Şimdi Ara

Qualcomm Toq 'Gelecek Nesil Ekranlı' Akıllı Saat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akıllı saatler 2013'ün yükselen trendlerinden biriydi 2014'de de yükselişine devam edecek. Bu videomuzda sürekli açık kalabilen ve güneş altında net görünen renkli ekran teknolojisi Mirosol'u kullanan Qualcomm'un Toq isimli akıllı saatine göz atıyoruz.

• çok yakında zencilerde...

• olmamış.full hd olması lazımdı :D

• Birkaç gün önce 2"ten büyük ekranı olan akıllı saat haberi vardı onuda inceleyebirseniz

• @Speed-Step

@Shady

@ekrem71

CES 2014'te açıklanan önemli konulardan birisi olan "PlayStation Now" hakkında detaylı bir haber bekliyoruz sizlerden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Illustrious. -- 12 Ocak 2014; 18:22:37 >
  • Gerçekten çok güzel. Şarjı neden basitçe mini usb ile yapmazlar ki ?

• hala galaxy gear çok iyi diyenlere gelsin bu
  • olay budur. 3 gün değil 7gün olursa tadından yenmez. tabi birde fiyat unsuru var

• Beğendim. Gayet güzel olmuş
  • Benim anlamadığım bütün firmalar akıllı saat yapmaya başlamış ürünlerini tanıtıyor.Asıl saat firmaları neden bunu izliyor bunu anlamadım.Casio gibi firmalardan bekliyor millet akıllı saati.Bu işi en iyi bilen onlar.

• Çöpçüler nerde herşeye çöp diyenler. Haa bide ekran 4k felan olsa pilide bir ay kadar gitse super olur diyenler nerede. Bu forumlara yaş olayını getirmek lazım. Bilip bilmeden yorum yapıp her şeye çöp diyenlere gıcık oluyorum.

• Qualcomm Mirasol üzerine çok çalıştı gerçekten de çok iyi bir ekran neredeyse enerji tüketimi 0 aydınlatma için hiç enerji harcamıyor. Hesap makinesi ekranlarının renkli hali gibi düşünülebilir. Burada saatin kullanım ömrünü kısıtlayan unsur Bluetooth.

Ayrıca pil gerçekten de çok düşük en azından bir 400mah olabilirdi bu saat bu kadar küçük pille 2-3gün kullanım ömrü sunuyorsa esnek bataryalar ile saatin kayışının da bataryalı olabileceğini hayal edersek hayalimizdeki kullanım ömürlerini yakalayabileceğiz sanırım.

Bence saatler için bir işletim sistemi oluşturulmalı. Saatlere android yüklemek hiç akıl karı değil zaten batarya ömrü sıkıntı üzerine bir de çift çekirdekli CPU içeren SoC falan ekliyorlar artık günü geçtim 20 saat falan anca oluyor saatin ömrü. Çok gereksiz nokia s40 tarzında bir işletim sistemi çok uygun olur aslında. S40 telefonlar uçak gibi içinde hesap makinesi donanımı var neredeyse. Opera mini tarzında tarayıcılar da vardı. Saatler için birebir.

Akıllı saatler için bence ekran ya AMOLED ya da Mirasol olmalı. AMOLED güneş ışığında bir avantaj sağlamıyor ancak düşük ışıkta sadece çalışan bölgenin güç harcadığını düşünürsek çok büyük tasarruf sağlıyor. Elimdeki Nokia E7de de ekran koruyucu olarak Led clock var neredeyse hiç etkilemiyor kullanım ömrünü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CVenturas -- 12 Ocak 2014; 19:51:56 >

• Güzel lan.
  • şimdi bide saatmı sarj edecez 2 güne.:)) benim bildiğim saat pili bi kere takılır unutulur saçmalığa bak teknoloji ilerliyormu geriliyormu. ne gereği var şimdi bunun mekani saatler en güzeli ve en şıkı. şuna bak basit plastik o adar çirkinki

• Gunes enerjisi ile sarj ve kinetik ozelligi olsa Batarya derdi olmazdi. Hala akil edemediler bunu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu akıllı saat olayı da iyice sıkmaya başladı

• Tasarım falan çok hoşmuş fiyatından haber yokmu ben mi atladım?
  • Beklentinin altında, kablosuz şarj sonunda güzel bir yaklaşım ama alet çok ağır işliyor, nihai sürümü görmek lazım. Ayrıca görüş açıları çok çok yetersiz bu durumdayken :D Keşke BT 4 destekleseydi direk olarak, bir artı daha olurdu ama aletler genel olarak 3 ü desteklemeye son gaz devam ediyorlar. Ekran aletin ağırlığından sanırım algılama konusunda da biraz yetersiz gibi görünüyor ama gelişecektir. Buton konusunda ise bilek kısmına taşımaları iyi bir düşünce kesinlikle

• Bu işi şu an en iyi kıvıran Pebble sanırım. Akıllı saatlerde dokunmatik ekrana henüz gerek yok. Öncelik, olabildiğince fazla bildirimi saat ekranına taşıyabilmek ve bizi telefon ekranı ile daha az haşır neşir etmek olmalı...

• quote:

Orijinalden alıntı: CVenturas

Qualcomm Mirasol üzerine çok çalıştı gerçekten de çok iyi bir ekran neredeyse enerji tüketimi 0 aydınlatma için hiç enerji harcamıyor. Hesap makinesi ekranlarının renkli hali gibi düşünülebilir. Burada saatin kullanım ömrünü kısıtlayan unsur Bluetooth.

Ayrıca pil gerçekten de çok düşük en azından bir 400mah olabilirdi bu saat bu kadar küçük pille 2-3gün kullanım ömrü sunuyorsa esnek bataryalar ile saatin kayışının da bataryalı olabileceğini hayal edersek hayalimizdeki kullanım ömürlerini yakalayabileceğiz sanırım.

Bence saatler için bir işletim sistemi oluşturulmalı. Saatlere android yüklemek hiç akıl karı değil zaten batarya ömrü sıkıntı üzerine bir de çift çekirdekli CPU içeren SoC falan ekliyorlar artık günü geçtim 20 saat falan anca oluyor saatin ömrü. Çok gereksiz nokia s40 tarzında bir işletim sistemi çok uygun olur aslında. S40 telefonlar uçak gibi içinde hesap makinesi donanımı var neredeyse. Opera mini tarzında tarayıcılar da vardı. Saatler için birebir.

Akıllı saatler için bence ekran ya AMOLED ya da Mirasol olmalı. AMOLED güneş ışığında bir avantaj sağlamıyor ancak düşük ışıkta sadece çalışan bölgenin güç harcadığını düşünürsek çok büyük tasarruf sağlıyor. Elimdeki Nokia E7de de ekran koruyucu olarak Led clock var neredeyse hiç etkilemiyor kullanım ömrünü

Fikirler mantıklı w

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.