Şimdi Ara

İstanbul için kar tahminleri (Gönüllü Meteorologlar) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
834
Cevap
27
Favori
37.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Wow'da yazdığım yorumu buraya da kopyalayayım.

Ben bu siteden takip ediyordum, burada herkes 8-9 aralıkta efsane kış yaşayacağız derken, bu sitenin GFS modelleri haftasonunu açık gökyüzü gösteriyotdu istanbul için hala da öyle, sadece 8'i öğlende anadolu yaksının yüksekleri kar görebilir gibi duruyor.

Bu site yaklaşık 10 gündür istanbula kar getirebilcek sistemin ayın 13ünde giriş yapacağını gösteriyor, daha önce baktığımda 13 ve 14 aralık için kar ihtimali veriyordu ancak şimdi 11-15 arasını resmen festivale çevirmiş. Tabi ben bu konuda çok amatörüm ve sadece kendi çapımda yorumluyorum, ancak dediğim 8-9 için hiç kar göstermedi, 13 civarı için ısrar etti. Yine de son 72 saate girmeden yorum yapmamak lazım.

http://www.weatheronline.co.uk/cgi-bin/expertcharts?LANG=en&MENU=0000000000&CONT=trtr&MODELL=gfs&MODELLTYP=1&BASE=-&VAR=prec&HH=3&ARCHIV=0&PANEL=0&ZOOM=0&PERIOD=

• quote:

Orijinalden alıntı: atillaahmetalp

quote:

Orijinalden alıntı: suculaslan

Bilen, hatırlayan varsa ben wowturkeyden ygzlpsncl sonra nicki değiştirilmiş haliyle YaĞıZaLp SoNcUl öncelikle herkese selamlar... wowturkeyde yaşanan otorite eksikliği sebebiyle boş konuşan insanların çoğalması ve bilgi kirliliği sebebiyle bir çok üstadın yorum yapmadığı bir ortam oluşmuştu tam artık tatmin etmiyor derken bir de Sevgili Orçun Bostancı siteden ayrılınca iyice çöp kutusu gibi oldu... Sonra birden bir röportaj gördüm Orçun Bostancıya ait ve burada yazdığını gördüm ve üstadı buldum ve 4 yıllık alışkanlığı değiştirip itiraf etmek lazım sanırım artık bende buradayım herkese sezonun iyi geçmesi dileklerimi gönderir saygılarımı sunarım.

Yağızalp Soncul

Aynen katılıyorum..

hayırlı uğurlu olsun ...

• quote:

Orijinalden alıntı: applev

quote:

Orijinalden alıntı: atillaahmetalp

quote:

Orijinalden alıntı: suculaslan

Bilen, hatırlayan varsa ben wowturkeyden ygzlpsncl sonra nicki değiştirilmiş haliyle YaĞıZaLp SoNcUl öncelikle herkese selamlar... wowturkeyde yaşanan otorite eksikliği sebebiyle boş konuşan insanların çoğalması ve bilgi kirliliği sebebiyle bir çok üstadın yorum yapmadığı bir ortam oluşmuştu tam artık tatmin etmiyor derken bir de Sevgili Orçun Bostancı siteden ayrılınca iyice çöp kutusu gibi oldu... Sonra birden bir röportaj gördüm Orçun Bostancıya ait ve burada yazdığını gördüm ve üstadı buldum ve 4 yıllık alışkanlığı değiştirip itiraf etmek lazım sanırım artık bende buradayım herkese sezonun iyi geçmesi dileklerimi gönderir saygılarımı sunarım.

Yağızalp Soncul

Aynen katılıyorum..

hayırlı uğurlu olsun ...

katılıyorum

• Selamlar Orçun Kardeşim sen nereye biz oraya... :)
    7 aralık sisteminin pert olup bizleri ve tüm tahmincileri ters köşe yapmasından dolayı diyagram,ao nao,gfs,ecmwf çıktılarının analizleri bile özellikle marmara için ne kadar tutarsız olduğunu hepberaber gördük.Bunun sebebi AZOR dur,azor'un hortlaması tüm planları bozup yağışı orta kesimlere kaydırmıştır ve 7 aralık sistemi dediğimiz CÜCÜK sistemle ancak ve ancak istanbulun yüksek rakımlı yerleri kky+kar alabilecektir (örtü olmayacak)...uzun süredir sinyallerini sellektörlerini yakan 10 aralık menşeili uzun soluklu bir sistem görünmekte ve bizleri umutlandırmaktadır..sistem bu haliyle gelirse çok marjinal yağışlar bırakacağı şüphesizdir.Yine de TEMKİN,TEMKİN,TEMKİN OĞLU TEMKİN diyerek sistemin gelmesine(tabi gelirse 72 saat kala kesin tahminlerde bulunabiliriz diye düşünüyorum..
    Son durumu aşağıda belirtiyorum

İstanbul için kar tahminleri (Gönüllü Meteorologlar)

Ersin GÖKDAL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersinaylin -- 5 Aralık 2013; 11:04:40 >

• Arkadaşlar selamlar
    Wowturkeyden vs görüp gelenler olmuş hoşgeldiniz artık o sayfa kapandı hep birlikte donanım haberde havaya dair keyifli paylaşımlarda bulunacağız. Eski sitede yaşanan otorite boşluğu burada olmayacaktır çünkü adminler hem ilgililer hemde kurallar daha sıkı.
    Neyse konumuza dönelim sabah güncellemesinde hem cephe yağışı hemde DEK yani deniz etkili yağışlar daha da kuvvetlenmis görünüyor
    Sistem bu snoptik görünümle gelirse REX blokaji oluşabilir uzun süreli soğuklar üzerimize doğru koridor açabilir. Şimdilik takipteyiz eger hafta icin 10-13 aralık tarihleri arasında yolculuk planlayanlar varsa burayı okumadan hareket etmesinler. Şayet ciddi kar yağışlari ihtimali artıyor
    Orçun Bostancı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Orçun Bostancı

Arkadaşlar selamlar
    Wowturkeyden vs görüp gelenler olmuş hoşgeldiniz artık o sayfa kapandı hep birlikte donanım haberde havaya dair keyifli paylaşımlarda bulunacağız. Eski sitede yaşanan otorite boşluğu burada olmayacaktır çünkü adminler hem ilgililer hemde kurallar daha sıkı.
    Neyse konumuza dönelim sabah güncellemesinde hem cephe yağışı hemde DEK yani deniz etkili yağışlar daha da kuvvetlenmis görünüyor
    Sistem bu snoptik görünümle gelirse REX blokaji oluşabilir uzun süreli soğuklar üzerimize doğru koridor açabilir. Şimdilik takipteyiz eger hafta icin 10-13 aralık tarihleri arasında yolculuk planlayanlar varsa burayı okumadan hareket etmesinler. Şayet ciddi kar yağışlari ihtimali artıyor
    Orçun Bostancı

önümüzdeki 10-15 gün soğuklarla beraber kar ihtimali kuvvetli .

• Orcun arkadasimizin eski forumundan sebep bildirilmeden atilmisiz oysa ne cok hakaretler yedik edenleri atmadilar,baska bir forumdan devam edecegim dedik diye attilar,
    Bu memleket elestiriyi kaldiramadikca bu kafadakilerle adam gibi adamlari kaybedecektir.Birde bisey yapmis gibi ozursuz almiyorlarmis.
    Yazik.

• Cumartesi akşamı istanbula kar gelecek gibi görünüyor(muş) ana haberlerden aldığımız bilgi :) Size göre nedir ?

• İSTANBUL'A KAR UYARISI!

Yurdumuz cumartesi günü, kuzeyden gelen yağışlı hava sisteminin etkisine girecek. Cumartesi günü batı bölgelerinden başlayacak olan kar yağışı, pazar günü yurdun büyük bölümünde etkili olacak.

İstanbul'da hafta sonu sıcaklık sıfırın altına düşecek ve kar yağışı görülecek.Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da Aralık ayının soğuk geçeceğini söyledi.HABERTÜRK
  • Kar istiyoruz Kaaaaarrrrr Şöyle bi yağsın artık lapa lapa bee.. Uleyn Aralık 5 olduk burda güneş açmış kuşlar civildiyo yaa var mi böyle bişey.. Yer Beylikdüzü..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vialpando

Cumartesi akşamı istanbula kar gelecek gibi görünüyor(muş) ana haberlerden aldığımız bilgi :) Size göre nedir ?

İlk etapta cumartesi akşamı hafifte olsa kar yağışı olasılığı var pazar günü hava daha da soğuyacak ama yağış olasılığı zayıf. 10 aralık Çarşamba ilk saatlerden itibaren istanbul genelinde etkili ve sürekli kar yağışları bekleniyor ancak değişim olabilir şu anda görünen bu. Takip eden 11-12 ve 13 aralık günlerinde de yoğun kar yağışı ihtimali hayli yüksek.

• AnthemSY kullanıcısına yanıt
    Asıl kar yağışı ve fırtına hafta ortasından itibaren

• Sedat. kullanıcısına yanıt
    Kuşlar için yiyecek ayırın şayet hafta sonundan sonra hayli zorlu geçecek. Beylikdüzünde hayatı olumsuz yönde etkileyebilecek derecede kar ve fırtına ihtimali yüksek takipte kalın

• orçun hocam hoşgeldin diğer forumdan takip ediyorduk sizi

birkaç sayfamız daha var kar ile ilgili oralarada yazabilirsiniz=)
  • herkese selam.

ben de diğer forumdan transferim.

eski bir dh üyesi olarak diğer forumdaki havanın bozulmasından sonra "neden dh'de devam etmiyoruz" diye kendi kendime sormuştum ki, meğerse ediyormuşuz :)

bu vesileyle herkese güzel bir forum ve bol karlı bir kış diliyorum.
  • Hosbulduk tabii ki de özellikle istanbul kar fotoğrafları ve diğer meteorolojiyle ilgili başlıklarda da yazarım.

• eatag E kullanıcısına yanıt
    Eski başlıktan ne de çok dostumuz varmış burada şaşırıyorum her geçen gün
    Hafta ortasından itibaren değişim olmazsa atmosferde bizi şaşırtacak hepiniz gibi akşam güncellemesini bende merakla bekliyorum. Detayları yazacağım. Keyifli forumlar...
    Orçun Bostancı

• quote:

Kuşlar için yiyecek ayırın şayet hafta sonundan sonra hayli zorlu geçecek. Beylikdüzünde hayatı olumsuz yönde etkileyebilecek derecede kar ve fırtına ihtimali yüksek takipte kalın

" Beylikdüzünde hayatı olumsuz yönde etkileyebilecek derecede kar ve fırtına ihtimali yüksek "

Hocam bide birsey sormak istiyorum İstanbulun en Sert kışı beylikdüzünde olur diyolar doğru mu? Şuan oturduğumuz eve 1 hafta oluyo tasinali ve kime sorsam burası çok soğuk olur diyolar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 5 Aralık 2013; 14:11:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• atillaahmetalp kullanıcısına yanıt
    sormayın atilla bey hemde hiç sebep belirtilmeden bende atilmisim neyse canları saolsun zaten üstadlar olmadan çöplükten ibaretti o site... geçen güzel günleri geride bırakıp burada güzel bir gelecekte birlikte oluruz inşallah huzurumuzla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygzlpsncl -- 5 Aralık 2013; 14:07:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

quote:

" Beylikdüzünde hayatı olumsuz yönde etkileyebilecek derecede kar ve fırtına ihtimali yüksek "

Hocam bide birsey sormak istiyorum İstanbulun en Sert kışı beylikdüzünde olur diyolar doğru mu? Şuan oturduğumuz eve 4 gün oluyo tasinali ve kime sorsam burası çok soğuk olur diyolar..

Beylikdüzünün en tepe noktası Beykentte yaşıyorum 4-5 yıldır. Doğrudur. İstersen soğuk ve karlı bir zamanda b.çekmeceye git farkı anlayabilirsin :)

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.