Şimdi Ara

FM Müthiş Taktiğim [2014] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
9
Favori
255.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben beşiktaşla oynuyorum ve eski kullandığım 3-4-1-2 taktiğim işe yaramayınca 4-2-3-1 oynamaya başladım. 4. sezonumdayım ve hep şampiyon oldum ligde. gs ile kapıştık hep ama bu sene fener de çıkış yaptı. bütün komutları kendim verdim. oyuncular ve diziliş de şöyle.

ter stegen
    chambers - pedro - matisevic(adı böyle birşeydi galiba) - williams
    necip - oğuzhan
    gökhan - diego - jese
    lukaku

jese yi başlarda aldım ve şimdi sezon ortası manuya gidecek 60m dolara :) (min serbest kalma maddesi nedeniyle)
    lukakuyu 2. sezonumda aldım. forvetlerim karşı karşıya bile kaçırınca tüm parayı ona harcadım. karşılığını da fazlası ile verdi.
    3. sezonumda clyi aldım. kısmen kolay gruba düştüm ve üst tura çıktım. her turda ilk maç kendi sahamda oynadım ve her tur 2-1 galip ayrıldım. deplasmanda da skoru koruyup turları geçtim. finalde shaktar ile 90 dk 2-2 uzatmalar 3-3 bitti penaltılarla aldım kupayı. turlarda milan, city, liverpool u geçmiştim. ama dediğim gibi benim dışımda da çok sürpriz sonuçlar çıktı. finalde shaktar çıktı daha ne olsun :) lukaku da ligde 44 gol, cl de 16 gol ile rekor kırdı. sezonu 76 gol ile tamamladı. ama nedense yılın oyuncusu ödüllerinde aday bile değildi.

neyse bu sezon başı paris r.madrid falan iyi bastırsa da almak için yeni sözleşme imzalattım 125 m min serbest kalma maddesi ile :) müsait bir zamanda ss de atarım.

tek sıkıntım bulduğum bir çok genç oyuncuyu alamamak. fiyatları çok yükseltiyorlar. 16-17 yaşında 20k bonservisli oyuncuya min 15-20 m istediklerinde heves kalmıyor.

• Bu kadroyla cl'yi aldıysan helal olsun.Ben Man.Utd ile oynuyorum,Bayern 6 sezondur kupayı kımseye vermıyor.
  • Liverpool da işe yarar mi beyler deneyen var mı?
  • ilk üç sezon lig sıralaması. genelde başlarda puan kaybedip sonradan serilerle arayı açtım. 4. sezonuma ise direkt seri ile başladım.

https://store.donanimhaber.com/fc/b2/c9/fcb2c9fa7946cb67150634c2dbbca9a4.jpg
    https://store.donanimhaber.com/06/18/06/061806313f890f351a720fa9d27b2e16.jpg
    https://store.donanimhaber.com/67/6c/e8/676ce8573454fa3b31bc10c0a323f804.jpg

cl yi aldığımdaki sonuçlar. milanla ilk maç sahamda 2-1 kazandıktan sonra ikinci maça fırtına gibi başlayıp 20dk da 3-0 öne geçtim ve maç 5-3 bitti.

https://store.donanimhaber.com/55/f3/29/55f329b52a0ac1d56bf05190b6371cbf.jpg

işte lukakunun harika sezonu. gerçi bu sezon daha da harika geçirecek gibi. ilk yarı bitmesine 1 maç varken ligde 26 gole ulaştı ve cl de grupları 10 golle tamamladı. bu sene toplamda 90 ı bulmasını bekliyorum.

https://store.donanimhaber.com/fa/c8/ba/fac8baa03ff3941d48611d3d9ffbfdc0.jpg

ve bu da kadrom ve taktik anlayışım. lukaku dışında genel olarak şut çekmemelerini söylüyorum oyunculara. danilo yu da bu sene başında aldım. gelecek vadeden bir oyuncu. performansı şimdilik fena değil.

https://store.donanimhaber.com/11/28/c7/1128c760a81965f1b9d531313a3adb33.jpg
    https://store.donanimhaber.com/0a/93/ec/0a93ec888c53d048ab8e7d3b9344ac66.jpg

bir kaç sorum olacak. kanat oyuncularım ne zaman çizgiye inip kaleye yönelse hep sıfırdan şut çekiyorlar. bunu engelleyemedim. altıpastaki bomboş arkadaşlarını hiç görmüyorlar. bunu nasıl çözeriz? bir de oyunculara verilen ödüllerde neden bu istatistiklere rağmen lukaku adaylar arasına bile giremiyor? adam rekorlar kırdı, kupaları kaldırdı ama yılın oyuncusu ya da ballon dor için geniş aday listesine bile giremiyor.
    FM Müthiş Taktiğim [2014]FM Müthiş Taktiğim [2014]FM Müthiş Taktiğim [2014]FM Müthiş Taktiğim [2014]FM Müthiş Taktiğim [2014]FM Müthiş Taktiğim [2014]FM Müthiş Taktiğim [2014]

• Galiba AB yaması ıle oynuyorsun,benım gorusum oyunun zevkı kacıyor ve gercekcılıkten uzaklasıyor.Normal şartlar altında o yabancıları hepsını oynatamıcagın ıcın cl ve lig hayal olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bookill

Liverpool da işe yarar mi beyler deneyen var mı?

Ben denedim, darma duman ettiler. Tabi taktiğe alışmamıştı daha takım. Editör ile taktiği %100 yapmak lazım, ancak o zaman bir şey söyleyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eleasar

quote:

Orijinalden alıntı: Bookill

Liverpool da işe yarar mi beyler deneyen var mı?

Ben denedim, darma duman ettiler. Tabi taktiğe alışmamıştı daha takım. Editör ile taktiği %100 yapmak lazım, ancak o zaman bir şey söyleyebiliriz.

14.3.0 ile patladı bu taktik :)
  • FM 13 te Grid taktiği vardı onun üstüne taktik tanımam
  • ŞU TAKTİK LİNK Bİ VERİN YA ALLAH AŞKINA
  • MA11 kullanıcısına yanıt
    evet AB yaması kullanıyorum. normalde kullanmazdım ama şu transferlerde çok uçuk fiyatlara çıktıklarından mecbur kaldım. 15-16k bonservisi olan gençleri almaya çalıştığımda 15-20m fiyat koyuyor takımlar. bu da transferde elimi kolumu bağlıyor. uzun zamandır fm2008 ile devam ediyordum. gözlemcileri yollayıp bulduğum gençleri takıma doldurup iyi gelişim gösterenleri as takıma monte ederdim. diğerlerini de kar edecek şekilde satardım. ama 2014 de bunu yapamıyorum. bulduğum genç oyuncuların çok azını alabiliyorum. (genç derken 15-16-17 yaşları kastediyorum) örneğin daha yeni 18 yaşında kısa sürede ilk 11e monte edebileceğim bir kanat oyuncusu buldum ve 2.3m bonservisi varken 4m luk teklifim hemen kabul edilince şok oldum. normalde 50-60m istemelerini bekliyordum. oyun bu durumu düzeltmeden zor.

işte bu sene yılın takımı. nedense lukaku yine yılın oyuncusuna aday bile olamadı.

https://store.donanimhaber.com/5a/18/4f/5a184f050e19bce6ab9b88685f9e4ff3.jpg
    FM Müthiş Taktiğim [2014]

• quote:

Orijinalden alıntı: tnuviel37

evet AB yaması kullanıyorum. normalde kullanmazdım ama şu transferlerde çok uçuk fiyatlara çıktıklarından mecbur kaldım. 15-16k bonservisi olan gençleri almaya çalıştığımda 15-20m fiyat koyuyor takımlar. bu da transferde elimi kolumu bağlıyor. uzun zamandır fm2008 ile devam ediyordum. gözlemcileri yollayıp bulduğum gençleri takıma doldurup iyi gelişim gösterenleri as takıma monte ederdim. diğerlerini de kar edecek şekilde satardım. ama 2014 de bunu yapamıyorum. bulduğum genç oyuncuların çok azını alabiliyorum. (genç derken 15-16-17 yaşları kastediyorum) örneğin daha yeni 18 yaşında kısa sürede ilk 11e monte edebileceğim bir kanat oyuncusu buldum ve 2.3m bonservisi varken 4m luk teklifim hemen kabul edilince şok oldum. normalde 50-60m istemelerini bekliyordum. oyun bu durumu düzeltmeden zor.

işte bu sene yılın takımı. nedense lukaku yine yılın oyuncusuna aday bile olamadı.

https://store.donanimhaber.com/5a/18/4f/5a184f050e19bce6ab9b88685f9e4ff3.jpg
    FM Müthiş Taktiğim [2014]

Katılıyorum. 3'ncü ligten oyuncu alacağım 30m istiyorlar
    Taktikler ekranını ss'sini alabilir miyim?Başka kimleri aldınız merak ettim.
    Edit:Gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 4 Haziran 2014; 17:59:46 >

• Spider-Man S kullanıcısına yanıt
    aslında kimleri alacaktım ama bu transfer sorunuyla bu kadar oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnuviel37

aslında kimleri alacaktım ama bu transfer sorunuyla bu kadar oldu.

Bende Benteke var pek verim alamıyorum.İlk 20 maçta 15 gol 5 asist yaptı ondan sonra ne asist yaptı ne gol attı son 6 maçta.Hangi rolde oynatmamı önerirsiniz.Yerine göre 4-2-3-1,4-3-3 oynuyorum.
  • Spider-Man S kullanıcısına yanıt
    ben 4-2-3-1 oynuyorum ve tek forveti komple forvet olarak oynatıyorum. kanatları içe kat eden oyuncu olarak oynatıyorum. forvet hücum kanat ve oos destek olarak oynuyor. köşe vuruşunda da forveti ön direğe gönderiyorum ama köşe vuruşlarını karışık kullandırıyorum. açıkçası lukakudan bu kadar da abartmasını beklememiştim ama sağlam istatistik yaptı. ondan önce aldığım yine uzun boylu fizikli forvetler ligi 20 gol civarı tamamlasalar da bir çok pozisyonu harcamalarıyla deli ettiler. sonrasında da bastım parayı aldım lukakuyu. çok da iyi yapmışım :)
  • Kadrom çok kötü olmasına rağmen daha ilk maçımda 6-0 kazandım.Galiba işe yarayacak gibi duruyor.Hadi bakalım :) Allah Razı Olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk2344

Kadrom çok kötü olmasına rağmen daha ilk maçımda 6-0 kazandım.Galiba işe yarayacak gibi duruyor.Hadi bakalım :) Allah Razı Olsun.

Hocam 15 gün önceki konuyu yeni üyelik açıp hortlamışınız az daha sabretseniz 1 ayını doldurcaktı
  • 14.3 sürümünde iyimi bu taktik yoksa güncelleme yapmayimmi oyunu yeni yükleyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: peskop1

14.3 sürümünde iyimi bu taktik yoksa güncelleme yapmayimmi oyunu yeni yükleyeceğim

Bir taktik her sürümde işlemez, aksini iddia eden varsa iniş takımlarını hazırlasın

14.3.0 ve 14.3.1 versiyonunda;

- Danilo
    - Callamity
    - Locksmith MrH Tweak
    - Steatons Total Annihilation

taktikleri gayet başarılı.
  • tnuviel37 kullanıcısına yanıt
    Dostum aradan bayağı zaman geçmiş ama takımındaki yabancı topçuları kaça aldın merak ettim. :D üç sezon beşiktaşla oynadım 3 şampiyonluk bir uefa alabildim. ancak bir türlü mali yapıdan kendimi düzlüğe çıkartamadım. zaten başarı geldikçe futbolcular maaş yükseltmesi istiyor kaynaklar vs. azalıyor.
  • blawer_s B kullanıcısına yanıt
    oyuna başlamadan transfer bütçesinde biraz oynadım editörden. yoksa doğru düzgün bir bütçemiz olmuyor. 20m yapmıştım galiba bütçeyi. oyuncuları ayrı ayrı hatırlamıyorum ama en fazla parayı lukakuya verdim. zaten o sezon başka önemli transfer yapmadım. lukakuyu da peşin 20m artı sonradan satış ve gol, maç maddeleri ile aldım. bir de oyuncu satışları ve lig şampiyonlukları ile geliri arttırmış oldum her sezon. son sezonda 80m bütçe verdi takım :) ki o sezon ortası jese yi 50m ye manuya satmamla sağlam para kaldırdık :) genel olarak bazı oyunculara biraz takıp elimde tutmaya çalışsam da genelde satamayacağım oyuncu olmaz. tabi doğru ücret verildiği sürece.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.