Şimdi Ara

Mesut Çevik ile Canlı 'Konsol mu PC mi?' ve fazlası 21:30'da sizlerle (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
516
Cevap
5
Favori
14.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Godolphin

Pc = OYUNLAR BEDAVA
    KONSOL = OYUN BAŞI EN AZ 100 TL

cfw yapsan
  • Iphone 5S incelemesi bekliyoruz artık...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheDC

1400 lira konsola verip 7 yıl kullanmak varken 3000 tl'ye pc toplayıp her yıl 1000 lira masraf saçmalık.Konsollarda korsan oyun oynatır fakat ben orijinal kullanma taraftarıyım.1 yıllık ps plus bana gayet yetiyordu.

tabi tabi 1400 konsola ver.
    10 tane oyun alsan 200 tl den 2000 tl yapar.
    3400 tl ye gelir konsolun.
    senede hadi en az 10 oyun oyna daha fazla oynarsınya 2000 tl bayılacaksın her sene konsoluna oyun için.

pc bu oyunların orj lerini 50 70 tl arası rahatlıkla bulabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Team NINJA -- 27 Kasım 2013; 18:36:45 >
  • Ben genelde moba, strateji, eurotruck gibi bikaç pc'ye özel oyunlar oynuyorum. O yüzden bedava dağıtsalar bile konsol almam. Konsol saece oyun için ama iyi bir PC herşey için. Tabi 3D tasarım da yapabiliyorum ara sıra. Eskiden işimdi ama artık alakasız bir işim olduğundan sadece hobi oldu. Konsol benim için oyuncaktan öteye gidemez. Küçükken TV atarisi oynardık. Onun gelişmişi işte. Benim için oyun hayatımda %10 bile yer tutmuyor.
    Steam hesabımda zebil gibi oyun var ve daha pek çoğunu indirme fırsatım bile olmadı. Bir oyuna 100 lira gibi rakamlar verecek kadar da uçmadım çok şükür.

• quote:

1400 lira konsola verip 7 yıl kullanmak varken 3000 tl'ye pc toplayıp her yıl 1000 lira masraf saçmalık.Konsollarda korsan oyun oynatır fakat ben orijinal kullanma taraftarıyım.1 yıllık ps plus bana gayet yetiyordu.

Seni çılgın...ne 1000tl masrafı, her yıl yeni ekran kartımı alıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Ben genelde moba, strateji, eurotruck gibi bikaç pc'ye özel oyunlar oynuyorum. O yüzden bedava dağıtsalar bile konsol almam. Konsol saece oyun için ama iyi bir PC herşey için. Tabi 3D tasarım da yapabiliyorum ara sıra. Eskiden işimdi ama artık alakasız bir işim olduğundan sadece hobi oldu. Konsol benim için oyuncaktan öteye gidemez. Küçükken TV atarisi oynardık. Onun gelişmişi işte. Benim için oyun hayatımda %10 bile yer tutmuyor.
    Steam hesabımda zebil gibi oyun var ve daha pek çoğunu indirme fırsatım bile olmadı. Bir oyuna 100 lira gibi rakamlar verecek kadar da uçmadım çok şükür.

hocam keşke 100 tl olsa oyunlarda anında konsola geçer burdaki çoğu kişi.
    100 tl hayal gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gambit_Poker

quote:

Seni çılgın...ne 1000tl masrafı, her yıl yeni ekran kartımı alıyorsun

hocam 7 yıl içinde onlar 10 tane 3000 tl lik pc parası veriyolar haberleri yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reus Vox

quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

konsolu seçenleri asla anlayamıyorum.
    ha çok çok zengin olsam bir odaya pc diğerine ps4 alırdım. konsol yedektir as kadrodaya giremez.

İmzama bakmanı dilerim, her şeyi ultra detayda oynayabileceğim her parçanın neredeyse en iyilerinden oluşan bir 3 monitör eyefinity'li sistemim var.

PS3'üm de var Xbox 360'ım da var. Şimdi Xbox One da alacağım.

PC'de sadece LoL ve FSX oynuyorum.

Çünkü PC'de oynanacak oyun yok, çıkan oyunların hiçbiri PC için optimize edilmiyor. Hepsi konsol için üretilip ayıp olmasın diye PC'ye çıkarıyorlar ki herhangi bir multiplatform oyunun PC'deki satış rakamları konsoldakinin 20'de 1'i oluyor ortalama.

Oynarken pat diye kilitleniyor, oyundan atıyor. Glitch oluyor, bir şeyler oluyor. Online'da hile yapılıyor. Online'da iyi bilgisayarı olan daha iyi oynayabiliyor avantaj elde ediyor.

Ne bir kalite var, ne bir standart var.

Konsola laf söyleyi çakma oyunculuk olarak nitelendiririm çünkü oyun dünyasını oyun dünyası yapan şey konsoldur, satışlarıyla üstüne gösterilen özenle beraber bu da açıkça ortada.

PC son 6-7 yıldır sadece grafikten ve güçten haz alanları tatmin etmeye yarayan bir platform oldu. GTA V bile oynayamadıktan sonra ne anlamı var ki o platformun.

Hadi çıkacak diyelim, 1 yıl sonra çıksın. Çıkınca da en iyi sistemde bile kasma yapacak. Çıkmış olmak için çıkaracaklar çünkü, hiçbiriniz yıllarca(ben de dahil) PC'de düzgün oynayamayacaksınız aynı GTA 4'deki gibi.

pcde yüzlerce oyun var, konsola özel 5-10 tane oyun var. tabi bu tamamen tarz meselesi, konsoldaki bir çok özel oyun bana cazip gelmiyor ilgimi çekmiyor.
    konsoldan portlar sorunlu demişsin ama asla öyle bir sorun yaşamadım,sorun yaşananlar kısa sürede yamalanıp çözülür,hatta bir çok özel oyunu emülatörle sorunsuz oynadım (ps2-wii)
    konsoldaki satış rakamının yüksek olması korsan oyun imkanı yok diye,başka birşey değil
    az imkan olsun sorunsuz olsun uğraştırmasın diyen konsolu seçer her özelliği olsun arasıra sorun çıksa da olur diyen pc seçer
    dediğim gibi bütçem olsa pc ve konsol alırım ama bütçe sadece birine yetiyorsa pc almak daha mantıklıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Benefit

Arkadaşlar abartmayın isterseniz. Pc'de de kol var. Takarız kolu oynarız.

Oyna öyleyse niye konsol aldın ki?
  • Oyunlar 100 tl olmasa tabi oyun konsoluna akar insanlar. Ama ucuz aldım diye geçinip oyuna 100 tl vermek çok mu mantıklı? Yemişim kul hakkını, 3 günlük oyuna 100 tl vereceğime çatır çatır oynarım bilgisayarımda. Gta 5 de olmayıversin, arkasından ağlayacak değilim Bf Farcry vb. zaten aratmıyor, bu vakitten sonra gelse korsan bile oynamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thestell -- 27 Kasım 2013; 18:43:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thestell

Oyunlar 100 tl olmasa tabi oyun konsoluna akar insanlar. Ama ucuz aldım diye geçinip oyuna 100 tl vermek çok mu mantıklı? Yemişim kul hakkını, 3 günlük oyuna 100 tl vereceğime çatır çatır oynarım bilgisayarımda. Gta 5 de olmayıversin, arkasından ağlayacak değilim Bf Farcry vb. zaten aratmıyor, bu vakitten sonra gelse korsan bile oynamam.

Katılıyorum. O dediğinizde 1 sene sonra gelicekmiş.. gerek yok isterse iki sene sonra gelsin. 200tl vebimizde kalır en azından.
  • quote:

Klavye mouse gibi aşmış kontrol aletleri varken :) Millet konsolda bile fps için özel üretilen mouse ları kullanmaya başladı. Ama tabi maç ve hack n slash'de gamepad'in yeri ayrı.
  • Pc'de adam gibi optimize ile uğraşılmıyor. Buda iki yılda bir ram , ekran kartı değiştirme sorunu getiriyor. Kim uğraşacak Alır bir ps plus keyfime bakarım. Exc. oyunlarda cefası. Yılda 100 tl fazla değil.

Ayrıca oyunlar 60 dolar yani 120 tl. Tr'den oyun alan kaldı mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDC -- 27 Kasım 2013; 18:51:37 >

• bu kötü oldu maçtan sonraya kaldı artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepDarkSleep

Konsol' un oyun oynamadaki rahatlığı maalesef PC' de yok.

Ciddi misin ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatates

konsol almak sorun değil de konsolların oyunlarını karşılamak insana çok koyuyor.tamam ben de korsan oyun taraftarı değilim,pc'de orjinal oyunları kullanıyorum ama aldığım oyunlar hep indirimden oluyor ve bir kaç ay geç oynuyorum o kadar.konsollarda böyle şansın pek olmadığını düşünürsek ülkemizde konsollar tamamıyla lüks gibi geliyor bana

Sürekli değişip yenilenen pc sistemlerine ayak uydurmak bence asıl lüks olan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Klavye mouse gibi aşmış kontrol aletleri varken :) Millet konsolda bile fps için özel üretilen mouse ları kullanmaya başladı. Ama tabi maç ve hack n slash'de gamepad'in yeri ayrı.

Haklısın arkadaşım. Bazı oyunlarda kolun yeri başka oluyor. Ondan paraya kıyıp kablosuz kol adlım. Gayet memnunum. Emülatör..vs ne olursa oynanıyor keyifle. :)
  • Bir de bu pc çocukları sanıyorlar ki pc'nin ne olduğunu bir onlar bilir. Siz giderken biz dönüyorduk ufaklıklar, 1990'dan 2008'e kadar pc de oyun oynadık bize anlatmayın isterseniz neyin ne olduğunu.
  • Arkadaşlar Merhaba,

Canlı yayına Hangout üzerinden katılıp yorum yapacak bir PC'ci bir de Konsolcu arkadaş lazım :) Kameranız ve iyi bir mikrofonunuz var ise yazın değerlendirelim.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • quote:

1400 lira konsola verip 7 yıl kullanmak varken 3000 tlye pc toplayıp her yıl 1000 lira masraf saçmalık.Konsollarda korsan oyun oynatır fakat ben orijinal kullanma taraftarıyım.1 yıllık ps plus bana gayet yetiyordu.

ps4 çıktı kullansana korsan?Korsan kullanırmış dandik ps3 bile kaç yıl sonra kırılabildi.Boş boş konuşuyorsunuz pc deki grafik kalitesi ile ps3 arasında dağlar kadar fark var.Ayrıca saçmalamakta sınır tanımamışsınız 3000 tl ye pc toplayınca her yıl 1000 lira masraf yapıyormuşmuşuz.Şuanda 3 yıl önce çıkan i5 2500k nın akıcı bir şekilde oynamadığı oyun yok.Ramlerde aynı değiştirmeye gerek yok.4 yıl önce çıkan gtx 480,5970 gibi nice kartlar hala oyunları akıcı full hd de high-ultra ayarlarda oynatabiliyor.Neyin kafasını yaşıyorsunuz merak ediyorum

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.