Şimdi Ara

YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi? (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.992
Cevap
95
Favori
432.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ntnt41

İki uydu alıcısı siparişi vermiştim. Technisat ISIO S2 ve Kathrein 916. Her iki cihazın kendine göre artısı var. Ama Kati 916'nın resim kalitesi gerçekten mükemmel. Techni'den daha canlı, parlak ve keskin. Ancak evdekiler daha önce ISIO S kullandığımız için tercihlerini ISIO S2 den yana kullandı ve ISIO S2'de karar kıldık. Elimde zaten ISIO S var. O yüzden Kathrein 916'yı satıyorum. + kar koymadan bana maliyetine satıyorum. Net 896 TL + kargo alıcıya ait. Sahibinden.com ilan no 243740435. İhtiyacı olan arkadaşlara duyurayım.
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 14 Ocak 2016; 10:20:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: complete_

Albani hocam,pany uydu alıcı ve düz cihaz olarak ok. diyorsunuz peki media player,altyazı v.s. durum nedir? Bu cihazları alıp Blue ray seyrecek değiliz Durumlar belli usb'den film izleme v.s. hakkında bilginiz var mı?

Saygılar..
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 14 Ocak 2016; 10:20:28 >
  • Panasonic DMR-BST745EG9 hocam uydu alıcı ve arada film için ne dersin?
  • Yakın zamanda almanyaya gidicem ve panasonic uydu alıcısı almak istiyorum bct ve bst olanların farkı nedir?Kayıt vs ile ilgim yok sadece tv izlemek için.. hangisin tavsiye edersiniz tesekkurler...Bütçe sınırı yok ..

http://www.saturn.de/webapp/wcs/stores/servlet/MultiChannelSearch?storeId=48352&langId=-3&query=Panasonic+DMR-BST855EG&page=&searchParams=%2FSearch.ff%3Fquery%3DPanasonic%2BDMR-BST855EG%26filterTabbedCategory%3Donlineshop%26channel%3Dsedede%26productsPerPage%3D25%26followSearch%3D9096&sort=desc_price&searchProfile=onlineshop&sourceRef=qZ3EWb5D4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuribaras -- 13 Kasım 2015; 23:08:09 >

• albani kullanıcısına yanıt
    S.A. Albani hocam cihaz hafta içinde nasipse elimde olacak bende incelemeniz için size biran önce göndereceğim. Eğer sizinde içinde sakıncası yoksa cihazı abimlerin tv' ye takar sadece menüsünü Almaca'dan Türkçeye çevirtirim gerisine yani kurumuna elletmem. İsterseniz bunu gerek yok biz menüyü TR değiştiririz derseniz bunu yaptırmadan cihazı direk size gönderirim böylece TR'de ilk kullanıcısı sizler olursunuz:) Benim avantajımda cihazın tüm Türkiye ayarları yapılmış, Türk kanalları yüklenmiş ve ayarlanmış sadece cihazı TV takıp kullanacağım hazır bir cihaz almış olurum. :)

Hocam DS olayına gelince ben saten DS kullanmıyorum. DS hoşuma gitmiyor eğer modüllü bir üyelik kullanırsam daha öncede abone olup iptal ettiğim DT olur. Benim kafamı karıştıran DS modüllü üyelikteki kanalları demiyorum. Normal Türksat uydusunu tarattığımızda bulunan Kanal D gibi doğan gurubuna ait kanallar açılmıyormu?

Panasonic olayına gelince bana hem Techni gibi kaliteli bir görüntü verecek, hemde Bluray+Receiver görevini hakkıyla yapacak şöyle 600 Euroyu geçmeyecek şekilde kaliteli bir Panasonic ürünü ismi verebilirmisin? Eğer imkanlarımı ayarlayabilirsem DIGIT ISIO STC+ yi bana mal olan fiyata yani 1250 TL 'ye satar üstünede biraz eklemeye çalışıp abime Panasonic getirtirim.

PANASONIC DMR-BST845 -- DMP BDT700 EB vs.. gibi örnekler verebilirmisiniz? Bluray+Recevier ikisi bir arada olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORESSAM -- 14 Kasım 2015; 11:03:07 >

• vu solo 4k
    technisat 4k
    gibi cihazların 1080i yayınlardaki performansı çok iyi diyorlar.
    deneyen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuribaras

Yakın zamanda almanyaya gidicem ve panasonic uydu alıcısı almak istiyorum bct ve bst olanların farkı nedir?Kayıt vs ile ilgim yok sadece tv izlemek için.. hangisin tavsiye edersiniz tesekkurler...Bütçe sınırı yok ..

http://www.saturn.de/webapp/wcs/stores/servlet/MultiChannelSearch?storeId=48352&langId=-3&query=Panasonic+DMR-BST855EG&page=&searchParams=%2FSearch.ff%3Fquery%3DPanasonic%2BDMR-BST855EG%26filterTabbedCategory%3Donlineshop%26channel%3Dsedede%26productsPerPage%3D25%26followSearch%3D9096&sort=desc_price&searchProfile=onlineshop&sourceRef=qZ3EWb5D4
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 14 Ocak 2016; 10:21:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ORESSAM

S.A. Albani hocam cihaz hafta içinde nasipse elimde olacak bende incelemeniz için size biran önce göndereceğim. Eğer sizinde içinde sakıncası yoksa cihazı abimlerin tv' ye takar sadece menüsünü Almaca'dan Türkçeye çevirtirim gerisine yani kurumuna elletmem. İsterseniz bunu gerek yok biz menüyü TR değiştiririz derseniz bunu yaptırmadan cihazı direk size gönderirim böylece TR'de ilk kullanıcısı sizler olursunuz:) Benim avantajımda cihazın tüm Türkiye ayarları yapılmış, Türk kanalları yüklenmiş ve ayarlanmış sadece cihazı TV takıp kullanacağım hazır bir cihaz almış olurum. :)

Hocam DS olayına gelince ben saten DS kullanmıyorum. DS hoşuma gitmiyor eğer modüllü bir üyelik kullanırsam daha öncede abone olup iptal ettiğim DT olur. Benim kafamı karıştıran DS modüllü üyelikteki kanalları demiyorum. Normal Türksat uydusunu tarattığımızda bulunan Kanal D gibi doğan gurubuna ait kanallar açılmıyormu?

Panasonic olayına gelince bana hem Techni gibi kaliteli bir görüntü verecek, hemde Bluray+Receiver görevini hakkıyla yapacak şöyle 600 Euroyu geçmeyecek şekilde kaliteli bir Panasonic ürünü ismi verebilirmisin? Eğer imkanlarımı ayarlayabilirsem DIGIT ISIO STC+ yi bana mal olan fiyata yani 1250 TL 'ye satar üstünede biraz eklemeye çalışıp abime Panasonic getirtirim.

PANASONIC DMR-BST845 -- DMP BDT700 EB vs.. gibi örnekler verebilirmisiniz? Bluray+Recevier ikisi bir arada olacak...
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 14 Ocak 2016; 10:21:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

vu solo 4k
    technisat 4k
    deneyen var mı ?
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 14 Ocak 2016; 10:22:15 >
  • albani kullanıcısına yanıt
    S.A. Hocam ayrıntılı bilgin için tşk. Cihazı bir süre kullanayım hoşuma gitmez veya alışamazsam dediğim gibi satar panasonic getirtirim. Bu arada abim cihazın resimlerini attı. @albani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORESSAM -- 14 Kasım 2015; 20:59:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

vu solo 4k
    technisat 4k
    deneyen var mı ?

VU ile Techni ve Kati veya Humi v.s v.s MARKA cihazlar resim kalitesi olarka aynı kulvarda değildir! kısaca bunlar bahsettiğin konuda özellikle resim kalitesi
    çok daha iyidir;denenmiş ve test edilmiştir

ANCAK 4k cihazlar daha tam çıkmadı bile! dolayısıyla birileri bir şeyler demişse ya sallamıştır ya da zaten tam bir sağlıklı çalışmalar henüz olmamıştır biraz sabır edilirse
    o zaman manzaraları net olarak ortaya çıkar!

FHD&SD kalitesi olarak zaten Techni/Kati;VU+ dan epeyi ileride bir cihaz dı! şimdi bu cihazların UHD si de çıksa manzara yine değişmeyecektir!

Ama şunu sorsaydın,örneğin UHD cihazlar da "SD" ler nasıl oluyor,bence daha doğru bir soru olacaktır,çünkü hepimiz veya tüm dünya hala ciddi bir şekilde "SD" leri de
    çok bolca izliyoruz ve daha uzun yıllar da izleyeceğiz! örneğin UHD cihazlar belki de fazlasıyla SD ler de su koyverecektir,hatta biz Kati/Techni gibi en üst kalite
    cihazları kullandığımız için,yarın UHD sini alıp da SD ler de ciddi çuvalladığını görebiliriz ve bu benim için süprriz hiç olmaz! aynı şeyi örneğin "HD1080i" yarınlar için de
    söyleyebilirim ve FHD cihazlar bu konuda daha iyi çıkabilir

sonuç ta bizim elimize UHD cihazlar kısa bir süre içinde geçecek,acelemiz yok,hele gelsinler bir bakalım o zaman manzaraları nedir diye,ama UHD Receiver ların
    oturması bir kaç seneyi bulur! 2016 olarak bir çok markadan zaten Receiver ve Bluray ler çıkıyor

sd kanal kalmadı nerdeyse artık.
    sd kalitesi çokta önemli değil. 1080i kalitesi daha önemli bence.
    tuner standartı oturmadan alınmaz 4k uydu alıcı zaten.

• quote:

@Dr.

916 güzel ve çok doğru bir tercih olmuş

Ancak bana göre Techni için önce acele ettin ve bence yalnış tercih yaptın gibi,ya da STC veya
    yeni çıkan STC+(4k) almalıydın>>>https://www.technisat.com/de_DE/DIGIT-ISIO-STC+/352-10905-10701/

not;sanırım STC+ şu anda satışta olmayabilir!

ben STC alıyordum aylar önce sonra 916 da devreye girince STC yi bir süre erteledim ve ardından 4k olan STC+ serisi çıkmaya hazır
    hale gibi gelince STC yi eledim ve sanırım yılbaşı ertesi STC+ alıyorum

Alman forumlardan biraz baktım;Techni yanın da,VU+,Giga,Xtrend,Kaon,Vestel(bunu da gördüm),Vantage,Kathrein gibi üreticiler den
    4k cihazlar bulunuyor ama satışlara başlamadılar henüz! sanırım yılbaşı sonrası başlar,ben Humax ve Kati leri de görmek veya okumak isterim
    açıkçası ama Techni yan cepte dursun şimdi

CAN++

Sayın albani, Technisat ISIO S2 de elime ulaştı. Cihaz DIGIT ISIO S'e göre hayli hızlı. Görüntü kalitesi de ISIO S'i pek aratmıyor, HD'ler Kati 916 kadar olmasa da (zira Kati 916'nın hakkını yememek lazım. Şimdiye kadar kullandığım cihazlar içinde onun kadar resimde canlı, net, parlak ve keskin bir cihaz görmedim. Bunu da itiraf edeyim) ona yakın bir görüntü sunuyor denilebilir, hatta SD'lerde resim kalitesi ISIO S'den daha iyi gibi.

Yazılım güncellemesini webden yaptı, 2-3 dk sürdü, gayet hızlı yükleme yaptı. Kanal geçiş hızları baya hızlanmış. SD'lerde geçişte neredeyse kati 916 gibi. HD'ler de ise az geride. Media player olarak Mp3 dışında, waw, flac parça çalıyor, gayette iyi çalıyor. Ses sistemimde dinledim, çok başarılı buldum. Uydu kanal tarama daha hızlı hale gelmiş. Kısacası cihaz baya hızlı davranıyor. Takılma falan da yapmıyor. USB'den harici HDD'ye kayıt yaptım, gayet başarılı, donma falan kesinlikle yok.

Kısacası cihaz fiyat/performans olarak çok çok iyi. Ama tabiki üst modeli olan STC veya STC+'yı tutmayacaktır. Zira bu iki cihaz da ISIO S2'nın 2 katı gibi. 2 katı ücret ödemek istemeyenler için bulunmaz fırsat gibi duruyor.

Fakat insan olarak beklenti hep daha yukarı olunca kişiyi ne Kati 916 ne de ISIO S2 kesiyor. Bu arada Kati 916'yı forumdan bir arkadaşa sattım. Şimdilik ISIO S2 ile yola devam edeceğim gibi duruyor. Ama içimden bir ses de Kati den sonra Techni'yi de sat, git STC+'yı al diyor. İçimdeki sesi dinlersem Techni ISIO S2 yi de satar, STC+'yı alırım artık. Ama STC+, 2 cihaz fiyatına tek cihaz. Bu da beni düşündürüyor. Hayırlısı bakalım.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 14 Ocak 2016; 10:23:03 >
  • quote:

yaw hocam ben şimdi karıştırdım gibi biraz

o zaman ben sorayım;916 yı zaten biliyorum süper bir alet ve de sen sattın+

yukarıdaki resimler den üçüncüsü sanırım "S2" olan alet değilmi???

STC+ ise yolda veya birisi aldı getiriyor sana? gelince bunu elleme hiç! sadece aleti çıkart fiziksel olarak kontrol et bir de HD+ Kartı da çıktımı diye buna bak??
    sonra koy kutusuna gönder bana

hocam ISIO veya Corder dediğin cihazlar 2009/2010 model yaw,bunca seneler geçmiş,elbette bazı şeyleri biraz daha iyileşmiş olabilir ki normaldir bu ve de olması gerekiyor zaten
    Techni de yazılım,stabilite,kalite v.s olarak her şey süperdir al bunu at 5/6 sene kullan hatta daha fazla bile,bendeki 5.seneyi de doldurdu gibi ve aynen devam yola

ben bu tip cihazlar da HIZ olayına hiç takılmadım! kaç saniye de geçerse geçsin,bunlar hikaye işler benim için zaten çok uzun yıllar Humi5400 kullandığım için,hız durumu da
    Humi ler de o zaman çok ağırdı ama ben alıştım! resim kalitesi üst düzey olsun ki hep böyle cihazlar kullandım gerisi yine teferruat hocam

benim Techni de en beğendim bir diğer konu ise MediaPlayer desteği oldu! zaten şu anda MP olarak bunu kullanıyorum ve çok ciddi memnunum
    sanırım bu desteği format v.s olarak S2 ile STC ler de biraz daha iyi gelmiş de olabilir ki bu da tam istediğim olay olur benim açımdan+

Techni de SES çok çok iyidir

peki S2 de DS yi deneme fırsatın oldumu veya bunu kesinlikle bir dene 10970 olayı yani???? millet bana habire Techni soruyor ama DS olayı işi bozuyor ve açılıyorsa
    o zaman bu insanlara gidin Techni alın diyebiliriz!

valla ben aşırı beklentiler içinde hiç olmam hep sıkı cihazlar kullandım hepsi de beni kesti veya kesiyor fazla takılmamak lazım,netice de olan en iyi mallar bunlar kardeşim
    sende takılma bunlara

STC+ durumu da netleşince o zaman bakarsın duruma ve gerekiyorsa S2 yi yolcu eder STC+ ile devam edersin ama 916 yı da bence unutma! hem DS sorunu yoktur
    hem resim kalitesi gerçekten çok çok iyi ve kimileri için en önemlisi hatta olmazsa-olmaz olan CS işini yapmasıdır,yaw daha ne olsun kardeşim
    millet VU/DB/Giga lara absürt rakamlar ödüyor yaw

++

adresimi vermiştim,aldın değilmi??

CAN

Hocam biraz ortalık karıştı herhalde. Ben sadece Kati 916 ve ISIO S2 almıştım. STC+ yı başka bir arkadaş aldı ve o da (önceki mesajlarda) belki satarım diye yazmış foruma.

+ ISIO S2'de maalesef D-Smartı modülüm olmadığı için deneme şansım olmadı. Filbox modülüm vardı, denedim, çok hızlı açıyor.
    + Kati 916'yı forumdan bir arkadaşa sattım. Technisat ISIO S2'yi de satmaya karar verdim. Sahibinden.com'da ilanı da (ilan no: 244476097) var. (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-uydu-ekipmanlari-technisat-isio-s2-sifir-firsat-maliyetine-244476097/detay/)

+ Fiyatı Kati ve Techni'nin 2 katı fiyatı olmasına rağmen ben de STC+ almaya niyet ettim. Zira tek beklenti kaliteli görüntü ve ses kalitesi. Dediğiniz gibi bir kere alıp 5-6 sene bir daha düşünmemek lazım.

• İhtiyacı olan arkadaşlara duyurmak isterim.

Technisat ISIO S2'yi de satmaya karar verdim. Güzel de fiyat sundum.

Sahibinden.com'da ilanı da (ilan no: 244476097) var.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-uydu-ekipmanlari-technisat-isio-s2-sifir-firsat-maliyetine-244476097/detay/

Şu an en makul şey:

Ya 225-240 euro civarında Kati 916 veya Techni ISIO S2 yi almak ya da biraz paraya kıyıp 2 katı gibi bir fiyatı olan Technisat STC+'yi (Humax İcord Evolation vb.) almak. Tercih kişinin kendisine kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntnt41 -- 19 Kasım 2015; 22:48:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dr_nrdgn

quote:

yaw hocam ben şimdi karıştırdım gibi biraz

o zaman ben sorayım;916 yı zaten biliyorum süper bir alet ve de sen sattın+

yukarıdaki resimler den üçüncüsü sanırım "S2" olan alet değilmi???

STC+ ise yolda veya birisi aldı getiriyor sana? gelince bunu elleme hiç! sadece aleti çıkart fiziksel olarak kontrol et bir de HD+ Kartı da çıktımı diye buna bak??
    sonra koy kutusuna gönder bana

hocam ISIO veya Corder dediğin cihazlar 2009/2010 model yaw,bunca seneler geçmiş,elbette bazı şeyleri biraz daha iyileşmiş olabilir ki normaldir bu ve de olması gerekiyor zaten
    Techni de yazılım,stabilite,kalite v.s olarak her şey süperdir al bunu at 5/6 sene kullan hatta daha fazla bile,bendeki 5.seneyi de doldurdu gibi ve aynen devam yola

ben bu tip cihazlar da HIZ olayına hiç takılmadım! kaç saniye de geçerse geçsin,bunlar hikaye işler benim için zaten çok uzun yıllar Humi5400 kullandığım için,hız durumu da
    Humi ler de o zaman çok ağırdı ama ben alıştım! resim kalitesi üst düzey olsun ki hep böyle cihazlar kullandım gerisi yine teferruat hocam

benim Techni de en beğendim bir diğer konu ise MediaPlayer desteği oldu! zaten şu anda MP olarak bunu kullanıyorum ve çok ciddi memnunum
    sanırım bu desteği format v.s olarak S2 ile STC ler de biraz daha iyi gelmiş de olabilir ki bu da tam istediğim olay olur benim açımdan+

Techni de SES çok çok iyidir

peki S2 de DS yi deneme fırsatın oldumu veya bunu kesinlikle bir dene 10970 olayı yani???? millet bana habire Techni soruyor ama DS olayı işi bozuyor ve açılıyorsa
    o zaman bu insanlara gidin Techni alın diyebiliriz!

valla ben aşırı beklentiler içinde hiç olmam hep sıkı cihazlar kullandım hepsi de beni kesti veya kesiyor fazla takılmamak lazım,netice de olan en iyi mallar bunlar kardeşim
    sende takılma bunlara

STC+ durumu da netleşince o zaman bakarsın duruma ve gerekiyorsa S2 yi yolcu eder STC+ ile devam edersin ama 916 yı da bence unutma! hem DS sorunu yoktur
    hem resim kalitesi gerçekten çok çok iyi ve kimileri için en önemlisi hatta olmazsa-olmaz olan CS işini yapmasıdır,yaw daha ne olsun kardeşim
    millet VU/DB/Giga lara absürt rakamlar ödüyor yaw

++

adresimi vermiştim,aldın değilmi??

CAN

Hocam biraz ortalık karıştı herhalde. Ben sadece Kati 916 ve ISIO S2 almıştım. STC+ yı başka bir arkadaş aldı ve o da (önceki mesajlarda) belki satarım diye yazmış foruma.

+ ISIO S2'de maalesef D-Smartı modülüm olmadığı için deneme şansım olmadı. Filbox modülüm vardı, denedim, çok hızlı açıyor.
    + Kati 916'yı forumdan bir arkadaşa sattım. Technisat ISIO S2'yi de satmaya karar verdim. Sahibinden.com'da ilanı da (ilan no: 244476097) var. (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-uydu-ekipmanlari-technisat-isio-s2-sifir-firsat-maliyetine-244476097/detay/)

+ Fiyatı Kati ve Techni'nin 2 katı fiyatı olmasına rağmen ben de STC+ almaya niyet ettim. Zira tek beklenti kaliteli görüntü ve ses kalitesi. Dediğiniz gibi bir kere alıp 5-6 sene bir daha düşünmemek lazım.

Şu Kati 916 yı alabilirdim, kaçırmışım. :(

• Kathrein 913 getirtmiştim almanya'dan harbiden de görüntü kalitesi çok iyiydi ,, ama oscam iyi çalışmıyordu , satmıştım , kafama edeyim şimdi olsada takıp izlesem diye arıyorum
  • Yav su can abiyi cizip cizip durmayin. Bir kulaginin arkasi kaldi adamin. Foruma bilgilenmek icin giriyoruz. O kadar troll dururken yine hocamiz cizilmis. :(

• Meyve veren ağacı taşlarlar. Bu konu icin diyorum albani, serkan guzel vs herkesin faydalanacağı insanlardır.

• Bugün itibari ile Technisat DIGIT ISIO STC+ cihazıma kavuşmuş bulunmaktayım. Cihazı incelemesi için @albani hocama göndermiş bulunuyorum. İnşallah aldığımıza değer güzel yorumlarda bulunur.

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.