Şimdi Ara

GM Discovery 2 Hakkında Her Şey! 'ön inceleme' özel röportaj

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.117
Cevap
10
Favori
62.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  

Las Vegas CES 2014'ün son gününde Türkiye'den bir üretici ile birlikteyiz. General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü ile Discovery macerasını ve Discovery 2'i konuştuk.

Discovery ne kadar sattı? Android 4.4 güncellemesi alacak mı? Güncellemeler ne kadar devam edecek? Discovery 2 sonrasında satışı devam edecek mi? Yazılım kodları açık olarak geliştiricilere sunulacak mı?

Discovery 2'de neden Qualcomm ile ortaklık kuruldu? Qualcomm Snapdragon 400 tercihi doğru mu? Hangi konularda geliştirmeler yapıldı? Hızı konusunda kullanıcıların endişe duyması konusunda ne düşünülüyor? Discovery 2'den de Discovery ile benzer bir başarı bekleniyor mu?

Discovery 2 de aslen fiyat / performans sınıfına ait bir telefon. General Mobile'dan performans sınıfında üst sınıf işlemcilerle donatılan modeller gelecek mi?

Discovery 2'nin tam özellikleri;

5" 1280x720P IPS-OGS Ekran + Corning Gorilla Glass 3 koruma

Qualcomm Snapdragon 400 msm8228 1.4GHz 4 Çekirdekli İşlemci (Moto G üzerinde msm8226 yer alıyor 1.2GHz)

450MHz Adreno 305 GPU

1GB Sistem Belleği

4/16GB ROM - Micro SD Kart desteği

2500mAh batarya ile 4 saat üzeri kesintisiz oyun süresi (Modern Combat 3 için)

13MP arka, 5MP ön kamera 1080P video kaydı

Android 4.3 İşletim Sistemi / Kitkat Arayüzü

Çift Sim Desteği

NFC - WiFi - Bluetooth - GPS Bağlantı Özellikleri

Qualcomm Hızlı Şarj Desteği 

Editörün Notu: Discovery 2, kasa kalitesi ve genel kullanıcı deneyimi açısından çıtayı yükseltmeyi başarıyor. Discovery kullanıcıları acilen geçmek zorundalar mı sorusuna mutlaka geçmeliler diyemem zira Discovery de hala çok başarılı bir model ama Discovery 2, ekran büyklüğü, inanılmaz batarya süreleri, gelişen kamera, ses çıkışı, arayüz gibi öğeleri ve yenilenen Snapdragon 400'den aldığı gücü ile gerçek anlamda sınıfının yeni lideri olmayı başaracak gibi duruyor.

Oyun esnasında ısınmaması da ilgimizi çeken bir diğer özelliği oldu. En heyecan verici haber ise firmanın yine fiyatı ile heyecan yaratacak ve gerçek anlamda üst seviye donanımlarla donatılmış bir model üzerinde çalışıyor olması. Qualcomm ve Foxconn gibi iş ortakları ile de konuşma fırsatı bulduğumuz General Mobile, git seç alın çok daha ötesinde donanım ve yazılım özelleştirmeleri ile ürün tasarımı yapan bir firma olmayı başarmış ve ülkemiz adına güzel işler peşinde koşuyorlar. Umarız vaat edilenler gerçekleşir ve yerel bir cep telefonu üreticisi, yakın ülkelere giriş seviyesinden üst seviyeye kadar geniş bir yelpazede ürün ihracatı yapmaya başlar.

Çok daha fazla detayı ürünün test örneği elimize ulaştığında sizlerle paylaşacağız.

• Böyle gelişmeler görmek inanın beni çok mutlu ediyor. Çok geliştirdi General Mobile son dönemde kendisini. Yapıyor diyebileceğimiz bir firma var ülkemizde artık.

Emeği geçen herkese teşekkürler.

• Cöp ama yeni baska bir telefonun gelecegi sevindirici bi haber umutlar onun uzerinde

• 1 gb ram mi kaldi artık, yahu ne kadardır maliyeti......

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emin olun discovery nin basarisini yakalayamaz.Ayrica hani bunlar DH i dikkate aliyorlardi dün discovery 2 bin konu basligi altinda bütün yorumlar snapdragon 400 ve 1 GB rame isyan yazisiydi demek ki DH kâle aldiklari palavra.

Eşit:genel müdür fiyat konusunda DH nin fikirlerini bekliyormuş şunu söylemeden edemicem yurtdisinda iocean ,zopo gibi markalarin discovery den daha. İyi telefonlari 200$ satabildigini biliyoruz fiyati diacovery sen fazla olmamali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forever58 -- 11 Ocak 2014; 8:42:04 >
  • Dün Snapdragon 400ü görünce çok sinirlendik forum ayağa kalktı. Şimdi ben biraz daha sakinim. Tekrar yorum yapacağım.

Batarya süresi çok iyi olmuş. Çözünürlük konusunda gerçekten doğru bir şey yapmışlar. Bunu dün de söylemiştik. 8GBlık modeli de kaldırmaları iyi olmuş. Güncel fakat orta seviye bir paket kullanmışlar. Snapdragon 400 QHD çözünürlük için iyi fakat forum hala HD çözünürlük konusunda endişeli. S400ün bir diğer avantajı da az güç tüketmesi ve az ısınması.

Çipset dışında diğer seçimler gerçekten doğru ve isabetli olmuş. Fakat forumun en önem verdiği unsur çipset. Ondan dün bu kadar ağır eleştiri yapıldı.

Her ne olursa olsun gelişen pazarda adını duyurabilen bir Türk üretici var. Forum ne kadar kızsa da aslında GMden daha iyilerini beklediği için kızıyor.

Eminim ki diğer arkadaşlar da benim gibi düşünüyor ve hala içten içe çipset işine kızıyor.

Ben cihazı direk elemiştim dün fakat şimdi bir daha düşüneceğim. GM yetkilileri de açıklamaları daha sık yaparsa ve içimizi rahatlatırsa ben umutluyum.

Motivasyon olsun diye söylüyorum belki de bu telefon Snapdragon 400e yazılım olarak en uyumlu ve performansını tamamen kullanabilen tek telefon olacak. Belki de 400ün bu telefon için gayet yeterli ve lüzumsuz güç tüketmeyen bir çipset olduğunu göreceğiz. Forum şaşırmak istiyor.

Lütfen bizi şaşırtın :)

Bazen iyimser olmak gerekiyor.

Düzenleme: Boşlukları düzenledim. Ayrıca 1GB ram bence de keşke 1.5 veya 2 olsaydı Ram konusunda hiçbir bahane yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CVenturas -- 11 Ocak 2014; 8:22:46 >

• discovery'e kitkat gelmesi çok sevindirici.

kronik sorun olduğu resmi olarak doğrulandı. sarj sorunu için kullanıcı hatası diye garantinin 50 lira istemesine

Sizi dinliyoruz diye röportaj'da söz edilmiş, o zaman discovery'e de 2500mAh batarya extra satılsa süper olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiPeRVA -- 12 Ocak 2014; 9:40:06 >
  • Kendileri soyluyor sarj soketi sorunu var diye birde para aliyor

• Dun sarfettigim sozler icin ozur dilerim general mobile :( telefonu cok begendim

• 1. Telefona kıyasla çok sağlam duruyor.

• Dün bana cahil sony fanı diyenler şimdi neredeler?S400 nasılmış A305 nasılmış birde cahil cahil A220 daha iyi diyordunuz on Numara cihaz olmuş ben bile geçmeyi düşünüyorum.

• gayet samimi bir söyleşi olmuş.
    yine 700-800tl civarında en iyi seçenek olacak gibi.
    her nekadar 305 soru işareti yaratsada mc3 oynundan gördüğüm kadarıyla gayet akıcı.

• Telefon ordayken tasarım hakkında 2-3 foto paylassanız iyi olurdu.
    Ayrıca bu telefon kendi üretimimi ? Yoksa yine muadilleri varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut.. -- 11 Ocak 2014; 8:42:18 >
  • 4.4 Kitkat gelicegini ögrenince havalara uçtum sevinçten.
  • Antutu testinde cihaz gözükmüyor. My device listede yok :)
  • Fiyat konusunda Donanımhaberin fikrini bekliyorlarsa ben kesinlikle ilk model ile aynı fiyatta olması gerektiğini düşünüyorum. Madem aradan zaman geçti teknolojiyi bir adım ileriye götürerek fiyatı aynı tutmaları gerek.

Discovery 4GB - Discovery 2 16GB

Discovery 16GB - Discovery 2 32GB piyasaya giriş fiyatları aynı olmalı.

Bunu yaparlarsa yeni telefon alacak kitle ile birlikte Discovery kullanan kitleyi bile etkilerler.

Üretim maliyeti nedir cihaz onlara ne kadara geliyor bilmiyorum ama kesinlikle fiyat bandı bu veya buna yakın olmalı. 700-800 bu telefon için yüksek bir rakam olacaktır ve o noktada birçok rakibi var. Bence risk almasınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CVenturas -- 11 Ocak 2014; 8:55:00 >
  • Bundan Discovery 2 olmaz. Olsa olsa Discovery 1,25 olur. En azından RAM 2 GB olmalıydı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence güzel cihaz fiyatını bekliyorum. fiyatı uygun olursa yine çok satacaktır.
  • Herşeyden öte bu kadar açık konuşması bile güven verici.
    Böyle samimi açıklamaları o üst düzey tabir edilen ürünleri piyasaya süren firmalardan beklemek hayal.
    Umarım çalışmaları hep bu samimiyette devam eder.
    Bence işlemci ve ram konusunda yanlış seçim yapmışlar demek doğru olmaz.
    İşlemci ve rami bir tık yukarı aldığınızda kur farkını hesaba katarsak cihaz tamamen farklı bir segmente kayar.
    Ki zaten o segmenttede ürünlerimiz gelicek diyor kendisi.
    Bekleyelim görelim fiyat /performans cihazı değerlendirirken çıktığı fiyatta çok önemli!
    Umarım discovery 1 in yerini alması için düşünülür çünkü birazdaha yukarı çıkarsa fiyat olarak ateş hattına girer diye düşüüyorum.
  • RAM de sinifta kaldilar,

500-600 arasi guzel bir secenek olur ama, mediatek yerine Qualcomm a gecmeleri daha iyi bence, GM yinede takdiri hakediyor, boyle bir firmamizin olmasi guzel.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.