Şimdi Ara

YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi? (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.992
Cevap
95
Favori
432.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dediğim siteden sipariş verdim bugün humaxi gelince test eder yazarım buraya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaww birini denemeden uhdlerin diğeri gidip diğeri geliyor hey yavlum hey para çok bizdee
  • quote:

Orijinalden alıntı: sancak61

dediğim siteden sipariş verdim bugün humaxi gelince test eder yazarım buraya

hayırlı olsun kardeş,öncelikle görüntü kalitesi tabi,birde senden ricam hevc,x265,h265,dts codecleri deneyebilirmisin,ve tabiki altyazı sorunu var mı,bunlar ok. ise bende yazılıcağım cihaza,teşekkürker

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 30 Mayıs 2016; 20:21:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özdentv

Ha birde sony 7200 uhd bluray oynatır mı?yani 4k medıa player mıdır?

Bu cihazdan ziya dehttp://www.whathifi.com/sony/uhp-h1/review yeni çıkan cihaz yurtışında çok övülüyor,inceleyin isterseniz.
  • http://www.ep-mediastore-ab.de/humax-uhd-4tune-dvb-4tuner-4k-p-37523.html almak isteyen burdan alabilir

• Beyler amazon.comdan alınan bluray player mesela türkiyede oynatır mı?yani uyumlumudur?

• complete_ kullanıcısına yanıt
    Güzel de 4k oynatmıyo sanırım

• quote:

Güzel de 4k oynatmıyo sanırım

4k oynadan oynatıcılar,Panasonic DMP-UB900 vs Samsung UBD-K8500 panasonic ilk tercih olmalı.
  • quote:

http://www.ep-mediastore-ab.de/humax-uhd-4tune-dvb-4tuner-4k-p-37523.html almak isteyen burdan alabilir

Ziya abi 299 Eurodan başka ekstra binecek mi o fiyata gümrüktür kargodur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acetylene -- 30 Mayıs 2016; 23:31:08 >
  • paypal türkiyedeki faaliyetlerini 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren durduruyormuş.Buda açıklaması
    https://www.paypal.com/tr/home
  • tekiner57 kullanıcısına yanıt
    oooooooo bu çok kötü oldu. pay pal çok sağlamdı yaaa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: complete_

quote:

hayırlı olsun kardeş,öncelikle görüntü kalitesi tabi,birde senden ricam hevc,x265,h265,dts codecleri deneyebilirmisin,ve tabiki altyazı sorunu var mı,bunlar ok. ise bende yazılıcağım cihaza,teşekkürker

bahsettiğin işin MediaPlayer destek kısmı ise bir kere Receiver lar da DTS desteği olmaz! "illegal" hiç olmaz illegal CI+ kullanılamaz v.s

cihaza bağlayacağınız USB-stich/USB-HDD ile 10-bit bile falsolu oluyort Techni de örneğin MP4 ise! kısaca bu cihazlar "Receiver" dır
    MP cihazı değildir! diğer no-name ve abi her şeyi yaparız ama hiç bir boku adam gibi yapamayan cihazlar gibi de değildir!

MP cihazı basit olarak size belirli bir desteği sağlar hepsi o,ancak tahminim Humi nin bu MP konusun da Techni den biraz daha destekli
    ve iyi olacağı yönünde dir ve şimdi birisinin kalkıp da HUmi gibi bir cihazdan abi onu da açarmı bunju da yaparmı demesi Humax markasın da
    hiç yerine oturmaz,çünkü adamların işi neyse onu en iyisi olarak yapıyorlar!

subtitle/ekleme v.s işleri de böyledir;bunlar için fazla bir beklenti içinde olmayın ama olursa tabiki iyi olu da siz bu konular da ya MP cihazı
    alın ki üç-kuruş bunlar yaw,Humi/Techni gibi cihaz da ise tek kriteriniz resim kalitesi olsun gerisi hikaye

• Sony BDP-S7200 piyasa da bulabileceğiniz en iyi BD cihazı dır TR de yok ama Almanya da vardır computer.uni de vardır sanırım fiyatı en son € 175 kağıt gibiydi
    kesinlikle tavsiye ediyorum

Dünya da bildiğim kadarıyla bugün itibarıyla 3 adet UHD-BD cihazı çıktı

1-Pany UHD-900(ilk çıkan budur)
    2-Samy UHD8500
    3-bir de geçen hafta gibi sadece USA/Canada için Sony den çıkan UHD-BD cihazı

Pany nin yanıda diğerleri biraz zayıf kalır!

ama UHD-BD media ların çıkıp oturması-çoğalması v.s seneler var yaw buna!

"şimdilik" UHD-BD ler "region-free" dir!

ülen zaten dünya da kaç tane UHD çekilmiş içerik var ki BD-media olarak bir de Zone filan mı olacak
    dolayısıyla cihazları satabilmek adına zone mon filan yok,USA da alabilirsiniz takıp oynatırsınız

BD ile işi olan varsa direk 7200 alsın+

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

Orijinalden alıntı: complete_

quote:

bahsettiğin işin MediaPlayer destek kısmı ise bir kere Receiver lar da DTS desteği olmaz! "illegal" hiç olmaz illegal CI+ kullanılamaz v.s

cihaza bağlayacağınız USB-stich/USB-HDD ile 10-bit bile falsolu oluyort Techni de örneğin MP4 ise! kısaca bu cihazlar "Receiver" dır
    MP cihazı değildir! diğer no-name ve abi her şeyi yaparız ama hiç bir boku adam gibi yapamayan cihazlar gibi de değildir!

MP cihazı basit olarak size belirli bir desteği sağlar hepsi o,ancak tahminim Humi nin bu MP konusun da Techni den biraz daha destekli
    ve iyi olacağı yönünde dir ve şimdi birisinin kalkıp da HUmi gibi bir cihazdan abi onu da açarmı bunju da yaparmı demesi Humax markasın da
    hiç yerine oturmaz,çünkü adamların işi neyse onu en iyisi olarak yapıyorlar!

subtitle/ekleme v.s işleri de böyledir;bunlar için fazla bir beklenti içinde olmayın ama olursa tabiki iyi olu da siz bu konular da ya MP cihazı
    alın ki üç-kuruş bunlar yaw,Humi/Techni gibi cihaz da ise tek kriteriniz resim kalitesi olsun gerisi hikaye

Albani hocam,aslında elimde sony bdp-6500 cihaz var,inanın o kadar media player denedim android v.s. hepsinin görüntü kalitesi hikaye en iyi görüntü kalitesini sony'den aldım,sony cihazım yeni nesil hevc codec dışında herşeyi oynatıyor mkv,mp4,wmv v.s. gidiyor,humax tabi media player işimizi görmeyecek ben görüntü kalitesinden dolayı media player işini de kıvırırsa çok iyi olur diye düşünüyorum tabi kazın ayağı öle olmuyor,popcorn hour'dan tutun android birçok cihaz kullandım ama blue ray player'ler bence bu işte 1 numara aslında panasonic hevc işini'de hallediyor ama çok para!!!

• Beyler Türkiye de ki ilk UHD-Humi bir dostum vasıtasıyla Almanya dan getirtilmiştir,yarın bana kargoluyor,kendisi de ayrıca getirtiyor bir tane daha+

Görelim bakalım ne menem şeymiş Humi

bildiğim kadarıyla Avrupa da piyasaya çıkan UHD-Receiver sayısı 3/5 taneyi henüz geçmiyor

1-ilk çıkan VU+ UHD olmuştu ama bizim işimizi bu tip cihazlarla olmaz!

2-TehniSat ISIO STC+ bunu artık TR de sanırım 50/100 kişi kullanıyor olduk

3-Vantage de çıkardı diye biliyorum yaklaşık aynı rakamlara ama bununla hiç ilgilenmedim

başka markalar da illaki olacaktır ama ben "MARKA" gibi markalar dan yanayım çok uzun seneler dir,Techni ve Humi de bu işin ilk sırasın da oturmaktadır her şeyleriyle

cihaz sanırım Cuma/C.tesi gibi elimde olur ve kısa ön açıklamalarını buradan paylaşırım+

Not;"D-Smart" için elim de geçerli(aktif) Modül olmadığı için birisi bana gönderirse çok iyi olur ve dener onu da yazarım! zira millet bunu da çok merak ediyor!

DS Techni UHD de sorunsuz çalışmaktadır bilginize!

Ancak DS modül geçmişte iCord ve bazı seriler de çalışmıyordu hatta cihaz tanımıyordu bile modülü! haberiniz olsun;sonra bana CAZ yapmayın ltf
    ama gidin Techni/Humi ye verin odunu ülen DS yi niye açmıyor veya 10970 neden açılmıyor filan diye belki size makul bir cevap verebilirler,bizi şutlamışlardı sonunda

Humi tüm dünyaya platformlar dahil her yere mal yapar! her tip cihazı üretiyor bir de çakma no-name/Çin işi dandik cihazları da vardır(ihale ile aldıkları sistemler de olan)
    bunların da sadece ismi Humax dır ama Humax ile de hiç alakası yoktur! bu işte dünyadaki bir numaralı ana üretici Humi dir yazlımları bile bir alem dir yaw,OTA mota verler
    o da sakat dır veya birileri el atar USB den yüklenebilir hale gelir v.s kısaca bizim Karaköy işi cihazlar gibi filan değildir! Türkiye için de bu tip cihazların da bir destek zaten yoktur!

Zamanında çok yazdım ama dinleyen kim? yaw CS işi yapmayan cihaz TR de satılırmı derlerdi! kaç tane satacak da getirelim derlerdi! kısaca bizim piyasa yemez bu cihazları

halbuki adam gibi bir firma çıksa özellikle "mümesillik/distribütör" bazlı bu MARKA cihazlar için çalışsa artık çok güzel satar! bana bir dünya insan ulaşıyor yaw Humi/Techni/Kati kullananlar olarak!
    "abi satmaz" ne demek,adam olan çok güzel satar! bunlar dünya devi en iyi ana üreticiler yaw niye satmasın! işi bilirsen çok güzel satar para kazanırsın!

++

• quote:

anlamadım anlayanda yok.aldığım yer 1080 mıdunda kullannalısın diyo ilginç

Kullandığınız HDMI kablonuz eski tip ise bununla ilgili bir sorun olabilir. HDMI 2.0 4K destekleyen bir kablo bulup deenemenizde fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stella34 -- 1 Haziran 2016; 13:54:55 >
  • unutmadan şunu yazayım,burası TR ve iki ayaklı çakallar çok var memleket de

Techni UHD gibi,Humi UHD cihazın yanında 1 adet Astra HD+ platform CARD ı hediyesidir!!! ayrıca satılıyor/satılır ayağı yaparlarsa yemeyin ltf!

1-Techni de yine kontrol ettim bu HD+Card 6aylık dır
    2-Humi de ise 12 aylık dır

Avrupada bir çok marka cihaz da bu Card aynen böyle verilmektedir uzun yıllardır,siz ancak 1 seneniz dolduktan sonra yine izlemek isterseniz yeni bir Card alıp ki bu ücretli dir
    yaklaşık € 60/70 gibi ve öder yeni Card ı alırsınız eski Card lar atılıyor!! adamlar temiz iş yapıyorlar bizimkiler gibi yok kredi var yok bilmem kimliği ver filan yok parayı
    verip card alıyorsun 12 ay izliyorsun ve atıyorsun ben 6 senedir izlerim örneğin

Astra HD+ için meraklısı varsa girsin sitesinden incelesin ancak bu Card ları her cihaz da çalışmıyor!! Nagravison3 şifreleme kullanıyor ayrıuca Card lar da gördüğüm kadarıyla
    iki senede bir version yükseltiyor v.s Modülü vardır kendisine özel,örneğin cihazınız CI+ ise ama CAS slot yoksa bu durumda Cam+Card almanız gerekiyor! € 70/80 gibi fiyatı vardır!

HD+ çok fazla cihaz seçiyor çok fazla CAS slot seçiyor!! çoğu cihazlarla uyumsuzdur!

• Stella34 S kullanıcısına yanıt
    Hdmı 2.0 kablo var dostum iki tane.

• @complete

arkadaşım ben bugüne kadar 7 tane MP cihazı aldım sonra şutladım(Andro lu veya düz olanlar v.s) MP ler ayrı kulvarda cihazlar dır! ama kafama uyan henüz olmadı
    en son M-195 almıştım ilgili başlıktan da yazmıştım o da WMV leri açmayınca şutlamıştım,Sadays Hocam aldı,sanırım o da birisine gazladı,bu işler böyle sonu yok yaw

ben çok uzun yıllar hatta TR de belki de bir ilk olarak MP işini hep Bluray ler ile çözdüm,halen de öyle yapıyorum! senin kullandığın 6500 ün bir altı olan 5500 de kullandım bir ara
    onuda şutlamıştım,ucuz diye almıştım yoksa 6500 alacaktım ama yabancı testlerine bakınca fark olmadığını ve de çok ucuz bulunca 5500 almıştım sanırım € 80/90 gibi almıştım
    Sony de 5500 ve üstü hep iyi çıktı ama bana göre en iyisi 7200 ve aklım da o da var eldekileri "damping" yapıp satmak istiyorum alayına 1 kağıt istiyorum şimdi hatta ilan bile açtım
    2.el de temizlik olsun yaw,cihaz dolu ev,işime yaramayanı ucuz rakama verip temizlemek istiyorum

Resim kalitesi olarak Techni/Humi/Kati v.s bunlar MP olarak süper iş görüyorlar ama dediğim gibi "limitleri" vardır! onun için tam bir MP işlevi göremiyorlar ama SD&HD/720/180p de
    ve de bit-rate 10Mb üstü değilse süper iş görüyorlar yine de o da bana şimdilik yetiyor gibi!

örneğin MP olarak Techni çok hızlı ve USB 3.0 farkı da hemen anlaşılıyor! codec sıkıntısı pek yok gibi ama eskiden FLV leri açarken şimdi açmıyor,MOV/MP4/VOB/TS/MKV/Avi v.s OK dir
    "DTS" ise hiç bir Receiver da yoktur!! AC3/AAC ye convert etmen gerekiyor!!

Ama ben BD leri daha kaliteleli buluyorum resim olarak Pany de ise beni açmayan durum;WMV leri açmaz! hiç bir cihazı da açmıyor! ama resim kalitesi olarak Pany ler bir numara bence
    şimdi değil ama ileri de Pany UHD-BD düşünüyorum ve umarım fiyatı da biraz iner!

++

neyse 1 senedir çıktı-çıkıyor tantanası süren Humax UHD sonun da elimize geçti yaw,ilk olarak İzmir den Türk topraklarına girmiş olup 2 gün sonra da Anyalya ya varıyor hayırlısıyla
    benim bildiğim TR de ilk Humi UHD bu dur,hatta dostum dün gece denemiş bile

beni en çok sevindiren ise iCord/Evolution gibi absürt rakamlar dan çıkmaması oldu € 300 gibi rakamlar böyle cihazlar için son derece makul ve mantıklı rakamlar dır,bir ara
    yok € 500 olur yok 600 olur gibi de düşünmedik değil,zaten cihazı kırpa kırpa bit kadar hale getirmişler,öyle eskinin özellikle Kati nin "baba" veya bazı Humi nin bana cihazları gibi filan değil
    adeta oyuncak yaw

++

Not;şayet aynı an da iki tane UHD Receiver kullanmak istemezsem(ben de çünkü 2 tane panel de 2 cihaz gerekiyor!) Techni ve Humi den birisini postalarım,niyetim her ikisini de kullanmak tır
    Kati lere bir süre veda edeceğim çünkü! ama satarsdam fiyatım kelle başı 1 kağıt dır,Techni nin maliyet fiyatını biliyorsunuz! HD fiyatını da biliyorsunuz! Almanya dan getirtseniz avro nedeniyle
    artı gümrüğe takılacak v.s derken maliyeti yine 1,2/1,3 veya üstü gibi olacaktır! bende yazdığım gibi kelle başı ne alırsan 1 kağıt dır,maksat işine yarayan biris alsın sevinsin boşuna almanya
    v.s uğraşmasın HD+Card da tabiki sıfır olarak vereceğim bende çakallık işleri olmaz ayrı satılır v.s diye ayak çekmem,Almanya da kutusuyla ne geliyorsa aynen verilecektir!

• @albani hocam cihaz hayırlı olsun inşallah beklentilerinizi karşılar..cihaz ile ilgili referans yorumlarınızı bekliyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.