Şimdi Ara

Satın alma tavsiyesi: Corolla Sol & Megane Expression (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
2.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşım megane al sonuçta araç kendini kanıtlamış EuroNcap ta 5 yıldızı var corollanın ise 4.Güvenlik konusunda kimmiş birinci MEGANE.

Gelelim performansa 115 hp kompakt bir araba için çok iyi.

Sonuçta o bir Renault servis sorunu yaşamazsın.

Ayrıca fren mesafeside Auto Show dergisinde yapılan teste göre 100 km le hızla giderken panik frende 37 metrede duruyor kompakt sınıf için çok güzel bir değer.

satarken çok çabuk satarsın anahtarı havaya atsan düşene kadar biri tutar.

MEGANE AL MUTSUZ OLMAZSIN.
  • Cumartesi akşamı gazetede gördüm.. Başlık şöyleydi : " Yine En Çok Satan Renault Yine Megane! " 11.400 mü neymiş.

Türkiye'nin en çok tercih edilen arabasıymış..
  • quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

corollonun kasası değişicek şu an satılan kasası baya eskidi almaya deymez

megane herkeste var belediyeler ve özel söktör bile çalışanlarına megane veriyor yanlış anlamayın meganı kötülemiyorum ama bence corolla zaten ilk sayfada arkadaşın verdiği testte corolla daha üstün gözüküyor
    sonuçta sorunsuzluk abidesi
  • İkisinide kullanmadım ama yolda falan görüyorum Corolla çok daha göze hoş geliyor Megan Corollanın yanında biraz oduna benziyor görünüş açısından corolla diyebilirim. Diğer konularda kullanan arkadaşlara danış.
  • Corolla'nın Sedanı bana göre, gençlere hitap etmiyor.. Çok eski bir tipi var sanki.. Ama HB'sini sorarsanız,
  • Megane de iyidir ama corolla kadar da değildir heralde. Toyota yollarda yüyürüyen taştır. Gerçekten araba taş gibi 2. el alıcak olsam gider corolla alırım en azından arabada bi sorun olmayacağını bilirim. Toyota kullanıcılarının tek şikayet ettiği konu sadece yakıttır. Ama o motorda canavar gibi 1.6 sı 2.0lara kafa tutuyor. Bizim bi akrabamızda laguna var2.0 motor 2 ay kadar önce yolda gidiyoruz yanımızdan acayip bi hızda corolla hb geçti. Akrabam ben şimdi yakalarım onu diyene kadar adam kayboldu gitti. Toyotanında öyle seri motoru var işte.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sezgintr

Megane de iyidir ama corolla kadar da değildir heralde. Toyota yollarda yüyürüyen taştır. Gerçekten araba taş gibi 2. el alıcak olsam gider corolla alırım en azından arabada bi sorun olmayacağını bilirim. Toyota kullanıcılarının tek şikayet ettiği konu sadece yakıttır. Ama o motorda canavar gibi 1.6 sı 2.0lara kafa tutuyor. Bizim bi akrabamızda laguna var2.0 motor 2 ay kadar önce yolda gidiyoruz yanımızdan acayip bi hızda corolla hb geçti. Akrabam ben şimdi yakalarım onu diyene kadar adam kayboldu gitti. Toyotanında öyle seri motoru var işte.

arkadaşım bizde toyota kullandıktüm dedikleri katılıyorum yanlız yakıt konusu hariç çünkü o sınıfta en az yakanlar arasında corolla

• quote:

Megane de iyidir ama corolla kadar da değildir heralde. Toyota yollarda yüyürüyen taştır. Gerçekten araba taş gibi 2. el alıcak olsam gider corolla alırım en azından arabada bi sorun olmayacağını bilirim. Toyota kullanıcılarının tek şikayet ettiği konu sadece yakıttır. Ama o motorda canavar gibi 1.6 sı 2.0lara kafa tutuyor. Bizim bi akrabamızda laguna var2.0 motor 2 ay kadar önce yolda gidiyoruz yanımızdan acayip bi hızda corolla hb geçti. Akrabam ben şimdi yakalarım onu diyene kadar adam kayboldu gitti. Toyotanında öyle seri motoru var işte.

1.6 motor 2.0 lagunayamı kafa tutacak güldürmeyin beni
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: cncrd

quote:

Benim için şekli önemli değil kontağı çevirdiğimde gideyim gaza bastığımda uçayım arabanın sadece yağını suyunu değiştireyim gerisinede karışmayayım dersen corolla derim ve inatla corolla derim. 12 senelik corollamız var şimdiye kadar arabanın motoruna anahtar değmedi hiçbir parçası değişmedi. Üzerindeki ufak tefek çizikler bile paslanmadı araba dediğin bukadar mı sorunsuz olur. Karşılaştırma istersen git 94 brodvay ve 94 corollayı yan yana koy zaten gözlerinle görürsün.

Brodway ve cololla aynı sınıf değil
    Karşılaştırılacaksa aynı model R19 ile karşılaştırılsın
    Bizdede 1992 395000 km concorde var.hala da duruyor ve hiç ama hiç bir parçası değişmedi.Paslanma yada boyada hiçbirsey yok.
    Şuanda DCI 100 bg expression var gayette memnunum.Plastik kokmasına ben rastlamadım.Almadan önce C4,corolla,Astra,Focus ve Cerato'yu test ettim
    her arabanın diğerlerine göre + ve - yönleri var ama benim beklentilerimi Megane fazlasıyla karşılıyordu.
    sırasıyla

Güvenlik
    Motor
    Servis
    Donanım

Renault'ta 48 saatte parça bulma garantisi var bulamadığı hergün için sana tazminat ödüyor.

Ben şu an piyasada gördüğüm 94 model renault örnek vericektim aklıma brodway geldi çünkü piyasada renaultun 95 altı modellerini görmek gerçekten çok zor. Hatta geçenlerde bitane reno19 gördük çok temiz filan dedik hatta hayret bu araba nasıl çürümemiş diğer renolar gibi derken sahibine sorduk 98 model garaj arabası ve 25 000de dedi. Ama o haliyle bile bizim toyotadan daha kötü görünüyodu. Bu arada benim toyota yaz kış sokakta ve 100 000kmde.
    Ayrıca bende o kokuyu farkettim hem renoda hemde pejoda arabanın içi güneşte kalınca çok pis kokuyor.

nedense ben çok görüyorum 1975 modeline kadar Renault var.
    Bizdeki araba asfalt yüzü pek görmedi(1992 400.000 olan) özel garajı falan da yok.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.