Şimdi Ara

asus tf701t acilll yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadaslar asus tf701t aldım cok ama cok pismanım, bırkac sorum olacak cvp lursanız cok sevınecem.cvp yazan herkese tşk ler...

1-şarj sorunu- urunun şarjı full şarjda 12 saat gitmiyor

2-şarj azaldığı zaman tahmini (yüzde 20) civarına geldiğinde ekranda titreme oluyor

3-tabletin sol arka kısmı cok ısınıyor, sadece internette gezerken bile ısınıyor

4-touchpad cok sıkıntıl, tuşlar cok sert

5-ürünü vatandan aldım, kullandığım için iade alırlar mı?

6-flash siteleri cok yavas acıyor

7-arada kendi kapanıyor

8- klavyeyi takınca alet tam oturmuyor sallanma oluyor

• asimor A kullanıcısına yanıt
    Merhaba, tablet touchpad'e tam oturmuyorsa kasaya da zarar verebilir. Bence hemen değiştirin ya da beğenmediyseniz başka ürünle değiştirmeye çalışın. Diğer sorunlar belki yazılımsal olabilir.
  • Oyun oynarken bnde de isiniyo ama rahatsizlk derecesnde degil bazen 720 p lik klipleri oynattgmda araliklarla kesinti oluyo. Bnm sormak istedigm klip oynatrken baska bi islem yapabiliyomuyuz misal nette dolanip dosya yoneticisine girebiliyomuyuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İpad al android nedirki ezik bişi ben 4.0 aldım andrid hemen bıktım snra 4.1 aldım o da kötüydü zaten tabletlerde en iyisi 4.1 . Ama İOS işletim sistemli Apple iPad mini aldım ios 7 ye güncelledim çok güzel oldu. Android 200-300 ios 750 lira farkı düşün bi :D
  • aysan09 A kullanıcısına yanıt
    Hocam mix player ve codec uygulaması var ArmV7 diye, onları yüklerseniz takılma sorunu olmaz. Tablette multiwindow özelliği varsa tıpki windows gibi pencere açıp farklı işlemler yapabilirsiniz.
    Hocam sen bu tableti 4.3 e güncelleyebildin mi. BEnde sürekli hata veriyo güncellemeyi kontrol ederken.
    8. maddeye bişey diyemem , 1 madde için soruyorum ekran ayarlarından super ips modu etkin mi? etkin ise 12 saat gitmez,parlaklıgı sona dayamayın.Parlaklık telefon ,tablet gibi cihazların sarjını cabuk bitirir,gereksiz seyleri kapayın mesela senkronize cok lazım degilse kapayın.diğer yasadıgınız problemler yazılmsal güncelleme ile cözülür.Flash olayı bütün andro tabletlerde var zaten , photon browseri deneyin flash lı sitelerde daha iyi sonuclar alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asimor

slm arkadaslar asus tf701t aldım cok ama cok pismanım, bırkac sorum olacak cvp lursanız cok sevınecem.cvp yazan herkese tşk ler...

1-şarj sorunu- urunun şarjı full şarjda 12 saat gitmiyor

2-şarj azaldığı zaman tahmini (yüzde 20) civarına geldiğinde ekranda titreme oluyor

3-tabletin sol arka kısmı cok ısınıyor, sadece internette gezerken bile ısınıyor

4-touchpad cok sıkıntıl, tuşlar cok sert

5-ürünü vatandan aldım, kullandığım için iade alırlar mı?

6-flash siteleri cok yavas acıyor

7-arada kendi kapanıyor

8- klavyeyi takınca alet tam oturmuyor sallanma oluyor

1- Şarjının 12 saat gitmemesi normal o değer kısık parlaklıkta film izlemede veriliyor. Siz internet ve arada film için kullanırsanız, parlaklığınız çok açık olmazsa 10 saati görürsünüz. Oyun da çok oynuyorsanız 7-8 saatten fazlasını göremezsiniz. (Bu bahsettiğim değerler klavye+tablet şeklinde)

2-Asus özelleştirilmiş ayarlarından "Akıllı arkaplan aydınlatma ayarlayıcısını" devre dışı bırakın.

3-Sol arka kısımda anakart var, ısınması normal, hiçbir sıkıntı yaratmaz. Olur da yanarsa(yanmaz ama) asus garanti kapsamında cihazı değiştirir.

4-Touchpad ve tuşlar hakkında pek olumlu yorum yok. Biraz klavyenin maliyetinden kısmışlar

5-Üründe üretim hatası olmadığını düşünerek geri almazlar diyorum

6-Adobe, flash player desteğini androidden çekti, eski versiyon yükleyip kullanılıyor. O da ancak bu kadar verimli olabiliyor. Önerim photon browser kullanmanız(flashta en iyi o)

7-Yazılımsal bir sorun, yeni güncellemede düzelecektir.

8-Yabancı sitelerde de bundan bahsediliyor. Belki yeni serilerde düzelir ama sizin cihazınıza özel bir şey değil, şu anki tüm TF701ler aynı şekilde.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, sorunuz olursa severek cevaplarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TacoNikky -- 5 Aralık 2013; 1:07:22 >

• TacoNikky T kullanıcısına yanıt
    akıllı arka plan aydınlatma asus özelleştrme de gözükmüyo
  • Degistirmezler usta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Diğer transformerlarda asus ayarlarının altında ama belki güç tasarrufun da altında olabilir. Eğer bulamazsanız ve sorun devam ediyorsa yazılımsal bir sorun da olabilir.
    İyi günler . Vatanbigisayar müşteri temsilcisine sordum ; 7 gün içerisinde Tüm kutu içeriği sağlam (üründe herhangi bir deformasyon olmayacak) ve cihazı üzerindeki plastik folyo içine koyup iade formunu doldurup iade alabilirler .
  • TacoNikky T kullanıcısına yanıt
    sen de var mı kardeşim bu modelden
    Bende yok ama ilgilendiğim bir cihaz. Şu anda TF201'im var.
  • nasuh48 kullanıcısına yanıt
    kardeşim senn tablette durumlr nasıl neler yapabiliysn tabletnde
  • svsvsv S kullanıcısına yanıt
    Hocam 7 gün koşulsuz iade internet alışverişlerinde geçerli diye biliyorum.
    Üründe herhangi bir sorun varsa, genelde bu üretimle alakalı bir sorun anlamına geliyor, ve satın aldığınız günden itibaren 30 gün geçmediyse bu ayıplı mal statüsüne girer ve kanunen yenisiyle değişim veya para iadesi hakkınız bulunmaktadır.

Ama arkadaşın bahsettiği sorunların çoğu yazılımsal olduğundan dolayı değişim kabul etmeyeceklerdir diye düşünüyorum.
  • ASUS TF701T TABLET+DOCK KLAVYE+KILIF SIFIR VATAN FATURALI
    http://forum.donanimhaber.com/m_91760963/f_/key_ASUS%252BTF701T//tm.htm#91760963
  • Asus TF701T-1B013A tableti Media Markt dan aldım ve 33. günde klavye sol shift tuşu yerinden fırladı. İade için MediaMarkt a verdiğimde Asus firması tuşun fırlamasını kullanıcı hatası olarak değerlendirmiş ve 1000TL lik cihaza 280TL bedel talep edildiği bilgisi verildi. 20 yıllık Bilişim Sektöründe Yönetici ve firma sahibiyim, tuşun biri değil hepsi kalitesiz ve neden kullandığım cihaza zarar vereyim. MediaMarkt firmasının da bu konuda pasif kalması ve konunun üzerine gidememesi müşterisini koruyamaması gerçekten üzücü...Özetle Asus firmasının kalitesini düşürdüğünü, ürün fiyatını düşürüp servis den para kazanmayı hedefleyen bir yapıya geçtiğini, satan firmanın da pasif gözlem yaptığı sonucuna vardım. Asus ve MediaMarkt firmalarından ürün alırken satış sonrası servis ve hizmet arıyorsanız bir daha düşünün derim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.