Şimdi Ara

GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.082
Cevap
85
Favori
149.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merakla bekliyoruz hocam , pek paylaşımda bulunan çıkmıyor ortamı biraz hareketlendir
  • hagtr H kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam setleri inceledim pio set fena değil harman ise avr bayağı eski hdmi yok sana önerim quadral seti alıp yanına vsx-520 alman olur çok güzel bir 2 li olurlar hem sinema hemde müzikte iyi iş görürler eğer alamazasan ise pioneer ve denox seti al sonra daha iyi bir hoparlör seti alıp kaliteyi arttırırsın
  • asafak76 A kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam iyi dilekleriniz için teşekkür ederim elimden geldiğince herkese yardım etmeye çalışıyorum iyi akşamlar kalın sağlıcakla .....
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    merhaba abi iyi dileklerin için teşekkür ederim eliminden geldiğince herkese yardım ediyorum abi fotoğrafların acelesi yok ne zaman müsait olursan çekip atarsın biz bekleriz iyi akşamlar kalın sağlıcakla ....
  • Quadral seti alip vsx-520 güzel olur demissin hocam ama quadral ler set..tek satmiyo arkadaş.HDMI meselesine gelince o kadar farketmiyor benim icin.olmasa da olur hani.güncel gelismelerler ( HDMI 3d ) pek ilgilendigim söylenemez. Denox lar tek.amfisiz.onlari mi al demek istedim acaba vsx 520 ile beraber ?? Tam anlamadim.teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam hdmi ile işin yokmuş o zaman harman ve quadral seti almanı öneririm pioneer ve denox seti beraber al demek istedim
  • Anladim.teşekkürler.ama vsx en az 500 lira ikinci elleri.sanirim harmana doğru gidiyorum.

Hocam yeni bağlantılara ihtiyacım yok dedin birde quadral set denox setten daha kaliteli onun için harmanlı seti almanı tavsiye ederim tabi gene karar senin

• Zaten hep bir aktif basım olsun istemisimdir.sansa ikisinde de var.kalite meselesine gelince malum apartman dairesi.insanlari rahatsiz etmek te istemem..yani bi definitive bose herkes ister ama.bakalım kismet bu isler.sağol usta yardimci olduğun için.

hocam önemli değil apartmanda aktif bas sorun olabiliyor bilgin olsun bir çoğumuz bu tarz sistemleri apartman dairesinde kullanıyoruz gönül isterki müstakil bir evde sistemin hakkını tam anlamıyla verelim ama işte elde imkan olmayınca eldekilerle yetiniyoruz iyi akşamlar kalın sağlıcakla .....
  • merhaba beyler ucuz subwoofer kablosu önerilerinizi bekliyorum 2-3 metre civarında
  • Herkese Merhaba,

Bu forumda yazılanlar ve bu başlık altındaki yorumlar neticesinde çok meraklı olduğum Avr sistemi almaya karar verdim. Tabi sizinde desteğiniz ve bilgilerinizden faydalanarak. Çünkü açıkçası bu tip sistemler konusunda pek bilgi sahibi değilim.
    Daha önce kullandığım 5+1'i evdeki kablo problemi yüzünden (eşimden kaynaklı :) ) sattım. Daha sonra Sony BDV-Nf620 modelini aldım hem yerden tasarruf hemde kablo sorunuyla karşılaşmamak için.

http://www.sony.com.tr/support/tr/product/BDV-NF620

Eylül ayında yeni eve taşınacağım ve uzun uğraşlar sonucunda eşimide ikna etmemle beraber güzel bir ses sistemi kurmaya karar verdim. Daha çok film ağarlıklı kullanacağım sistemi, salonun boyutları 32 - 34 m2 civarında. Orta halli beni film izlerken tatmin edebilecek, yani kısık sesteykende ayrıntıları duyabileceğim bir sistem düşünüyorum. Bütçem yaklaşık 2.500 TL.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın :) Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler, İyi forumlar

• Merhabalar

İnternetten hifi ürün satışı yapan yerleri araştırırsanız çeşitli kampanyalar olabiliyor. Bütçenize yakın aşağıdaki gibi avr+hoparlör setleri alınabilir :

http://gsaelektronik.com/urun/marantz-nr-1504---magnat-supreme-802-hcp-sinema-paketi_716.aspx?CatId=213

http://gsaelektronik.com/urun/denon-avr-x2000---magnat-supreme-802-hcp-sinema-sistemi_866.aspx?CatId=213

• Birde merak ettiğim bişi var. Kule tipi hoparlörler ve avr kullanımından sonra acaba z5500 gibi bişi alsam psikolojik olarak zarar görür müyüm..müzik dinlerken hadi gecer not alırda film izlerken tadı nasıl olur acaba ?
  • herkül67 H kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam monster ve bandridge markalarının uygun fiyatlı ürünleri var onlara bakabilirsiniz
    merhaba hocam açıkçası o tarz sistemleri kullanan z-5500 ü kullanmaz :) eksik olarak tiz ve midleri unut sadece gümbür gümbür bas dinlersin ayrıca istenilen fiyatlar çok pahalı tabi karar gene senin
  • blueshadowlord B kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam sn_asafak 2 link vermiş o ürünleri inceleyin vede biraz piyasayı takip edin kendinize uygun bir set bulursunuz
  • tavsiyeler için teşekkürler.

Birde merak ettiğim birşey var diyelimki denon sistemi aldım tv ye bağladım. herhangi bir media player kullanmadan usb yi tv ye taktığımda usb içerisindeki filmleri izlerken ses alabilir miyim? yoksa bir tane media player almam şartmı
  • blueshadowlord B kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam önemli değil eğer tv de arc desteği varsa usb den izlediğin filmin sesini alabilirsin veya optikle ama dolby desteği yoksa 5+1 ses alamazsın 2 kanal ses alırsın aynı durum dts içinde geçerli
  • Teşekkürler des_955

şu anki sistemi o şekilde hdmi arc ile bağladım tv ye. (nf620)

tv nin sesini direk olarak ses sisteminden alabiliyorum. avr sistemde de aynı şekilde olurmu acaba onu merak etmiştim.
    Birde aklımda birşey var ama ne kadar yapılabilir bilmiyorum malum bilgim az bu konularda.

subwofer almak yerine elimdeki nf620 sistemin subwofer ını kullanabilir miyim, bir problem çıkartır mı?
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.