OPEL ASTRA 1.3 CDTI almayı düşünüyorum.Artıları eksileri nelerdir? Tavsiyelerinizi b
294 Cevap274911 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

401 Mesaj
15 Ağustos 2006; 11:54:48 

Elimdeki golf IV üç yaşını dolduruyor. Aracımdan çok memnunum. Lakin garantisi bitti. Bir de 2008'de golf VI çıkınca ikinci el değeri iyice düşecek. Orta vadede elimden çıkarıp astra 1.3 cdti almayı düşünüyorum. Golf V ateş pahası. Bir VW hayranı olarak golf'ün 1.6 benzinli versiyonuna 40 milyar vereceğime, 37 milyara astra enjoy 1.3 dizel alırım diye düşündüm.

1.3 CDTI motor, fiatın multijet motoruyla aynı motor. Adamlar intercooler koymuş, 1240cc olan motordan 90hp ve 200nm tork alıyorlar. Mühendislik harikası bir makine.

Deneme sürüşü yapmadan önce Astra 1.3 cdti kullanan arkadaşların yorumlarını almak istiyorum. Performans, yakıt tüketimi (özellikle şehir içi), aracın kronik sorunları var mı, arıza potansiyeli nedir, artıları, eksileri nedir?

Teorikte, kağıt üstünde özellikle fiyat-performans açısından piyasadaki en mantıklı seçim gibi görünen Astra enjoy 1.3 cdti pratikte nasıl? İyi bir seçim olur mu?

208 Mesaj
15 Ağustos 2006; 13:02:40 

Bence iyi bir seçim olur. Ben mart ayında aldım, herkes gibi 1.3 motoru duyunca şüpheli bakıyosunuz, ama 200 Nm tork olduğunu öğrenince ve test sürüşü yapınca rahatlıyosunuz. Zaten arabama binen herkes bu 1.6 değil mi şeklinde soruyolar.Performansına şaşırıyolar.17000km deyim, herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
Artılar
- 1750 devri geçtikten sonra müthiş bir torkla ivmeleniyorsunuz. Sırtınız koltuğa yapışıyo.
- Hem dış hem de iç tasarım harika, işçilik mükemmel, kaliteyi hissediyosunuz.
- Ses sistemi ve MP3 çalar başarılı
- Yakıt tüketimi harika, sabit 90-100 km/h süratle gittiğinizde, 4-4,5 lt yakıyo. Şehiriçi ise 6-6,5 lt
- İçeri fazla ses almıyor.
- Maksimum 185 km/h yapabildim.O da bence gayet yeterli.
- 15000 bakımını geçtiğimiz hafta yaptırdım, carbon clean de yaptırmama rağmen 330 YTL civarı ödedim. Normalde 270-280 civarı. Aslına bence fazla ama bu dizel olduğundan kaynaklanmıyor. Benzinlisi de 20 YTL daha ucuz. Yani dizelin bakımlarının pahalı olduğu iddiaları yanlış.Genelde bakımların pahalı olduğunu söylemek daha doğru.
Eksiler
- İlk kalkışta ağır kalıyor.Ayrıca 1750 devrin altında araba çok cansız.Ama bu çok da can sıkmıyor.
- Eğer fazla sayıda eşya koyma gözü istiyorsanız, bu konuda astra zayıf. Geniş bir torpido gözü ve kapı cepleri var, ama başk yer yok.
- Direksiyon tabiki hidrolik ama ben daha önce EPS'li corsa kullandığım için bu bana biraz ağır geliyo.

Ayrıca ben cruise control taktırdım 135 ytl fark verdim.hiçbir şey değil bence verdiği konforun yanında.
Aklıma ilk gelen bunlar. Başka sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım

VOLVO S 60 1.6 DRIVE-PREMIUM & VW TIGUAN 1.4 122 HP S&S

401 Mesaj
15 Ağustos 2006; 13:35:46 

quote:

Orjinalden alıntı: lawyer23

Bence iyi bir seçim olur. Ben mart ayında aldım, herkes gibi 1.3 motoru duyunca şüpheli bakıyosunuz, ama 200 Nm tork olduğunu öğrenince ve test sürüşü yapınca rahatlıyosunuz. Zaten arabama binen herkes bu 1.6 değil mi şeklinde soruyolar.Performansına şaşırıyolar.17000km deyim, herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
Artılar
- 1750 devri geçtikten sonra müthiş bir torkla ivmeleniyorsunuz. Sırtınız koltuğa yapışıyo.
- Hem dış hem de iç tasarım harika, işçilik mükemmel, kaliteyi hissediyosunuz.
- Ses sistemi ve MP3 çalar başarılı
- Yakıt tüketimi harika, sabit 90-100 km/h süratle gittiğinizde, 4-4,5 lt yakıyo. Şehiriçi ise 6-6,5 lt
- İçeri fazla ses almıyor.
- Maksimum 185 km/h yapabildim.O da bence gayet yeterli.
- 15000 bakımını geçtiğimiz hafta yaptırdım, carbon clean de yaptırmama rağmen 330 YTL civarı ödedim. Normalde 270-280 civarı. Aslına bence fazla ama bu dizel olduğundan kaynaklanmıyor. Benzinlisi de 20 YTL daha ucuz. Yani dizelin bakımlarının pahalı olduğu iddiaları yanlış.Genelde bakımların pahalı olduğunu söylemek daha doğru.
Eksiler
- İlk kalkışta ağır kalıyor.Ayrıca 1750 devrin altında araba çok cansız.Ama bu çok da can sıkmıyor.
- Eğer fazla sayıda eşya koyma gözü istiyorsanız, bu konuda astra zayıf. Geniş bir torpido gözü ve kapı cepleri var, ama başk yer yok.
- Direksiyon tabiki hidrolik ama ben daha önce EPS'li corsa kullandığım için bu bana biraz ağır geliyo.

Ayrıca ben cruise control taktırdım 135 ytl fark verdim.hiçbir şey değil bence verdiği konforun yanında.
Aklıma ilk gelen bunlar. Başka sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Aklıma takılan bir kaç soru var.

Ağır kaldığını düşündüğünüz direksiyon elektro-hidrolik mi yoksa eski yağlı sistem mi?
Aracın virajlardaki stabilitesi ve yol tutuşundan memnunmusunuz?
1750 devirin üstünde canlanan motor özellikle ara hızlanmalarda sollamalarda nasıl bir karakter çiziyor?

Opel'in teknik bilgi sayfasında 1.3 cdti dizel modellerde 6 vitesli şanzıman kullanıldığı belirtiliyor. Zaten devir aralığı düşük olan dizel bir arabada 6 vitesi yönetmek zorluk çıkarıyormu?
Vites geçişleri rahatmı?
Özellikle bozuk yollarda aracın süspansiyon sistemi konforlu bir gidiş sağlıyormu?

Yapacağım kısa bir test sürüşünün vereceği fikir elbette önemli ancak aracı kullananların değerlendirmeleri eminim ki benim için daha faydalı olacaktır. Tekrar teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi special123456 -- 15 Ağustos 2006; 13:37:43 >

208 Mesaj
15 Ağustos 2006; 17:30:03 

Direksiyon elektro-hidrolik diye aldık ama bazı araçlarda kullanılan ikinci bir pompa kullanılmadığı için ağır olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte tabiki sonuçta hidrolik ve çok sıkıntı yaratmıyor.Ben uzun yıllar corsa kullandığım için belki de zor geldi, ama şimdi alıştım ve sıkıntı duymuyorum.
Viraj stabilitesi ve yol tutuşundan çok memnunum, şeridinizi taşmanız gerekmiyor,ayrıca güven hissi veriyor, çizgisini koruyor, tabiri caizse yerini sağlam basıyor, zaten spor paketli alırsanız aliminyum alaşım jant ve 205/55 R 16 lastik de kullanacağınızdan, bunun da ekstra katkısı oluyor.
Motor canlandığında, ara hızlanma ve sollanmalarda çok iyi, 1750-3000 devir arası mükemmel bir ivme kazanıyyor.Canınızı sıkmayacaktır.
Vites geçişleri çok rahat, vites kolu kısa ve dizaynı da çok hoş.
6. vitesi 110'un altındayken kullanamıyosunuz. Ancak 110'u geçtiğinizde motorun düzenli çalıştığını ve 2000 deviri ancak aştığını görüyorsunuz.Dizel bir araç olduğundan, yüksek hızlarda yüksek devirin motorun ömrünü azaltacağı düşünülürek 6. vites konumuş diye tahmin ediyorum. Ayrıca yüksek hızda büyük bir sessizlik kaynağı. Mesela 140'la giitiğinizde devir saati 2500ü gösteriyo, süper bi sessizlik.
Süspansiyonu biraz sert, ama konforlu sürüş için yeterli. Bence bu kadar sertlik de yol tutuş için gerekli.Bu dengeyi çok iyi sağladıklarını düşünüyorum.
Bir eksi not ilave edeyim, klima çalışırken 1750 devrin altındaki cansızlık daha da artıyo. 1750'yi geçince sıkıntı yok ama, öncesinde gerçekten sinirlendirebilir.Bunun çaresi de 1'den 2'ye atarken biraz arabayı bağırtmak(3500 devir)
Artı olarak da euro-ncap çarpışma testinde 5 yıldız almış ve kompakt sınıfta birinci olmuş.

3288 Mesaj
15 Ağustos 2006; 17:53:32 

Astradaki o motor ile ilgili tek bir şey söyleyebilirim...O kasaya göre kesinlikle yetersiz...Beklenen performansı vermiyor..Araba rampalarda kalkarken zorlanıyor...Kısa vadede baskı balata sorunu ortaya çıkıyor..Malzeme kalitesi güzel ama bir süre sonra araçta tıkırtılar başlıyor...Para verip alır mıyım ? Almam...

BU İMZA MAHKEME KARARI İLE ENGELLENMİŞTİR

Karar No: 2001/155 20v

302 Mesaj
15 Ağustos 2006; 21:39:31 

Dizelin performansını bilemem benimki benzinli fakat araçta bozuk yollarda bile kesinlikle tıkırtı yok. Zaten yukarıdaki arkadaşın da belirttiği gibi malzeme kalitesi olarak sınıfının en iyilerinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cozger -- 15 Ağustos 2006; 21:40:52 >

Peugeot 306 1.6 Griffe (98 model, Benzinli)
Peugeot 406 2.0 SV (2000 model, Benzin&LPG)

124 Mesaj
18 Ağustos 2006; 20:34:07 

Bence beş para verilecek bi araba değil.Benim favorim Grande Punto.Aslında kullanılan motor aynı ama corsa eski nesil bir araba artık almaya kesinlikle deymez.Clio III te plase.

Az kaşardan tost, çok kaşardan dost olmaz!

372 Mesaj
18 Ağustos 2006; 21:13:52 

Corsa ?

1915 Mesaj
19 Ağustos 2006; 16:51:38 

@lawyer23
arkadasım bende 2005 model opel corsa 1.3 cdti var.buna da cruise control takılabiliyor mu?
daha dogrusu muhakkak takılır ancak servis bunu onaylıyor mu ?sonradan başımız ağrımasın...

At Home:Cell 1.7Ghz, 1.5 gb ddr 333mhz, 128 mb msi ati9550,seagate 40gb 7200 rpm, nec 3550, asus 52x, lg 48x24x48, LG F700B
On The Road:Asus A3E-Sonoma 1.73 Ghz, 512 mb ddr, 40 gb 4200rpm, Intel 915GM Express Chipset, 15.0" XGA TFT, 8XDVD-Dual, 1x web-camera, 1x card reader, 1x TV-Out, 2.75 kg
Mobile:Toshiba e350- Intel XScale PXA255 300 MHz, 16 MB Flash ROM, 64 MB built-in RAM, TFT color LCD, 65,536 colors, Resolution: 240 x 320, 1 SD (Secure Digital) slot, supporting SDIO
K750i
Nikon Coolpix L4

208 Mesaj
22 Ağustos 2006; 0:45:47 

öncelikle uğurel arkadaşım, corsaya takılıp takılamayacağını bilmiyorum.benim önceki arabam da corsa 2001 1.4'tü. ancak bununla ilgili bişi duymamıştım. bence yetkili bayiye bi sormalısın.
ademy'ye gelince, arkadaşım grande punto ile astra aynı sınıfın arabası değil. dolayısıyla bu ikisini kıyaslamak elma ile armut hikayesi gibi.
ayrıca grande punto da kullanmış bulundum. sınıfında birçok konuda başarılı ama yeni astradan sonra içine oturunca hiç hoşuma gitmedi.tamam önü maserati de, arkası eski puntolardan bile çirkin bence. hala şahindeki göstergeleri kullanıyorlar, kullanılan malzeme kaliteli değil, hele deri direksiyon simidinden sonra grande puntonunki çok sönük kaldı.ayrıca daha önce corsa kullanmış olsam da o sınıfta, halen yeni kasası çok hoşuma gitmese de polo her zaman bence bir adım önde.

87 Mesaj
29 Ağustos 2006; 16:44:33 

okuduğum kadarıyla dizel astra'sı olmayıp + kullanmayanlar forumda sallayıp duruyor!!

87 Mesaj
29 Ağustos 2006; 16:47:16 

ayrıca lawyer23 arkadaım ben de 15000 bakımı yaptırdım benim arabada 6 aylık 19500'de carbon clean hariç 190 ytl tuttu normali sana fazla söylemişler

124 Mesaj
29 Ağustos 2006; 17:49:30 

ben tek kelimeyle hayran kaldım 1.3 dizelin performansına.uzun yolda yol tutusu rahatlığı koltukları vs cok iyi.bu alınacak bi araba değilse merc ve bmw satsınlar başka araba satmasınlar bu ulkede.g. punto ile astra yı kıyaslamak da ilginç, çünkü gp takır tukur sesler çıkaran marka prestiji olmayan,kapısını 1 seferde tam olarak kapatmanın zor olduğu sırf estetik duruşu olan bi arac.kaldırımın kenarında güzel duruyodur eminim ama 60 la giderken tıkırtı yapan araba 160 da kullanımı işkence haline getirirki astra da bu olay heyecan verir.

208 Mesaj
30 Ağustos 2006; 9:59:50 

190 YTL mi? Hangi servis bu, ben mersin gedizlerde yaptırdım. normalde 280 olduğunu söylemişlerdi. Bu kadar fark çok fazla ve çok ayıp. Çok sinirlendim

142 Mesaj
30 Ağustos 2006; 12:46:40 

opel satra çok güzel ve çok iyi araba özellikle görüntü olarak ancak bece motoru kasaya göre küçük kalıo. bu farkı yüksek devirlerde kapatmak mümkün. genelde fiyatına göre konforlu güvenli bi araba. performans olarak puntodan daha iyi clio80 bg kadar yok. ayrıca burdan opel servislerine seslenmek istiom allah sizi sizin elinize düşürsün!

ondansonravayefendimbilmemne
İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
| | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

208 Mesaj
30 Ağustos 2006; 15:34:27 

kasa küçük kalıyo sözüne katılmıyorum. bu bir şehir efsanesi. Ayrıca bendeki astra ile önceki arabam corsa arsında sadece 100 kglık bir fark var. Eğer test sürüşü yaparsan daha iyi anlayabilirsin.Ayrıca benim araç dizel olduğu için yüksek devirlerin bir anlamı olmuyo ama, 2000-3000 devir arasında süper.
Ama opel servisleri konusunda yürekten katılıyorum. Zaten türkiyede opelden başka hiçbir markanın bu kadar çok özel servisi olmaması da bunu kanıtlıyor.

300 Mesaj
30 Ağustos 2006; 15:56:02 

Arkadaşlar ben de haziran 2006'da 1.3 cdti astra aldım ve gerçekten de lawyer23 aradaşımızın dediklerinin hepsi doğru. Araçta ilk zamanlar 1. viteste kalkış yaparken ne kadar ağır bir araba diyorsun ama ardından araba bir fırlıyor ki böyle küçük motorlu bir dizel araçtan bunu beklemek imkansız. Aracı devirinde kullandığınız sürece hiç bir zorluk çekmezsiniz. Zaten dizel araçlarda da önemli olan devir. Ayrıca daha da merak ediyorsanız şu sitedeki test sonuçlarına bakmanızı tavsiye ederim.

http://arabam.milliyet....6&rowid=573&yil=2005/07

Bir de lawyer23 arkadaşıma sakıncası yoksa birkaç sorum olacak. Birincisi servisten bana aracın bakım aralığının her 7500km'de bir olduğunu söylediler. Fakat kitapçığında 15000km'de bir yazıyor. Hangisi doğru şimdi. Bir de carbon clean hikayesi nedir? Gerçekten buna gerek var mı?

Chevrolet Captiva 2011 High Karbon Siyahı

208 Mesaj
30 Ağustos 2006; 21:24:43 

rafet arkadaşım, bana 15.000 dedikleri gibi ön camda kimin yapıştırdığını bilmediğim, ama opel türkiye tarafından yapıştırıldığını düşündüğüm etikette de bakımların 15.000'de bir olduğu yazılı. Ayrıca 15.000'e kadar bir sıkıntı da olmadı.
Bana daha önceki aracımı götürdüğüm özel opel servisindeki ustam da15.000 olduğunu, ama yeni araç olduğundan yağ eksiltebileceğini, o yüzden 1000 kmde bir yağına bakmam gerektiğini söylemişti.

Carbon Clean, enjektör temizliği. Motorun ömrü ve yakıt tasarrufu açısından olumlu katkıları var. İlk 15.000'de gerek yok aslında ben pimpirikliğimden yaptırdım. Ama 30.000 bakımlarında yaptırmakta fayda var. Ayrıca detaylı bilgi forumda mevcut yanılmıyorsam.

87 Mesaj
31 Ağustos 2006; 18:06:21 

lawyer23
ankara opan'da yaptırdım dediğim gibi 190 ytl tuttu.

bana da 15000'de bir gel dediler ben de öyle yapıyorum maşallah tıkır tıkır gidiyor araba

208 Mesaj
1 Eylül 2006; 0:21:16 

quote:

Orjinalden alıntı: proliferatif

lawyer23
ankara opan'da yaptırdım dediğim gibi 190 ytl tuttu.

bana da 15000'de bir gel dediler ben de öyle yapıyorum maşallah tıkır tıkır gidiyor araba

maşallah bizimki de gidiyo da, bu fiyat farkına çok kafam takıldı. merkeze mail atcam, teşekkür ederim

1700 Mesaj
3 Eylül 2006; 15:16:21 

Arkadaşlar acaba astra 1,3 CDTl enjoy spor paketi aralık-ocak'ta mayıs 2006 tarihinde olduğu gibi 34,5 civarına düşermi? Ayrıca ankara veya izmir civarında hangi bayiden alınmasını öneriyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum..

2003 Clio Symbol 1.4 16V 98 Hp Gümüş Gri Stil+Güvenlik Paketi

270 Mesaj
4 Eylül 2006; 16:29:02 

valla arkadaslar ben bir astra 1.3 cdti sahibi degilim, ama aracı merak edip gidip test surusune cıkmıstım daha sonrada kuzenim alınca uzun yoldada kullanma fırsatım oldu. lawyer23 arkadasımız kadar arac hakkında bilgim olmasada bir kaç farklılık olarak eklemek istedigim seyler var 1.si arac kalkarken bol gaz vermek gerekiyor gaz hissi ilk kalkısta benim 2000 dizel vectramdan bile kotu ama surus halinde bole degil.ikincisi ben en son 195 kadar cıktım. ve bide son olarak bu astraya ozel birsey degil,bunu bir dizel kullanıcısı olarak soyluyorum,dizel araclar devirli kullanılır arkadaslar... hee sakın yanlıs anlamayın burda devirden kastım 4500-5000 devir limitleri degil elbette...yeni nesil dizeller 2000-3500 devir aralıgında hem torktan dolayı guclu oluyorlar hem ekonomik oluyorlar hemde motorun sagşıgı acısından en iyi devirlerin bu arası oldugu uzmanlar tarafından soyleniyor nasıl 4500-5000 devir arası uzun sure gitmek dizel motorun omrunden yiyorsa,1800 devrin altıda yiyor. çünkü yeni nesil dizellerde bulunan turbo arabadan arabaya degişmekle birlikte 1750-2000 devri arasında bir devirde devreye giriyor,turbonun devre dısı oldugu daha alt devirlerde ise yeni modellerin agır kasaları altında dizel motorlar eziliyor ,zorlanıyor,çünkü dizel motorlar benzililer gibi yakıtı yakmadan atamıyor zorlandıgı zaman...az veya cok yakmak zorunda yakıtı işte bu alt devirlerde bu cok zorlasıyor ve motor uzun vadede zarar goruyor.bunu bilerek kullanılan bir dizel ise hangisi olursa olsun ilk 1. vitwes kalkısta o devir aaralıgını bir kaç saniye içinde gectikten sonra asla bu rahatsızlık vermiyor cunku asla o devirlere dusmuyorsunuz.o yuzden bence bu bi dezavantaj degil....ve bence bu arac kasasının agırlıgına ve motorunun kucuklugune gore gercekten atak sayılabilir.ben araba alacak olsam suan ve hafif sportif ama ekonomik bir arac baksam tek secenegim astra olurdu...

quote:

Orjinalden alıntı: special123456

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Aklıma takılan bir kaç soru var.

Ağır kaldığını düşündüğünüz direksiyon elektro-hidrolik mi yoksa eski yağlı sistem mi?
Aracın virajlardaki stabilitesi ve yol tutuşundan memnunmusunuz?
1750 devirin üstünde canlanan motor özellikle ara hızlanmalarda sollamalarda nasıl bir karakter çiziyor?

Opel'in teknik bilgi sayfasında 1.3 cdti dizel modellerde 6 vitesli şanzıman kullanıldığı belirtiliyor. Zaten devir aralığı düşük olan dizel bir arabada 6 vitesi yönetmek zorluk çıkarıyormu?
Vites geçişleri rahatmı?
Özellikle bozuk yollarda aracın süspansiyon sistemi konforlu bir gidiş sağlıyormu?

Yapacağım kısa bir test sürüşünün vereceği fikir elbette önemli ancak aracı kullananların değerlendirmeleri eminim ki benim için daha faydalı olacaktır. Tekrar teşekkür ederim.

Hayat Guzel,Değerini bilelim ve trafikte düzgün ilerliyelim.Hız zevk demektir ama doğru yerde!!!

2002 Mercedes W203 C200K SportCoupe
2004 Mitsubishi Outlander 2.0
2011 Kia ProCEED

87 Mesaj
5 Eylül 2006; 23:07:27 

abim yeni kasa corolla kullanıcısı bindiği anda benim astra'ya şaşırdı kaldı(hızına-işçiliğine-sessizliğine vs vs)

108 Mesaj
12 Eylül 2006; 11:18:49 

bende 2006 martta astra 1,3 cdti aldım..ilk kalkış dışında herşeyi güzel..birde bir şey dışında bu araba ile servisten gelen cevap: geri vites ile az meyillide olsa yokuşlarda kullanamazsın..

benim başıma geldi bir kez debriyaj balatam gitti.geri vitesde bu şeklilde kullanılmayacağını bilmiyordum..15 seneyi geçkin araba kullanan biri olarak şaşırdım

bu konuda tecrübesi ve yorumu olan arkadaşlar varsa paylaşırlarmı

INSIGNIA/1.6 TURBO/COSMO/KÜTAHYA

87 Mesaj
12 Eylül 2006; 13:34:14 

evet biraz zor hakikaten ancak yarım debriyaj iyi çıkıyor geri geri.benimki 20000 küsur km şu ana kadar balata'da bir sorun olmadı

teknik olarak bilgim yok ama kullanıcı olarak şunu söyleyebilirim alt devirleri pek ayarlayamamışlar gibi geldi?? veya tüm dizellerin sorunu bu galiba..

431 Mesaj
13 Eylül 2006; 16:44:10 

PROLİFERATİF BENDE YENİ ASTRA HASTASIYDIM AMA COROLLA ALDIM,YENİ ASTRALARI ÇOK ARAŞTIRDIM GÖRÜNTÜ DIŞINDA HİÇBİR ARTISI OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM,ÜST SINIF OLMAYANLARINDA ARKA LASTİKTE DİSK BİLE YOK MTORUDA EİAT TAN ALINMIŞ OLDUĞU SÖLENİYOR (SANMIYORUM)AMA TEKNOLOJİSİNDE İLERLEME YOK 1.3 MOTOR NEKADAR MULTİJETTE OLSA DÜŞÜK BENCE MOTOR UZUN SÜREDE ÇABUK YIPRANIR BİRDE GERİ VİTESTE YOKUŞTA ÇIKMIYORMUŞ BUNA ANLAM VEREMEDİM.BENCE GERİ KALKIŞTAN ÖNCE GAZA YÜKLENİP DEBRİYAJDAN AYAĞINI GEÇ ÇEKECEKSİN AYNI ANDA DEĞİL BİRAZ GAZ VERMEN LAZIM DİZELLERDE BÖLE,BEN TOYOTA COROLLA D-4D DEN ÇOK MEMNUNUM ÇOK İYİDE KAÇIYOR ARAÇ ALMAMIŞ OLANLAR VARSA GÖZÜ KAPALI TAVSİYE EDERİM SAYGILAR

2009 Toyota Corolla Comfort D-4D / Füme

87 Mesaj
14 Eylül 2006; 12:35:52 

NİGHTBOY

öncelikle d4d hayırlı olsun.güzel bir araba ama benim tipim hiç değil,eski clio'mla aynı(bana göre)

arabam cosmo ve elegance'tan sonraki 3. donanım yani enjoy spor paket,tüm frenler disk!!!

geri vites konusunda aktardım yukarda,istersen iyice bir test et derim ancak çoktan arabanı seçmişsin onun için bence boşver üzülürsün

Şubat 13'te aldım 7 ayda 20250 km yaptım acaip memnunum,tabii bu konuda subjektifim çünkü clio'dan böyle kral bir arabaya geçtim(clio'yu da 89000 km kullandım,sıfır almıştım motorundan acaip memnundum(1 kere bile tık demedi) 1.4 16v 98 bg; ancak işçilik-yakıt tüketimi-konfor vs gayet kötüydü neyse astra'yla rakip değiller zaten)

bir de anlamadığım opel topiğinde neden hep d4d'den bahsediyorsun?? ilginç..

tekrar arabanı güzel günlerde kullanman dileğiyle..

650 Mesaj
14 Eylül 2006; 15:17:18 

2 aylık astra kullanıcısıyım, şuan aracım 2000 kmde. Araç konusunda lawyer23 arkadaşımızın yazdıklarına aynen katılıyorum.

Araçta tek yakındığım durup kalkış problemi, sakin kullanımlar için çok büyük problem olmasada benim için can ksıkıcı bir durum. Tabi bu durum senin araç kullanışına göre değişir, mesela babamın bu konuda sıkıntısı yok, ancak ben ani kalkışları sevdiğim için bana problem oluyor.

Deneme sürüşünü una dikkat ederek yaparsan daha sağlıklı sonuç alırsın...

Bu arada abimde peugeot 307 var, bugün onu test ettim kalkış konusunda astraya göre büyük üstünlüğü var...

Acer Aspire 5740G
P4 2.4@3.06 Gigabyte 8IG1000MK 512*2 Twinmos DUAL DDR Radeon 9550 256MB 200GB Seagate LG DVD-RW SkyStar2

Astra 1.3 CDTI Cosmo

431 Mesaj
14 Eylül 2006; 17:31:42 

ARACIN DİZELSE KALKIŞTA GAZ VERMEN LAZIM BENZİNLİLER GİBİ DEĞİLDİR,GAZA YÜLEN SONRA DEBRİYAJDAN ÇEK AYAĞINI AMA BENZİNLİDEKİNDEN DAHA GEÇ BİRAZ GAZ ALMASI LAZIM

650 Mesaj
14 Eylül 2006; 22:12:13 

Aracım dizel, benzinliler fişek gibi kalkıyor zaten :) Ben dizellere göre kıyaslıyorum zayıf kalıyor. Astra kalkışta zayıf fakat 2000e doğru yapıştırıyor, 307de kalkış daha diri fakat hızlanmada astra gibi bi yapışma hissi veremiyor...

Acer Aspire 5740G
P4 2.4@3.06 Gigabyte 8IG1000MK 512*2 Twinmos DUAL DDR Radeon 9550 256MB 200GB Seagate LG DVD-RW SkyStar2

Astra 1.3 CDTI Cosmo

431 Mesaj
15 Eylül 2006; 9:03:44 

edie kardeş senin arabanın motoru düşük biraz 1248 motor o sebepten zorlanıyorsun,ama turbo lduğu için 2000 e doğru kendini buluyor,ama ne olursa olsun 307 den katbe kat iyi bir araba opel,araban hayırlı olsun gülegüle kazasızbelasız kullanırsın inşallah

650 Mesaj
15 Eylül 2006; 12:44:23 

Teşekkürler kardeşim.
Bencede astra 307den cok daha iyi bir araba, ben sadece kalkış karşılaştırması yaptım. Buda astranın bir özelliği malesef...

Acer Aspire 5740G

Astra 1.3 CDTI Cosmo

828 Mesaj
18 Eylül 2006; 2:24:02 

tek kelimeyle güzel bir seçim astra

431 Mesaj
28 Eylül 2006; 8:42:09 

dediğim gibi bende son ana kadar opelciydim ama etrafımdaki herkes alma dedi teknolojisi ilerleme kaydetmedi,motoru yaramaz dediler,almanyada yaşayan arkadaşlarımada danıştım işi bilenlerde alma dedi,şekil olarak aklım hep astradaydı fakat arkadaşlarımın anlattıkları beni soğuttu bende vaz geçtim,ama fransız arabalarıyla kıyaslanamaz bile
quote:

Orjinalden alıntı: proliferatif

NİGHTBOY

öncelikle d4d hayırlı olsun.güzel bir araba ama benim tipim hiç değil,eski clio'mla aynı(bana göre)

arabam cosmo ve elegance'tan sonraki 3. donanım yani enjoy spor paket,tüm frenler disk!!!

geri vites konusunda aktardım yukarda,istersen iyice bir test et derim ancak çoktan arabanı seçmişsin onun için bence boşver üzülürsün

Şubat 13'te aldım 7 ayda 20250 km yaptım acaip memnunum,tabii bu konuda subjektifim çünkü clio'dan böyle kral bir arabaya geçtim(clio'yu da 89000 km kullandım,sıfır almıştım motorundan acaip memnundum(1 kere bile tık demedi) 1.4 16v 98 bg; ancak işçilik-yakıt tüketimi-konfor vs gayet kötüydü neyse astra'yla rakip değiller zaten)

bir de anlamadığım opel topiğinde neden hep d4d'den bahsediyorsun?? ilginç..

tekrar arabanı güzel günlerde kullanman dileğiyle..

12 Mesaj
28 Eylül 2006; 13:50:46 

BENDE ASTRA 1.3CDTI VAR BENCE DİGER DİESEL ARACLARA BAKILDIGINDA DİGERLERİNDEN DAHA HIZLI 1.3 OLMASINA RAGMEN KALKISLARDA BİRAZ HANTAL.BENCE SÜPER BİR ARAC YAKIT BAKIMINDAN DA BASARILI BİR ARAC.

Mixesdj

12 Mesaj
28 Eylül 2006; 13:52:59 

ARKADASLAR ELİNDE ÜZERİNDE OYNANMIS OPEL ASTRA H FOTOLARI VAR SA PAYLASABİLİR MİYİZ???*JANTLI '' MÜZİK SİSTEMLİ FOTOLAR

Mixesdj

2243 Mesaj
10 Ekim 2006; 11:40:14 

quote:

Orjinalden alıntı: turbox

Arkadaşlar acaba astra 1,3 CDTl enjoy spor paketi aralık-ocak'ta mayıs 2006 tarihinde olduğu gibi 34,5 civarına düşermi? Ayrıca ankara veya izmir civarında hangi bayiden alınmasını öneriyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum..

Ben bu ağustos ayında astra 1,3 CDTl enjoy spor paketi 35,5 cıvarına sokedekı opel bayısınden aldım. Izmırde 37 cıvarı fıyat cekıyorlardı. Gıt bır bak derım ama en son aracıda ben almıstım

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

107 Mesaj
10 Ekim 2006; 13:30:37 

Opel 1.3 CDTI larin 120 bin (yada 4yıl) bakımlarında triger değişimi yok
diğer butun motor versiyonları 1 milyar kusur e bakım yaptırırken
cdti ın ki 350 ye mal oluyor Cuma günü serviste bakım paket fiyatlarını gördüm sizleride bilgilendireyim istedim Bir artısını daha keşfetmek çok güzeldi

127 Mesaj
10 Ekim 2006; 17:00:08 

tüm opelcilere iyi paylaşımlar muhabbetiniz bol olsun bu güzel muhabbete küçük bi tatlandırıcı da benden olsun dedim hepinize iyi akşamlar

127 Mesaj
10 Ekim 2006; 17:02:22 

hızımı alamadım: bi tane daha buyrun (ne araba beeaa)

1700 Mesaj
10 Ekim 2006; 18:21:01 

quote:

Orjinalden alıntı: okanttnc

Ben bu ağustos ayında astra 1,3 CDTl enjoy spor paketi 35,5 cıvarına sokedekı opel bayısınden aldım. Izmırde 37 cıvarı fıyat cekıyorlardı. Gıt bır bak derım ama en son aracıda ben almıstım

Aracınızdan memnun musunuz? Gerçi forumda arkadaşlar belirtmiş ama siz de araçla ilgili izlenimlerinizi aktarırmısınız?

2003 Clio Symbol 1.4 16V 98 Hp Gümüş Gri Stil+Güvenlik Paketi

1634 Mesaj
11 Ekim 2006; 14:40:45 

opel demek sorun demek,kullananların çoğu bi sabah kalktığında arbanın çalışmadığını görüyor,iç malzemesindende sesler geliyormuş,servisleride çok sorunlu,adamın yüzüne bakmıyorlar,bence corolla düşün

2012 SCİROCCO 160 HP BEYAZZZZ / CAM TAVAN+BİXENON+18" CHİCAGO JANT+KATLANIR AYNA+ VS.
2011 MEGANE EXP. DCİ (105) + SUNROOF / BEYAZ

1642 Mesaj
11 Ekim 2006; 16:09:04 

kim demiş arabanın çalışmadığını. istediğiniz kadar laf söyleyin. opel toyotadan daha iyidir. motoruna hakkında bişey bilmem ama tipine baksak bütün opeller toyotadan daha iyidir

Seven yürek fedakardır, her cefaya katlanır,__________________________________Ya Rasulallah, Ashab-ı Kehf'in köpeğinin,
___Toprak eğer vatan ise sevdikçe tatlanır,_____________________________________Ashab-ı Kehf'in arasında cennete girdiği gibi
______Ülkem; sana vatan diyen yiğit olur, mert olur,________________________________ben de Senin ashabın arasında cennete giriversem ne olur?
_________Yan bakan olursa akıbeti sert olur,_________________________________________O cennete gitsin, ben cehenneme gideyim bu reva mıdır?
____________Şairlerin haykırır, uyandırır milleti,_______________________________________O ashab-ı kehfin köpeği, ben ise senin ashabının köpeğiyim.
_______________Birlik olur, vatandan söker atar zilleti____________________________________Ben ise senin ashabının köpeğiyim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Ekim 2006; 16:19:11 

quote:

Orjinalden alıntı: lawyer23

hala şahindeki göstergeleri kullanıyorlar, kullanılan malzeme kaliteli değil, hele deri direksiyon simidinden sonra grande puntonunki çok sönük kaldı.

şahinde yol bilgisayarı mı vardı? hem de kırmızı aydınlatmalı.malzemesi de sınıfına göre gayet normal.kalitesiz falan değil.

deri direksiyon dynamic puntoda var.direksiyondan ses sistemi kumandası standart ayrıca 5 yıldızlı

polo gibi 4 yıldızlı değil.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akincl -- 11 Ekim 2006; 16:21:39 >

1281 Mesaj
12 Ekim 2006; 16:56:53 

2000 OPEL Astra CD kullanıyorum ve hiç bir zaman aracımın bir şekilde çalışmayıp beni yolda bıraktığını hatırlamıyorum. Aracım 150.000km.'de ve motor tık demedi henüz, tık demesini de geçtim sorun bile çıkartmadı maşallah!

Sonuç olarak opel = sorun tezi benim deneyimlerime göre çok çok yanlış

297 Mesaj
13 Ekim 2006; 14:41:36 

mustafacelen : +1

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

34 Mesaj
2 Kasım 2006; 23:15:57 

puntomu şaşırdın heralde bir italyanı amana degişiyorsun yani hayret italyanlar duymasın çok sevinirler

275 Mesaj
14 Kasım 2006; 2:19:09 

quote:

Orjinalden alıntı: NIGHTBOY

PROLİFERATİF BENDE YENİ ASTRA HASTASIYDIM AMA COROLLA ALDIM,YENİ ASTRALARI ÇOK ARAŞTIRDIM GÖRÜNTÜ DIŞINDA HİÇBİR ARTISI OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM,ÜST SINIF OLMAYANLARINDA ARKA LASTİKTE DİSK BİLE YOK MTORUDA EİAT TAN ALINMIŞ OLDUĞU SÖLENİYOR (SANMIYORUM)AMA TEKNOLOJİSİNDE İLERLEME YOK 1.3 MOTOR NEKADAR MULTİJETTE OLSA DÜŞÜK BENCE MOTOR UZUN SÜREDE ÇABUK YIPRANIR BİRDE GERİ VİTESTE YOKUŞTA ÇIKMIYORMUŞ BUNA ANLAM VEREMEDİM.BENCE GERİ KALKIŞTAN ÖNCE GAZA YÜKLENİP DEBRİYAJDAN AYAĞINI GEÇ ÇEKECEKSİN AYNI ANDA DEĞİL BİRAZ GAZ VERMEN LAZIM DİZELLERDE BÖLE,BEN TOYOTA COROLLA D-4D DEN ÇOK MEMNUNUM ÇOK İYİDE KAÇIYOR ARAÇ ALMAMIŞ OLANLAR VARSA GÖZÜ KAPALI TAVSİYE EDERİM SAYGILAR

Uzun sürede sadece insanlar ölür.

275 Mesaj
14 Kasım 2006; 2:21:48 

quote:

Orjinalden alıntı: mustafacelen

2000 OPEL Astra CD kullanıyorum ve hiç bir zaman aracımın bir şekilde çalışmayıp beni yolda bıraktığını hatırlamıyorum. Aracım 150.000km.'de ve motor tık demedi henüz, tık demesini de geçtim sorun bile çıkartmadı maşallah!

Sonuç olarak opel = sorun tezi benim deneyimlerime göre çok çok yanlış

Zannederim aracın " x " motor, " z " motor ve Antwerp yapımı olsaydı şimdiye çoktan Opel Ustası olmuştun :)

275 Mesaj
14 Kasım 2006; 2:33:22 

ASTRA 1.3 CDTİ = 2004, 2005 Fevkalade. 2006, 2007 fevkaladenin de fevkinde(kroniklerin çoğu giderilmiş). İşte bu aracın şifresi : " Bol gaz-Bol vites ". Merak etme çok vites seni korkutmasın pamuk gibi bir Debriyajı ve çok yakın mesafeli vitesi var.

50 Mesaj
14 Kasım 2006; 10:47:34 

Astra 1.3 cdti kullanıyorum. Yol tutuşu ve rahatlık konusuna katılıyorum. Çok düşük yakıt sarfiyatından ve motorundan çok memnunum ancak 100 km ve üzerinde şöför tarafı kapısından rüzgar sesi alıyor. ve servisleri de bir o kadar bilgisiz ve ilgisiz alacak arkadaşları bu konuda uyarmak isterim

371 Mesaj
14 Kasım 2006; 18:37:16 

quote:

Orjinalden alıntı: fatihhilal

kim demiş arabanın çalışmadığını. istediğiniz kadar laf söyleyin. opel toyotadan daha iyidir. motoruna hakkında bişey bilmem ama tipine baksak bütün opeller toyotadan daha iyidir

Eski Toyota yeni Opel kullanıcısı olarak tarafsız olabilirim.
Bir kere Opellerin kötü olduğu, çalışmadığı gibi basit suçlamalar komik kaçıyor çünkü Opel gerçekten kaliteli bir marka. Fakat şunu da söylemeliyim ki Toyota'dan kesinlikle daha kaliteli değiller ve olamazlar da. Ben Diesel Meriva'mı alırken 10 bin lira fazlam olsaydı Corolla Verso alacaktım. Neticede arabamdan memnunum ama şahsen orta segment bir araç alacak olsaydım tercihim Corolla olabilirdi. Fakat işin içine fiyat girince Opel öne çıkıyor.

Galaxy S
Avensis 1.6 Elegance
Packard Bell TJ75 112TK
Canon EOS 7D + EF-S 15-85MM

55 Mesaj
24 Kasım 2006; 22:29:58 

İlk aracım olan toyota yarisi gecen sene 1.6 astra-H ile degistirdim. tabiki iki arac aynı sınıfta değiiller ama markaları genel olarak karsılastırdığımız zaman kendilerine gore artıları war. toyotamı 138000 km. de sattım we rot&balans ve far yükseklik ayar motoru +rutin bakımları haricinde servise uğradıgımı hatırlamıyorum. ha bi merkezi kilitte bi problem çıkmıştı.ama astra-H bi başka geldi bana.ilk goruste ask gibi tam 7 ay koştum peşinden elde etmek için (maddi sebeplerden dolayı).. 3. viteste onunla virajlara girmek çok zevkli. ankara da oturanlar bilir, cetin emeçteki alt gecitteki viraj ve batıkentten gelirken odtu bağlantı yolunda petrol ofisi civarındaki viraj gecenlerde ankara opal da 1.3 cdti astra yı deneme fırsatı buldum.gerçi cok uzun bi surus olmadığı için fazla bilgi sahibi olamadım ama kesinlikle sessiz bi motor.kısaca, astra
1. yakışıklı (hele krom ön ızgara varsa)
2. yol tutuş mukemmel (3. vites olayını deneyiniz tabiki fazla zorlamadan)
3. işçilik gayet iyi keske bi de telefon, gozluk gibi esyaları koyacak yer olsa..

ama şikayetçi olduğum yerleri ise,
1. göstergelerden tıkırtı geliyo..serviste halletmişlerdi ama yine tekrarladı.
2. klimayı acarken gözü yoldan ayırıyorsun.(gerci bi sure sonra ezberliyosun ama yine de tehlikeli bence)

servis olayına gelince, ben hem toyota da hem de opel de sorunlar yasadım.gördüm ki biraz sesinizi yükseltmeden (tabi ki eğer haklıysanız) işler yürümüyor. toyotada biraz bağırış tan sonra işlerim tıkır tıkır yürümeye başladı. şimdi opel e aynı ayarı vermeye calışıyorum. not: toyota ankara-toyan da benim zamanımda servis te Deniz Bey vardı.hala orda mı bilmiyorum. Allah için cok ilgilendi benimle, üstelik babam bakan veya milletvekili de değil ayrıca çok beyefendi bir insan..

bence cok guzel araba astra-H ama belki bana oyle geliyodur. sonuçta herkesin çocuğu kendine guzel gelirmiş ..

111 Mesaj
25 Kasım 2006; 21:22:57 

KUSURA BAKMA ARKADAŞIM AMA KOMPAK SINIFIN BİRİNCİSİ YENİ FORD FOCUS TUR.

ŞİMDİYE KADAR ALINMIŞ EN YÜKSEK SKORA 15. FAZ TESTİNDE 36,34 PUAN ALMIŞTIR.

BİLİP BİLMEDEN KONUŞMAYINIZ...

2006 FOCUS TDCİ GHİA ****** ASUS F3JC

55 Mesaj
26 Kasım 2006; 13:56:10 

focusun motoru gercekten performans olarak cok ii ama traktor gibi ses cıkartıyor.bi de iç malzemede cok fazla plastik kullanılmış..

828 Mesaj
26 Kasım 2006; 21:10:34 

arkadaşlar astra 1.3 ikinci eli nasıl biliyormusunuz yani çk sorunlumu yada bu 2. el alırmıydınız astra 1.3 ü

1281 Mesaj
27 Kasım 2006; 15:31:28 

2Eli düşünülebilir ya, benim artık bu araç almam ve alamamam kronikleşti ama ben olsam düşünürdüm... Hala bi araç alamadım elimdekinden kurtulup

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Kasım 2006; 13:59:07 

Astra 1.3 cdti sahibiyim.Araç gerçekten devrini aldıktan sonra çok performanslı fakat yokuşlarda falan özellikle araba dolu iken zorlandığı doğru.Spor paket olarak alırsanız(sanırım 1000YTL) hem kalın lastiklere ve 16 spor jantlara sahip olursunu