Şimdi Ara

Xiaomi, MIUI ROM'larından aylık 4.9 milyon dolar gelir elde ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Xiaomi, MIUI ROM'larından aylık 4.9 milyon dolar gelir elde ediyor

Çin'in yükselen yıldızları arasında gösterilen ve akıllı telefonları sadece Çin'de satılmasına rağmen dünya çapında ilgi gören Xiaomi, farklı bir alanda da popülerliğini sürdürüyor. 

Özellikle Android ROM'ları ile ilgilenen kullanıcıların yakından tanıdıkları MIUI adlı ROM'lar Xiaomi'nin imzasını taşıyor. Firma yaptığı resmi açıklamada MIUI ROM'larından aylık 4.9 milyon dolar civarında gelir elde ettiğini duyurdu.

An itibariyle MIUI ROM'larını kurmuş olan 30 milyon Android kullanıcısı mevcut. Kullanım oranı yüksek olunca gelir de paralel olarak artıyor. 

Xiaomi'nin geliri ise uygulama, oyun ve tema gibi kişiselleştirme seçeneklerinin satışlarından elde ediliyor. Çin'e yönelik olarak ise bir tarayıcı, bir mesajlaşma uygulaması, oyun bulut depolama servisi, e-kitap mağazası, tema mağazası ve uygulama mağazası mevcut. Firmanın asıl geliri Çin'den geliyor.

Xiaomi gelecek yıl akıllı cihazlarını ve servislerini birbirine daha fazla entegre etmeyi planlıyor. Böylece ekosistemini genişletecek olan Xiaomi, gelirlerini de artıracak. Firma kuruluşundan beri ilk kez yaz döneminde kara geçmeyi başarmıştı. 

Kaynak:http://www.gizmochina.com/2013/12/25/xiaomi-reports-monthly-revenue-of-4-9-million-from-miui-rom/

• adamlar hakedıyorlar....Keske telefonlarını ulkemızede getırselerdı de bızde onlarda daha fazla kar elde etseydık :D :D :D

• helal olsun valla androidi baştan tasarlıyorlar sanki
  • Cihazlar da yazılımıda güzel.
  • Bizim ulkede olsa herkes temalarin vs. Internetten .apksini bulup yuklerdi
  • miui nin market gibi birşeyi var temalar arayüzünün içinde, kullandığım dönemde epey istifade etmiştim bazıları ücretli bazıları ücretsiz. ikonlar kilit açma şekilleri arama tuş menüsü üst bar teması vs vs herşey için birsürü tema var. tek tek özelleştirebiliyorsunuz, cidden çok başarılı. ayriyetten uygulama mağazası vardı ama çinceydi onu da yabancı forumlarda epey övüyorlardı. adamlar kára geçmeyi hakediyorlar kesinlikle.
  • Romları sade ve güzel
  • Cihaz güzel
  • N4'te Miui v5 kullanıyorum ve gerçekten çok kaliteli.
  • Bu adamlar kazansın ses çıkarmam abi.O kadar telefon kullandım hepsinde Miui kullandım muazzam estetiklik serilik ve batarya ömürleri vardı.
  • muiu çok güzel sade ve kullanışlı cihazımda miui v5 romunu denedim şuan gelişim aşamasında olduğundan fonksiyonlar tam olarak çalışmıyor ama her sürümde 1 ileriye gidiyorlar Stabil bi rom haline getirsinler kesinlikle düşünmeden geçeceğim o romlara . Kişiselleştirmek telefon kullanımını keyifli kılıyor :)

Miui dan ilham alan Rom firmaları da ortaya çıkmaya başladı LeWa OS denemenizi tavsiye ederim özellikle kilit ekranı çok hoş .

Telefonum Zopo C2
  • Cihazları tam f/p ürünü ayrıca miuı romu bence en estetik android ui. ülkemize gelir umarım xiaomi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulasates

N4'te Miui v5 kullanıyorum ve gerçekten çok kaliteli.

Hocam n4 te iyimi rom

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BobLeeSwagger

quote:

Hocam n4 te iyimi rom

3.12.20 surumu sanirim yanlis hatirlamiyorsam gayet iyi, stabil ancak 4.4e geri döndüm. ART cok etkiliyor şarjı

• quote:

quote:

quote:

Hocam n4 te iyimi rom

3.12.20 surumu sanirim yanlis hatirlamiyorsam gayet iyi, stabil ancak 4.4e geri döndüm. ART cok etkiliyor şarjı

Cyanogen mi Miui mi? Ona göre S2de Miuiye geçeceğim cyanogen 11den

• quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

quote:

quote:

Hocam n4 te iyimi rom

Cyanogen mi Miui mi? Ona göre S2de Miuiye geçeceğim cyanogen 11den

4.4 altında miui. Görsellik olarak ezici üstünlüğü var ama 4.4'un art avantajı var dediğim gibi

• Miui gerçekten harika bir rom,kullanmak istediğim de bir rom lakin 4.4.2'nin o akıcılığı varken Miuinun hala akıcı olamaması ve rami daha fazla yorması beni kullanmamaya itiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: azizerkan07

Bizim ulkede olsa herkes temalarin vs. Internetten .apksini bulup yuklerdi

Aynen :)
  • Android telefon kullanırsam yapacağım ilk yapacağım bu romu kurmak olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.