Şimdi Ara

SSD karşılaştırma: 'KINGSTON SSDnow v300' vs 'MEMORIGHT Maximum GS1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  SSD karşılaştırma: 'KINGSTON SSDnow v300' vs 'MEMORIGHT Maximum GS1 VS  SSD karşılaştırma: 'KINGSTON SSDnow v300' vs 'MEMORIGHT Maximum GS1

AS SSD

ATTO Disk Benchmark

CRYSTAL DiskMark

HD TUNE (benchmark)

HD TUNE (file benchmark)

TEST EDİLEN DİSKLERİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

MEMORIGHT Maximum 128GB SSD SATA3 (GS1 7mm)
    Bellek tipi: MLC, senkron (TOSHIBA Toogle MLC)
    Kontrolcü: Sandforce SF-2281
    Kalınlık: 7mm
    Data Güvenilirliliği: Dahili ECC fonksiyonu
    Diğer Özellikler: SandForce DuraClass™ / DuraWrite™ / RAISE™ / Değersiz dataları süpürme
    SATA2 uyumluluğu: Var, denedim, sorun çıkarmadı.

KINGSTON SSDnow V300 120GB SSD SATA3
    Bellek tipi: MLC, senkron (19 nm Toggle Mode MLC NAND)
    Kontrolcü: Sandforce SF-2281 (LSI)
    Kalınlık: 7mm
    Toplam Yazılabilme ömrü (TBW): 64TB (SSD’ye, sürücünün dayanıklılık limitlerine ulaşmadan önce toplam ne kadar veri yazılabileceğini göstermektedir.)
    Data Güvenilirliliği: Dahili ECC fonksiyonu
    Diğer Özellikler: SandForce DuraClass™ / DuraWrite™ / RAISE™ / Değersiz dataları süpürme
    SATA2 uyumluluğu: Var, denedim, sorun çıkarmadı.

Test sistemi: ASUS N55SF laptop (intel Core i7-2670QM cpu, 4GB ram, SATA3 port, Win7 home-premium 64 sp1)

Test şartları: "Wifi, Bluetooth, Lan" >>> OFF yani "kapalı". Disk okuma işlemlerinin ve data transferinin minimum olması amacıyla tüm ağ iletişimi kapalı. Son güncellemelere sahip Windows7 "Acronis True image" ile imaj yedeklemesi yapılıp sırayla her iki diske de yazıldı. Yani her 2 disk gerek donanım gerekse işletim sistemi olarak tamamen aynı şartlarda test edildi. Windows açıldıktan sonra 4-5 dakika kadar beklenip tüm disk okumalarının azalması ve tüm servislerin devreye girmesi beklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Navigasyonel -- 5 Kasım 2013; 1:52:22 >

• SATA2 PERFORMANSLARI:

Resim linki: https://store.donanimhaber.com/92/55/95/9255958116752a580a42c7e2805dcb68.png

Test sistemi: ASUS N61VG laptop (intel Core2 duo T9600 cpu, 4GB ram, Win7 home premium64 sp1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Navigasyonel -- 5 Kasım 2013; 2:05:23 >

• Elinize sağlık güzel karşılaştırma olmuş , memoright güzel iş çıkarmış performansı yerinde. Bende geçenlerde Maimum modelini inceledim 256GB lık versiyonunu. Çok hafif ve performanslı bir SSD.
  • Rica ederim. Olabildiğince aynı şartlarda test etmeye çalıştım. Satın almayı düşünenler için de bir referans olur. Şu an için 128GB seviyesinde en ucuzlar arasında olan bu 2 ürün arasında karar veremeyenler olabilir, bunlardan biri de bendim. Birini işyerine birini de arkadaşa alınca her ikisini de test edip paylaşayım dedim.
  • Bu konuya en ucuz 128GB SSD disklerden olan A-DATA marka da eklenirse tam olacak. Geçenlerde N11 sitesinde 209 TL'den satılıyordu galiba. O ürünü alan bir arkadaş test edip yayınlarsa çok memnun oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Navigasyonel

Bu konuya en ucuz 128GB SSD disklerden olan A-DATA marka da eklenirse tam olacak. Geçenlerde N11 sitesinde 209 TL'den satılıyordu galiba. O ürünü alan bir arkadaş test edip yayınlarsa çok memnun oluruz.

bende tam adatayı almayı düşünürken, v300ün fiyatınında yakın olduğunu görünce bunada bakayım madem dedim ve bu konu karşıma çıktı. iyiki denk geldim bu konuya yanılıp v300 alma ihtimalimizi sıfıra indirdik bu inceleme sayesinde, teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.