğunu düşünmüyorum en azından gücünün yetmiyeceğini düşünmüyorum. Hemen hemen aynı kombinasyonu 550 watt 80 plus olmayan psu ile aylarca sıkıntı çıkarmadan kullandım 7870xt full o/c li idi.

Psunun fanının dönüp dönmediğine bakarmısınız
  • Emey Emsal kullanıcısına yanıt
    fan dönüyor ama çok fazla üflediğini söyleyemem hocam. Şu an bakıyorum bayağı serin kasanın içi dışı. Yalnız ben işlemcinin üzerinde bulunan fanın pervanesini değiştirmiştim. Açılışta cpu fan error press F1 ibaresi çıkıyordu sürekli, biosdan F1 olayını kaldırdım ama cpu fan error yinede çıkıyor. Fanın dönmesinde soğutmasında bir sıkıntı yok sanıyorum.
  • Msi kombustor çalıştırın bakalım bi 15 20 dakika ne olucak. İşlemciye yük bindirmeden ve sıcaklıkları kontrol edin. Ayrıca psuyada bakabilirsiniz elinizle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emey Emsal

Msi kombustor çalıştırın bakalım bi 15 20 dakika ne olucak. İşlemciye yük bindirmeden ve sıcaklıkları kontrol edin. Ayrıca psuyada bakabilirsiniz elinizle.

Hocam gpu-z ile bir stres testi alıp sıcaklığı kontrol edeyim. Msi kombustor ile aynı işi görür sanırım bu program da
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.